Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 18.10.2011, 07:19   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 902 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Belediye kentsel dönüşümün içinden çıkamadı

TOKİ ve Sivas Belediyesi arasında 2007 yılında imzalanan protokolle Ferhatbostan, Dedebalı, Kılavuz ve Huzur mahallelerini kapsayan Kentsel Dönüşüm Projesinde belediye işin içinden bir türlü çıkamıyor.

Yıllardır görüşülen konularda somut bir adım atılamazken, Sivas Belediyesi bu alana alternatif başka bir alanı kentsel dönüşüme kazandırmayı amaçlıyor.
TOKİ ile Sivas Belediyesi tarafından 09 Temmuz 2007 tarihinde imzalanan protokolle başlayan ve Ferhatbostan, Dedebalı, Kılavuz ve Huzur mahallelerini kapsayan Kentsel Dönüşüm Projesi'nin yaklaşık iki yıllık bekleme sürecinden sonra çalışmalar başlamış, ancak hak sahiplerinin muvafakatleri alınmadığı için görüşmeler tıkanmıştı.
Kentsel dönüşüm projesinin hangi aşamada olduğu ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Dedebalı ve 4 mahalleyi kapsayan kentsel dönüşüm projesinin muvafakatler alınamadığından TOKİ’nin işin içine girmeyi reddettiğini, ancak kentsel dönüşümü başka alanlarda uygulayacaklarını söyledi.

Başkan Ürgüp; “Kentsel dönüşüm projesi iki ayrı yerde var. Birisi diğer belediye başkanlığı döneminde Dedebalı ve 4 mahalleyi kapsayan bir kentsel dönüşüm projesi. Burada muvafakatleri alamadık. Muvafakatleri alamayınca TOKİ işin içine girmiyor. Şuan da sahanın yerini değiştirerek Özbelsan’ın ve Belediye’nin asfalt sahasının bulunmuş olduğu sahada bu işe başlamayı planlıyoruz, sahamız yapılıyor. Organize sanayi giderken Toprak Mahsulleri Ofisinin yan tarafında bulunan 154 bin dönümlük bir sahaya taşınıyoruz. Şuanda altyapısını yapıyoruz ve taşındıktan sonra kendi alanımızda inşaatlara başlayarak yani bir şekilde kendimiz bu kentsel dönüşümü yürütmeye çalışıyoruz” dedi.
Diğer bir kentsel dönüşüm yeri olarak eski sanayinin bulunduğu alanı seçtiklerini belirten Ürgüp, muvafakatlerin hazırlayıp ihale aşamasına getirmek için çalıştıklarını kaydetti.
Ürgüp; “İkinci kentsel dönüşüm projemizi eski sanayi de ilan ettik. Eski sanayi esnaflarıyla iki defa toplu görüşmeler yaptık. Şuanda muvafakatlerini hazırlıyoruz. Orada bulunan belediye arsalarını işin içine katarak kentsel dönüşüm projesi yapacağız. Eski sanayinin bulunduğu yerde ciddi bir belediye arsası vardır. Bu alanın yüzde 48’nde kentsel dönüşüm projesi başlatmayı düşünüyorum. Bununla ilgili takvim de çok uzak değildir. 6 ay için de kış döneminde muvafakatlerin hazırlıklarını tamamlayacağız. Önümüzdeki sene proje ve ihale aşamasına getirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
Kentsel Dönüşüm projesi kapsamına giren mahallelerde sosyal alanları, parkları, sağlık tesisleri, ibadet yerleri, eğitim alanları ile birlikte modern bir yapıya kavuşturulması hedefleniyor.

Hürdoğan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)