Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Karne Heyecanı - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 20.01.2010, 22:36   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 902 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Karne Heyecanı

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri, 22 Ocak Cuma günü karne almaya hazırlanıyor.

Yaklaşık 15 milyon öğrenci karne alarak, iki haftalık tatile çıkacak

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri, 22 Ocak Cuma günü karne almaya hazırlanıyor. Yaklaşık 15 milyon öğrenci karne alarak, iki haftalık tatile çıkacak. Okulla bu yıl tanışan 1 milyon 307 bin ilköğretim öğrencisi de ilk karnelerini alacak.

2009-2010 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı 8 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Eğitim öğretim yılı 18 Haziran Cuma günü tamamlanacak.

İkinci dönem, ilköğretim ikinci kademe öğrencileri ile lise son sınıf öğrencileri için sınav heyecanıyla geçecek. İlköğretim ikinci kademe öğrencileri Seviye Belirleme Sınavlarına (SBS) katılacak.

Milli Eğitim Bakanlığının sınav takvimine göre, SBS, ilköğretim 6. sınıf öğrencileri için 12 Haziranda yapılacak. İlköğretim 7. sınıf öğrencileri SBS'ye 6 Haziranda, 8. sınıf öğrencileri ise 5 Haziranda girecek.

İlköğretim 5. sınıf ile liselerin 9, 10 ve 11. sınıflarında okuyan öğrencilerin katıldığı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) 2 Mayısta gerçekleştirilecek.

Lise son sınıf öğrencilerinin katılacağı üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için 18 Ocak Pazartesi günü başlayan başvurular 12 Şubatta sona erecek. YGS 11 Nisanda yapılacak.

Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) başvuru tarihi 3-14 Mayıs, LYS tarihleri de 19-20 Haziran ile 26-27 Haziran olarak belirlendi.

Hakikat Gazetesi
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.01.2010, 09:29   #2
HaZaN
Usta Yiğido

HaZaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaZaN Şuan HaZaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.05.2013 14:36

Tecrübe Puanı: 2270 HaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: Karne Heyecanı

2009 - 2010 Eğitim Öğrteim Yılı yarı dönem 22.01.2010 sona erecek; kimi ağlayacak kimi gülecek onlar kadar bizlerde çok heyecanlıyız, Rabbim Öğrencilerimize zihin açıklığı versin; Öğretmenlerimizede bu kutsal görevlerinde başarılar dilerim.
Alt 21.01.2010, 10:19   #3
ByKaRaM
Yiğido

ByKaRaM - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ByKaRaM Şuan ByKaRaM isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.02.2016 22:01

Tecrübe Puanı: 620 ByKaRaM SITEMIZE IŞIK ŞACIYORByKaRaM SITEMIZE IŞIK ŞACIYORByKaRaM SITEMIZE IŞIK ŞACIYORByKaRaM SITEMIZE IŞIK ŞACIYORByKaRaM SITEMIZE IŞIK ŞACIYORByKaRaM SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Dua ve temennize yürekten katılıyorum inşallah hepsininde güzel notları olur
ByKaRaM isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ByKaRaM'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.01.2010, 10:55   #4
58_SEMİH_58
Usta Yiğido

58_SEMİH_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

58_SEMİH_58 Şuan 58_SEMİH_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.10.2014 21:26

Tecrübe Puanı: 735 58_SEMİH_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hadi hayırlısı ...
Geride
Ne
Kaldıgına
Bakalım...
58_SEMİH_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.01.2010, 17:09   #5
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1267 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

E-okul iki gündür kilitli,sistem çökmüş durumda.Karneler yarın verilemzse şaşırmayın!
Alt 21.01.2010, 17:57   #6
Meraküm
Yiğido
NO AVATAR

Meraküm Şuan Meraküm isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.02.2010 11:21

Tecrübe Puanı: 545 Meraküm FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Ötüken Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
E-okul iki gündür kilitli,sistem çökmüş durumda.Karneler yarın verilemzse şaşırmayın!
Ötüken Öğrencileri İyi not verdinmi
Meraküm isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Meraküm'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.01.2010, 18:25   #7
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1267 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

İyi notu öğretmen vermez,öğrenci kendi aır.Kötü notu öğretmen verir..
Alt 21.01.2010, 19:05   #8
Meraküm
Yiğido
NO AVATAR

Meraküm Şuan Meraküm isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.02.2010 11:21

Tecrübe Puanı: 545 Meraküm FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Ötüken Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İyi notu öğretmen vermez,öğrenci kendi aır.Kötü notu öğretmen verir..
Haklısın Aksi taktirde hakka girersin en iyisi ben şakasına dedim neyse hakkı vereceksin ne düşük ne yüksek.
Meraküm isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Meraküm'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.01.2010, 12:22   #9
EyüphanAydın
Yasaklı

EyüphanAydın - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

EyüphanAydın Şuan EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.05.2010 11:45

Tecrübe Puanı: 0 EyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer Anblick

Herkez karneyi aldıda bi ben alamadım
EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar EyüphanAydın'e Teşekkür Ediyor...
Alt 25.01.2010, 14:33   #10
fırtına110
Tecrübeli Yiğido

fırtına110 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fırtına110 Şuan fırtına110 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.02.2014 14:10

Tecrübe Puanı: 570 fırtına110 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart KARNELERİMİZ NASIL ACABA?

