Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Röportajlar
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Röportajlar Yapmış Olduğumuz Röportajları Burada Bulabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.04.2007, 23:09   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart BÜLENT UYGUN İLE RÖPORTAJ

Teknik direktörümüz Sayın Bülent UYGUN ile yapmış olduğumuz röportajı yayınlıyoruz...

Kısaca kendinizden bahseder misiniz?
01.08.1971 Sakarya doğumluyum, evliyim bir kız çocuğum var.
Futbola Sakaryaspor altyapısında başladım. Sonrasında Kocaelispor da profesyonel oldum. Sırayla Kocaelispor’da 4 sene, Fenerbahçe’de 4 sene, tekrar Kocaelispor’da 4 sene, sonrasında Trabzon Göztepe Zonguldakspor ve Sivasspor’da futbol hayatımı yaklaşık 30 yaşında noktaladım.

Futbol yaşantımdan sonra 1 sene ara verdikten sonra sivasspora menejer olarak geldim ve su anda teknik direktör olarak görevimi sürdürmekteyim.

Sizce Sivas halkı Sivasspor’a yeterli ilgiyi gösteriyor mu? Taraftar hakkında ne söyleyebilirsiniz ?
Türkcell süper ligde bulunan 18 takım arasında taraftar ortalamalarında biz ilk 5’e giriyoruz. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor’dan sonraki 5. takım biziz. Seyirci hâsılatına göre bu durumdayız.

Seyirci hâsılatında iyi durumda olmamıza rağmen taraftar anlamında yeterli desteği bulamıyoruz. Seyirci anlamında hicbir sıkıntımız yok, ancak tezahurat anlamında sıkıntı yaşıyoruz. Bunun haricinde taraftarımızın fair-play anlamında olsun, dua anlamında olsun bütün katkılarından memnunuz. Dünya çapında 6 milyon nüfusumuz olmasına rağmen şehir merkezinde yasayan az sayıdaki gencimiz henüz taraftarlı kültürünü tam anlamıyla sahaya yansıtamıyor.
Başkanımız bu konuyla ilgili olarak İstanbul’daki taraftar profilini oluşturmak için özellikle liseli gencleri bu düzeye cıkarmak bir takım çalısmalar yapıyor. Bu calışmalar neticesinde ileriki yıllarda cok güzel taraftara sahip olacagımıza eminim.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Teknik direktör olarak taraftarlardan beklentileriniz nelerdir.
Biliyorsunuz Sivaslılar yıllarca kime sorsanız kangallıyım, Yıldızeliliyim Zaralıyım gibi ilçeleri ön plana çıkararak cevap vermişlerdir. Simdi Sivasspor 1. lige çıktığından beri, Sivassporluyum Sivaslıyım sonrasında ilce isimlerini söylemeye başladılar. Sivasspor son yıllarda Sivaslıya Sivaslıyım deme sevkini tattırmaya başladı. Dolayısıyla biz onlardan stada gelerek gösterdikleri ilgiden memnunuz, tezahüratı da zamanla ilerleteceklerdir. Maddi olarak tabiî ki onlardan cok bir beklentimiz yok, ancak bizlerde diğer illerinde olduğu gibi belediye başkanı ve şehrimizin zengin esnaflarından desteklerimizi bekliyoruz. Örnek verecek olursak komsumuz kayserinin belediye başkanı 6 trilyonu iki takıma eşit olarak paylaştırıyor. Bunun yanı sıra işadamları 1er trilyonu her iki takıma bölüştürerek yardım ediyorlar.

İstanbul’daki Sivaslı iş adamları kendi bütçelerine göre yardımda bulunuyor, ancak asıl yapması gereken Sivaslı iş adamları hiçbir yardımda bulunmuyorlar. Sivasspor Sivas’ın ufkunu açtı, Sivasımızda 4 yıldızlı otelimiz yokken simdi birden fazla otelimiz oldu, havaalanımızın açılmasındaki en büyük etkenlerden birisi yine Sivasspor.
Sivaslı Sivaspor’una sahip çıkmak zorundadır.

Başkanımız Sayın Mecnun Odyakmaz hedefimiz için UEFA açıklamasında bulundu, siz ne düşünüyorsunuz? Mecnun başkan hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Öncelikle Sivaslılara sunu söylemek istiyorum, her Sivaslı birey olarak tek tek olmak üzere Aldullatif Şener gibi bir bakana sahipler ve bakanımıza sahip çıkmak zorundalar bugün muhalefet partileri de dahil bir çok kişi tarafında Cumhurbaşkanlığına aday gösterilmiş, Sivas için birçok yatırımlar yapmış bakana sahipken, bunu görsel ve internet gibi her platformda kendisini tanıtmak,sahip ve destek çıkmak zorundadır.

İkinci olarak, Sivasspor’u bu hale getiren, her manada Sivas ve Sivasspor’a destek çıkan Mecnun baksan gibi bir imparatora sahipler, bu kişilerle birlikte Sivas’ın gelişmesi için caba sarf eden insanları sahiplenmek zorundalar. Sivas için Mecnun Odyakmaz büyük bir şanstır her ile her takıma nasip olmayacak bir kisidir, tabiî ki bu destekler neticesinde Sivasspor’un UEFA gitmesinde hiçbir engel yoktur, bu destekler verilmediği takdirde taraftar o kişilere gerekli protestoyu yerine getireceğini düşünüyorum.

İleriki yıllarda hedefleriniz nelerdir.
İlerisi için iki hedefim var, birincisi Fenerbahçe takımında genel menajerlik veya teknik direktörlük, diğeri ise milli takımda genel menajerlik veya teknik direktörlük. Tabiî ki bunlar i zamanla ve tecrübeyle olacak isler, ben erken yaşta futbolu bıraktığım için yeterli tecrübeye sahip olmam için önümde uzun zaman olacak.Su andaki hedefim sivasspora nasıl faydalı olabilirim, kendi bilgi ve tecrübelerimden sivasspora neler verebilirim. Sayın Mecnun Odyakmaz ve yönetimine her türlü destek verilirse inanıyorum ki takımımız her türlü hedefine rahatça ulaşabilecektir.

Sizce kadromuz hedeflerimiz için yeterlimi?
Tabiî ki insanlar her zaman daha fazlasını isteyeceklerdir. Ancak ben su anda elimdeki kadrodan memnunum. Diyeceksiniz ki daha fazla takviye gerekiyor mu? O zaman para lazım… Burada konu yine desteğe geliyor.

Para olmadan takviye yapmanın mümkün olmadığını herkes biliyor. Buğun Bursaspor’un bütçesi 18 trilyon, 3–2 yendiğimiz V. Manisa’nın bütçesi 32 trilyon, bizim bütçemiz 9 trilyon. Burada önemli olan hangi bütçeyle hangi isi başardığındır. Bizlerde o kısıtlı bütçeyle kurulmuş en iyi takımla, en iyi şekilde mücadele ediyoruz ve o kadroyla da başarılı bir şekilde mücadele ettiğimiz inancındayım.

Sivaslı işadamlarımız hakkında söyleyecekleriniz nelerdir?
Her Sivaslı Sivas’ına sahip çıkmak zorunda, tabiî ki bizler dışarıdan gelip Sivas için çalışmaya çalışıyoruz, ama her Sivaslı Sivas’ı daha güzel hale getirmek için, doğduğu yere az da olsa hizmetini etmek zorundadır. Sivaslı iş adamları olarak karınca kararınca az çok demeden, ama Sivas’a ama Sivaspor’a Sivas haklına, Sivas’ın eğitimine yani herhangi bir alanına bir şekilde yardım etmek zorunda. Doğduğu bu şehire ufakta olsa bir yatırım yapma mecburiyeti var. Artı olarak sunuda unutmamak lazım, birçok devlete başkentlik yapmış bir şehir, bizler için çok önemli olan cumhuriyetin temellerini attığımız ve Türkiye de kurtuluş savaşımızı kazandığımız bir yerdir Sivas. Özel bir şehrin özel insanları olarak buraya borçlu olduklarını düşünüyorum. Sivaslılığın gururunu yasayan, Sivaslıyım deme şerefine sahip olan insanlar buraya yardım yapmak zorundadır. Miktarı önemli olmadan her türlü yardımı yapmaları gerekmektedir. Yaptıkları bu yardımlar ve faydalar neticesinde Sivas halkı hem kendilerine dua edecek hem de kendisini sahiplenecektir diye düşünüyorum.

Röportaj: Ayhan Bayrak, GuNaY
Fotoğraf: Bekir Bayrak
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil