Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Sivas'da Güvercinlerin olabileceği Meydan ve Mekanlar - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas Rehberi > Sivas Belediyesi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Sivas Belediyesi Sivas Belediyesi Hakkında

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.10.2009, 21:05   #1
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 732 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Sivas'da Güvercinlerin olabileceği Meydan ve Mekanlar

Arkadaşlar bugün doğan ürgübe sitede mesaj yazdım Sivasta güvercin toplanması için yer önerisinde bulundum.

Tarihi alanlarda,cami olabilir,meydanlarda toplanabilir hem hayvanlar doyar malum kışın aç kalıyor hemde sevap olur hemde yemi satan ekmek parası kazanır atanda sevap kazanır her yönden güzel uygulama İstanbulda görmüştürsünüz tarihi camilerin önünde olur ve meydanda ayrıca yurt dışında Avrupada bile vardır güvercinleri toplama bu sayede güzel görünüm olur hemde güvercinler doyar Uzağa gitmeye gerek yok Kayseride bile var şehrin tam merkezinde diğer şehirlerdede var şimdi diyeceksiniz pisletir diye pislettiğinden ne olacak suyla temizlenir ayrıca yarar sağlıyorsun eğer çok pisletse temizlenmese İstanbulda izin vermezler ayrıca kayseride izin vermezlerdi daha bir çok şehirde var.

Bu öneriyi geçen senede sami aydına sunmuştum bir cevap alamadım sami aydın gitti öneri bölümüne tekrar mesaj attım eğer karşılaşırsak bizzat söylerim önerimi.

Sizce Sivasta güvercinlerin toplanması nasıl fikir ve nereler olabilir benim ilk aklıma gelen yerler kale camii çevresi, buriciyenin önü ,çifte minarenin çevresi şifayenin önündeki yerler ,valiliğin karşısındaki alan (eski kütüphanenin olduğu alanlar). benim aklıma gelen yerler buraları sizce buralardan hangisinde olabilir yada başka önerdiğiniz yer belki belediye başkanıda bu önerimizi dikkate alır.

Yorumlarınızı bekliyorum.
Alt 07.10.2009, 21:14   #2
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4502 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: sivasa güvercin toplanması için alan

Güvercinler büyük şehirlerin hepsinde var bulundukları ortamlarlarda bu kuşlara ilgi ve alaka olunca orayı mesken tutuyorlar sivasımızda neden olmasın bence Çok güzel düşünmüşsünüz inşallah öneriniz kabul olur
Alt 07.10.2009, 21:17   #3
suzii
Usta Yiğido

suzii - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

suzii Şuan suzii isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.09.2015 17:48

Tecrübe Puanı: 723 suzii FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

çok güzel olur bence. düşündüğünüz yerlerde güzel.
sivasımızın böyle bir değişikliğe çok ihtiyacı var.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar suzii'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.10.2009, 22:08   #4
ismail 58
Usta Yiğido

ismail 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ismail 58 Şuan ismail 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.01.2016 23:55

Tecrübe Puanı: 1035 ismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz sein

Evet güzel bir düşünce,
bende bir yer önermek istiyorum.
Numune hastanesinin altındaki 27 haziran öğretmenler parkı,
hem hasta olan vatandaşlara bir yaşama ve hayat mücadelesi görüntüsü verip, hallerine şükretme duygusu ve hayat mücadeleleri gelişir.
ismail 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ismail 58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.10.2009, 22:54   #5
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 732 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
ismail 58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Evet güzel bir düşünce,
bende bir yer önermek istiyorum.
Numune hastanesinin altındaki 27 haziran öğretmenler parkı,
hem hasta olan vatandaşlara bir yaşama ve hayat mücadelesi görüntüsü verip, hallerine şükretme duygusu ve hayat mücadeleleri gelişir.
27 haziran parkıda güzel fikir ben orayı düşünmemiştim sağol fikrin için.

Yorumlarınızı bekliyorum.
Alt 07.10.2009, 23:27   #6
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Ulu Camii bence biçilmiş kaftan.O mistik havaya kuşlar yakışır..
Alt 08.10.2009, 00:15   #7
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Güzel fikir. Kent meydanının bir köşesi ayarlanabilir.
Alt 08.10.2009, 00:18   #8
GuNaY
Super-Moderator

GuNaY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

GuNaY Şuan GuNaY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.11.2013 23:42
Pool Jam Champion!
Tecrübe Puanı: 10 GuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende Zukunft

Kent meydanı, Müze yanı buna en uygun yerler gibi görünüyor. Ancak genel olarak güvercinler Camii önlerinde yada avlularında oluyor.

Buruciye, Şifaiye ve Kale Camii üçgeni buna en uygun yer gibi.

Alır Götürür Seni Bilinmeyen Derinliklere.

Sevda Mavidir, Mavi ise Umut,

Sen Yüreğini Hep MAVİ Tut...
GuNaY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar GuNaY'e Teşekkür Ediyor...
Alt 08.10.2009, 00:39   #9
ismail 58
Usta Yiğido

ismail 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ismail 58 Şuan ismail 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.01.2016 23:55

Tecrübe Puanı: 1035 ismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz sein

hepinize katılıyorum ve destekliyorum bu konuda yazdıklarım kesinlikle eleştiri olarak yalnış algılanmasın.

ancak kent meydanı camii yanı gibi yerler kalabalık olduğu için birde kuşlar için oluşan kalabalık akışı yavaşlatıp, özellikle çocuklar için trafik açısından tehlike oluşturabilir.
aksu parkı veya ne bileyim başka bir parkta olabilir ama bu düşünce hayata geçirilirse mutlaka çok iyi olacak.
turan kardeşim bir tavsiyemde bu müracaatını daha gerçekci olarak mesela dilekçe yazılı metin şeklinde direk ilgili kuruma yaparsan daha iyi sonuç alabilirsin diye düşünmekteyim.
ismail 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ismail 58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 08.10.2009, 06:59   #10
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

güzel bi düşünce olurmu derseniz olur derim neden olmasın yeterki bakalım koruyalım sevelim taşlamayalım ulu cami uygun avlusu geniş çevresi sakin benim fikrim burası en uygun yer tabi olursa

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)