Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.01.2009, 09:45   #11
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2180 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Ey İsrail bu 'ahlakı' kimden öğrendin?

Dinci-faşist rejimin dışişleri bakanı Livni, “Operasyonların ne zaman biteceğine sadece İsrail karar verir…” demiş.

“Operasyon” dediği de, Gazze'de bebek öldürmek…

Terör rejiminin başbakanı Ehut Olmert de, Birleşmiş Milletler dahil, dünya kamuoyunun tepkisine, “Kimse bize ahlak dersi vermesin…” şeklinde posta koymuş.

Gazze halkını çoluk-çocuk katletmek “ahlaklarına” mugayir değil demek ki!

Yani…

Aylardır bir lokma ekmeğe muhtaç; aç, susuz, ilaçsız ve elektriksiz bıraktıkları Gazze halkının başına bomba yağdırmak “ahlakî” bakımdan problem değil.

O bombalar ki, gökyüzünde bir “havai fişek” gösterisi kadar revnaklı.

Yeryüzünde…

Düştüğü her yeri yakıp kavuran…

Yaktığı yeri suyun söndüremediği bombalar…

Gazze'deki bebeğin beşiğini, su bulamayan ananın eşiğini yakıp kavuran bu fosfor bombalarını Hitler görseydi, ağzının suyu akardı mutlaka.

Demek ki…

Dünyaya açılan bütün kapılarını kapatarak bir toplama kampı haline getirdikleri Gazze halkının üzerine bu bombaları boca etmek, dinci-faşist rejimin “ahlakına” zerre miskali zeval vermiyor.

Öyle bir ahlak ki bu; okulları, camileri, hastaneleri, savunmasız sivilleri katletmekten hiç rahatsız olmuyor.

Dahası…

Zırhlı tanklarıyla, enva-i çeşit ölüm kusan silahlarıyla, taştan başka silahı olmayan çocukları öldürmekten zevk alıyor.

“Evlerinizi boşaltın bombalayacağız…” dedikten sonra, korku ve dehşet içinde evlerinden çıkan çoluk-çocuk, kadın-ihtiyarı katletmenin başka izahı var mı?

En adi teröristin bile tutabileceği bir sözü vardır.

Bu “ahlakın” yok!

Hamas'la yaptıkları barış başta olmak üzere, şimdiye değin hiçbir sözlerini tutmadılar.

Hem katletmeye devam ettiler, hem de ambargoyu kaldırma sözlerini çiğneyerek; Gazze halkını “sessiz bir ölüm”e mahkûm etmek istediler.

Olmert ahlakı budur!

Budur, katliama ne zaman son vereceğimize sadece biz karar veririz, diyen Livni ahlakı!

Dinci-faşist rejimin başbakanı Olmert daha önce, Kana katliamı öncesi, “İsrail devleti”nin sınırlarını 10 yıl sonra açıklayabileceklerini beyan etmişti.

Ülke sınırları gibi ahlaksızlıklarının sınırları da belirsizdir.

Birleşmiş Milletlere ait sığınakta 40 çocuk öldürdüklerinde başvurdukları gibi, tek bildikleri yalan, hep yalan...

Dinci-faşist İsrail rejimi baştan ayağa yalandan ibarettir.

Devlet olmaklığı da yalandır.

Hiçbir anlaşmaya uymayan, sözünde durmayan, çocuk katletmeyi marifet bilen bir devlet olmaz.

Musevilikle de, Yahudilikle de alakası yoktur.

Martin Buber'in ifadesiyle, “siyasi siyonizm”, dini köklerinden koparan ulus devlet putperestliğine dayanır.

Dinci-faşist İsrail rejimi…

Gazze'li çocukların cansız bedenlerinden kan akarken bile, “Mezarlardan çocuk cesedi çıkarıp gösteriyorlar…” diyecek kadar müstekreh yalanlara sarılmıştır.

Sonra da…

Aralarında Hamas militanı vardı, bahanesiyle çocuk katliamına güya gerekçe aramıştır.

Terörist Olmert haklı!

Kimse ahlak dersi veremez onlara.

Çocuk katletmenin bahanesi olabileceğini zannedenlere ahlak dersi verilemez zaten.

Gazze katliamına ait herhangi bir fotoğrafa bakmaya normal bir insanın vicdanı güç yetiremezken, katlettikleri sivillerin önünde hatıra fotoğrafı çektirenlere veya piknik yaparak katliam seyreden mahlûklara mümkün mü ahlak dersi vermek?

Livni de haklı…

Kana doyana kadar sürsün katliamları!

En iyi Filistinli ölü Filistinlidir çünkü. Hatta, hiç yaşamamış…

Ey dinci-faşist İsrail rejiminin teröristleri!

O büyük günde, o hesap gününde…

Zeytin gözleri kana bulanmış o bebeğin, korkudan elleri titreyen Filistinli o kız çocuğun hesabı soruldukta ne diyeceksiniz?

Hadi dünyayı, dünya kamuoyunu takmıyorsunuz.

Hitler'in soykırımdan geçirdiği 6 milyon masum Yahudi'nin hatırasına da mı saygınız yok?

Onlara da…

Çocukları ve bebekleri, içlerinde bir militan saklandığı için katlettik mi diyeceksiniz?

Peki…

Kimden öğrendiniz bu utanmaz, bu rezil ahlakı?

Hitler'den mi?

Kimden?..

Diye sorarlarsa ne cevap vereceksiniz?

yeni şafak gazetesi : salih tuna
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.01.2009, 09:52   #12
HaKaaN
Usta Yiğido

HaKaaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaKaaN Şuan HaKaaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.05.2015 01:29

Tecrübe Puanı: 706 HaKaaN BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: Ey İsrail bu 'ahlakı' kimden öğrendin?

arkadaşım bu paylaşımlarından dolayı sana çok tşk ediyorum . ALLAH RAZI OLSUN elimizden dua dan başka birşey gelmiyor ben her zaman diyorum hazırım o kafirlere karşı savaşmaya çatışmaya canlarını cehenneme yollamaya fakat yok işte elimden birşey gelmiyor

ÖLüMüDe ÖLDüReN RaBBe...SeCDeLeR OLSuN.....
HaKaaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.01.2009, 09:54   #13
barikat58
Usta Yiğido

içimdeki intikam ve nefreti denize döksem deniz bulanır.elimde bir fırsat olsa birisi elime bir gecse bu yahudi askerlerinin onu 5milyon parca yaparım.intikam intikam işte
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.01.2009, 10:01   #14
barikat58
Usta Yiğido

Gazze için şarkı yazdı

ABD'nin Los Angeles şehrinde yaşayan Michael Heart isimli müzisyen, Gazze'de yaşanan dram üzerine 'Asla Teslim Olmayacağız' adlı bir şarkı yazdı ve seslendirdi.

Şarkı internet üzerinden dinlenebiliyor. Herhangi bir plak şirketine bağlı çalışmayan Heart, kendi ev stüdyosunda müzik yapıyor. Sanatçının pop-rock tarzında Mart 2008'de çıkardığı 'Unsolicited Material' adlı bir albümü de bulunuyor. Sanatçıyla ilgili bir diğer ilginç bilgi de bir dönem Tarkan ile çalışmış olması. Michael Heart'ın Gazze için yazdığı şarkının ilk üç kıtası şöyle:

Beyaz ışığın kör edici flaşı

Gazze'nin semasını aydınlattı bu gece

İnsanlar koşuşuyor gizlenmek için

Yaşıyorlar mı yoksa ölüler mi; bilmiyorlar bile?

Tankları ve uçakları ile geldiler

Öfkeli ateşleri ile her yeri yakmaktalar

Hiçbir şey bırakmadan

Toz duman arasından bir çığlık duyuluyor

Teslim olmayacağız

Bu gece de, savaşmadan

Yaksanız da camimizi

Evimizi ve okulumuzu

Ruhumuz hiçbir zaman ölmeyecek

Teslim olmayacağız

Gazze'de bu gece
Alt 14.01.2009, 10:09   #15
HaZaN
Usta Yiğido

HaZaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaZaN Şuan HaZaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.05.2013 14:36

Tecrübe Puanı: 2268 HaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Kahrolsun İSRALİ
Kahrolsun AMERİKA

Belki size tuhaf gelecek ama artık dinliyemiyorum neden derseniz dayanamıyorum dayanamıyorum o minicik körpe kuzulara içim yanıyor içimmm :((((((

Rabbim her şeyin en iyisin sen bilirsin tez zamanda şunlara öyle bir felaket verki nereden geldiğini bilemesinler nolurr ::((:(:(:(

Gece gündüz dua etmekten başka birşey yapamıyorum .
Alt 14.01.2009, 10:34   #16
barikat58
Usta Yiğido

Standart İsrailli turistlere "Türkiye'yi boykot" çağrısı

tel Aviv- İsrail basınına göre, son günlerde internette gönderilen mesajlarda İsraillileri, Gazze operasyonuna itirazları nedeniyle Türkiye'yi ziyaret etmemeye çağrılıyor. Kampanya yürütenlerin gönderdiği mesajta ayrıca Türkiye'de "İsrail karşıtı ırkçılığı"nı kanıtladığı iddia edilen bir fotoğrafa da yer veriliyor.

"Artık Türkiye'ye seyahat yok" gibi sloganların kullandığı mesajta yer verilen ve Alanya'daki bir giysi dükkanda çekildiği öne sürülen fotoğraf, dükkanın vitrininde İngilizce yazılmış bir tabela görülüyor. Tabelada ise "Çocukları katleden İsrailliler için satış yok, giriş yasak" yazılı olduğunu gösteriyor.

Ancak İsrail basını, söz konusu fotoğrafın, yeni olmadığını, esasen Ağustos 2006'da çekildiğini ve o dönemde yayınlandığını, bunun üzerine İsrail'deki Türk Büyükelçiliğinin, tabelanın asılmasından kısa bir süre sonra yerel makamların talimatıyla kaldırıldığını ve sorumlular hakkında işlemlerin başlatıldığını bildirdiğini anımsattı.

İsrail'in medya grubu Yedioth'a ait Ynet'e göre, İsrail'deki Türk Turizm Bürosu temsilcisi Danny Zimet de, söz konusu fotoğrafın üç yıl sonra yeniden ortaya çıkarılmasından duyduğu üzüntüyü dile getirirken fotoğraf ilk yayınlandığında kendisinin Türkiye'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı'na başvurduğunu, tabelayı aşan dükkanın bir süre kapatıldığını anlattı.

Türkiye'nin İsrail'i tanıyan ilk Müslüman ülke olduğunu, iki ülke arasında dostane ilişkiler ve stratejik askeri ortaklığın bulunduğunu vurgulayan Zimet, kampanya ile ikili ilişkilere daha çok zarar verilmek istendiğini söyledi.

cumhuriyet gazetesi 14.04.2009
Alt 14.01.2009, 10:36   #17
barikat58
Usta Yiğido

Standart Cevap: İsrailli turistlere "Türkiye'yi boykot" çağrısı

sanki bulunmaz bursa kumaşısınız ulan biz sizi görsek bir kaşık suda bogacaz nefretten kinden patlıyoz.gelmesseniz gelmeyin ulan çok meraklıydık sanki.biz 70 milyon bir araya gelip boykot yapamadık 3 kuruşluk adamlar 70 milyonu boykut yapıyor oda ayrı tabi!
Alt 14.01.2009, 10:39   #18
barikat58
Usta Yiğido

Standart Cevap: 'Filistin yandı, ben de yanayım'

İsrail, Gazze'ye giden İran yardım gemisini engellidi

İsrail'in Gazze'ye giden İran yardım gemisini engellediği açıklandı. İran devlet televizyonu, İsrail deniz kuvvetlerinin Gazze'ye doğru yola çıkmış olan ilaç, gıda ve giyecek yüklü İran gemisini Mısır limanına gitmeye zorladığını duyurdu.

Organizasyonun sponsoru olan insanı yardım kuruluşunun başkanı Ahmed Nevebi, İsrail deniz kuvvetlerinin Gazze'nin 30 kilometre açıklarında Shaded adlı kargo gemisine yaklaştığını ve geri dönmesini söylediğini aktardı.

Geminin İran'daki Bandar Abbas limanından iki hafta önce demir aldığını belirten Nebevi, yardımları Mısır sınırındaki Refah sınır kapısından Gazze'ye ulaştırmaya çalışacaklarını kaydetti.
cumhuriyet gazetesi
Alt 14.01.2009, 11:00   #19
barikat58
Usta Yiğido

Yazıklar olsun

Nerde arap birliğı,pusuda amerika

gezze şehri yanıyor,uykutadır afrika.

hani islam dünyasi,bu nasil politika?

Artık güven kalmadi,birleşik milletlere.

filistin tek vecuttur,ayrılmaz vatanından.

dinini,vatanını,sever kendi canından...

misir kardeş deyildır,hiç geçmiyor yanından.

Artık güven kalmadi,böylesi devletlere.

filistinim yanarken,türkiyem çok ağladi.

yerayi sarmak için,ilaç doktor yolladi.

başbakan hiç durmadi,devlet devlet dolaşdi.

nerde Arap birliğı?yazik olsun sizlere.

hamasi mahna tuttu,sionizmin hillesi.

nerde suudi lübnan,yazık çikmadi sesi.

çocuk yaşlı vuruyor,görülmedi böylesi.

nerde arap birliğı,yazık olsun sizlere

camıde öltürülen,kardeşimi ağlarım.

artık sabrım kalmadi engelleri aşarım.

orta doğu uyuyor,nasil dostluk şaşarım.

kardeşin ağlamasi,izdirabdır bizlere.

en mödern silahları,amerika veriyor.

çocuk yaşlı ihtiyar,kadın masun vuruyor.

yaptığı silahları,müslimana deniyor.

nerde islam birliğı?yazik olsun sizlere.

böyle vahşi harakat,dünyada görülmedi.

o arap ülkeleri,filistine dönmedi.

filistinim ağlıyor dünya yardim etmedi

nerde islam birliğı?yazik olsun sizlere.

Gazze Yanıyor Arap Bakıyor
Alt 14.01.2009, 11:18   #20
sibelYILMAZ
Usta Yiğido

sibelYILMAZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sibelYILMAZ Şuan sibelYILMAZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.09.2014 09:55

Tecrübe Puanı: 896 sibelYILMAZ FAZLA SÖZE GEREK YOKsibelYILMAZ FAZLA SÖZE GEREK YOKsibelYILMAZ FAZLA SÖZE GEREK YOK

sesini duyurmak ve bu vahşeti kınamak için yapılmış bir olay tabi ki, fakat böyle değil böyle kendine emanet olan cana zarar vererek ve kendini kaybetip haşa Allaha isyan edercesine olmamalı, bizlerinde içi yanmıyormu elbetteki yanıyor ama çözüm dışı yakmakta değil kardeşlerim Allahım hepimize takat ve iman kuvveti versin ki dillerden gönüllerden dua düşmesin yoksa o zaman vay hepimizin haline......bir nebze de olsa Allahın rızasını şefaatini kazanabilsek ne ala cümlemize...........

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)