Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas'ta 2 Temmuz Önlemleri - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.07.2013, 22:19   #11
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: Sivas'ta 2 Temmuz Önlemleri

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivas bu lekeyi ancak tüm Sivas olarak bu olayı lanetlediği zaman atacaktır.
Tüm Sivas olarak daha nasıl lanetleriz bu olayı?
Alt 04.07.2013, 22:57   #12
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1166 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Tüm Sivas olarak daha nasıl lanetleriz bu olayı?
Gardaş Vakit gazetesinde felan mı çalışıyorsun? Cümlemin bir tanesini alıp cevap vermişsin öncesinde ve sonrasında yazılanları okumadın mı? Hani yorumum şöyle devam ediyor: "Bu bakımdan Belediye Başkanının gidip ölenlerin isminin yazılı olduğu yere karanfil bırakması büyük erdemdir. "

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.07.2013, 11:37   #13
_DuMaN_58
Navigator

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
Gardaş Vakit gazetesinde felan mı çalışıyorsun? Cümlemin bir tanesini alıp cevap vermişsin öncesinde ve sonrasında yazılanları okumadın mı? Hani yorumum şöyle devam ediyor: "Bu bakımdan Belediye Başkanının gidip ölenlerin isminin yazılı olduğu yere karanfil bırakması büyük erdemdir. "
Kıbrıslı, Ürgüp'ün karanfil bıraktığını söylemeniz, bu olay için tüm Sivaslıların yapması gereken şeyinde karanfil bırakması gerektiği anlamına gelmiyor herhalde. Eğer öyle olsaydı, "tüm sivaslılar da Ürgüp gibi karanfil bırakmalı" derdiniz ve bende size bu olayın(lekenin) tüm Sivaslılar tarafından nasıl atılacağını sormazdım.

Tekrar konuya dönecek olur isek, Sivaslılar bu olayı her zaman lanetledi, kınadı. Geçmişte böyle bir provakasyonun olmasından büyük üzüntü duyduğunu her zaman dile getirdi. "tüm Sivaslılar" daha ne yapacaklar ki bu leke ortadan kalksın?
Alt 05.07.2013, 12:29   #14
Kibrisli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1166 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kıbrıslı, Ürgüp'ün karanfil bıraktığını söylemeniz, bu olay için tüm Sivaslıların yapması gereken şeyinde karanfil bırakması gerektiği anlamına gelmiyor herhalde. Eğer öyle olsaydı, "tüm sivaslılar da Ürgüp gibi karanfil bırakmalı" derdiniz ve bende size bu olayın(lekenin) tüm Sivaslılar tarafından nasıl atılacağını sormazdım.

Tekrar konuya dönecek olur isek, Sivaslılar bu olayı her zaman lanetledi, kınadı. Geçmişte böyle bir provakasyonun olmasından büyük üzüntü duyduğunu her zaman dile getirdi. "tüm Sivaslılar" daha ne yapacaklar ki bu leke ortadan kalksın?
Duman gardaşım şuradaki küçücük forumda bile benim dışımda kaç kişi kınadı bu olayı, hala sıkıntı anmaya gelen insanlar ile cebelleşme... Olaylara dikkat edin, gaza gelmeyin vs. bir de içten bir şekilde densin ki Başbağlar da benim Madımak da benim...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.07.2013, 17:20   #15
ELLİSEKİZ
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

ELLİSEKİZ Şuan ELLİSEKİZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.02.2015 19:26

Tecrübe Puanı: 444 ELLİSEKİZ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben açık söyleyeyim dışardan gelenlerin çoğunun anmayla falan alakası yok...

Tabir yerindeyse zamanında Aziz Nesin denilen kişinin bayrak devrettiği maratoncu bunların çoğu ...(çok az da olsa temiz duygularla gelenler başımızın tacı)

''Yakarak öldürdün donarak öldün'' diye pankart açan gerizekalımı anıyor ...

PKK nın basın sözcüsü Selahattin Demirtaş mı anıyor ...

Sivas'ta Alevi-Sünni sorunu yok ...Bu olayı yapanda Sivaslı değil zaten...

Ve bu olaydan da Sivaslı sorumlu değildir.Toplum veya kişiler yapmadığı bir işten nasıl aklanabilir.Otopsilerde kurşun izleri halen şu gün olmuş söylenmiyor.19 yıl geçmiş olmasına rağmen (kaç defa hükümet değişti) ne sağ ne de sol gerçek failleri bulmuyor.

Gelenlerin amaçları ortamı germek kaşımak ...Halkı kutuplar haline getirmek...
ELLİSEKİZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ELLİSEKİZ'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.07.2013, 22:20   #16
Kibrisli
Usta Yiğido

Alıntı:
ELLİSEKİZ Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ben açık söyleyeyim dışardan gelenlerin çoğunun anmayla falan alakası yok...

Tabir yerindeyse zamanında Aziz Nesin denilen kişinin bayrak devrettiği maratoncu bunların çoğu ...(çok az da olsa temiz duygularla gelenler başımızın tacı)

''Yakarak öldürdün donarak öldün'' diye pankart açan gerizekalımı anıyor ...

PKK nın basın sözcüsü Selahattin Demirtaş mı anıyor ...

Sivas'ta Alevi-Sünni sorunu yok ...Bu olayı yapanda Sivaslı değil zaten...

Ve bu olaydan da Sivaslı sorumlu değildir.Toplum veya kişiler yapmadığı bir işten nasıl aklanabilir.Otopsilerde kurşun izleri halen şu gün olmuş söylenmiyor.19 yıl geçmiş olmasına rağmen (kaç defa hükümet değişti) ne sağ ne de sol gerçek failleri bulmuyor.

Gelenlerin amaçları ortamı germek kaşımak ...Halkı kutuplar haline getirmek...
Söylediklerinizin çoğuna katılıyorum bir kaç cümle hariç. Sonuçta kişisel görüşünüzdür saygı duyarım fakat bir tanesini eleştirmem gerekli. ''Yakarak öldürdün donarak öldün'' diye ya da mealinde bir pankart şimdiye kadar açılmadı. Muhsin Yazıcıoğlu'nun öğrencilik döneminde 12 Eylül öncesi karnesi Aleviler açısından can sıkıcıdır. Kendisi de o dönem dolayısı ile pişmanlığını çoğu kez söylemiştir. Bütün bunlar olurken 2009 2 Temmuz'un da yürüyüş yolunun üzerine eski Örnek Oteli Üzerine (Madımak Otelinin Tam Karşısı) Merhum Yazıcıoğlu'nun dev bir resmi asılmıştır. Ve insanlardan bir tanesi A4 kağıdına buna benzer bir söz yazmıştır. Şimdi suçlu aramak yanlış ama 2 Temmuz 93'de ne yapıldıysa o gün Yazıcıoğlu'nun resmini oraya asmakla aynı şey tasarlanmıştır. Mermi izlerinden bahsetmeden önce bu kadar aleni yapılan provakasyonlara bakmak gerekmez mi önce?

Saygılar

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Alt 05.07.2013, 22:23   #17
_DuMaN_58
Navigator

Alıntı:
Duman gardaşım şuradaki küçücük forumda bile benim dışımda kaç kişi kınadı bu olayı, hala sıkıntı anmaya gelen insanlar ile cebelleşme... Olaylara dikkat edin, gaza gelmeyin vs. bir de içten bir şekilde densin ki Başbağlar da benim Madımak da benim...
Kıbrıslı, bu sözde "leke", Sivas'a bu olayı mal edenler tarafından atıldığı için hiç bir zaman bitmeyecek. Bundan adım gibi eminim.

Çünkü her zaman Sivaslılar bu olayı kınadı. Mutlaka bir sivaslı çıkıp "hepimiz madımağız, hepimiz başbağlarız" demiştir. Şu forumda 2-3 kişi dışında kimse kınamadı diye tüm Sivaslılar görevini yerine getirmemiştir diyemeyiz herhalde.

Sivaslılar yapması gerekeni yaptı bence bugüne kadar. Cümleni şu yüzden alıntıladım, sanki Sivaslıların halen bir borcu varmış gibi göstermişsin. Halen birşeyler yapmalı gibi göstermişsin. Bende Sivaslılar yapması gerekeni yıllarca yaptı zaten. Kimse bu olayın yaşanmasından huzur duymuyordur eminim. Hayırlı geceler.
Alt 09.07.2013, 14:28   #18
ELLİSEKİZ
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

ELLİSEKİZ Şuan ELLİSEKİZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.02.2015 19:26

Tecrübe Puanı: 444 ELLİSEKİZ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ünlü Sanatçı Arif Sağ, Madımak Oteli yangını sırasında kendisinin de içinde bulunduğu 40′tan fazla kişinin kurtulmasında, dönemin BBP il başkanının önemli katkısının olduğunu söyledi. Sağ, Madımak olaylarıyla ilgili BBP’nin bir ilgisinin bulunmadığını belirterek, “Aksini söylersek iftira etmiş oluruz.” dedi.

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu’nun “Arif Sağ konuşsun” çağrısının ardından görüşünü aldığımız Arif Sağ, Madımak Oteli yangınını, yazılan bir senaryonun hayata geçirilmesi olarak gördüğünü söyledi. “Madımak bence senaryosu yazılmış oynanmış bir oyundur. Ama senaroyoyu kim yazdı bilmiyorum” diyen Arif Sağ, ihmalkar olarak gördüğü dönemin cumhurbaşkanı, başbakanı ve içişleri bakanının suçlu olduğunu, bu isimlerin faturayı ödemesi gerektiğini kaydetti. Otelin 8 saat boyunca taşlandığını, ilgili yerlere haber verildiğini ancak herhangi bir müdahalede bulunulmadığını anlatan Arif Sağ, “Bir anlık bir şey değil bu. Ben yetkililerle konuştum. Aziz Nesin konuştu. Kimse müdahale etmedi. Otel askerin, polisin gözü önünde yakıldı ama kimse müdahale etmedi. Devlet seyirci oldu.” şeklinde konuştu.

O gün yaşadıkları ve nasıl kurtulduklarıyla ilgili daha önce çok defa açıklama yaptığını anlatan Arif Sağ, şunları söyledi: “Otel yanmaya başladığı zaman arkadaki camı kırdılar, biz de camdan bir boşluğa atladık. O boşluğun ne olduğunu da bilmiyorduk. Atladığımız yerdeki tenekeler yıkıldı, biz balkona düştük. Balkon da Büyük Birlik Partisi’nin binasının balkonuymuş. Otel ile bina arasında bir balkon. Sonra orada patırtılar kütürtüler duyuldu. Karşı koydular önce oradaki insanlar. ‘Biz sizi çağırmadık’ gibi şeyler söylediler. Sonra BBP’nin il başkanı ya da başkan yardımcısıydı kim olduğunu bilmiyorum. Bir arkadaş beni görünce itiraz edenleri durdurdu bizi içeri aldılar. 41-42 kişiydik. İçeri girdik oturduk. Sonra bizi içeri aldırtan arkadaş, ‘Arif abi, Allah’ın hikmetine bak. Yıllar önce Kızıdağ’da bir kış günü arabam bozulmuştu. Sen durdun beni arabana aldın. Sivas’a getirdin beni ölümden kurtardın. Bugün de Allah kısmet etti ben sizi ölümden kurtardım’ şeklinde konuştu. Orada bir saat kaldık, bizi emniyet müdürlüğüne götürdüler. Orada yaşadığımız budur. Biz hiç bir zaman ‘BBP’liler geldiler bizi yaktılar’ gibi bir laf etmedik. Öyle bir şey yok.”

(CİHAN)

Yakarak öldürdün donarak öldürdün geçen yıla damga vurmuştur.Talihsiz ve ukalaca bir sözdür.12 Eylül dönemi sıkıntılı sancılı bir dönemdir.Muhsin başkanında hataları olmuştur.Sol sağa , sağ sola kutup idi .Şunuda unutmamak lazım ki , 12 Eylülde bir birine kurşun atanlar ANASOLM hükümetinde el sıkışmışlardır.Ben tek buna tüm samimiyetimle inanıyorum ki, baştakiler uslu dursa halkın bir biriyle hiç sorunu olmayacak.Hangi kesim olursa olsun sözüm ona devlet yada parti büyükleri halkları karşı karşıya getiriyor hep.Akıllı olmak lazım...

Saygılar...
ELLİSEKİZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ELLİSEKİZ'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)