Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' a Yatırımlar ve Şirketler > Sivas Şirketleri, Sivas Firmaları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Sivas Şirketleri, Sivas Firmaları Sivas' taki Şirketler, Sivasli Şirketler, Sivasli Firmalar

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 25.03.2008, 22:55   #1
leblebi82
Usta Yiğido

leblebi82 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

leblebi82 Şuan leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.02.2013 22:42

Tecrübe Puanı: 776 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Dizayn Grup Tarıma Giriyor

Arkadaşlar büyük ihtimalle çoğunuz bilmiyorsunuz özellikle ısıtma ve sıhhi tesisat sektöründe Türkiye çapında büyük bir kuruluş olan Dizayn Grup'un sahiplerinin Sivaslı olduğunu ..

Aslen Gürünlü olan İbrahim Mirmahmutoğulları Dizayn Grup'un Yönetim Kurulu Başkanı.

Şimdi bana Sivas'a ne katkıları var derseniz o konuda yorum yapamam.

Buraya eklemek istediğim konu Dizayn Grup'un yeni projeleri hakkında ;

Dizayn Grup’un ilkini 2002 yılında başlattığı "Beyin Göçüne Karşı, Beyin Gücünü Teşvik Ediyoruz!" Kampanyası ile ilgili birçok başvuru olmuş. Türkiye'nin dört bir yanından çok değerli , yatırıma yönelik projeler gelmiş.

Dizayn Grup bunlardan bir tanesini yatırıma dönüştürme kararı almış. Bu proje tarımda çığır açacak bir proje imiş. Sulama ve emişte çiftçiye büyük kolaylık sağlayacak projeyi Nisan ayı içinde açıklayacaklar.

Benim burdan söylemek istediğim şey ; Sivas'ı unutmamalarıdır. Daha önceden Sivas'a yatırım yapmak istediklerini biliyordum. Büyük bir faaliyet gerçekleştiremediler. İnşallah bu projede Sivas'a özel bir yer ayırırlar.
Alt 26.03.2008, 08:35   #2
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4502 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: Dizayn Grup Tarıma Giriyor

İnşallah doğup büyüdüğü topraklara yatırım yapar
Alt 26.03.2008, 21:37   #3
leblebi82
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 776 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: -->: Dizayn Grup Tarıma Giriyor

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İnşallah doğup büyüdüğü topraklara yatırım yapar
İnşallah. Bu konuyla ilgili kamuoyu oluşturulabilirse neden olmasın.
Alt 07.04.2008, 11:55   #4
tarim58
Yeni Yiğido
NO AVATAR

tarim58 Şuan tarim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.07.2008 10:44

Tecrübe Puanı: 0 tarim58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Dizayn Grup Tarıma Giriyor

evet kamuoyu olşturalım hocam dizayn grubun web sitesinden dahi yapılabilir bu olay.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
tarim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.04.2008, 12:52   #5
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4502 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: Dizayn Grup Tarıma Giriyor

Evet dizayn grup'a atacağımız maillerle etkili olabiliriz
Alt 07.04.2008, 12:59   #6
Catli58
Yasaklı
NO AVATAR

Catli58 Şuan Catli58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.04.2008 20:10

Tecrübe Puanı: 0 Catli58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sivasli olsunda, camur dan olsun
Catli58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.04.2008, 22:26   #7
leblebi82
Usta Yiğido

Alıntı:
Evet gerçekten bir ara Sivas konusunda çalışma yapacaklarını söylemişlerdi. Buna ön ayak olabiliriz.
Alt 16.05.2008, 21:50   #8
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 765 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:

Evet bu konuda talepkar olmak, en azından bu yatırımı yapacak kişilerin zihninde bir anımsatma oluşturabilmek de önemlidir. Ben bir kaç hafta evvel e-posta göndermiş idim, aynı gün içerisinde teşekkür içeren cevap postasını göndermişlerdi.

Siz de gönderebilirsiniz.

Zararı yok, faydası mı?

Kim bilir?
Alt 16.05.2008, 22:28   #9
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 21:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: Dizayn Grup Tarıma Giriyor

Alıntı:
leblebi82 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Arkadaşlar büyük ihtimalle çoğunuz bilmiyorsunuz özellikle ısıtma ve sıhhi tesisat sektöründe Türkiye çapında büyük bir kuruluş olan Dizayn Grup'un sahiplerinin Sivaslı olduğunu ..

Aslen Gürünlü olan İbrahim Mirmahmutoğulları Dizayn Grup'un Yönetim Kurulu Başkanı.

Şimdi bana Sivas'a ne katkıları var derseniz o konuda yorum yapamam.

Buraya eklemek istediğim konu Dizayn Grup'un yeni projeleri hakkında ;

Dizayn Grup’un ilkini 2002 yılında başlattığı "Beyin Göçüne Karşı, Beyin Gücünü Teşvik Ediyoruz!" Kampanyası ile ilgili birçok başvuru olmuş. Türkiye'nin dört bir yanından çok değerli , yatırıma yönelik projeler gelmiş.

Dizayn Grup bunlardan bir tanesini yatırıma dönüştürme kararı almış. Bu proje tarımda çığır açacak bir proje imiş. Sulama ve emişte çiftçiye büyük kolaylık sağlayacak projeyi Nisan ayı içinde açıklayacaklar.

Benim burdan söylemek istediğim şey ; Sivas'ı unutmamalarıdır. Daha önceden Sivas'a yatırım yapmak istediklerini biliyordum. Büyük bir faaliyet gerçekleştiremediler. İnşallah bu projede Sivas'a özel bir yer ayırırlar.
İnşaallah Sivas'a da yatırımları olur... Ancak burada düzeltilecek bir şey var Gürünlü değiller Kangal Alacahanlılar...
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.05.2008, 10:31   #10
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 765 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Türkiye'nin en büyük tarım arazilerine sahip vilayetlerden birisi olan Sivasımızda da çiftçilerin ve bu alanda yatırım yapmak isteyen girişimcilerin Dizayn grup'la işbirliğine gidebileceğini düşünüyorum.

İşte projenin detayları,

Borucu Dizayn nasıl domatesçi oldu

Tarımsal üretimde toprağı aradan çıkaran yöntemi geliştiren Dizayn Grup yönetimi, ilk ürün olarak domates ürettikten sonra şimdi çevresindekilerin yoğun baskısı altında kaldı.
18 Mayıs 2008 00:24

Teknoloji geliştirmesiyle tanınan Dizayn Grup, bu kez tarım alanındaki yaptığı devrimle gündeme geldi. Topraksız bir ortamda doğal domates yetiştirmeyi başaran Dizayn Grup, geliştirilen yöntemin dünyadaki açlığa çözüm olabileceği inancında.

Sera ortamında, bitki hiç toprağa temas etmeden yapılan domates üretimi, Dizayn Grup için tarım üretiminde bir ilk adım. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları, dünyada en çok tüketilen sebze domates olduğu için üretime domatesten başladıklarını, diğerlerinin de geleceğini söyledi.

MİRACLE NELER GERÇEKLEŞTİRİYOR
Tarım alanında geliştirilen üretim tekniğine Miracle adı verildi. Bu aynı zamanda bu yöntemle yapılacak üretimden elde edilen ürünlere de marka olarak verildi. Antalya Kumluca'da 2.8 dönüm arazi üzerinde yapılan üretimde verimlilik akıllara durgunluk verecek boyutta gerçekleşti. Suda üretimle bir dönümden 80 ton verim elde edildi.

Bu rakam normal tarımla elde edilebilecek domates üretiminde 10 ton, bilinen sera teknikleriyle yapılan üretimde ise 30 ton olarak gerçekleşiyor.

İbrahim Mirmahmutoğulları, bu üretim rakamlarının deneme üretiminin yapıldığı bölge ile bir bağlantısının bulunmadığını söyledi. Bu yöntemin dünyanın her yerinde benzer şekilde uygulanabileceğini belirten Mirmahmutoğulları, yeryüzündeki açlığa çözüm olabilecek bir teknolojiye adım attıklarını belirtti.

HER YERDE SERALAR KURULACAK

20 yılı aşkın bir zamandan beri inşaat altyapı sektöründe faaliyet gösterdiklerini belirten Mirmahmutoğulları, şimdilerde kendisini ve arkadaşlarını gören herkesin bu işi yapmak istediğini kendilerine söylediğini ifade etti. "Bana şimdiye kadar hiç bu kadar kişi iş teklif etmedi. Şimdi beni tanıyan, arkadaşlarımı tanıyan herkes domates üretimini konuşuyor" dedi.

Önümüzdeki yıl Türkiye'nin farklı coğrafyalarında seralar kuracaklarını açıklayan İbrahim Mirmahmutoğulları, özetle şunları anlattı:

"İlk yıl 10 ayrı yerde bu yöntemle üretim yapacağız. Bunlar arasında Erzurum gibi çok soğuk bölge de olacak. Bu üretimler daha çok sözleşmeli üretim denilen yöntemle olacak. Biz üretilen domatesleri alacağız. Miracle markalı domateslerin satışını da biz yapacağız. Yüzde 100 doğal olan bu ürünlerde ilaç kullanımını çok alt seviyelere çektik. Öteki yöntemlerde kullanılan ilacı yüzde 100 kabul edersek bu yöntemde kullandığımız ilaç en fazla yüzde 5 düzeyinde. Biz inşallah bu oranı bile alt seviyelere çekeceğiz."

--------------------------------------------------------------------------------
Dizayn Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları, dünyadaki açlığı ortadan kaldıracak bir yöntem olarak anlattığı Miracle üretim tarzını açıkladıktan sonra başı çevresindekilerle derde girdi. Mirmahmutoğulları'nı tanıyan herkes bu yöntele domates üretimi konusunda kendisinden yardım istiyor.

--------------------------------------------------------------------------------

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)