Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Anketler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anketler Burada anketleri bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Sizce dövme yaptırmak doğrumudur ?
Bence yanlıştır, dövme yaptırmayı sevmiyorum, dövmem yok, dövme yaptırmam 93 56,36%
Bence doğrudur, dövmem var, dövme yaptırmayı seviyorum, bence dövme yapana yakışır 37 22,42%
İlgilenmiyorum. 35 21,21%
Katılımcı sayısı: 165. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.10.2009, 22:43   #131
Glock23
Usta Yiğido

Glock23 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Glock23 Şuan Glock23 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.01.2013 08:20

Tecrübe Puanı: 730 Glock23 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sizce dövme yaptırmak doğrumudur ?

Benim icin yanlis olabilir, baskasi icin olmaz, onun icin benim hosuma gitmiyor diye baskalarini elestirmem yanlis bir tavir olur.
Alt 03.10.2009, 16:43   #132
LeyL
Yiğido

LeyL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LeyL Şuan LeyL isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.03.2012 09:49

Tecrübe Puanı: 545 LeyL FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
qio Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Gangrenin bir çeşidi de, gazlı gangrendir. oksijensiz yerlerde yaşayan bakterilerin girmesiyle meydana gelen ve zamanında müdahale edilmezse ölümle sonuçlanan bir durumdur. En çok, savaş yaralarında, kirli ve bakımsız yaralarda görülür. Çoğalan bakteriler gaz meydana getirirler. Bu bakteriler içinde en önemlisi Clostridium perfringens`tir. Dokular gazla gerildiği için ilk belirti olarak, hasta pansumanları veya sargı alçının sıkmasından şikayet eder. Daha sonra fasiaların (kaslar üzerini örten zarlar), altında toplanan fazla gerilmesi sonucu çok şiddetli ağrılar olur. Bir pensle derinin üzerine vurulunca davul sesi alınır. Durum daha da ilerleyince besleyici damarlar çok sıkıştığından deride mavimsi lekeler meydana gelir. Buna paralel olarak ağır bir septik (iltihabi) şok tablosu, ruhi bozukluklar ve akut böbrek yetmezliği ortaya çıkar.

Evet google böyle diyor
Alt 03.10.2009, 17:51   #133
KARAMELLL58
Usta Yiğido

KARAMELLL58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KARAMELLL58 Şuan KARAMELLL58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2013 17:04

Tecrübe Puanı: 1649 KARAMELLL58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

BANA GÖRE YANLIŞ HOŞ BİŞEYY DEĞİL HEMDE ZARARLI ZATEN (BANA GÖRE)
KARAMELLL58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.10.2009, 18:29   #134
qio
Usta Yiğido

qio - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

qio Şuan qio isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.04.2012 22:41

Tecrübe Puanı: 952 qio FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
LeyL Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Evet google böyle diyor
Bu platformda tartışılmadan önce bir tıp öğrencisi arkadaşımdan öğrenmiştim deri nefes almadığındada kangren olunduğunu , sonuçta tıp alanı hakkında süper donanımlı birisi değilim , en azından savunduğum fikrin googlede uzantısı var. Googlede bile ulaşılamayan iddada bulunan arkadaşlara ne demeli
Alt 30.10.2009, 04:08   #135
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2155 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Hiç gerek yok saçma sapan şeylerle uğraşıyorlar ya....

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.10.2009, 21:37   #136
Hatice_58
Yiğido

Hatice_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hatice_58 Şuan Hatice_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.03.2010 21:43

Tecrübe Puanı: 545 Hatice_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Yanlis.Dinimize görede yanlis zaten.dövmeli bir insan abdestsiz oluyor.lanetleniyor..
bildigime göre yani
Alt 02.11.2009, 19:32   #137
seva
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 2155 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Dövme ve İslam Dini, Dövme yaptırmak günah mı?

Dövmenin islam dinince haram - günah olduğunu ya da dövme yaptıran kişinin abdesti olmayacağını söylerler. Dövmenin abdest konusunda bir sorun teşkil etmediğini çok açık ve net bir şekilde belirtebiliriz. Çünkü; dövme derinin dışına değil, içine yapıldığından, abdeste, gusle ve ibâdete mâni teşkil etmez. Çünkü abdestte ve gusülde farz olan, derinin dışını yıkamaktır. Dövmenin islam dinince haram - günah olma konusunda Prof. Dr. Süleyman ATEŞ'in daha önceden Vatan gazetesinde yayınlanan köşesinde bir okurunun sorusuna cevap vererek yanıtlamıştır, şöyle ki:

" Dövme Kuran'da geçmiyor. Bunun günah olup olmadığını nasıl öğreneceğim ? yada bunu günah olduğu nerede yazıyor ? Eğer bunu kötü amaçla yaptırmadıysam, bundan sonra namazıma Kuran okumaya devam edemeyecek miyim ? İnsanların bu konuda yanıldıklarını nasıl anlatacağım ?

Prof. Dr. Süleyman ATEŞ;
Dövme Kuran'da geçmez. Kuran'da Allah'ın yaratışını, doğal durumu değiştirmenin şeytan işi oldu belirtilir. İşte bu doğalı değiştirme konusunda Kuran tefsircilerinin çeşitli yorumları vardır. Tefsirciler, Nisa süresindeki bu ayeti açıklarken bazı Hadis'ler ( Peygamber'e nispet edilen sözler ) aktarırlar.

Bu rivayetlerden birinde Hz. Peygamber'in Kaşlarını inceltene, yüzünün kıllarını çekene, Dövme yapana ve yaptırana lanet ettiği belirtilir. Fakat bu, bir kişinin rivayetidir. Gerçekten Peygamber'in Böyle söylediğine şahsen ihtimal vermiyorum. Çünkü bu rivayet Kuran'a aykırıdır. Kuranda Peygamber'de insanları süslenmeye, güzel görünmeye teşvik etmektedir. Yüzünün kıllarını çekmek, kaşlarını inceltmek kadınların vaz geçemeyeceği Bir makyaj ve süslenme türüdür. Bilindiği gibi süslenmede zamana ve bölgelere göre değişir. Dövme İslamda mekruh ( hoş olmayan bir şey ) kabul edilir ama Kuran'ın haram saydığı, yapanların ve yaptıranların günahkar olacağı eylemlerden değildir. Hiçbirşey ibadete engel olamaz.

İbadette önemli olan gönülden Allah'a yönelmektir. Abdesttinizi alınız, namazınızı kılınız, dualarınızı yapınız. Allah ile bağlantınızı kesmeyiniz. İşte gerçeği öğrendiniz. Siz gönlünüze bakınız, Allah ile kul arasında aracı yokyur. Peygamber'imiz " Önce kendi vicdanınıza danışınız" buyurmuştur.

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
Alt 02.11.2009, 19:47   #138
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

vallahi bildiğim kadarıyla dinen yasak ama değil diyenlarde var ben çocuklarımda görmek istemem bir ara oğlum taktı ama baktı izin koparamıyor tamam anne kalsın istemiyorum dedi şükür daha duymadım dövme lafı.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.11.2009, 14:21   #139
seva
Usta Yiğido

Alıntı:
ayten58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
vallahi bildiğim kadarıyla dinen yasak ama değil diyenlarde var ben çocuklarımda görmek istemem bir ara oğlum taktı ama baktı izin koparamıyor tamam anne kalsın istemiyorum dedi şükür daha duymadım dövme lafı.
dövme kimyasal boyalarla yapıldığı için deriye zarar verebilir hiç duymadım zarar verdiğini ama

CANDA ÖZÜR OLMAZ...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)