Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
YILDIZ DAĞI'NA BUZ PARK YAPILIYOR - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' ta Turizm > KIŞ TURİZMİ > Yıldız dağı kış turizm merkezi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.11.2015, 15:55   #1
YILDIZDAĞ
Usta Yiğido

YILDIZDAĞ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YILDIZDAĞ Şuan YILDIZDAĞ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2016 11:50

Tecrübe Puanı: 641 YILDIZDAĞ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart YILDIZ DAĞI'NA BUZ PARK YAPILIYOR

Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nin yıldız projeleri tek tek hayata geçiyor. Bu kapsamda ‘Buz Park’ projesi ile kayak severler artık Yıldız Dağı'nda buz pateni de yapabilecek.
Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde yeni sezon öncesi kayak severlerin heyecanla beklediği projelerde tek tek hayata geçiyor. Yapımı devam eden Buz park ile kayak merkezinde kötü hava şartlarında mekanik tesislerin çalışmadığı anlarda buz park kayak severler için alternatif eğlence merkezi olacak.

Bu kapsamda Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan ve Buruciye AŞ Genel Müdürü Mustafa Altun bölgede Yıldız Buz Parkta incelemerde bulundu.
Ayhan, burada yaptığı açıklamada Sivas'ın cazibe merkezi olan kayak merkezinde çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Ayhan, yapımı devam eden buz parkın Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yüzde 50 eş finansmanla yapıldığını diğer kısmın ise Sivas İl Özel İdaresi tarafından karşılandığını söyledi. Projenin bölgenin turizm alt yapısını güçlendireceğini vurgulayan Ayhan, “Bu çalışma kış memleketi olan ilimizde ilk kez uygulanmakta ve bölgenin cazibe merkezi olması noktasında da önemli bir adım daha atılmaktadır” diye konuştu.
Kışın herhangi bir hava muhalefeti veya diğer nedenlerle tesislerin çalışmadığı durumlarda kayak merkezinde vatandaşların buz parkta kayak yapabileceğini belirten Ayhan, "Sadece kayakla değil her anlamda bölgeyi donanımlı hale getirmek için birçok alternatif ile Yıldız’ı güçlendirmeye çalışıyoruz. Bunun da en somut örneklerden birisi buz park projemiz. En geç aralık ayının sonunda kaplaması da yapıldıktan sonra 200 m² net kullanım alanı, 680 m² toplam bina kapasitesi olan bu tesisimiz de inşallah hizmete girecek. Burada emeği geçen Orta Anadolu Kalkınma Ajansının yönetim kuruluna ve çalışanlarına, projeyi hazırlayan Sivas Valiliği Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezine, Sivas İl Özel İdaresi teknik ekibi ve projeyi yürüten Buruciye A.Ş.'ye de teşekkür ediyorum." dedi.
Yapımı devam eden buz parkta buz pistinin yanı sıra, kafeterya, seyir terası, buz pateni kiralama merkezi, bekleme salonu ve ortak kullanım alanları bulunacak. Buz park kayak sezonuna yetiştirilerek aralık ayının sonunda hizmete açılacak.

Kaynak:[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
YILDIZDAĞ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil