Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Aşık Veysel'in Ailesinden Başbakan'a Tepki - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 01.10.2012, 11:06   #1
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

nene-hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nene-hatun Şuan nene-hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2013 10:16

Tecrübe Puanı: 457 nene-hatun FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Aşık Veysel'in Ailesinden Başbakan'a Tepki

''Siyasete alet edilmek isteniyor!''
Âşık Veysel'in torunu Halil Süzer ve Kalan Müzik'in sahibi Hasan Saltık, AKP kongresinde 'Uzun İnce Bir Yoldayım' türküsünün çalınmasına tepki gösterdi.

Cumhuriyet Gazetesi'nden Alican Uludağ'ın haberine göre Âşık Veysel’in torunları, AKP’nin kongresinde Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Uzun İnce Bir Yoldayım” şiirinin sözlerini okuması ve salonda da Veysel’in sesinden bu türkünün çalınmasına tepki gösterdi. Kendilerinden herhangi bir izin alınmadığını belirten Âşık Veysel’in torunu Halil Süzer, “Âşık Veysel, partiler ve siyaset üstü bir kişidir. Âşık Veysel, siyasete alet edilmek isteniyor” dedi.

Yaşananlara sağ olsaydı Âşık Veysel’in de karşı çıkacağını söyleyen Süzer, “Âşık Veysel bağımsızlıkçı, özgürlükçü bir Cumhuriyet ozanıdır” değerlendirmesini yaptı.

‘O halkın ozanı’

Amaçlarının burada “telif” olmadığını kaydeden Halil Süzer, karşı çıktıkları noktanın Âşık Veysel’in adının ve eserlerinin siyasi bir amaca alet edilmek istenmesi olduğunu kaydetti. Süzer, şöyle konuştu: “Âşık Veysel, hiçbir ideolojinin aleti yapılmamalı. O halkın, Anadolu’nun ve Cumhuriyetin ozanıdır. Âşık Veysel, Atatürk ve devrim ilkelerine gönülden bağlıydı. Âşık Veysel üzerinden oy devşirmeye çalışıyorlar.”

‘Şoke oldum’

Kongrede, Âşık Veysel üzerinden demokrat, ilerici, Alevi, yurtsever insanlara mesaj verilmeye çalışıldığını belirten Süzer, iktidarın bunu Âşık Veysel’i kullanarak değil, direkt kendi uygulamalarıyla göstermesi gerektiğini vurguladı. Süzer, “Kongrede Âşık Veysel’in kendi sesinden türküsünün çalındığını duyunca şoke oldum. AKP’nin Âşık Veysel’i kullanacağı aklımıza gelmezdi. Madem o kadar sahip çıkıyorlardı. Ankara’daki heykelini söküp köyü Şarkışla’ya süreceklerine, orada yeni güzel bir heykel yapsalardı. Ya da köyünün elektriğini karşılarlar, müzeye yol yaparlardı” diye konuştu.

Süzer, “Telif hakları açısından bir dava açacak mısınız” sorusuna ise “Yasal haklarımızı saklı tutuyoruz. Aile olarak karar vereceğiz” dedi. (Cumhuriyet)
Alt 01.10.2012, 12:49   #2
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 920 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Aşık Veysel'in Ailesinden Tayyibe Tepki

Alıntı:
nene-hatun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Süzer, “Telif hakları açısından bir dava açacak mısınız” sorusuna ise “Yasal haklarımızı saklı tutuyoruz. Aile olarak karar vereceğiz” dedi. (Cumhuriyet)
Dava açsınlar tabiki. Hep Tayyip mi açacak.
Alt 01.10.2012, 14:53   #3
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Aşık Veysel'in Ailesinden Başbakan'a Tepki

Telif hakkından doğan sıkıntı varsa davanı açar paranı alırsın.Asıl siyaseti kendileri yapmış bence.
Alt 01.10.2012, 15:34   #4
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 685 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Telif hakkından doğan sıkıntı varsa davanı açar paranı alırsın.Asıl siyaseti kendileri yapmış bence.
Sorun telif hakkı değil burada LaEdri. Çok sığ bir yorum yapmışsın.

Sorun, uyanıklık yapıp toplumun Veysel'e olan sevgisini sömürerek ranta çevirmek.
Alt 01.10.2012, 15:44   #5
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 616 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bende bu konuda Laedri ye katılıyorum.
Madem izin vermiyorsunuz, davanızı açacaksınız.
Toplumun Veysel'e olan sevgisi AKP kongresinde çalınan bir Türküsü ile bitecek ise zaten onu sevmiyorlardır.
Sizler mesela. Bu türkü AKP kongresinde çalınmıştır. Bir daha da Davosa gelmem. ( Pardon , gaza geldim) Bir daha da Veyseli dinlemem mi dediniz?
Ben demedim. İnadına da dinlerim.
Alt 01.10.2012, 15:46   #6
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 920 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sorun, uyanıklık yapıp toplumun Veysel'e olan sevgisini sömürerek ranta çevirmek.
Aynen katılıyorum. Tıpkı dini kullandıkları gibi.
Alt 01.10.2012, 15:52   #7
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 685 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
aktassa Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Toplumun Veysel'e olan sevgisi AKP kongresinde çalınan bir Türküsü ile bitecek ise zaten onu sevmiyorlardır.
Sizler mesela. Bu türkü AKP kongresinde çalınmıştır. Bir daha da Davosa gelmem. ( Pardon , gaza geldim) Bir daha da Veyseli dinlemem mi dediniz?
Öyle alelacele yorum yapma Aktassa. İyi düşün.

Birincisi devleti yöneten bir iktidar, halkın sevgilisinin müziğini izin almadan çalamaz. Kanunları iyi bilirler. Kaldı ki yaptırdıkları yeni müziğe yüzbinler ödüyorlar.

İkincisi Veysel'in müziğinin orada çalınması veysele olan sevginin sömürüsü mü değil mi? Neden sıradan birisinin müziğini çalmazlar?
Alt 01.10.2012, 16:43   #8
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

nene-hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nene-hatun Şuan nene-hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2013 10:16

Tecrübe Puanı: 457 nene-hatun FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
aktassa Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Burada konu olan, AKP kongresinde Veysel'in türküsü çalındı.Halkın sevgisi biter meselesi değil. Halkın Veysel'e duyduğu sevginin kullanılmasıdır.
Alt 01.10.2012, 16:52   #9
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 616 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Yorumum alelacele değil sivaslınet
Kişiye hakaret ve saldırı da yok.
Gayet soğukkanlı.
Birileri birşeyleri provake etmeye çalışıyor. Sadece ben provake olmayacağımı söylüyorum.
Dediğim gibi. Emek hırsızlığı varsa dava edilir.
Ama yoksa da burada Veyseli kullandılar, duygularımızla oynadılar vb. şeyler yersiz. Yaptıkları kongre umurumda bile değil.
Her hareketlerinin BOP senaryosu dahilinde olduğunu da biliyorum.
Neden ciddiye alayım ki?
Ben Veysel'i bilirim, veysel beni. Ben onun yerini içimde ayrı tutarım. Kim şarkısını nerede kullanırsa kullansın.
Alt 01.10.2012, 16:59   #10
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sorun telif hakkı değil burada LaEdri. Çok sığ bir yorum yapmışsın.

AKP bu kadar basit bir hesabı yapmaz.Beğenelim,beğenmeyelim, eleştirelim,övelim farketmez.AKP büyük bir parti ve büyük bir teşkilattır.Kimse de AŞIk Veysel'i kongresinde çaldı,oyum AKP'ye demez.
Akrabalarının,para için bu sömürüyü yapmadığını kim iddia edebilir peki?

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)