Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Şehir Meydanına MC Donals' mı geliyor? ( Mc Donalds Sivas ) ) - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 26.01.2010, 15:31   #11
kolsuz_kerim
Usta Yiğido

kolsuz_kerim - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kolsuz_kerim Şuan kolsuz_kerim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.03.2012 22:13

Tecrübe Puanı: 753 kolsuz_kerim FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Şehir Meydanına MC Donals' mı geliyor?

Alıntı:
AyhanBayrak Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Gelsin gelsin demissiniz sivasli etli ekmeginden vaz gecmez anca ögrencilerler gecinir derken bile aslinda yanlis oldugu kanaatindeyim zaten sivasimizim gecim kaynaklarindan birisi ögrencilerimiz egerki onlardan gelecek yatirimizda yabanci kaynaklara yönelecekse ne anlami kaldi yani.
Bazi degerlerimize sahip cikmak gerektigi kanaatindeyim o zaman ne yapmaliyiz etli ekmek kalitemizi üst seviyelere cikararak mc donalds gibi firmalara yasama sansi tanimamaliyiz diye düsünüyorum

haydi rast gele
eğer bi etli ekmek zinciri olacaksa konyalılar acsın adamlar yapıyor tavsiye ederim bir deneyin ama sivasta daha yemessiniz sivas'ın köfte ve çorbası güzel lokanta yemeklerinde tabi
Alt 26.01.2010, 15:32   #12
Meraküm
Yiğido
NO AVATAR

Meraküm Şuan Meraküm isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.02.2010 11:21

Tecrübe Puanı: 542 Meraküm FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Şehir Meydanına MC Donals' mı geliyor?

Alıntı:
kolsuz_kerim Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
eğer bi etli ekmek zinciri olacaksa konyalılar acsın adamlar yapıyor tavsiye ederim bir deneyin ama sivasta daha yemessiniz sivas'ın köfte ve çorbası güzel lokanta yemeklerinde tabi
Haklısın Konya Konusunda Ama O bölgeye Köfteci veya İskender iyi gider
Meraküm isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.01.2010, 15:50   #13
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1166 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Şehir Meydanına MC Donals' mı geliyor? ( Mc Donalds Sivas ) )

Ankara, İzmir, Bursa ve Konya'da Konya Pidesi denen, etliekmekden çok yedim, hiçbirisi bizimkinin yerini tutmaz... Sivas'ta etliekmek yemezmişiz bence siz doğruyerlerde etliekmek yememişsiniz beyler Gelin Sivas'a ben size bir ısmarlayayım, çook Trabzonlu, Konya'lı arkadaşım bizimkiler pide değilmiş diyerek gittiler Sivas'tan...

Mc Donald's a gelince... Sivas'ın gelişmişliği Mc Donald's ile anlaşılacaksa vay Sivas'ın haline... Mc Donald's ı Sivas'lı bir firma getirecekse ayrı değerlendirirdim ama sonucum büyük ihtimal değişmezdi... Neden mi?

Soya yağı ile şişirilmiş hayvanlardan çıkarılmış etlerle yapılan yiyeceklerin obeziteye ve GDO içerdiği içinse fiziksel sorunlara neden olduğu birçok bilim adamı tarafından bilinmektedir. Kısacası o tür hazır yemek şirketlerinin sağlıklılığı konusunda şüphem mevcuttur... Bütün bunların yanında Sivas'lı esnafımıza zararı olacak böyle bir yatırımı zaten desteklemem... Öğrenci geçinir sadece oradan derken normalde döner, pide,köfte yiyen gençliğimiz, öğrencilerimiz Sivas esnafını bırakıp Mc Donald's a gidecek anlamına gelir ki bir Sivas'lı olarak bunun olmasını istemem...

Saygılar...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 26.01.2010, 16:05   #14
Meraküm
Yiğido
NO AVATAR

Meraküm Şuan Meraküm isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.02.2010 11:21

Tecrübe Puanı: 542 Meraküm FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ankara, İzmir, Bursa ve Konya'da Konya Pidesi denen, etliekmekden çok yedim, hiçbirisi bizimkinin yerini tutmaz... Sivas'ta etliekmek yemezmişiz bence siz doğruyerlerde etliekmek yememişsiniz beyler Gelin Sivas'a ben size bir ısmarlayayım, çook Trabzonlu, Konya'lı arkadaşım bizimkiler pide değilmiş diyerek gittiler Sivas'tan...

Mc Donald's a gelince... Sivas'ın gelişmişliği Mc Donald's ile anlaşılacaksa vay Sivas'ın haline... Mc Donald's ı Sivas'lı bir firma getirecekse ayrı değerlendirirdim ama sonucum büyük ihtimal değişmezdi... Neden mi?

Soya yağı ile şişirilmiş hayvanlardan çıkarılmış etlerle yapılan yiyeceklerin obeziteye ve GDO içerdiği içinse fiziksel sorunlara neden olduğu birçok bilim adamı tarafından bilinmektedir. Kısacası o tür hazır yemek şirketlerinin sağlıklılığı konusunda şüphem mevcuttur... Bütün bunların yanında Sivas'lı esnafımıza zararı olacak böyle bir yatırımı zaten desteklemem... Öğrenci geçinir sadece oradan derken normalde döner, pide,köfte yiyen gençliğimiz, öğrencilerimiz Sivas esnafını bırakıp Mc Donald's a gidecek anlamına gelir ki bir Sivas'lı olarak bunun olmasını istemem...

Saygılar...
Haklısın.

Eklemek Gerekirse Sivasın Tarihi meydanına Yakışmaz
Meraküm isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.01.2010, 16:21   #15
sibelYILMAZ
Usta Yiğido

sibelYILMAZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sibelYILMAZ Şuan sibelYILMAZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.09.2014 09:55

Tecrübe Puanı: 896 sibelYILMAZ FAZLA SÖZE GEREK YOKsibelYILMAZ FAZLA SÖZE GEREK YOKsibelYILMAZ FAZLA SÖZE GEREK YOK

Ne desem ki bilemedim başta
Öncelikle değil Sivasımda yurdumun hiç bir köşesinde istemediğim ve tasvip etmediğim yerler, tamamen sağlık dışı ve sağlık düşmanı ürünler ki ayriyetten ekonomiye zararlarıda hat safada, bizim adımıza... Valla kardeşlerim ben tek kişiyim ve türk malı olmayan hiçbirşeyi kullanmıyorum üstüne basarak söylüyorum hiçbirşeyi ve buna ben başladım artık ailem ve yakın çevrem arkadaşlarımda bunu devam ettiriyorlar eğer televizyon karşısına geçip memleketimize bakıp ne olacak bu memleketin hali diyorsak ki diyoruz eyvah halimize ki ne eyvah!!! sen üretme herşeyi hazır al yabancı sermaye tavan etsin sende hayıflan bu iş böyle olmaz, böyle yürümez, siyasetten anlamam ama eğer ülkeyi kalkındırmak istiyorsak bu pek başımızdakilerin derdi değil galiba !!! ülkemize toprağımıza ekonomimize sahip çıkacağız ve üreteceğiz kardeşim ÜRETECEĞİZZZZZZZZZ bu kadar yanlışım varsa da affınıza sığınırım....
Alt 26.01.2010, 18:05   #16
MUTLU İTİK
Tecrübeli Yiğido

MUTLU İTİK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MUTLU İTİK Şuan MUTLU İTİK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.07.2015 18:04

Tecrübe Puanı: 665 MUTLU İTİK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Arkadaşlar belediye bu iş yerlerinin tamamının olmasada bir kısmının sorunlarından dolayı ihaleye çıkarıp kiraya veremedi.
Sorun çözüldümü bilemiyorum ama kiraya verme satış gibi bir durum kesinlikle düşünülmüyor sivas lı bir esnafımız dükkan başı yıllık 50 bin tl ye hepsine talip olmuştu ama yinede vermediler orada yalnızca sivas ı tanıtan sivas a has ürünler satışı yapılıcak.
Mesela el yapımı gümüş-bıçak-tarak-ağızlıklar-isimlikler oradan sonra sivas gıda ürünleri madımak-dal turşusu-kuşburnu-iğde- ve daha bir çok ürün ilçelerimizde yetişen ürünlerde dahil bunlara azda olsa o markadn faydalı olur bu düşünceler.
MUTLU İTİK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.01.2010, 18:52   #17
kolsuz_kerim
Usta Yiğido

kolsuz_kerim - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kolsuz_kerim Şuan kolsuz_kerim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.03.2012 22:13

Tecrübe Puanı: 753 kolsuz_kerim FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Saygılar...
arkadaşım yiğidi öldür hakkını yeme etli ekmek konyada yenir.damak tadı olana
Alt 26.01.2010, 19:14   #18
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1166 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
kolsuz_kerim Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
arkadaşım yiğidi öldür hakkını yeme etli ekmek konyada yenir.damak tadı olana
Gardaş sen Antalya'da yaşıyordun galiba değil mi? Yanlış hatırlamıyorum heralde... Antalya'da Sivas Pidesi yaptığını iddia eden birkaç yerde yedim o şeylerden... Eğer sen Sivas Pidesi diye onlardan bahsediyorsan sakın haaaaa... Onlar ottan başka birşey değil... Bizim etlekmeğimizim de, köftemizinde asıl tadı hayvanımızın doğal beslenmesinden gelmedir... Konya Antalya yakın bence çok gidip yemişsin Konya'da... Bak diyorum sana gel Sivas'a ben seni Çiğdem Pideye götürecem orada bir yiyecez. Sonra başka birgün de kendi ellerimle etini otunu alacam döktürecem abooooovvv... Allahtan İzmir'de değilim bu aralar Sivas'tayımda her istediğimde yiyebiliyorum çok şüküüüürrrr

Ayrıca Sibel hanım size yerden göğe kadar katılıyorum... Türk malı kullanmaya kullanmaya şimdi ampül bile üretemiyoruz Türkiye'deki tüm "Ampüller" yabancı üretimi

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 26.01.2010, 19:32   #19
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

3-5 tane Sivaslı gence istihdam sağlanacaksa açılsın. Bizim millet Mustafa Davut olsa yemez içmez. Mc Donald olunca kuyruğa girer.
Alt 26.01.2010, 19:42   #20
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

İnsanımızda yabancı hayranlığı özentisi olduğu sürecedaha çok Mc Donalds'lar açılır.
İşyerlerine bir bakın tabela isimlerinin çoğunun ingilizce yazıldığını görürsünüz. İngilizce bilmez ful ses ingilizce müzik dinler.
Bu birazda özenti bence, sadece şu yararı olur, aaaa Sivas'tada Mc Donalds varmış derler, buda çok şey değilmi

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)