Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 27.03.2011, 22:39   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 897 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Kızılay kin gütmez

Kızılay Genel Merkezi Sivas'a ceza kesiyor, vekiller izliyor. Çalkantılı sürecin ardından mahkeme kararı ile genel kurula giderek yeni yönetimini seçen Kızılay Sivas Şubesine genel merkez halen yetki vermedi. Genel merkez şubenin hesaplarını boşalttı, depoya el koydu. Sıcak Çermik'e yapılması planlanan fizik tedavi merkezi ve Kaman suyunun işletilmesi projeleri ise rafa kalktı.

Kızılay Sivas Şubesinin çalkantılı sürecin ardından mahkeme kararı ile yapılan genel kurulunun üstünden iki hafta geçmesine rağmen üyelerin oy birliği ile seçilen yönetim kurulu, halen genel merkez tarafından atanmadı. Kızılay derneğinin tüzüğü gereği tüm şubeler genel merkeze bağlı faaliyet gösteriyor. Bu sebeple şubelerin seçilen yönetimlerini genel merkez mazbatasını vererek göreve başlatıyor. Sivas şubesinin kongresinin üzerinden iki hafta geçti ancak Genel merkez kendi atadığı darbe yönetimini tanımadığı ve olayı mahkemeye taşıdığı için bir anlamda Sivas’ı cezalandırıyor. Genel merkez yönetim kurulu toplanıp henüz yetkilendirmeyi yapmadığı için seçilen yönetim göreve başlayamıyor. Darbe yönetimi de mahkeme tarafından iptal edildiği için şuan Kızılay Sivas şubesinde boşluk oluştu.

Genel merkezin tavrı sadece yetki vermemekle de kalmadı. Adeta Sivas’a ceza kesen Kızılay Genel Merkezi, şube binasının iki katını boşaltarak eşyalarını Afet deposuna taşıdı ve depoyu da şube emrinden alarak kendisine bağladı. Şubenin tüm banka hesaplarına da el kondu.
CEZA SİVAS’A
Sadece hukukun çalışmasını isteyerek derneği seçime götüren üyelere tavır alan Genel merkez onlardan çok cezayı Sivas’a kesiyor. Zira Kızılay Sivas şubesinde çalkantılı dönem yaşanmadan önce Sivas’a kazandırılmak üzere projelendirilen hizmetler vardı. Kızılay Sivas Şubesi, Sıcak Çermik’ten 20 dönüm arsa alarak Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi kurmayı planlamıştı. Aynı zamanda Kaman suyunun özel idareden tahsisini alan Sivas şubesi, suyun işletilerek satışını planlıyordu. Ünal Fırat’ın görevden alınması ile bu projeler donduruldu. Şimdi seçimle gelen yönetimin bir an önce yetkilendirilerek projelerin hayata geçmesi gerekiyor. Kızılay’ın misyonunu ve geleneğini bilen insanlar, “Kızılay’ın geleneğinde kin tutmak yoktur. Genel merkezin bir an önce yetkilendirmeyi yaparak projenin önünü açması şart” diye görüş belirtiyor. Afyon’daki maden suyu tesislerinin makineleri yenilendi, oradan çıkan makineler Kaman’a gelecekti. Şimdi o makinelerde atıl bekliyor. Genel merkezin tutumunu değiştirmemesi halinde Sivas’ın topyekûn olaya tepki göstermesi, olayı bir yönetim olayından çıkarıp hizmetlerin devamı noktasında bakarak herkesin üzerine düşeni yapması geriyor. Tüm bu olanların devamı halinde olayın bu noktaya taşınmasında dahli olan Sivas Milletvekili Mustafa Açıkalın’ın tavrını Sivas’tan yana koyarak çamur ettiği işi düzeltmesi ve iki projenin Kızılay eliyle Sivas’a kazandırılması konusunda çaba harcaması bekleniyor. Açıklan’ın da ‘Benim sözümün üstüne nasıl söz söylenir’ cihetinden olaya yaklaşması ve genel merkezi desteklemesi durumunda ise İş diğer vekillere ve Sivaslı STK’lara düşecek.

Gazete Izci
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 27.03.2011, 23:12   #2
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 783 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Kızılay kin gütmez

ya ne oalcak sanki bir kazıkta kızılaydan yiyelim.
Alt 28.03.2011, 14:57   #3
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 13:31

Tecrübe Puanı: 685 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

AKP li arkadaşlardan yorumlar bekliyoruz....
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 29.03.2011, 10:19   #4
SivasLady
Editör

SivasLady - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SivasLady Şuan SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 SivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
KAOS Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
AKP li arkadaşlardan yorumlar bekliyoruz....
Sivas`da olan bitenler belirli parti üyelerine maal olmamali
maalesefff bizim Sivas`imiza gelen HERHANGI bir Parti vekili olursa olsun isini düzgün yapmiyor
Vekilimiz ister AKP ister CHP ister MHP vs. olsun Sivas`imiza faydalari dokunmuyor
Sivas`imiz öksüz yetim kaliyor bu konuda
bizler Sivas`imiza katkida bulunacak, savunacak, faydali olacak vekiller istiyoruz, Partisi FARK ETMEZ
ama öyle biride yok malesef

Sadece Susmak İstiyorum...
Yalan İnsanları Kaale Almadan...
Haklıyken Haksız Gözüksem Bile Kendimi Savunmadan...
HUZUR Bulmak İstiyorum Gözlerimi Kapayıp Kimseyi Anmadan...
Sessizliği Dinlemek İstiyorum,Yüzüme Gülüp Arkamdan Konuşulanları Duymadan...

SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil