Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Kadınca
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Kadınca Kadınca

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.07.2009, 15:14   #11
Sivaslisandy-58
Usta Yiğido

Sivaslisandy-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sivaslisandy-58 Şuan Sivaslisandy-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.04.2011 22:11

Tecrübe Puanı: 1415 Sivaslisandy-58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: terk edilen kadınlar.

herkesin hayati yazilsa roman olur bilirim!;bende aldatildim Allah kimseye göstermesin diyorum amin .iyiki burdayim diyorum iyiki okumusum kendi ayaklarim üzerinde duruyorum iki evladimida büyüttüm.Türkiyede okuyamayan kendi ayaklari üzerinde duramayan bayanlara cok üzülüyorum:(sadece evlilikle kurtuluruz diyenlerde cikiyor aradan ama umduklari gibi olmuyor!birde gecim saglanamayinca hersey tersine dönüyor yada biz bayanlarin bazilari cok seyler istiyor!yada bir iki seye mizildanip ayrilikta buluyor isi!?baba ocagi ama biraktigi gibi olmuyor geri döndügünde!?ne diyeyim artik Allah biz kadinlara ve adam gibi adam erkeklerimize kolaylik ve iyi bir es nasip etsin.Sunu söylemek isterim kizlarimiz lütfen okusunlar bir altin bilerzige sahip olsunlar kadinlarimizde artik kabuklarindan siyrilip kendilerini gelistirsinler korkup cekinmesinler eller ne der diye!?sonuna kadar mücadele etsinler bu gib olaylari duyunca ve görünce inanin cok üzülüyorum:(yerimde duramiyorum sinirden dua ediyorum her zaman su cehaletlik egoistlik,cahillik,asagilik komleksi kalksin insanlarimizin üzerinden diye..!Yüce mevlam dürüstlerin dogrularin mazlumlarin yaninda olsun amin.
Alt 02.07.2009, 15:27   #12
seten65
Usta Yiğido

seten65 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seten65 Şuan seten65 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.03.2012 12:09

Tecrübe Puanı: 1255 seten65 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

--------------------------------------------------------------------------------

merhaba arkadaşlar,sizinle akşam yaşadığım bir olayı paylaşmak istedim.oğlumun kız arkadaşı yemeğe davet etmişti beşiktaşa gittik .orda benden başka birde yedi aylık hamile bir bayan daha vardı,tanıştık hoş beş falan derken,adı esra olan bu bayan,izin istedi istirate çekildi derken yemeğe oturduk esrayı getiremiyoruz yemek yemek istemedini ısrala ekrarladı durdu bıraktık geldik oturduk ve yemeğin sonuna doğru geldi yanımıza sigara aldı çıktı 15 dakika geçmedi oğlumun kıaz arkadaşı olan şirin bir çığlık attı koştukki esra intihar etmiş kızcağız şaşırdı korkuyor 112 meşgul derken aliye bağırdım oğlum bırak telefonu taksi çağır neyse taksiyle şişli etfale götürdük ama dev gibi bir doktor ,küçücük esraya güç yetiremiyorki hotum salsın burnundan kadın nasıl bağırıyor anlatama bende şirinden kocasının nosunu istiyorum haber verelimde eşinin başına gelsin diye meğer kadıncağız üç aylıkken terk edilmiş.peki bu zavallı kızın günahı ne
soruyorum biz kadınların günahı ne madem sevmiyosunuz neden günahına girip evlenip umut veriyosunuz neden hislerimizle oynuyorsunuz şirin abla esra terk edildi ona acıdığım için evime aldım diyince ben kendimi tutamadım bu sefer onu bırakıp bana koştular ama nasıl ağlıyorum anlatamam.ben söyleyim bizim tek suçumuz çok sevmek ve değerinden fazla değer verip şımartmak.ve erkek milletinin kendini bir şay sanması .hani vay be meğer ben neymişimde haberim yokmuş,gibi sonra gelsin dayaklar gelsin kumar gitsin alkol uyuşturucu ve akabinde ya kucağında bir bebekle yada karnında kapının önündeyiz.hani birde yerimize gelende bizden farklı değilki oda bizim hemcinsimiz bizi biz vuruyoruz zaten yani bize bizden oluyorsite üyeleri sözüm size değil sakın alınmayın her kadın nasıl bir değilse her erkekte bir değildir.haa aranızda terk eden yada kuma getiren varsa beyler varsa,gerçi beyde denmez ona mama o ayrı benim bu sözlerimden kendine pay çıkarabilir.evet beyler bizim sorgumuzu bizim bedelimizi nasıl ödeyeceksiniz nasıl kolaymı sanıyosunz.bir bayanın hayatını alt üst etmek.siz paşalar gibi yaşarken biz kadınlar sürünmeye mahkum oluyoruz.biz naaptık sizlere.bizim suçumuz kadın olmakmı.

Sagol güldane kardeşim.çok üzüldüm gencecik kızlarımız kadınlarımız harap oluyorlar cahillik dizboyu,bir kardeşimiz kızlarımız okusun okutalım diyor.tabiki okutalım okuyalım bu egitim işi fakat benim duyduklarım ve gördüklerin içinde okumuş tahsilli kişiler kadın,erkek farketmiyor onlarda aldatılıyor terkediliyor.bu vijdan işi eger insanın vijdanı varsa içinde ALLAH korkusu varsa bunların hiçbirini yapmaz Esra kızımızada çok üzüldüm inşaallah sonu iyi olur.
Alt 02.07.2009, 15:37   #13
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2180 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

tamam acı bir olay ama her zaman terkeden suclu degilidr bence.bu kadın olur erkek olur farketmez.terkedilene degilde birde terkedene sormak lazım
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.07.2009, 15:42   #14
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

hüzünlü bir anlatım bence hem terkedene hemde terkedilene yazık sorunlar nereden kaynaklanırsa kaynaklansın hoş bi olay değil bence
Alt 02.07.2009, 16:38   #15
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5443 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

QUOTE=barikat58;438407]tamam acı bir olay ama her zaman terkeden suclu degilidr bence.bu kadın olur erkek olur farketmez.terkedilene degilde birde terkedene sormak lazım[/quote]

Terketmek yerine anlasarak ayrilmak en güzeli degilmi?
Erkeklerde, bayanlarda adil davranmali bence.

SEVMEYECEKSIN.

BAGLANMAYACAKSIN..

Baglanmayacaksin bir seye, öyle körü körüne.
"O olmazsa yasayamam." demeyeceksin.
Demeyeceksin iste.
Yasarsin çünkü.
Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki.
Çok sevmeyeceksin mesela. O daha az severse kirilirsin.
Ve zaten genellikle o daha az sever seni, senin o’nu sevdiginden.
Çok sevmezsen, çok acimazsin.
Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsin hem.
Çalistigin binayi, masani, telefonunu, kartvizitini
Hatta elini ayagini bile çok sahiplenmeyeceksin.
Senin degillermis gibi davranacaksin.
Hem hiçbir seyin olmazsa, kaybetmekten de korkmazsin.
Onlarsiz da yasayabilirmissin gibi davranacaksin.
Çok esyan olmayacak mesela evinde.
Paldir küldür yürüyebileceksin.
Ille de bir seyleri sahipleneceksen,
Çatilarin gökyüzüyle birlestigi yerleri sahipleneceksin.
Gökyüzünü sahipleneceksin,
Günesi, ayi, yildizlari
Mesela kuzey yildizi, senin yildizin olacak.
"O benim." diyeceksin.
Mutlaka sana ait olmasini istiyorsan bir seylerin
Mesela gökkusagi senin olacak.
Ille de bir seye ait olacaksan, renklere ait olacaksin.
Mesela turuncuya, yada pembeye.
Ya da cennete ait olacaksin.
Çok sahiplenmeden,
Çok ait olmadan yasayacaksin.
Hem her an avuçlarindan kayip gidecekmis gibi,
Hem de hep senin kalacakmis gibi hayat.
Ilisik yasayacaksin.
Ucundan tutarak

CAN YÜCEL
============================== =

Alt 02.07.2009, 16:57   #16
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

bakın arkadaşlar bu olay sizi yanıltmasın,aynı olay bir erkeğinde başına gelebilir ama erkek sokakta kalsada erkek yani kendine bir yer ayarlar,kız yedi aylık hamile sokakta sarhoşu ayyaşı toplanmış başına paylaşamıyormuş düşüne biliyomusunuz.erkekte terk edilse onunda şerefi onuru var onada kolay değil allah vermesin oda tabiki insan içine çıkamaz.bu olay erkek kadın fark etmiyor arada sadece kadının sokak kadını konumuna gelmesi var sokakta kalıpda başına bir olay gelse kim kabul eder onu ama erkek öyle değil her şekilde tekrar evlilik yapabilir sorun bu işte.
hepiniz sağolun ben teşekkür ederim asıl
evet insan hayatını yazsa bir roman olur doğru söylüyosunuz bende öyle benim yazdığım çektimin özeti diyebilirim.
yaşım 45 ama doğduğum günden beri haala çekiyorum doğduğumda bile babaannem kışda beşiğimi sokağa koyarmış komşular içeri alırmış ta o zaman başlamışım çileye neyse bu günümüzede hamd,ü senalar olsun.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.07.2009, 17:12   #17
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5443 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