Karneler alındı.Karnesinde zayıfı olmayanlar sevindi,zayıfı olanlar üzüldü.4 aylık yoğun ders programın ardından 15 günlük yarıyıl tatili başladı.Kimisi yan gelip yatacak,kimisi biraz dinlenip yeniden ders çalışmaya başlayacak,kimisi de hiç durmaksızın ders çalışmaya devam edecek.Bazı aileler çocuklarıyla gurur duyacak,bazıları ise kızıp köpürecek veya çok üzülecek.
Karneler derken sadece çocukların karnesinden bahsetmiyorum.Alınan karneler aynı zamanda velilerin ve ailelerinde karnesidir.Karnelerdeki notların sorumlusu sadece öğrenciler değildir.Ana-babalarda öğrenciler kadar olmasa da sorumluluk hissetmek zorundadır.Karneyi bütün aile birlikte değerlendirmelidir.Herkes karneden kendisine pay çıkarmak zorundadır.
Bütün aile fertlerinin yarı yıl tatilini çok iyi değerlendirsi,ikinci dönemle ilgili tedbirlerini alması gerekmektedir.Hiç kimsenin bana ne demek gibi bir lüksü yoktur.Ben çocuğumun her türlü ihtiyacını karşılıyorum,para veriyorum,elbise alıyorum,ne isterse elimden geldiği kadar yapıyorum demek aileyi sorumluluktan kurtaramaz.Öğrenci karnesine zayıf getirmişse,ona kızmak gibi yanlışa düşmek yerine,çocuğunun,ikinci dönem zayıflarını nasıl kurtarabilir onun kritiğini ve birinci dönemin muhasebesini yapmak mecburiyetindedir.
Benim yaş kuşağım ve benden önceki kuşaklar,karneleri aldığında eğer zayıf varsa eve gittiğinde babasının tepkisini ve muhtemel fiziki şiddeti hesap ederdi.Az da olsa son derece olgunlukla karşılayan velilerin olduğunu unutmamak lazım tabiî ki.Fakat günümüzün gençliği öyle değil.Gençlerin bir kısmı karneye ne gelirse gelsin umursamazlık içinde hareket etmekte,bir kısmı üzülmekte,bir kısmı ise acaba babam nasıl bir tepki gösterir diye düşünmektedir.Çok şükür fiziki şiddete başvuranların sayısı oldukça azalmıştır.Her iki yaklaşım tarzının yanlış olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz.Ne baba korkusuyla eve gitme psikolojisi,ne de aman ne olacak ki umurumda değil anlayışı son derece sakat bir anlayıştır.
Karneler nasıl gelirse gelsin;
Yarıyıl tatilini sadece dinlenmek ve eğlenmek olarak düşünmemeli,
Kitap okuyarak,
Zaman zaman tekrarlar yaparak değerlendirmeli.
Ders yoğunluğundan dolayı fazlaca görüşme imkanı bulunulmayan yakın akraba ve aile dostları ziyaret edilmelidir.
Sınırsız bilgisayar fırsatı verilmemeli,geceleri geç saatlere kadar oturmalarına ve gündüzde geç saatlere kadar yatmalarına izin verilmemelidir.
Aile fertleriyle birlikte sık sık zaman geçirmesi, ,birlikte gezmeler,ziyaretler yapılmalıdır.
Ailecek birinci dönemi tartışmak,karnedeki notların sadece çocuğunun notu değil,bütün ailenin notu olduğunu anlatmalı.
Karnedeki bütün notlardan herkesin sorumluluğunun olduğu belirtilmelidir.
Zayıf not varsa kendisini çok fazla suçlayıcı olmaması gerektiğini,biraz gayret ederse ikinci dönem düzeltebileceği anlatılmalıdır.
Ailelerin bilinçlenmesi arttıkça,çocuklarıyla yakından ilgilendikçe,babalarında devreye girmesiyle,annelerin üzerindeki yük hafifleyecek, eğitimdeki başarılar artacaktır.Babalar kendilerini maddi kaynak sorumlusu olarak görmemeli,aile fertlerinin hepsinin maddi gelir ve giderler de sorumlu olduğunu idrak etmeli.İlgili bir baba,çocukların üzerinde müthiş bir etki meydana getirir,baba ilgisini,şefkatını,sevgisini hisseden öğrencide ise moral ve motivasyon zirveye çıkar.
Çocuklarımıza bağırıp çağırmanın çözüm olmadığını,aksine ters etki yaptığını bilimsel araştırmalar ortaya koymaktadır.
Onu anlayarak,dinleyerek,ilgi göstererek(aşırısı zarar),durumunu ve arkadaş çevresini gözlemleyerek,zaman zaman evde yanında oturup dersini yapmasına katkıda bulunarak,bazen dertleşerek,bazen sevincine ortak olarak,arada bir okula gidip öğretmenleriyle konuşarak,aşırı şekilde harçlık vermeden,parasızda bırakmadan,her konuda ölçülü davranarak çocuklarımızın sıkıntılarını büyük ölçüde çözebiliriz.
İkinci dönemin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

OSMAN AZMAN
oazman@hotmail.com

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)