Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Türkiye'de 1923,1926, 1948 ve 1967 Yılları - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 01.04.2016, 15:32   #1
cebe
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

cebe Şuan cebe isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.08.2016 15:36

Tecrübe Puanı: 580 cebe FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Türkiye'de 1923,1926, 1948 ve 1967 Yılları

KURULUŞ VE YIKILIŞ YILLARI

Türkiye’de 1923 Yılı
Bana, peki önemli katkılarınız, sorusu yöneltildiğinde, “Yahudi Vektörü” olmadan, son yüz elli yıllık tarihimizi anlamak ve Israel parmağını teşhis et¬meden son elli yılın politikasını, askeri müdahaleleri, büyük cinayetleri çöz¬mek mümkün değildir, cevabını veriyorum. Gözlerdeki perdeyi kaldırdım. Önce kendi gözümü açtım, şimdi daha iyi görüyoruz. (Prof. Dr. Yalçın Küçük: İsyan-2 s:30)

♦ 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'kuruldu.

♦ 1 Kasım 1922’deTBMM saltanatı kaldırarak, Osmanlı İmparatorluğu’na son verdi.

♦ 24 Temmuz 1923'te imzalanan Lozan Antlaşması imzalandı

♦ 29 Ekim 1923’te Türkiye Cumhuriyeti Devleti kuruldu.

♦3 Mart1924'te;

-Halifelik kaldırıldı.

-Tevhid-i Tedrisat Kanunu'yla (Öğretimin Birleştirilmesi Yasası) Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde bütün öğretim ve eğitim kurumları Maarif Vekâleti'ne (Eğitim Bakanlığı) bağlandı.

- Dinî eğitim ya da dinsel temellere göre eğitim yapan okullar kapatıldı.

- Şeriye ve Evkaf Vekâleti (Din İşleri ve Vakıflar Bakanlığı) kaldırılarak din işleriyle ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanlığı kuruldu. Böylece Türkiye'de din hizmetleri, devlet kontrolü dışında değil, devletin denetimiyle yürütülecekti.

♦1925'te tekke, zaviye ve türbelerin kapatılması

Bu yaslar ve uygulamalar Türkiye Cumhuriyeti'nin laikleşme yolunda attığı önemli adımlardır. Aynı zamanda bu yaslar “Çağdaş Batı Uygarlığı”na (Muassır Medeniyet) ulaştırcak yolun kaldırım taşarıdır.

Soner Yalçın, yazdığı “Efendi Beyaz Türklerin Büyük Sırrı” adlı eserinde Türkiye sabetayizm’ini konu edinmiş ve Türkiye’nin laikliğine ve modernleşmesine katkıları büyük olduğunu ve hatta Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni Sabetayistlerin kurduğunu iddia etmiştir. Prof. Dr. Yalçın küçük, Soner Yalçın’ın bu iddiasını aynen benimsemiştir:

“… bu görüşü açıkça dillendiriyorum, hem kitaplarım da ve hem de basına verdiğim mülakatlarda var. Laik Cumhuriyetimizin kuruluşunda katkıları büyüktür. Hatta “ iyi ki vardılar” diyebiliyorum./…/ Aslında burada yer alan “katkı” sözcüğü de, çok anlamlı görünmüyor; çünkü o tarihte kendilerini bu topraklardan ve Cumhuriyet’ten ayırmıyorlardı. Şimdi ekelyebilriz, İsrail devleti’nin kuruluşundan sonra durum değişmiştir. Bu tesbit de soru çağrıştırıyor; ne zaman kuurlmuştu, kısaca ele alamk zorundayız. İki kuruluş tarihi var, birisi hukuki, 1948 ve diğeri isi fiili ya da Darwinist anlamda kurluş, 1967 yılıdır. “ (Prof. Dr. Yalçın Küçük: Putları Yıkıyorum, s:126)

Yalçın Küçük’e göre, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıllarındaki modernleşme/çağdaşlama çalışmaları aslında çok önceden Osmanlı topraklarındaki Yahudiler arasında vardır:

"Türk” düşünürü Ziya Gökalp’in , Ziya Bey hem İttihat ve Terakki'nin ve hem de başlarında Cumhuriyetin politik teorisyeni olarak kabul ediliyor, en önemli çalışması “Türkleşmek, İslamlaşmak ve Çağdaşlaşmak” idi. Çağdaşlaşmak, Allaince îsrailite okulların kuruluş nedenidir, Jön-Türk İhtilali’nde troyka’dan (Enver Paşa- Cemal Paşa- Talat Paşa) ve Başbakan Talat’ın, Alliance okullarında önce öğretmen olduğunu artık biliyoruz. Ittihat-Terakki’den Celal Bayar, 1950 yılında cumhurbaşkanı, da Alliance’dan yetişmedir, modernizasyon yanlısı idiler ve “çağdaşlaşma” diyoruz. Peki, Türk ve Müslüman bir ülkede “ Türkleşmek “ ve “İslamlaşmak” ne demektir, artık bu soruyu sorabiliyoruz. (Prof. Dr. Yalçın Küçük: Putları Yıkıyorum, s:119.)
AllianceîsrailiteUniverselle okulları, Osmanlı’da, İran’da , Kuzey Afrika’da daha çok Müslüman ülkelerde Yahudi çocuklarına mesleki eğitim ve okuma yazma öğretmek için kurulmuştu. Prof. Y. Küçük’e göre, modern Türkiye’nin öncüleri olan ve önceki adlaıyla “Jön Türkler” , günümüzün Türkçülerinden çok daha az dindardılar ve o günün koşullarının onları laik olamya zorladığını, nedenle de, elanik’te ve Edirne’de açtıkları “Universelle Israélite okulları” nın programının laisizm prensiplerine dayandığı ileri sürülmütür. Prof. Küçük, ” jön türkizm’de pan-islamizm sadece dildedir,” demiştir.

Talat bir Alyans Israelit çocuğu ve ürünüdür. Fes hariç giysisi çağdaş idi. Bir defa şunu da not edebiliyoruz, laisizm, eninde-sonunda, neden-sonuç m kabul etmekti, bu da rasyonalizm demektir; Alyans bunu okutuyordu. Ayrıca burayı ülke kabul etmişlerdi, bir yurt kuruyorlardı, bunu da rasyonalizme ve laisizme dayandırmak zorundaydılar.” (Putları Yıkıyorum, s:125.)

İbranice’de Türkiye’ye, “Türkiye Memleketi” dendiği gibi “İsmail Memleketi” de denilirmiş. Zaten, Türk milliyetçisi kimliğindeki Siyonistler Türkiye’nin Türklerin değil, Yahudilerin vatanı olduğunuaçıklamışlardır. Örneğin, görünürde Türk ırkçısı gerçekte en keskin Yahudi ırkçısı(Siyonist) Tekin Alp (MoizKohen) şunları söyler:
”Türkiye’yi, bizler, zamanımızın Kenan Ülkesi, İsrailoğulları’nın kutsal toprakları olarak değerlendiriyor ve kardeşlerimizin, modern ülkelerin zulmünden ve kentlerin uşaklık ve ezikliğinden kurtulmaları için tek çözüm olarak görüyordu. Türkiye’ye gerçekleştirilecek büyük bir Yahudi göçü, ülkemizde dünyanın hiçbir yerinde rastlanmayan atak bir güç olacaktır…Eğer Yahudiler Yahudi olarak kalabilirlerse, eğer partizanlık nedeniyle bir ayrılık olmazsa, aralarındaki kardeşlik bağlarını sürdürebilirlerse anti-Siyonizm yok olmaya mahkum olacaktır. Ve merhum Thedor Herzl’in dileği olan Yahudilerin kendi toprakları olmasını istiyorsak, bu topraklar, Türkiye’dedir”. (Prof. Dr. Yalçın Küçük: İsyan-1, s: 498.)

Prof. Küçük, asıl adı Mehmet Talat Sain olan Talat Paşa’nın ve 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın modernizm ve laiklik taraftarı İbrani olduklarını başka kitaplarında da kaydetmiştir:

Alliance Israelite’de, Edirne’de “öğretmen” idi; bu ise hep saklı tutuluyordu. Celal Bayar’ın, aynı okullarda talebe olduğu da hep mahfuzdur, o kadar öyle ki, bu rivayetten bir türlü emin olamıyoruz; sancak yıllar sonra da olsa, Talat’ın cenazesini Bayar’ın getirdiğinden eminiz. Mektep bağı mı, Alyans İsraelit mi, tam masallara uygun düşmektedir . (Prof. Dr. Y. Küçük: Gizli Tarih,s: 73)

Sadece Talat Paşa, Celal bayar, Dr. Nazım, Cavit Bey gibi siyasi liderler, toplum örgütleyicileri değil, modern Türkiye’nin kuruluşunda başka alanlarda da çok sayıda İbrani katkı sağlamıştır. Örneğin, modern edebiyatımızın kurucuları, Halit Ziya, Halide Edip ve diğerleri sabetayisttiler. Modernisttiler ve modernizmi yaydılar.(Putları Yıkıyorum, s:125)

Günümüdeki gizli Yahudi ihanetini gören e gösteren prof. Dr. Yalçın Küçük, Cumhuriyet’in kuruluş sürecindeki katkılarından doalyı gizli yahudiliin bir kolu olan Sabetayizm’i, ““bu ülkeden sabetayizmi çıkarırsanız, pek fazla çağdaşlık kalmaz”diyerek kadir bilirliğini göstermiştir.
Modernleşme/çağdaşlaşma dönüşümleri hızla ve gerektiğinde zor kullanılarak yapılırken, bir yandan da Türkiye’nin etnik yapısında değişiklşikler de hızla gerçekleştirilir.

30.Ocak.1923 tarihinde “Türk-Yunan Nüfus Mübadelesi Sözleşmesi ve Protokolu” imzalandı. Türkiye-Yunanistan nüfus mübadelesi kapsamında Türkiye'deki 1.1 milyon Rum ile Yunanistan'daki 380.000 Türk yer değiştirdi. ([Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...])
“1924 mübadelesinde Rahşan Ecevit’in ailesi ve benzeri aileler Selanik’te ve civarında bulunan mal varlıklarına karşılık İstanbul – Ankara – İzmir’de mülk alamadıklarından, Cumhuriyet devrinde bir komisyon kurulmuş ve bu komisyon tarafından kendilerine Şebinkarahisar’dan toprak verilmiştir. Şimdi bu hanımefendi “Ben Şebinkarahisarlıyım” diyor. Ve kendileri gidip Şebinkarahisar’da oturmamıştır. Şebinkarahisarlı bu aile, İzmir’deki bir aile ile topraklarını değiş tokuş etmiştir ve İzmir’de oturmuştur.

Tansu Çiller’in babası, Mustafa Necati Çiller, 1924 mübadelesi sırasında ya Son Saat ya da Vakit gazetesinde muhabirdi . Cemaat tarafından görevlendirilmişti., bir Sabetaycı hiçbir zaman İslam’a inanamaz, bu mümkün değil. Kemal Derviş, İsmail Cem, Rahşen Ecevit ve Can Paker dörtlüsü. Kemal Derviş Türkiye’ye getirildi ve yaptığı hiçbir şeyden ötürü siyasi sorumluluğu yok. Demokratik sistemde böyle bir şey olabilir mi? Bu adam bakan, siyasi sorumluluğu nasıl olmaz?Türkiye Cumhuriyeti kanunları Sabetaycılara farklı, diğer insanlara farklı uygulanır. Bunun bir örneği, Halil Bezmen. 1994’te Amerika’ya gitti ve“BenYahudi’yim,Türkiye’de baskı görüyorum”dedi.Halil Bezmen mesela Kürt olsaydı,Amerika’da “Ben Kürt’üm,baskıgörüyorum” deseydi ne olurdu? Devlet Güvenlik Mahkemeleri Halil Bezmen hakkında dava açardı ve vatandaşlıktan çıkarılması için uğraşırlardı. Hiçbir DGM, HalilBezmen’in“ Ben Yahudi’yim ve baskı görüyorum”lafını bir suç kabul ederek dava açmadılar.
1924’te 25 bin Sabetaycı geldi Bugüne kadar da toplam nüfusun 100 bin civarına ulaştığıı tahmin ediliyor. [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Zaten ta Osmanlı Beyliği’nin kuruluş yıllarından beri Anadolu’ya ve Osmanlı’nın egemen olduğu diğer yerlere kesintisiz bir Yahudi göçü vardı. ([Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...])
Sonuç olarak, modern Türkiye’nin kuruluşunda Sabetayist ve diğer kiptoYahudilerin büyük katkısı olmuştur. Ancak, bu katkıları ve Türkiye’ye bağlılıkları 1948 yılına, yani İsrail Devleti’nin kurlumasınakadar sürmüştür; 1948’den sonra modern/çağdaş/bilimsel düşüncelerini, blgilerini/görgülerini, cesaretlerini, hayallerini temeline harç yaptıkları binanın temellerini sökmeye başlamışlardır.

Örneğin, çok modern bir görünümü olan, Batı Avrupa eğitimi ile yetişen Nazlı Ilıcak, modernizm/laisizm’in amansız düşmanları olan günümüz şeriatçılarınki, Türk-İslam Sentezcisi İbrani ırkçılarının koruyucu olmuştur.

“Meclis’e türbanıyla girmek isteyerek büyük bir krize yol açan Merve’nin (Merve Kavakçı) Sabetayist olup olmadığını bilmiyoruz. Fakat o sırada Merve’nin en büyük tahrikçisi ve iticisi Nazlı Ilıcak’ın Sabetayist olduğunu biliyoruz. Şimdi, Cumhurbaşkanının vetosuna karşı türbanı savu¬ran ekibin başı Can Paker’in de, Ahim’de türban yasağını ibka eden kararına karşı hukuki görüş oluşturan İstanbul Barosu önceki başkanı Yücel Sayman’ın da sabetayist olduğunu biliyoruz.”

Sabetayizm, şimdi Kemalizmi İslamizme dönüştürmektedir.”(Prof. Y. Küçük: Putları Yıkıyorum,s:125)

(Nazlı Ilıcak: Demokrat Parti döneminde Nafia (Bayındırlık) sonra da Münakalat (Ulaştırma) bakanlıkları yapmış olan Muammer Çavuşoğlu'nun kızıdır. Notre Dame de Sion Fransız Lisesi (1963) ve Lozan Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde (Ecole de SciencesSociales et Politiques, 1967) eğitim gördü. 1969'daTercüman gazetesi sahibi Kemal Ilıcak'la evlendi, bu evliliğinden iki çocuk annesi oldu. [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...])

Konu cebe tarafından (01.04.2016 Saat 15:49 ) değiştirilmiştir..
cebe isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil