Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 22.03.2008, 18:03   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 897 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart DOSTLUĞUN BÖYLESİ !

Sivas'ta ''Akkız'' adlı Kangal köpeğinin, 3 yıl önce trafik kazası geçirmek üzereyken kurtardığı sahibinin 10 yaşındaki oğlu Enes ile arasında oluşan özel bağ, görenleri hayrete düşürüyor.Edinilen bilgiye göre, Yeşilyurt Mahallesi'ndeki Güvendi Kangal Köpeği Yetiştirme Çiftliği'nde yetiştirilen ''Akkız'' adlı 3,5 yaşındaki Kangal köpeği ile çiftliğin sahibi Baki Güvendi'nin 10 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi oğlu Enes Güvendi arasında özel bir bağ oluştu. Çocuklara olan dostluklarıyla bilinen Kangal köpeği ile Enes'in arasındaki bu bağ görenleri şaşırtıyor.

Çiftliğin sahibi Baki Güvendi, yaklaşık 3 yıl önce oğlu Enes'in evin önünde oynarken yola çıktığını belirterek, ''yola çıktığı zaman süratli bir araç gelmiş. Tam çarpacağı zaman Akkız da önüne atlamış. Köpek önüne atlayınca oğlum korkudan ağlamaya başlamış. Köpek de çocuğun yanına gelmiş ve ağlamaya başlamış'' diye konuştu.O zamandan beri oğlu ne zaman ağlasa bu köpeğin de onunla birlikte ağlar gibi uluduğunu kaydeden Güvendi, kendilerinin de bu duruma şaşırdıklarını söyledi.

Anne Mevhide Güvendi ise, bu durumun 3 senedir devamlı böyle olduğunu, bu köpekle oğlu arasında özel bir iletişim bulunduğunu belirterek, ''yuvasında olduğu zaman bile oğlum evde ağlasa bunu hissediyor. O da onunla ağlamaya başlıyor. Bir şeye üzülüp ağlasa o da onunla birlikte ağlıyor. Sevdiği zaman susuyor, ağlamayı kestiği zaman o da susuyor'' dedi.Enes Güvendi ise 2-3 yıl önce, araba çarpacağı zaman kendisini kurtaran Akkız ile aralarında özel bir bağ oluştuğunu belirterek, çok sevdiği kangal köpeğinin, ağladığı zaman başını yukarı kaldırarak kendisine eşlik ettiğini söyledi.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 22.03.2008, 18:26   #2
adislibekir
Yasaklı
NO AVATAR

adislibekir Şuan adislibekir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.03.2009 20:10

Tecrübe Puanı: 0 adislibekir FAZLA SÖZE GEREK YOKadislibekir FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: DOSTLUĞUN BÖYLESİ !

Bir tane iyi kangal dostun olsun başka dosta gerek yok.Benim de zamanında bir köpeğim vardı onunl yaşadığım dostluğu hala unutamadım.................... .............................. .
adislibekir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.03.2008, 19:19   #3
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart -->: DOSTLUĞUN BÖYLESİ !

Gazetede okudum bu haberi. Bende bir Sivaslı olarak Köpeklerimizden gurur duydum. Kangal köpeklerine lütfen sahip çıkalım.
Alt 22.03.2008, 19:37   #4
abdussvs
Usta Yiğido

abdussvs - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abdussvs Şuan abdussvs isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.04.2012 12:47

Tecrübe Puanı: 649 abdussvs FAZLA SÖZE GEREK YOKabdussvs FAZLA SÖZE GEREK YOK

KANGAL KÖPEKLERİ SİVASIMIZIN TANITIMINDA sivaslı sindi, sivaslı hadise ve yeni ortalığa çıkan sivaslı safiyeden DAHA ÖNEMLİ VE DAHA GERÇEKÇİ BENCE...

Huzur dolu içimde
Ben sonsuzluğu düşünüyorum
Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum
Durun kapanmayın pencerelerim
Güneşimi kapatmayın
Beton çok soğuk, üşüyorum.....

abdussvs isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 22.03.2008, 20:51   #5
arikarinkuchi
Usta Yiğido
NO AVATAR

arikarinkuchi Şuan arikarinkuchi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.09.2015 23:05

Tecrübe Puanı: 1065 arikarinkuchi FAZLA SÖZE GEREK YOKarikarinkuchi FAZLA SÖZE GEREK YOK

nede olsa sivasa ait köpek
zaten kangalların en büyük özelliği dostla dost olması
A nasına Bacısına Saygı Duyan
S ivaslı Yigidolarız Biz..!!!
arikarinkuchi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.03.2008, 09:06   #6
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4502 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: DOSTLUĞUN BÖYLESİ !

Kangal köpekleri çok sadık hayvanlar dünyada insana yakınlığıyla bilinen eşsiz bir hayvan
Alt 24.03.2008, 01:48   #7
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serd@r Şuan Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2023 14:27

Tecrübe Puanı: 890 Serd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer Anblick
Standart -->: DOSTLUĞUN BÖYLESİ !

Kangal köpeğimizin sadakatini ve sahibine beslediği sevginin boyutunu görmemiz için güzel bir olay.
Alt 24.03.2008, 16:48   #8
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1014 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

yarama tuz bastınız,
4.5 aylık kangalım var 5 gündür hastaydı, bugün kemerburgaza aşıya götürdüm, ilaçları kustu, ama sağlıklı, biraz kilo kaybetti,
çok yakışıklı bir kangal oldu,
ondan ayrılacağım bu gidişle , acayip büyüyor yakında bir çiftliğe vereceğim galiba, ayrılmak zor olacak, bahçede artık bakamıyoruz, çok süper hayvanlar çok sıcak kanlı dost canlısı, her görüşte üstüme atlayıp bırakma beni der gibi sarılıyor, müthiş bir duygu bu , bir insanla köpek arasındaki dostluk başka bir şey, insanın dostluğunu değişmem tabiki dostlarım alınmayın lütfen
Alt 24.03.2008, 16:56   #9
beat58
Yeni Yiğido

beat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

beat58 Şuan beat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.05.2008 09:21

Tecrübe Puanı: 0 beat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

benimde bir kangal köpeğim olsun daha başka dost istemem çünkü sadece acılarımı mutluluklarımı hep onla paylaşırım insanlar gibi sahte dostluklarıda yok

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil