Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

KANGAL-Deliktaş - Sayfa 8 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > İlçelerimiz ve Köylerimiz (Sivas ilçeler) > İlçelerimiz > Kangal
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Kangal Kangal İlçesi ve Köyleri

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 01.01.2011, 18:01   #71
bilal kose
Usta Yiğido

bilal kose - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilal kose Şuan bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.02.2015 15:33

Tecrübe Puanı: 3268 bilal kose BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: KANGAL-Deliktaş

Tum delikdasli hemserilerimin yeni yili kutlu olsun.
bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı bilal kose'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.06.2011, 09:31   #72
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Büyük Ozan Aşık Ruhsati'yi Anma Etkinliklerine Davetlisiniz.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Alt 21.06.2011, 15:14   #73
OSMAN ECE
Usta Yiğido

OSMAN ECE - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

OSMAN ECE Şuan OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2018 15:36

Tecrübe Puanı: 3305 OSMAN ECE FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

mekanın cennet olsun büyük usta gönül insanı
OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar OSMAN ECE'e Teşekkür Ediyor...
Alt 26.08.2011, 15:28   #74
OSMAN ECE
Usta Yiğido

OSMAN ECE - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

OSMAN ECE Şuan OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2018 15:36

Tecrübe Puanı: 3305 OSMAN ECE FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

başta salim bey ve ailesinin tüm müslümanların deliktaşlıların mübarek kadir gecesini kutluyorum
OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı OSMAN ECE'e Teşekkür Ediyor...
Alt 01.04.2012, 00:19   #75
AĞAOĞULLARI
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

AĞAOĞULLARI Şuan AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.11.2017 13:02

Tecrübe Puanı: 554 AĞAOĞULLARI FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

SAYIN SEVA YAPMIŞ OLDUĞUNUZ ALINTI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. BU ALINTIYI ARKADAŞIM DOSTUMUZ ARŞİVCİ SALİH ŞAHININDİR HEMŞERİ CANLI BİR ARKADAŞTIR. YENİ NESİL BU BÖLGENİN TANITIMINI BİLMİYOR .KULAKTAN DOLMA BİLGİLERLE DONATILMIŞTIR. HİÇ BİR BELGE VE KAYNAK GÖSTERİLMEDEN RESMİYET KAZANILMAZ. BU BİLGİLERİ ÇEVRE HALKINA AŞILAMAK GEREK. DELİKTAŞ HAKKINDA SALİH BEYLE OSMANLI ARŞİVİNDE ÇOK UĞRAŞ VERDİK. DELİKTAŞI TARİHİ BELGELERİYLE GÜN İŞİĞINA ÇOKARDIK

BEN DE DELİKTAŞA İLK YERLEŞEN VE O KÖYÜ ŞENLENDİREN DELİKTAŞ DERBENT AĞALARININ SOYUNDAN GELEN BİR ARAŞTIRMACIYIM. BİRÇOK KAYNAK KARIŞTIRDIM VE ARŞİVDEN KAYITLARINI ÇIKARDIM BUNLARI OSMANLICADAN SADELEŞTİREREK BU GÜNKÜ DİLİMİZE CEVİRTTİRDİM. SİVASLA İLGİLİ 4 ADET BASIMA HAZIR KİTAP HAZIRLADIM. İNŞALLAH YAKINDA BASILACAK . DELİKTAŞ BİZİM İLK KÖYÜMÜZ KÖKENİMİZ 1600 YILINDA DAĞISTANDAN GELEREK UZUN YILLAR SONRA DELİKTAŞ A YERLEŞMİŞİZ. DELİKTAŞ DERBENT AĞALIĞI FERMANLA İLK ÖNCE ABDULLAH AĞAYA SONRADA OĞLU SALİH AĞAYA VERİLMİŞ VE BU BÖLGEYİ HAKİMİYETLERİ ALTINA ALMİŞLAR ŞER ODAKLARDAN KORUMUŞLAR.

1765 YILLARINDA FERMANDA SABİTTİR DERBENT AĞALIĞINI ÜSLENMİŞLER 1910 YILLARINA KADAR DEVAM ETMİŞLER O YILDAN SONRADA JANDARMA TEŞKİLATINA DEVREDİLMİŞ. DERBENTLİKLER KALDIRILMIŞ HAKİMİYET JANDARMAYA GEÇMİŞ. BU TEŞKİLATIN SOYUNDAN GELENLER OLARAK 3 GURUPTA BULUNMAKTADIRLAR. DELİKTAŞ KÖYÜ, ÖMERAĞA ÇİFTLİĞİ, GEVEN KÖYÜ OLARAK BÖLGELERİNDE İKAMET ETMEKTEDİRLER. SOYADLARI İSE AĞAOĞULLARI,TECER, YALÇIN,ERDOĞDU, DERBENTOĞLU OLARAK BİLİNİR.

( ([Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] )SİTESİNDE DELİKTAŞLA İLGİLİ OSMANLI ARAŞTIRMALARIM VAR . BURAYI TIKLARSANIZ DAHA DETAYLI BİLGİLERE ULAŞABİLİRSİNİZ. DELİKTAŞ DERNEGİNE DELİKTAŞLA İLGİLİ NE VARSA HEPSİNİ VERDİM . ORADA CAN KURTARAN LA İLGİLİ,KURUSIRT AT YARIŞLARIYLA İLGİLİ, DELİKTAŞA YAPILAN BASKINLARLA İLGİLİ,VE DELİKTAŞ ,ALACAHAN DERBENTLERİNİN DERBENTLİKLERİNİN SIYASAL VE EKONOMİK ANLAŞMAZLİKLARINI GÖREBİLİRSİNİZ. ( OSMANLI İMPARATORLUĞUNDA DERBEN TEKİLATI) (OSMANLI İMPARATORLUĞUNDA AŞİRETLERİN İSKANI) ( SEYYAHLARIN GÖZÜYLE SİVAS ) DAHA BİRÇOK KAYNAK VAR.

VON MOLTKENİN VE ANDRENİN DELİKTAŞTA MİSAFİR OLDUĞU EV VE DELİKTAŞ DERBENTİ BÜYÜK DEDELERİMİZ OLAN ALİ AĞANIN EVİDİR DELİKTAŞTA KALAN GÜNÜMÜZDE YALÇIN SOYADLILAR BULUNMAKTADIR.

AŞIK RUHSATİ İLE İLGİLİ BİRÇOK KAYNAKLAR VAR. BU OZANIMIZI DA DELİKTAŞTAŞ DERNEĞİ GÜN IŞIĞINA ÇIKARDI ONLARADA AYRICA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ. EFLATUN CEM GÜNEY, TÜRKÇE HOCAM KADRİ ÖZYALCIN,HEMŞEHRİMİZ DOĞAN KAYA GİBİ YAZARLARIMIZIN ESERLERİYLE MEYDANA ÇIKTI. AYRICA DOĞAN KAYANIN ESERİNDE RUHSATİNİN OĞLU MİNHACININ ŞİİRLERİ VE AĞGÜL KONULU BİR HİKAYESİ VAR. BÜYÜK DEDEMLER ALİ AĞA VE SALİH AĞA İLE İLGİLİ GÜZEL BİR ESER. HOÇCA KALIN

DELİKTAŞI TANIYALIM TANITALIM, AŞIK RUHSATİYİ TANIYALIM TANITALIM,MİNHACIYI TANIYALİM TANITALİM. BU HALK OZANLARIMIZ BİZİM KÜLTÜR MİRASIMIZDIR ÖNEM VERELİM ESERLERİNİ OKUYALIM OKUTALIM.
SEVGİLERİMLE HOŞCA KALIN . BİLGİ ÇOK YAŞLILIK VAR SERDE AĞAOĞULLARI.
AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı AĞAOĞULLARI'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil