Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Yıldız Dağı Kayak Merkezine Yaz Etkinliği ile Tanıtım - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' ta Turizm > KIŞ TURİZMİ > Yıldız dağı kış turizm merkezi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 26.06.2013, 14:54   #1
YILDIZDAĞ
Usta Yiğido

YILDIZDAĞ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YILDIZDAĞ Şuan YILDIZDAĞ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2016 10:50

Tecrübe Puanı: 644 YILDIZDAĞ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Yıldız Dağı Kayak Merkezine Yaz Etkinliği ile Tanıtım

Sivas'ta yapılması planlanan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi Projesi'nin tanıtım ve fidan dikim programı gerçekleşti.

Programda ilk olarak Yıldız Göleti'nde düzenlenen etkinlikler gerçekleştirildi. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri gölete dalış yaparak su içinde Türk Bayrağı açtı. Ekipler daha sonra burada bot gezintisi yaptı. Protokol üyeleri ve bölge halkı daha sonra Yıldız Dağı eteklerine çıktı.

Yakupoğlan beldesindeki Yıldız Dağı eteklerinde gerçekleşen programda konuşan Sivas Valisi Zübeyir Kemelek, Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezine yapılacak olan telesiyej, teleferik gibi önceden yapılması gereken elektrik ve diğer hatların yapımının 18 milyon 800 bin lira tuttuğunu söyledi.

Burada hem günübirlik konaklamak isteyen hem de yatılı kalmak isteyenlerin ihtiyacına yönelik olarak otelin yapılması gerektiğini belirten Kemelek, "Bir otelin yapımını il özel idaresi olarak çalışmalarını başlattık. Öyle zannediyorum ki proje 15 gün kadar tamamlanacak ve ihaleye çıkacak. Bu yılın sonunda sadece bu bölgeye kamulaştırma ve yol kamulaştırması olmak üzere 30 milyonun üzerinde bir kaynak ayırdık. Yıl sonunda bu kaynakların aşağı yukarı tamamını kullanmış olacağız" diye konuştu.

Ak Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin ise Yıldız Dağı projesinin Sivas'ın prestij projelerinden birisi olduğunu belirterek, "Yıldız dağıyla ilgili yapılması gereken her türlü hizmeti yapacağımızı seçim döneminde söyledik. Hızla yol alıyoruz. İnşallah Ocak ayı itibariyle de burada makaralar dönecek. İnşallah bu proje tamamlandığında Sivas turizm merkezi olma noktasında önemli bir mesafe kat edecek. Sıcak çermikle şehirdeki tarihi ve kültürel değerleriyle ve buradaki doğa harikasıyla birlikte inşallah Sivas, turizm ve kültür noktasında bir cazibe merkezi olacak" dedi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan da "Bölgedeki yol çalışmalarını bir hafta içinde bitireceğiz.15-20 gün sonra bölgede direkler dikilmeye, inşaatlar yapılmaya başlayacak. Günübirlik tesis ve turizm tesisi inşaatına da yazın başlayacağız" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, "Yıldız dağına tırmanma yürüyüşünü yapmış bulunuyoruz. Üniversitemize 20 bin dönüm arazi tahsis edildi. Kayak tesisleri içinde üniversitenin tesisleri de yer alacak. 4 katlı güzel bir tesis planlıyoruz. Hem Sivas'ın kış turizmine hem de öğrencilerimize, öğretim üyelerimize güzel bir imkân sağlamış olacağız. Sivas'ımıza, üniversitemize bir cazibe merkezi yaratmış olacağız" diye konuştu.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

YILDIZDAĞ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar YILDIZDAĞ'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)