Rabbim bundan sonra cektirmesin ins Canim ablam. Bayana daha zor her Yönden.
RABBIM HERKESI IYI INSANLARLA KARSILASTIRSIN. AMiN.
Alt 02.07.2009, 21:16   #18
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1312 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
guldane Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bakın arkadaşlar bu olay sizi yanıltmasın,aynı olay bir erkeğinde başına gelebilir ama erkek sokakta kalsada erkek yani kendine bir yer ayarlar,kız yedi aylık hamile sokakta sarhoşu ayyaşı toplanmış başına paylaşamıyormuş düşüne biliyomusunuz.erkekte terk edilse onunda şerefi onuru var onada kolay değil allah vermesin oda tabiki insan içine çıkamaz.bu olay erkek kadın fark etmiyor arada sadece kadının sokak kadını konumuna gelmesi var sokakta kalıpda başına bir olay gelse kim kabul eder onu ama erkek öyle değil her şekilde tekrar evlilik yapabilir sorun bu işte.
hepiniz sağolun ben teşekkür ederim asıl
evet insan hayatını yazsa bir roman olur doğru söylüyosunuz bende öyle benim yazdığım çektimin özeti diyebilirim.
yaşım 45 ama doğduğum günden beri haala çekiyorum doğduğumda bile babaannem kışda beşiğimi sokağa koyarmış komşular içeri alırmış ta o zaman başlamışım çileye neyse bu günümüzede hamd,ü senalar olsun.
güldane hanım beterin beteri vardır.. ben de öyle olaylara şahit oldum ve duydum ki burada anlatılmaz..ama herşeye rağmen şükreden bir kul olabilmek en güzeli olsa gerek..
barikatin dediğini de yabana atmamak lazım.. erkek sonuçta yine bir kadınla aldatıyor. anlayamadığım ise neden bu kadınlar bekar onlarca erkek varken neden evli bir insana takılır ve neden evli erkekler eşi varken başka bir kadına takılır...
peygemberimiz ne de güzel söylemiş yüzyıllar öncesinden..''Aldatan bizden değildir'' derken.. evet aldatan bizden değildir...
Alt 03.07.2009, 14:56   #19
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2155 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Ben işte bu konuda iki tarafa kızıyorum Çünkü iki taraf kendini kandırıyor bir taraf seviyorum diye kendini kandırıyor diğer tarafta beni seviyor diye övünüyor ya o kadar şey yaşanıyor hiç mi ders alınmıyor hiç mi aklınızı kulanmıyorsunuz doğruya aşk aklını başından alır bende bir zamanlar yaşadım ama ben ders aldım ders almayanlara artık ne desek boş Hani derlerya Bir müsibet bin nasihatten iyidir diye...

ya birde şu erkekler sevdiğinden değil sırf zevk aldıklarından yapıyor böyle insanlar kulanıyor kulanıyorlar sonra çıkıp diyorlar senin başka birileriyle çıktığın ne malum ne kadar saçma bir kadının namusunu bu kadar küçük görüyorsunuz ya siz birde böyle diyen erkekle hala birlikte olmaya razı bir kızın aklına şaşarım....

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.07.2009, 15:09   #20
cawus58
Usta Yiğido

cawus58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cawus58 Şuan cawus58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.03.2010 14:52

Tecrübe Puanı: 745 cawus58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ARKADAŞLAR O HAYVAN ALLAHIN KARŞISINA NASIL ÇIKACAK ACABA KİMSE DOĞMAMIŞ ÇOÇUĞUN HAKKINI ÇALAMAZ OKIZINDA ALLAH YARDIMCISI OLUR İNŞALLAH YARDIMI MIZ NASIL DOKUNUR ACABA BUKIZA BUKONUYLA İLGİLİ CEVAP BEKLİYORUM LÜTFEN UYUMAYALIM
cawus58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)