Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Hertelden
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Hertelden Her Telden Muhabbet Burada

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.02.2013, 12:51   #1
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

nene-hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nene-hatun Şuan nene-hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2013 11:16

Tecrübe Puanı: 453 nene-hatun FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Bunları Biliyor musunuz?

Bu başlık altında ilginç bulduğum şeyleri paylaşmaya çalışacağım.

GÖVDESINDEN MEYVE VEREN AĞAÇ:JABUTICABA

Brezilyaya özgü bir üzüm ağacı bir diğer adıyla Jabuticaba.

Bu ağaçta yetişen meyveler direkt olarak ağaç gövdesine bağlıdır. Meyveler herhangi bir dalda yetişmezler ve her ağaç sadece iki yılda bir meyve verir. Jabuticaba ağaçları sadece Güney Amerika bölgesinde Brezilya,Paraguay ve Arjantin'de yetişir.Ağacın meyvesi olgunlaşmadan önce mor çiçek gibi açar ve mevyeye dönüşünceye kadar rengi koyulaşır.

Jabuticaba ağacının meyveleri reçel,marmelat ve meyve suyu yapımında kullanılır.Ayrıca bademcik,astım ve ishal tedavilerinde kullanılır.

Bu yazı [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] dan alınmıştır Gövdesinden Meyve Veren Ağaç:Jabuticaba ~ Bilim Atlası [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil