Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

"Bir daha yıkarım!" - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.01.2011, 11:39   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 900 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart "Bir daha yıkarım!"

Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, bir süre önce ruhsatsız faaliyet gösterdiği için yıktıkları kemik işletmesinin yeniden faaliyete başlaması ile ilgili olarak tutanak tutup, savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Ürgüp, “Buradan ben hukuk adamlarımıza sesleniyorum, hukuken gereğini yapsınlar lütfen. Orada bir hukuksuzluk var ve bu hukuksuzluğa müsaade edilmemesi lazım” dedi.

Sivas Belediyesi'nin bir süre önce yıkarak faaliyetini sonlandırdığı işletmenin kısa sürede tekrar faaliyete geçmesi kafaları karıştırırken, belediye Başkanı Doğan Ürgüp, "Biz belediye olarak gereğini yaptık, yapıyoruz ve yapacağız" dedi.
Söz konusu işletmenin 7 yıl gibi bir süredir ruhsatsız bir şekilde faaliyet gösterdiğini belediye olarak yaptıkları tüm uyarı ve işlemlere rağmen, aksi yönde hareket etmeye devam eden işletmeyi en sonunda yıktıklarını belirten Ürgüp, biz belediye olarak gereğini yapıyoruz. Burada bir hukuksuzluk var, hukuki makamlara sesleniyorum lütfen onlar da gereğini yapsınlar" dedi.
Hukuksuzluğun devam etmesi halinde, söz konusu işletmeyi tekrar yıkacaklarını söyleyen Ürgüp, haksız eleştirilere de tepki gösterdi.

“HUKUKSUZLUĞA MÜSAADE EDİLMEMESİ LAZIM”

Söz konusu işletmenin yasal olmayan bir faaliyet sürdürdüğünü söyleyen Başkan Ürgüp, belediye olarak gerekli uyarıları yaptıklarını ancak hiçbir mesafe kat edilemediği için yıkım işlemini gerçekleştirdiklerini söyledi.
İşletmenin kısa süre sonra tekrar faaliyete başladığı yönünde şikâyetler üzerine gerekli tutanakları tutarak işletmeyi mühürlediklerini söyleyen Ürgüp, buna rağmen faaliyetin sürdüğünü belirterek, bu hukuksuzluğa hukuk adamlarının müdahale etmesi gerektiğini söyledi.
Ürgüp şu şekilde konuştu:
“Biz o orayı yıktıktan sonra teneke ile çevirip tekrar işletmeye başladıklarına dair şikâyetler bize geldi.
Ekiplerimizi gönderdik tutanaklarını tutturduk ve tekrar mühürledik. Mühür fekkini savcılığa bildirdik.
7 yıldır ruhsatsız bir işletme orası. Ne yapabilirim daha ben? Yıkıyorum, engelliyorum, mührünü vuruyorum, savcılığa bildiriyorum. Suç duyurusunda bulunuyorum. Buradan ben hukuk adamlarımıza sesleniyorum, hukuken gereğini yapsınlar lütfen. Orada bir hukuksuzluk var ve bu hukuksuzluğa müsaade edilmemesi lazım."
“YİNE YIKARIZ”
Hukuki makamların buradaki hukuksuzluğa müdahale etmesini beklediklerini bir kere daha yineleyen Başkan Ürgüp, “Net bir şekilde söylüyorum. Diyelim ki hukuk üstünden gelmesin gider bir kere daha yıkarız. Bu kadar net söylüyorum. Bütün bunlarla muhatap olan tek kurum belediye değil. Herkesin görevini yapması gerekiyor. Hukuktaki sıkıntı nedir? Süreç ağır işliyor, dosya fazla” ifadelerini kullandı.

“YIKINCA DA YIKMAYINCA DA TEPKİ ALIYORUZ”

Belediye olarak hukuksuzluğun karşısında olduklarını belirten Başkan Ürgüp, hukuka uygun olmayan, ruhsatsız bir şekilde faaliyet gösteren hiçbir işletmeyi yada oluşumu görmezden gelemeyeceklerini söyledi.
Kanunların verdiği yetkilerle, hareket ettiklerini adaletli ve düzgün bir hizmet anlayışı ile hareket etmeye çalıştıklarını söyleyen Ürgüp, eleştiride bulunurken sadece belediyenin hedef alınmasını doğru bulmadığını, eleştiri yaparken konunun diğer taraflarının da irdelenmesi gerektiğini söyledi.
Başkan Ürgüp, “Biz öyle bir noktadayız ki yıkınca da tepki alıyoruz yıkmayınca da tepki alıyoruz" dedi.
Ürgüp, işletme sahiplerini de eleştirerek sözlerini şu şekilde noktaladı:
"Ben o arkadaşlarımın yaptığını çok ahlaki ve etik bulmuyorum. Bir defa bu tür işlerde kul hakkı olduğunu da düşünüyorum. Bunlar inançlı insanlar bu tür işleri yapmamaları lazım.”

Kaynak: Sivasın Sesi
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.01.2011, 12:13   #2
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 786 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: "Bir daha yıkarım!"

başkana katılıyorum.hani bir laf varya aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık diye.aynı buda o durum işte.gerçekten burda hukuçulara düşüyor iş.sadece belediyeye kalmamalı iş.
Alt 21.01.2011, 17:03   #3
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 735 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yıkmaya iyi alıştı Doğan Ürgüp
Alt 21.01.2011, 20:47   #4
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4505 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Belediyemiz hukuka uygun olmayan, ruhsatsız işletmeleri yıkmada haklıdır öyle herkes kafasına göre hukuksuz işler yaparsa bu ülkenin hali ne olur
Alt 24.01.2011, 08:59   #5
bilgin_58
Usta Yiğido

bilgin_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilgin_58 Şuan bilgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.06.2019 12:06

Tecrübe Puanı: 653 bilgin_58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Her gün Organizeden yolculuk için geçenler daha iyi bilirler, yoldan geçerken çok pis bir koku yayılıyor, ruhsatsızsa yıkılması lazım, veya ordan taşınması lazım,çünkü çevreye rahatsız etmek bırakın hem komşuluğa hemde insanlığa yakışmaz, yoldan ve yerleşim yerinden uzak bir yere taşınsa daha iyi olur, en azından bu pis kokuları vatandaş çekmeye mahkum edilmez.
Burda belediyeye katılıyorum
bilgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar bilgin_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 24.01.2011, 10:49   #6
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5444 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

Yikilacak isletmeleri kimler yapilmasina müsade ediyor bence bu cok önemli.
Kimse izinsiz birsey insaa edemez.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)