Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Dini sohbet
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dini sohbet Dini sohbetlerinizi burada yapabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 31.05.2008, 15:30   #1
bayatlı kenan58
Tecrübeli Yiğido

bayatlı kenan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bayatlı kenan58 Şuan bayatlı kenan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.02.2015 20:16

Tecrübe Puanı: 633 bayatlı kenan58 FAZLA SÖZE GEREK YOKbayatlı kenan58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart DÜNYA MEDİNE MEDENİYETİ'NE HASRET

Dünya Medine'siz olsaydı acaba ne olurdu?..

İnsanlar Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'siz kalsa ne yaparlardı?.. Kur'an olmasa yığın yığın kitaplar ne işe yarardı?..
Bakın insanlığın haline, anlarsınız Medine'siz medeniyet olmayacağını... Şu dünyayı kasıp kavuran vahşete, kan ve gözyaşına, zulme; kanuni ve gayri kanuni teröre bakın.. Anlarsınız ki Dünya Medine'den yayılan meltem kokularına hasrettir.. Dünya Medine'den yayılan medeniyete hasrettir.. Dünya Muhammed-ül Emin (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'in Asrı-Saadet iklimine hasrettir.
Bugün dünyada medeniyet var mıdır?.. Kadınların bir yemek parasına erkeklere kiralandığı; 10 yaşındaki çocukların 60 yaşındaki sapıklara satıldığı bir dünyada... Genç kızların flört adı altında bir mendil gibi kullanılıp atıldığı; Namusun, sadakatin, iffetin gözaltında tutulduğu bir dünyada medeniyet var mıdır?..
Köpeklerin insanlardan revaçta olduğu, milyonlarca çocuğun bir ekmek bulamayıp ölüme mahkum edildiği; yığın yığın insanın çöp tenekelerinde rızık aradığı bir dünyada medeniyet var mıdır?..

Medeniyet yoktur, çünkü Medine yoktur.. Merhametin menbaı Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) yoktur..
Muhammed Mustafa (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’nın varlığı hakikatı tüm kainatı kuşatmıştır, ama insanlığın O'ndan haberi yoktur.
"Muhabbetten Muhammed oldu hasıl Muhammedsiz muhabbetten ne hasıl?"
Dünya muhabbetsiz kaldı, çünkü dünya Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'siz kaldı.. Yürekler taş oldu, sevgi kalmadı... Dudaklar çatladı tebessüm kalmadı... Dünya tebessümsüz kaldı... Dünya Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'dem yetim kaldı...

Muhammed... Muhammed... Muhammed...
Yıldızlar adetince Salat-ü Selamlar O'na
Ağaçlar adedince Salat-ü Selamlar O'na
Yağmur damlaları adedince Selamlar O'na...
Dünya Medine'den gelen Medeniyete hasrettir...
Dünya MuhammediAşk'a muhtaçtır..
Dünya Asr-ı Sadet mutluluğuna hasrettir..
Dünya her tehiyyatta Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'in nur yüzünü gören aşk insanlarına muhtaçtır...
Dünya Geylani'lere, Nakşibendi'lere, Yesevi'lere, Hacı Bayram-ı Velilere Aziz Mahmut Hüdayi'lere muhtaçtır..
İnsanlık fenafirresül olmuş; Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'in Allah (Celle Celalühu)'a giden rotasından milim şaşmayan muhabbet kahramanlarına muhtaçtır..
Onlar ki Medine iklimini asırlar sonrasına taşıyanlardır..
Onlar ki hayatlarının her anını Sevgililer Sevgilisi'ne uyduranlardır..
Onlar ki muhabbeti Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)' den insanlığa sunanlardır..

Medine medeniyetini, Asr-ı Saadet iklimini günümüze taşıyan bu rehberlere muhtaçtır dünya... Muhabbeti, insanlığı, adaleti, o sehaveti merhameti, herkese yaşayarak gösteren, yaşayan Kur'an olan rehberlere muhtacız...
Dünya Medine iklimine hasret
Dünya Medine Medeniyeti'ne hasret
Dünya Asr-ı Saadet mutluluğuna hasret
Dünya Muhhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'e uyan rehberlere hasret..

Gönlü Nur Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'imizin sevdalarıyla yanan aşıklardan birisi Medine iklimine hasretini şöyle dile getiriyor;

Gözlerimden akan yaşlar
Muhammed'in aşkındandır
Bağrımdaki biten başlar
Muhammed'in aşkındandır

Muhammedim, Muhammedim,Muhammedim,
Sevgilim canım Ahmed'im
Her seher ağladıklarım
Ciğerim dağladıklarım
Su gibi çağladıklarım
Muhammed'in aşkındandır.
Muhammedim Muhammedim, Muhammedim,

Sevgilim canım Ahmed'im
Çün oldum O Şah'ın kulu
Neylerim ben mülkü malı
Halk bana dediği deli
Muhammed'inaşkındandır.

Yıldızlar adetince Salat-u Selam olsun O gül kokulu Peygamber (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'e...
Bizler bu çağın Müslümanları o kadar hasretiz gül kokulu Nebi'ye... Ve O'nun varislerine... Ne yazık ki O Allah (Celle Celalühu)'ınSevgilisi’ nin izinden gitmek bile ya sak.. Nur'dan bir taç olan sarığını kuşanmak yasak... O'nun mutluluk pınarı Hadisleri'ni öğrenmek, öğretmek, yaymak yasak....

Acaba Muhammed Mus tafa'ya (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) benzemenin yasaklandığı bir dünya ayakta durur mu?
Acaba gül kokulu Peygamber (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)' den bahsetmenin suç olduğu bir dünyanın direkleri yıkılmaz mı?
Hayatın her anını "Adı Güzel, Kendi Güzel, Işi Güzel Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'in Sünneti Saadeti'ne, yani mutluluk ve huzur kaynağı sünnetine göre tanzim eden Peygamber (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) varislerinin takibat altında tutulduğu bir ülkenin sonu ne olur?
Evet Dünya Medine iklimine hasret kaldı..
İnsanlık,İnsanlığın Önderi'ne hasret kaldı..
Bu hasret dolu satırları Yunus'un hasret mısralarıyla bitirelim:

Gül yüzünü rüyamızda
Görelim ya Resulullah
Gül bahçene dünyamızda
Girelim ya Resulullah
Sensin gönüller Sultanı
Getiren yüce Kur'an'ı
Uğruna tendeki canı
Verelim ya Resulullah
Aşkınla yaşarır gözler
Hasretinle yanar özler
Mübarek Ravza'na yüzler
Sürelim ya Resulullah
Veda edip masivaya
Yalvarıp yüce Mevla'ya
Şefaat-i Mustafa'ya
Erelim ya Resulullah
Yunus der ki kardeşlere
Çok salavat et Resule
Gül yüzünü göre göre
Ölelim ya Resulullah....

şuanda yaptığımız hiçbir iş
kılınmayı bekleyen
vakit namazından daha önemli değildir

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
bayatlı kenan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)