Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

19 RAKAMININ SIRRI - Sayfa 5 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Hertelden
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Hertelden Her Telden Muhabbet Burada

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.05.2012, 21:41   #41
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 683 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: 19 RAKAMININ SIRRI

Alıntı:
mansur58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Tekrar başa dönüp isbatlama yarışına girmeyelim bence. Sadece şunu söylüyorum bu sitede Sivaslılar olarak her görüşten ve anlayıştan insan varsa o zaman ideoljik saplantılarla hareket edip kışkırtıcı yazı ve yazarlarla burada şov yapılmaması lazımdır. Yapılırsa bu ister istemez karşıt görüşlü insanlar için cevap hakkı doğuracaktır.

Ben kimsenin sevdiklerini sevmek zorunda değilim kimse de benim sevdiklerimi sevmek zorunda değildir. Ama herkes birbirine saygı göstermek zorundadır.
Yahu kardeş, şu görüşün yanlış. Herkes her konuda yazar. Bu sana kışkırtma gelmesin.

Ben demokrasi aşığıyım. Birisi kalksa bana dese ki: "demokrasi en kötü yönetimdir" ben şimdi buna kışkırtma mı demeliyim?

Ne yapmam lazım: Demokrasinin iyi taraflarını, var sa onun savunduğu sistemin kötü taraflarını saymalıyım. İşte hepsi bu..

Yeter ki kişisel sataşma olmasın. Shov falan nereden çıkarıyorsun? Fikir arzetmenin adı shov mu oluyor?
Alt 21.05.2012, 21:46   #42
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
Cley Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
( Alibaba58'den özür dilenmeli konusu ne hale geldi. Şahsım adına özür diliyorum)
Kaçınılmaz olarak böyle oldu. Benden önce sizler başlattınız. Yazılarınız orada..

Moderatörlerin bir görevi de, ilgili yazıları diğer ilgili olanlarla birleştirmektir. Özür olsun.

Dün forumla ilgili yazı vardı. Ayıklayıp, onlarla birleştiriverin bir zahmet.
Alt 21.05.2012, 21:53   #43
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
19 Rakamı başlarda tesadüf daha sonra da Atatürk'ün fark etmesi üzerine bazı şeylerde kendisinin denk getirdiğini tahmin ediyorum. Sanki bir uğurlu rakam gibi... Çünkü Nutuk'un Şifresi diye bir kitap var okumanızı öneririm...
Katılıyorum. Bilimsel olmayan her şey yalandır. Uğurlu rakam da...
Alt 21.05.2012, 22:49   #44
mansur58
Usta Yiğido

mansur58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mansur58 Şuan mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.07.2014 05:38

Tecrübe Puanı: 643 mansur58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yahu kardeş, şu görüşün yanlış. Herkes her konuda yazar. Bu sana kışkırtma gelmesin.

Ben demokrasi aşığıyım. Birisi kalksa bana dese ki: "demokrasi en kötü yönetimdir" ben şimdi buna kışkırtma mı demeliyim?

Ne yapmam lazım: Demokrasinin iyi taraflarını, var sa onun savunduğu sistemin kötü taraflarını saymalıyım. İşte hepsi bu..

Yeter ki kişisel sataşma olmasın. Shov falan nereden çıkarıyorsun? Fikir arzetmenin adı shov mu oluyor?
Bakın dünkü eklediğin konu çok güzeldi ne yazıkki kaldırıldı hatta o konuda ki düşncemi de yazdım. Bununla da yetinmeyip alıntıladığın siteye ulaşıp yazının tamamını da okudum. Bunlar tabi ki tartışılmalıdır. Bu konuları zaten islami kesim kendi arasında çokca tartışıyor. Ben demokrasiden yanayım fakat demokrasi de yetmez daha fazlasını istiyorum bunun adı da İslam. Komunizm de, kapitalizm de İslam da tartışılır. Ancak bütün dogmalardan ve saplantılardan kurtularak olmalı. Falan yazar halkın bir kesimine küfretmiş filan yazar aşağılamış, bunlar bu sitede kiralık küfürcü gibi paylaşılırsa karşı tarafa cevap hakkı doğar. Yoksa sen veya başka arkadaşların bir sistem konusunda eğrileri doğruları serdetmesinden kimsenin rahatsız olacağını sanmıyorum.

Ayrıca 19 rakamı uğurlu bereketli veya kerametli gibi tamamen uydurma hurafe düşüncelere katılmıyorum . Bu tür şeyler batıl inançlardır. Hiç bir sayının veya eşyanın uğurlusu uğursuzu olmaz.
mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.05.2012, 23:45   #45
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 945 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

İlk olarak 19'ların sırrını rahmetli Cenk Koray gündeme taşımıştı.
Atatürk'ün yaşamında 19 rakamının çok önemli bir yeri var. İster tesadüf
deyin ister mucize 19'lar Ata'nın yaşamında bir sır perdesi yaratıyor.

İşte o 19'lar:

19. yüzyılın bitimine 19 yıl kala doğdu...

19 yaşında Harbiye'ye girdi... 19 Aralık'ta Yıldız Sarayı'na çağrıldı...

Harp Akademisindeki sicilinin rakamları toplandığında 19 ediyor...

Çanakkale Savaşı'nı kazanılmasında sağlayan, 19. Fırka'yı kuruyor ve
komuta ediyor...

19 Mayıs'ta Miralay oluyor...

Çanakkale'de düşmanı 19 Mayıs'a kadar oyalıyor...

Samsun'a 19 Mayıs 1919'da çıkıyor...
Kurtuluş Savaşı'nın başlangıç tarihi olan bu günde tam 3 tane 19 rakamı var.

Samsun'a çıktığı Bandırma vapurunda ise yine 19 yolcu var...

Meclis'te Milli Mücadeleye fiili olarak başlanmasının tarihi de yine üç
tane 19'lu bir tarih... 19 Kasım 1919...
Milletin iradesini Meclis'e devretme kararını 19 Mart'ta alıyor...

Mareşal rütbesinine 19 Eylül'de kavuşuyor...

Mustafa Kemal Atatürk 19 harften oluşuyor...

"Ne mutlu Türküm diyene" sözü de 19 harfli bir söz...

19'un iki katı olan 38 yılında ölüyor...

Öldüğünde yaşı 19'ün üç katı olan 57...

"Türk milletinin kaderine, 1919-1938 arası tam 19 yıl hakim oluyor..."

Her şey ortada mantığına yatan kabul eder yatmayan etmez. Kimsenin, kimseye neden böyle düşünüyosun diye aşağılama hor görme gibi bir lüksü olamaz!
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.05.2012, 08:34   #46
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
Falan yazar halkın bir kesimine küfretmiş filan yazar aşağılamış, bunlar bu sitede kiralık küfürcü gibi paylaşılırsa karşı tarafa cevap hakkı doğar.

Ayrıca 19 rakamı uğurlu bereketli veya kerametli gibi tamamen uydurma hurafe düşüncelere katılmıyorum . Bu tür şeyler batıl inançlardır. Hiç bir sayının veya eşyanın uğurlusu uğursuzu olmaz.
Arkadaşım, yazarların bir kesimi sert bir şekilde eleştirisi küfür olarak algılanmamalı.

Mesela kalksa da bir yazar bana/bize "demokrasi yanlısı aptallar" diye hitap etse, bu bana küfür gelip işi bel altı vurmaya dönüştürmemeliyim. Ya "kötü söz sahibinindir" yada "tamamen yanlış düşünüyor, kin nefret kusuyor" diyip geçmek lazım.

Veya onun sevyesine düşmeden sadece teknik olarak fikri tezini çürütmek lazım. "DOĞRU"su bu.

İkinci paragrafını bunun için örnek aldım. Hem hemfikiriz, hem de işte üslup bu olmalı derim.

Bu konuda dün dostumun birisi bana ÖM atmış. Değerli bulduğım için paylaşmak istedim. Tüm hepimize örnek bir yazı.

Alıntı:

sivaslınet,

Falan haklıdır, haksızdır, tartışmaya gerek yok.Diyelim sen haklısın, haklı durumda iken haksız duruma düşmek ister misin?

İstemezsin. Yani diyeceğim şudur, (--------) olsun yada başkası olsun
yada (-------) olsun yada ben oluyum. Bir konuyu tartışırken olabildiğince sakin tartışmak lazım. Diyelim sen ve ben bir konu tartışıyoruz, sen sakinsin ama benim cümlelerim seni zorluyor, tahrik ediyor yada kızdırıyor. Sen ne olursa olsun karşı atağa geçmek yerine ortamı sakinleştirecek cümlelere kurmaya çalışman lazım. İntikam duygusu, mağlup etme duygusu olmaması lazım.

Hepimiz insanız. Ben de bu hatalara düşebilirim. Biri bu tür hatalar yaptığında onu utandırmak yerine yada onu rencide etmek yerine, olayı geciştirmeye, olayı yumuşatmaya çalışmak lazım. Neden yapmalıyız bunu, çünkü bizim ortak bir yönümüz var. Biz sivaslıyız. Sivaslı biri, bir başka Sivaslı'ya kin gütmemeli. Eğer bizim aramızda bir sorun olursa gün gelir bu sorun seni de bulur. Ben sana kin gütersem gün gelir bana da dokunur.

Sivaslı adam Hristiyan da olur, en mükemmel müslüman da olabilir. Ama aralarında bir sorun olmaması lazım.

Şu sitede benimle senin aranda binlerce sorun olabilir. Ama bunu hiç bir şekilde siteye yansıtmamamız gerekir. Ha dediğim gibi hepimiz insanız ne kadar dikkat etsek te mutlaka sürtüşmeler oluyor. Oldu da . Geçtiğimiz dönemlerde mutlaka olmuştur. Ama ne olursa olsun olabildiğince ortamı yumuşatmaya çalışmamız lazım. Birbirimize hakim olmamız lazım.

Kısacası sivaslınet, olabildiğince şu sitede sakin bir şekilde giriş yapıp, sakin bir şekilde çıkış yapmaya çalışmak lazım. Bu benim içinde geçerli sen ve diğerleri içinde geçerli. Eminim sende benim düşündüğüm gibi düşünüyorsundur. Senden ricam olabildiğince olgun bir şekilde site içerisinde zaman geçirmendir. Hayırlı geceler.
Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt?
Tamamen haklısın dostum. Söylediklerin genel doğrular. Dikkat etti isen, yatıştırmak için 19 rakkamı başlığında kişilikle tartışmanın yanlışlığı ile başladım ve uzadı.

Her neyse. Sen tabiki haklısın. Bir nokta hariç: Sivaslılığı ön plana çıkarıp, bu güzel şeylere Sivaslı olduğumuz için sahiplenmemiz düşüncesi yerine, daha doğrusu olan; insan olduğumuz için sahip çıklılmalıdır.

Hemşeriliği ön plana çıkarmak Sivas'ın kalkınmaMAsına da yol açıyor. Haberin ola.

Kalkınma konusunda Anket'te "kültür"ü işaretlemiştim.
Alt 22.05.2012, 10:24   #47
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
Atatürk'ün kerametinden bahsediyorsunuz ben de fikirlerimi söyledim. Fikirlere açık değilseniz o zaman konu açmyacaksınız kardeşim. Sizler sevebilir ve övebilirisniz bende karşı fikirlerimi yazdım nedir bu tahammülsüzlük.

Ayrıca bana çuval diyen Arif bey o sözünüzü size aynen iade ediyorum. Asıl çuvallar keramet yakıştırmalarıyla kulaktan dolma bilgilerle hareket edenlerdir. Bunlar benim düşüncem.
Bakın asıl sizin yapmamanız gereken şeyleri siz başkasına söylüyorusunuz..! Hoşunuza gitmeyen yada fikren benimsemediğiniz açılan konulara rencide edici yorumlarda bulunarak olayların başlamasına neden oluyorsunuz..! Bu yüzden ya konu kapatmak zorunda yada mesaj silmek zorunda kalıyoruz.
Yazacağınız bir kaç cümleyle ne insanları değiştirebilrisiniz nede ötekileştirebilrisniz. İlgimizi çeken konu olur yazarız veya yazmayız illada yazmak durumunda da değiliz..! Konuları kişiselleştirmeyelim. Burada her görüşe her kişiye saygı ve hoşgörü ile yaklaşmak durumundayız. Çok renklilikte böyle olur zaten. Herkes aynı şeyi düşünüyor olsa aslında hiç birşey düşünülmüyor olunur.
Burada geye kavgacı bir ortam görüntüsü vermek değil. Sitemiz Dünyanın heryerinden takip edilmekte, gelenler açısından bu tür şeyler pekte hoş karşılanmaz. Hepimizin bir ortak noktası var Sivas'lı olmak burada gaye birlik beraberlik içerisnde medenice konuları işleyerek konuma uygun tartışarak faydalı bir şeyler elde etmek. Sivas'ımızı hakettiği konuma kavuşturmak, enerjimizi bu yönde harcayalım lütfen..!

Herkese iyi forumlar, sevgi ve saygı ile...
Alt 22.05.2012, 14:51   #48
mansur58
Usta Yiğido

mansur58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mansur58 Şuan mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.07.2014 05:38

Tecrübe Puanı: 643 mansur58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Kardeşim konun uzayıp gitmesini istemem.
Söylenecek ne varsa söylendi sanırım. Burada bizim en önemli ortak paydamız Sivasli olmaktır. Sivaslıların içerisinde her düşünceden insan varsa o halde bir konu açarken azami dikkat gösterip başkalarını rencide edici veya hakaratamiz içerik taşıyan paylaşımlardan kaçınmak lazımdır. Hakaret olmadan rencide etmeden ben böyle düşünüyorum benim düşüncem budur şeklindeki yazılar her zaman saygı görür.

Ben bu siteye daha önce de girip çıkıyordum yeni değilim ve son zamanlarda yaşanan tartışmalar da yoktu herkes kendince güzel şeyler paylaşarak katkılar yapıyordu.

Ama ne zaman ki bir arkadaşımız hocaların, hocalığına, sakalına, sarığına hakaret eden ve alaya alan köşe yazarının yazısını ekledi işte o zaman na hoş tartışmalrın fitili ateşlenmiş oldu. O konu da bu paylaşımı yapan arkadaşıma medenice şunu yazdım. Arkadaşım siz bu şekilde başkalarının manevi değerlerine alaycı ve hakaratamiz yazılar paylaşıyorsunuz. Tasvip etmiyorum ama ben de kalksam falan tarikatın şeyhine veya alevilerin dedesine veya bir papaza, hahama aynı uslupta yazılar yazsam iyimi olur ? şeklinde hatırlatma da bulundum.

O arkadaşımın bana verdiği cevap şu oldu: Ben gerçekleri paylaşıyorum gerçekler sizi rahatsız ediyorsa o sizin sorununuz yapacak bir şey yoktur.

O zaman karşı tarafın da yazacaklarına zemin hazırlamış olursunuz. Buna katlanmanız gerekecektir.

Son sözüm; kendi ideoljilerimizi değil, hakaret içerikli köşe yazılarını değil daha çok Sivas'ı ve Sivaslıyı esas alarak hareket ettiğimizde sorun kalmaz. Sen bana saygı göster ben de sana saygı göstereyeim mantığıyla hareket etmek dileğiyle.

Benim için konu kapanmıştır

Kalın sağlıcakla
mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar mansur58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.05.2012, 15:25   #49
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 917 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Mansur Bey eğer bir konuya kızmışsanız bunu fikirlerinizi üslubuyla paylaşarak çözebilirdiniz ama siz kişisel saldırıyı tercih ettiniz ve öfkenizi her konuda aynı şeyi yaparak (kişisel saldırı) devam ettirdiniz. Umarım bundan sonra herkes birbirinin düşüncesine saygılı olur ve daha nice yıllar güzel paylaşımlarla birlikte oluruz.

Ayrıca benim 19 gitti ama olsun önemli olan forumun güzelleşmesi.
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Alibaba58'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil