Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.09.2009, 02:14   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Sivas'ı Salladılar

Sivas Kongresi΄nin 90. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ilimizde konser veren Muazzez Ersoy, Yudum ve Kıraç yaklaşık 25 bin kişiyle birlikte türkülerini seslendirdiler.
Sivas Kongresi΄nin 90. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi΄nin bahçesinde düzenlenen konser programları kapsamında Muazzez Ersoy, Yudum ve Kıraç Sivas halkıyla buluştu.

Konser programlarının ilkinin yer aldığı 3 Eylül Perşembe günü Sivas halkıyla bir araya gelen Muazzez Ersoy, çok sayıda şarkı seslendirdi. Yaklaşık 2 saat süren konsere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

VOKALİSTİNE VOKALİSTLİK YAPTI

Konser programı sırasında bir ara Muazzez Ersoy, vokalisti Adnan΄a sahnesini vererek kendisi vokalistlik yaptı. Adnan΄ın Ferhat Göçer΄in parçası “Dünyaya bir daha gelsen sevgilim” ve Fatih Ürek΄in “Hadi hadi” adlı parçalarını seslendiren Adnan΄a vokalistlik yapan Ersoy, “Adnan müthiş bir ses” dedi. Ersoy΄un bu mütevazi davranışı kadar davul eşliğinde sergilediği kıvrak dansları da büyük alkış aldı.
Muazzez Ersoy konserinin son bölümünde Vali Ali Kolat, Ersoy΄a, üzerinde Sivas Kongresi΄nin yapıldığı tarihi binanın kabartmasının bulunduğu plaket sundu. Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ise sanatçıya çiçek verdi.
Vali Kolat ve Belediye Başkanı Ürgüp, Ersoy΄a teşekkür ettiler. Daha sonra Vali Kolat ve Belediye Başkanı Ürgüp, Ersoy΄un söylediği “Bir başkadır benim memleketim” şarkısına eşlik ettiler.

KIRAÇ VE YUDUM MEST ETTİ

Sivas Kongresi΄nin 90. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen konser programının ikincisinde de şarkıcı Kıraç ve Yudum konser verdi.

Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi΄nin bahçesinde düzenlenen konserde, ilk olarak Yudum sahne aldı. Yudum bağlamasıyla çıktığı sahnede birbirinden güzel türkülerini sevenleri için seslendirdi. Daha sonra sahneye çıkan rock müzik sanatçısı Kıraç da çok sayıda eserini yaklaşık 25 bin kişiyle tek bir ağızdan seslendirdi.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği konserde Vali Yardımcısı Kemal Şahin sanatçılar Kıraç ve Yudum΄a üzerinde Sivas Kongresi΄nin yapıldığı tarihi binanın kabartmasının bulunduğu plaket takdim etti. Belediye Başkanı Doğan Ürgüp de sanatçılara çiçek verdi.
Konserin ardından havai fişek gösterileri yapıldı.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.09.2009, 02:18   #2
yiğidoturan
Usta Yiğido

yiğidoturan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yiğidoturan Şuan yiğidoturan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.07.2014 12:58

Tecrübe Puanı: 1023 yiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Sivas'ı Salladılar

ya gardaş bende deprem meprem oldu sandım
Alt 07.09.2009, 09:02   #3
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

güzel bi konser olmuş galiba katılımda bayağı yoğunmuş emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkürler
Alt 07.09.2009, 12:32   #4
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Saat 11:30'da gittim.Yarım saat Kıraç ardından da çok güzel havai fişek gösterisi vardı..Organizatörleri kutluyorum!..
Alt 07.09.2009, 12:38   #5
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 22:13

Tecrübe Puanı: 982 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Bu sene 4 Eylül şenlikleri gerçekten muhteşem geçti çok iyi programlanmış ve her kesimden vatandaşlarımıza hitap edecek imkanlar ölçüsünde çok doğru isimler getirilmiş.

Akşamları Kongre müzesi bahcesinde konserler , gündüzleri ise Buriciye medresesi önündeki alanda : Bulgaristan , Polanya , Gürcistan gibi ülkelerden gelen yerel danscılar ve yeni kurulan adına Kültür Sokağı denilen alanda ise Aşıklarımızın atışmalarımızın oldugu bu alanlar tüm Sivaslılara çoşku dolu anlar yaşattı.

Sayısız havai fişekler ise bu güzel organizasyona çok güzel nokta koydu. Emeği gecenleri yürekten kutlarım.

Nice 90 yıllara....
Alt 07.09.2009, 20:47   #6
gürün_güzeli
Tatlı Yarışması 1.si

gürün_güzeli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gürün_güzeli Şuan gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.01.2014 09:32

Tecrübe Puanı: 906 gürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDI

ya helal olsun bence de çok süperdi o havaifişeklere de 20 milyar harcanmış bence değer cumhuriyetin temellerinin atıldığı bu şehre az bile...

HayAtıMa qiRen heRkese YasanmıS heRseYe TesekküRLer BüyüYoRm siziNLe...
gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.09.2009, 21:06   #7
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4503 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Sivas Kongresi΄nin 90. yıl dönümü etkinlikleri münasibetiyle ilimizde konser veren Muazzez Ersoy, Yudum ve Kıraç kucaklar dolusu selamlarımı sunarım sivas halkı bu mutlu geceyi unutmayacaktır emeklerinize sağlık sağolun var olun
Alt 07.09.2009, 21:25   #8
KARAMELLL58
Usta Yiğido

KARAMELLL58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KARAMELLL58 Şuan KARAMELLL58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2013 17:04

Tecrübe Puanı: 1647 KARAMELLL58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

süper konserdi kıraçın konseri harika eğlendirdi teşekkür ediyoruzz havai fişek gösterileride mükemmeldi
KARAMELLL58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)