Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Azınlıkları Söküp Attım! - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Hertelden
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Hertelden Her Telden Muhabbet Burada

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 22.10.2009, 21:04   #1
Ayşegül1967
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

Ayşegül1967 Şuan Ayşegül1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2012 22:41

Tecrübe Puanı: 573 Ayşegül1967 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Azınlıkları Söküp Attım!

Basbakan Ìnönü saat 18.00 sularında Florya köşkü´nde Atatürk´ü ziyaret etmiş:
-Hayırdır Ìsmet..habersiz geldin?..
-Paşam,azınlık meselesi..konuyu Meclise getireceğiz..ne diyorsunuz?
-Ìsmet bu gün geç oldu..yarın sabah erkenden gel,konuşalım.
Ìnönü çıkınca Atatürk "bütün görevlileri" toplamış:
-Sadece Laleler kalsın..bahcedeki diğer çicekleri sökün,atın..derhal..!

Ìsmet Pasa sabah gelmiş,bahcenin "halini" görmüş ve görevlilere sormuş:
-Ne oldu böyle?
-Gazi Paşa Hazretleri emrettiler.söktük.
Basbakan Inönü,Cumhurbaskanı Atatürk´ün odasına girmiş:

-Paşam,bahçenin durumu nedir?
-Azınlıkları söküp attım Ìsmet.
Ìnönü "anladım" dercesine basini öne eğmiş:

Atatürk:
Ìsmet,ben "NE MUTLU TÜRKÜM DÍYENE" sözünü boş yere söylemedim..
kendini Türk hisseden herkes bu vatanın öz evladı..Ben hayatta olduğum sürece bu böyle bilinsin..ve sakın azınlıklar ile ilgili bir kanun çıkarılmasın.

Anlamayanlara ve anlamak istemiyen vatan hainlerine..
Herşey TÜRK için..! TÜRK tarafından..! TÜRK´e göre..!!

NE MUTLU TÜRKÜM DÍYENE..!
Ayşegül1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Ayşegül1967'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.10.2009, 21:17   #2
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 19:58

Tecrübe Puanı: 4500 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt
Standart Cevap: Azınlıkları Söküp Attım!

Almanya´da yaşayan bir yabancı olarak boynumuz kıldan ince artık. Eğer atamız böyle demişse, elin gavuruna söylüyecek bir tek sözüm yok. Hayretler içindeyim, şoktayım, kaynak da verebilirseniz çok memnun olurum.
Alt 22.10.2009, 21:53   #3
Ayşegül1967
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

Ayşegül1967 Şuan Ayşegül1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2012 22:41

Tecrübe Puanı: 573 Ayşegül1967 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hasan abi ben bunu aylar önce bi köşe yazısında okumuştum Yavuz Donat'ın..Onun kaynağı kim diyeceksin...Onunkide İnan kıraç..Atatürk'ün 6 yıl Amerika'da okuttuğu Türkiye'nin ilk ziraat mühendisi Ali Numan Kıraç'ın oğlu...Kendisi yıllarca Atatürk'ün emrinde Gazi çiftliğinde görev yapmış en yakınındaki şahsiyetlerden biri... bütün bilgim bu Amacım yeni bir tartışma çıkarmak değil ben bu sitede o raddeyi çoktan aştım sadece aklıma geldi ve paylaşmak istedim (:
Ayşegül1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 22.10.2009, 22:33   #4
CRAZY OSMAN 58
Yiğido

CRAZY OSMAN 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CRAZY OSMAN 58 Şuan CRAZY OSMAN 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.03.2010 20:29

Tecrübe Puanı: 678 CRAZY OSMAN 58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

VAY ABLA PAYLAŞIM İÇİN SAĞOL...
ANLAYAN ANLASIN ARTIK...
Alt 22.10.2009, 22:38   #5
qio
Usta Yiğido

qio - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

qio Şuan qio isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.04.2012 23:41

Tecrübe Puanı: 947 qio FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Osman sen anladıysan sorun yok
Alt 22.10.2009, 22:44   #6
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Burda benim anladığım lale harici çiçekleri( azınlıkları) söküp atınca bahçenin bi halta benzemediği.
Alt 22.10.2009, 22:45   #7
CRAZY OSMAN 58
Yiğido

CRAZY OSMAN 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CRAZY OSMAN 58 Şuan CRAZY OSMAN 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.03.2010 20:29

Tecrübe Puanı: 678 CRAZY OSMAN 58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
qio Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Osman sen anladıysan sorun yok
BAK ABİ..
AYŞEGÜL ABLAMIZ NE DEMİŞ:
Amacım yeni bir tartışma çıkarmak değil ben bu sitede o raddeyi çoktan aştım sadece aklıma geldi ve paylaşmak istedim (:

OKY....
Alt 22.10.2009, 22:47   #8
qio
Usta Yiğido

qio - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

qio Şuan qio isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.04.2012 23:41

Tecrübe Puanı: 947 qio FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Burda anlaşılmıyacak bir durum yok Lale çiçekleri ; Türkler
Alt 22.10.2009, 22:57   #9
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 21:40

Tecrübe Puanı: 749 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Ayşegül arkadaşın müsadesi ile bu konuya bağlı olarak genel manzaradan görünüm yazmak isterim.
Burda lafı söyleyenden anlayan uz gerek.

Osmanlı imp. zamanında başlayarak süregelen,o zaman adları ıslahat olan,şimdilerde ise açılımlar ve benzeri söylemler yer almaktadır.O ıslahatlarda her zaman osm. imp toprak kaybetmiştir.Osm. imp. ilk başkaldıranlar sırplar sonra bulgarlar,ermeniler arablar derken,cumhuriyet kurulduktan sonra ise yerini bir tek kürt meselesi almıştır.
Konuları her zaman bir biri ile ilişkilendirmekte fayda vadır.
Sorunları bir tek konu üzerinde degil,o konuyu beğlayan çetrefili üzerinde araştıralım.Detaylamaya gerek görmeden ne kadar anlatsak boş olacak sadece bundan sonra olacaklar hakkında yazayım ufkumuz genişlesin.

Dünyaya yön veren emperyal güçlerce yeni şekillenmesi gereken konu;
1935 li yıllarda Atatürk'ün vasiyeti doğrultusunda iki tembihi vardı
1-ilerde rusya dağılacak burdan irili ufaklı 10 kadar devlet olacak,bunları bir çatı altında toplayacak çalışmaların hükümet ve askeriye tarafından yapılması
2-islam aleminin en büyük sorunu olan müslümanların bir merkezden yönetilmemeleri,bunun için vatikanda papalık olduğu gibi islam alemindede bir makam oluşturmak ve islam aleminin bölünmesini engellemek.
Konunun detayını
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
112
113
114 nolu mesajlarda bulabilirsiniz.
Bu vasiyetlerin hükümetlerce nasıl işlem gördüğü hakkındada kısa bir açıklama yapalım.
Ölümümden 20 yıl sonra açılmak üzere yapılan bu vasiyet ilk olarak 1958 yılında menderes hükümeti ve dönemin g.kur.başkanlığı ve c.başk. nınca açılır,o günler için bu vasiyetin uygulanacağı ortam bulunmadığından geri kapatılıp 30 yıl sonra açılmak üzere konulan rafdan 1988 yılında tugut özal,genel kurmay başk. ve cumhurbaşkanı evren tarafından açılan vasiyet ilginç gelir ve çalışmalar başlatılır.Özal bu vasiyeti tatbik etme kararı aldığından sonra daha söylediği özerklik ve benzeri söylemleri gerçek devlet yönetmekle mükellef lider olduğu bilinci ile unutur ve yönünü cumhurbaşkanı olduğu dönemle beraber türki cumhuriyetlere döner,Türki cumhuriyatleri bir çatı altında toplamak üzere shangay altılısı adı altında türk cumh. bir çatı altında toplamak üzere yoğun çalışmalara başlar.Ölümünden önce son hafta 6300 km. yol katetmişdir bu doğrultuda,döndüğünde bulgaristan konsolosluğunda düzenlenen sözde bir kutlamaya davetli 100 kişi içinde 60 adet amerikan uyruğuna tabi vatandaş arasında bence turgut Özal postmodern bir şekilde dış güçler tarafından idam edilmiştir.Diğer taraftan g.kurmay başkanlığınca,başta azarbaycan olmak üzere,diğer türki cumh. yanında pakisdan devlet başkanı pervaz müşerref dahil tüm askeri adamları genelkurmayımız nezdinde yetiştirilmiştir.
Şimdi konumuza dönelim,çin seddinden adriyatiğe ulaşan kısımda var olan TÜRK lerin osm.imp. zamanından beri bir çatı altında bu topraklara hükmetme ideası yakın tarihimizdede bir fırsat olarak karşımıza çıkmış bulunmakta.
Ara tampon bölgeler,yunanistan,iran,ermen istan,suriye ve k.ırakta yeni adını kürtler.
Tarihin her döneminde kavgalı olduğumuz yunanistan,ermenistan ve kıbrıs taki rumlar ile bahar ayları yaşamaktayız.
Her zaman denge siyasetinde olduğumuz israil,iran, ile şuan ki durumda tam sürtüşmeye dönmüş bulunmaktayız.
Bu coğrafyada bölgenin lideri olma yolundaki Türkiye'ye Türki cumhuriyetlerinide kapsayan liderlikten çok ortadoğuya hapsolmuş bir liderlik kaftanı çizilmiştir.

Not: şimdi işyerimdeyim gece rahat olarak devamınıda yazacağım arkası var
Alt 22.10.2009, 23:06   #10
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 21:40

Tecrübe Puanı: 749 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Omanlı imp. zamanındaki gibi, hilafet ve halifeliğin olması yönündeki rol ise Kürtlere biçilmiştir.Cumhuriyetten sonra özellikle ayaklanan kürtlerin iki dayanakları1-islam 2-devlet olma. Bunun günümüzde aldığı tiyatro sahnesi ise;Eskiden osmanlıda olduğu gibi beyliklerin olması,şuan ki Türkiye sınırları içinde her azınlık kendi özerk yönetime geçmesi,bunların üstünde bir federasyon olması,bu federasyona ise başkanlık edecek kesim?

İşte burası dahada önem kazanmaktadır,bu federasyona kim başkanlık edecek?

Hani osmanlıda hilafet vardı,halifelik vardı.

Günümüz kürt aşiretlerinde menzil aşireti,bu kaftanı giymiştir bile.Biz peygamberimizin soyundan gelmekteyiz.V.benzeri söylemler şuan aşiret in İstanbul'da hükmettiği yaklaşık 1 milyonluk kesimde her ortamda cesurca dile getirilmektedir.Geleceğin liderliğine şimdiden soyunmuş bulunmaktalar.

Not:Geceye kadar dayanamadım bir yazı daha patlattım devam ederim merak etmeyin.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil