Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.06.2009, 16:46   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Danimarka da Muhteşem Sivas Gecesi

Danimarka Sivaslılar Birliğinin uzun süredir hazırlandığı Danimarka Sivas Gecesi 31 Mayıs Pazar günü gerçekleştirildi. Danimarka bir ilk olan Sivas Gecesine çok sayıda seçkin davetli ve 500’ü aşkın Sivaslı ve Sivas gönüllüsü katıldı.

Almanya’dan ASİB Başkanı Rüştü Elmas ve yönetim kurulu, Danimarka Türk Milletvekili Hüseyin Araç, Danimarka Türkiye Büyükelçiliği Hukuk Müşaviri Cem Baş, işadamları, bürokratlar, akademisyenler, sanatçılar ve basın mensupları geceye katılanlar arasındaydı.

DASİB Başkanı Yusuf Şahin açılış konuşmasında;

Sayın Hukuk Müşavirimiz, milletvekilimiz, ASİB Başkanımız ve misafirlerimiz, kıymetli işadamlarımız, basınımızın güzide temsilcileri, değerli hemşerilerim hepinizi saygı ile selamlıyor ve Danimarka Sivas Gecesine hoş geldiniz diyorum. Saygı değer hemşerilerim, Danimarka Sivaslılar Birliği bir hayalin gerçekleşme öyküsüdür. Yıllarca burada yaşayan hemşerilerimiz ile bir çatı altında toplanmayı, örgütlenerek memleketimize ve insanımıza faydalı olmayı hayal etik. İşte bu hayal 15 Şubat 2008 tarihinde gerçekleşti ve DASİP resmi olarak kuruldu. Avrupa Sivaslılar Birliği çatısı altında, değerli Başkanımız Rüştü bey ve arkadaşlarının tecrübelerinden yararlanarak DASİB’i kurduk.

Bu güne kadar çeşitli aktivitelerde bulunduk. Ramazan da DASİB iftarında hemşerilerimizle bir araya geldik, Hacı adaylarımıza bu kutsal yolculuk öncesi yemek verdik, Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşları için mevlit okuttuk. Bunlar bir çırpıda sayabildiğim aktiviteler. Bu akşamda Danimarka da bir ilki gerçekleştiriyor ve Danimarka Sivas Gecesinde hemşerilerimizle ve gönül dostlarımızla bir araya geliyoruz. Yolun daha başındayız. Sivaslı bir ve beraber olduğunda başaramayacağı hiçbir iş yoktur. İnşallah çok daha güzel organizasyonlarda buluşacağız. DASİB siyasi ve etnik bir kuruluş değildir. Bizim amacımız bölgesel yâda ırksal ayrımcılıktan uzak durarak gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıktan uzak tutmak, sportif ve kültürel faaliyetlere katılımlarını sağlamak ve en önemli Sivas kültürünü, Sivas’ın Anadolu kokan güzellikleri tanıtmaktır. Sivas’ın en büyük marka değeri olan Sivasspor’umuzun başarısı da biz gurbetçileri ayrıca gururlandırmaktadır. Anadolu’nun yükselen yıldızı Sivasspor’umuza da başarılar diliyorum. Konuşmamı bitirirken Fransa Sivaslılar Birliğinin de selamlarını sizlere iletmek istiyorum. Değerli misafirler hepinize iyi eğlenceler diliyor saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Sivas davul zurna ekibinin çaldığı Sivas Halay müzikleri ile Gece çok eğlenceli başladı. Kadın, erkek bütün katılımcılar Sivas sevdası ile birlik ve beraberlik için halaylar çekti, Sivas türkülerine eşlik etti. TRT Sanatçısı hemşerimiz Kubilay Dökmetaş’ın söylediği Sivas türküleri katılımcıları memlekete götürüp hüzünlerdi, hareketli türkülere ise bütün salon eşlik ederek neşeli dakikalar yaşandı. Sivasspor marşlarının da çalındığı gecede Sivasspor atkıları ile Şampiyonlar Ligine doğru ilerleyen Sivasspor sevgisi etrafında bir bütün olundu. Pusat Dizisinden herkesin tanıdığı hemşerimiz Cengiz Özkan da geceye ayrı bir renk kattı. TRT Türkü Yarışmasına da katılan sanatçımız Ahmet Ünal Alıcı da geceye katılarak türkülerini paylaştı. Avrupa Sivaslılar Birliği’nin DASİB’e hediye ettiği imzalı Sivasspor Forması da gecede açık arttırma ile satıldı.

Danimarka Sivas Gecesinde bir konuşma yapan ASİB Başkanı Rüştü Elmas ;

‘’ Gurbette yaşamanın en büyük zorluğu memleket hasretinin, üst düzeyde yaşanmasıdır. Memleket hasretimiz, memleket sevgimiz ve sevdamız, bizleri bu akşam Sivas Gecesinde buluşturdu. Danimarka Sivaslılar Birliği 1. yılını henüz doldurmasına rağmen, özverili Başkanı Yusuf Şahin ve kıymetli yöneticilerinin gayretleri ve siz değerli hemşerilerimizin katkıları ile başarılı çalışmaların altına imzasını atmıştır. Buradan bir kes daha Avrupa Sivaslılar Birliği adına kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Avrupa Sivaslılar Birliğinin temel misyonu Avrupa da yaşayan Sivaslıları tek çatı altında toplayarak, büyük bir potansiyele sahip olan hemşerilerimizin birlik ve beraberliğine katkı sağlamaktır. Danimarka da bu birlikteliğin önemli yapılarındandır. 2008 yılında yaptığımız ilk istişare toplantımızın ardından Danimarka Sivaslılar Birliğinin fikri alt yapısını oluşturmuştuk. Yusuf başkanımızın ve ekibinin gayretleri bu Birliğimiz kuruldu. Danimarka bizim için çok önemli bir yere sahip, Avrupa’daki genişleme hedefimizin ilk adımlarından birisi olmuştur. Bu akşam burada Birlik ve Beraberlik örneği gösteren bütün hemşerilerimi kutluyorum. Birlik ve beraberliğimizin hiç bozulmamasını diliyorum. Hepinize iyi eğlenceler diliyor ve saygı ile selamlıyorum. ‘’ Dedi.

Gecenin sonunda ASİB Başkanı Rüştü Elmas Sivas Birliğine verdiği destekten dolayı DASİB Başkanı Yusuf Şahin’e plaket verdi. DASİB Yönetim kurulu da Organizasyona katkı sağlayan sponsorlara ve geceye katılan sanatçılara plaket verdi.

Gecenin sonunda katılımcılar organizasyonu tertip eden başta DASİB Başkanı Yusuf Şahin olmak üzere bütün emektarlara şükranlarını sunarak bir dahaki organizasyonda buluşma dileğinde bulundular. Danimarka da bir ilk olmasına rağmen Sivas Gecesinin sorunsuz ve başarı ile geçmesi tertip heyeti ve Sivas gönüllerini mutlu ederken yeni projeler içinde umut verdi.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.06.2009, 16:47   #2
Ertugrul
Genel Koordinatör

Ertugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ertugrul Şuan Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.01.2013 14:22

Tecrübe Puanı: 10 Ertugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Danimarka da Muhteşem Sivas Gecesi

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Ertuğrul Özdemir

Kötülere Acımak İyilere Zulümdür !

Konu Ertugrul tarafından (02.06.2009 Saat 18:46 ) değiştirilmiştir..
Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.06.2009, 18:23   #3
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 23:13

Tecrübe Puanı: 979 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Yapılan konuşmaları okumak ve bu anlamlı gecedeki güzel fotografları görmek bir Sivaslı olarak benı cok gururlandırdı. Türkiyede bile birlik sağlayıp bir araya gelmek çok zor iken Danimarka'da bunu gerçekleştirmek büyük başarı diye düşünüyorum. ASİB başkanı sayın Rüştü ELMAS ve DASİB Başkanı Yusuf Şahin Beyleri kutlarım. Böylesi güzel organizasyonları daha sık görmek dleği ile.
Alt 02.06.2009, 21:34   #4
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Bu anlamı geceyi düzenleyenleri yürekten kutlarım yurt dışındaki gurbetci kardeşlerimin bir araya getiren tanışşıp kanayşmalarına ve sivasımızı avrupanın her yerinde tanınmasına vesile olan ASİB Başkanı Rüştü Elmas ve yönetim kuruluna,DASİB Başkanı Yusuf Şahine Danimarka Türk Milletvekili Hüseyin Araç, Danimarka Türkiye Büyükelçiliği Hukuk Müşaviri Cem Baş, işadamları, bürokratlar, akademisyenler, sanatçılar ve basın mensupları geceye katılanların hepsini ayakta alkışlıyorum tebrik ediyorum darısı diğer avrupa ülkerindeki sivas gecelerine
Alt 02.06.2009, 21:54   #5
tatli-dilli
Usta Yiğido

tatli-dilli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tatli-dilli Şuan tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.10.2009 00:37

Tecrübe Puanı: 842 tatli-dilli BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

organize edenlerin ve gidenlerin yüreklerine saglik,
duyduguma göre cok güzel gecmis hatta akrabalarimda gitmis eglenmisler.

dilerim böyle güzel aktiviteler gün ve gün artarda memleketimizin
ismi de bayragi da aniliar ve yüreklerde daha bagimli bir yer edinir.
tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.06.2009, 23:35   #6
AyhanBayrak
Operator

AyhanBayrak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

AyhanBayrak Şuan AyhanBayrak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.10.2013 07:29

Tecrübe Puanı: 10 AyhanBayrak COK SEVILEN BIR KISIAyhanBayrak COK SEVILEN BIR KISIAyhanBayrak COK SEVILEN BIR KISIAyhanBayrak COK SEVILEN BIR KISI

Bu güzel geceyi tertipleyen DASIB yönetimine ve katilan bütün misafirlere ayricalikla tesekkür etmek istiyorum.

Bu geceyi anlatmakla yasanmak arasinda cok fark oldugu kanaatindeyim ama ben yasayanlardan oldugum icin kendimi gercekten sansli hissediyorum.Cünkü bu gecede birbirinden güzel vede degerli hemserilerimle tanisma ve sohbet etme firsatini yakaladigim icin büyük zevk duydum daha simdiden gelecek olan geceyi bekleyecegim cünkü gercekten ilk olmasina ragmen cok basarili bir gece oldu vede katilanlarin tamaminin eglenmesi ve geceyi costurmalari ise takdire degerdi.

Ben kisaca sunu diyorum geceyi kaciranlar cok sey kacirdilar diyorum.
Ben sansli oldugumu biliyorum cünkü oradaydim vede cokkkkkkk eglendim

Bu aradada DASIB baskani yusuf agbiyede özellikle tesekkür ediyorum insallah daha cok basarilara kosacagindan eminim yolun acik olsun Yusuf baskanim
Alt 03.06.2009, 01:38   #7
Ertugrul
Genel Koordinatör

Ertugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ertugrul Şuan Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.01.2013 14:22

Tecrübe Puanı: 10 Ertugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende Zukunft

İyi niyetle çıkılan her yolda Allah yardım eder. Yusuf Şahin başkanımız ve yönetim kuruluda iyi niyetle, halis duygularla Danimarka da Sivas'ın tatımına katkı sağlamak, Sivas kültürüne sahip çıkmak, Sivaslıların birlik ve beraberlik içinde bir güç olması için 2008 senesinde DASİB'i kurdular. Özellikle Yusuf başkanımızın gayretli çalışmaları, ASİB yönetiminin tecrübeleri ve iyi niyetli yol arkadaşları sayesinde DASİB kısa sürede başarılı işlere imzasını atmayı bildi.

Danimarka da ilk defa bir Svas gecesi düzenleniyor. Haberdeki bilgilere ve fotoğraflara göre çok coşkulu, başarılı bir organizasyon olmuş. Yusuf başkanımızın bu gece için ne kadar gayret ettiğini uzaklardan da olsada biliyorum.

Yusuf başkanımızı ve organizasyon komitesini tebrik ediyorum. Sivas için, Sivaslı için ve güzel ülkemiz için iyi niyetli çalışan herkesten Allah razı olsun.

Ertuğrul Özdemir

Kötülere Acımak İyilere Zulümdür !
Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.06.2009, 07:13   #8
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu anlamı geceyi düzenleyenleri yürekten kutlarım yurt dışındaki gurbetci kardeşlerimin bir araya getiren tanışşıp kanayşmalarına ve sivasımızı avrupanın her yerinde tanınmasına vesile olan ASİB Başkanı Rüştü Elmas ve yönetim kuruluna,DASİB Başkanı Yusuf Şahine Danimarka Türk Milletvekili Hüseyin Araç, Danimarka Türkiye Büyükelçiliği Hukuk Müşaviri Cem Baş, işadamları, bürokratlar, akademisyenler, sanatçılar ve basın mensupları geceye katılanların hepsini ayakta alkışlıyorum tebrik ediyorum darısı diğer avrupa ülkerindeki sivas gecelerine
BU GÜZEL DİLEKLERİNİZE AYNI DÜŞÜNCEYLE KATILIYORUM
Alt 03.06.2009, 15:56   #9
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Katılanlarıve emeği geçen herkesi kutlarım, her zaman birlik beraberlik adına güzel aktiviteler bunlar. Başarılar dilerim.
Alt 03.06.2009, 18:16   #10
gardasin.58
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

gardasin.58 Şuan gardasin.58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.11.2012 16:45

Tecrübe Puanı: 674 gardasin.58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

iste sivasli olmak budur bu kadar guzel iltifatlar etmeyin simaririm.
Bu gecenin nasil gectigini anlayamadim demekki guzel olunca insan nasil gecdigini anlayamiyormus.
Bu geceyi guzellestiren ASIB Baskani Rustu elmas ve arkadaslarina sanatcilarimiza sponsorlara ve butun hemserilerime tesekur ediyorum ayrica benim sonradan bilgilendigim ALMANYADAN bir kac aile gelmis onlarla tanisamayip ilgilenemedigim icin cok uzuldum eger bu yazimi okurlarsa ne olur kusura kalmasinlar.
selamlar.
DASIB BASKANI
Yusuf Şahin
gardasin.58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil