Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.04.2008, 14:34   #21
Catli58
Yasaklı
NO AVATAR

Catli58 Şuan Catli58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.04.2008 20:10

Tecrübe Puanı: 0 Catli58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: CIA tercümanı bakan oldu

Alıntı:
seva Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Liberalizm;toplumu ve toplumculuğu yadsımaz fakat toplum içindeki bireylerin öne çıkma,daha başarılı olma,kendini geliştirme ve zengin olma (para ve paranın dışındaki konularda) faaliyetleri önündeki her türlü engelin kaldırılması yönünde gerekli düzenlemelerin yapılmasını öngören bir rejimdir.

Liberalizm;toplum içindeki bireylere öne çıkma yarışında, herkese eşit imkanların sağlanması yönünde siyasal ve ekonomik düzenlemelere imkan tanır.Bireyleri eşitleme değil,bireylere tanınan fırsatları eşitleme gayretindedir.Liberal toplumlarda;aklını,cesaretini, çabasını ve sabrını en iyi kullanan bireyler,diğerlerine göre daha öne çıkar ve diğerlerine göre daha iyi imkanlara sahip olarak daha zengin bir hayat yaşarlar.Bu zenginlik;diğerlerinden daha farklı düşünmenin ve çalışmanın,cesaret ve sabrın ödülüdür.

Liberalizmde üretim; insan ihtiyaçlarının karşılanması yönündeki mal ve hizmet sunumunu maksimuma çıkarma gayretlerini teşvik eder ve yasal tedbirlerle bunların önündeki engelleri kaldırır.Bireyler imkanlarına ve tercihlerine göre bunlardan yararlanma hakkına sahiptir.

Liberalizm aklın sınırlarını zorlayarak,insan hayatını ve yaşam biçimini kolaylaştıran üretim modellerinin gelişimine imkanlar hazırlar.

Emeğin kaba kuvvetinden çok,aklın ve cesaretin öne çıkardığı müteşebbis faaliyetlerin teşvikçisidir.

Liberalizmin ve liberal faaliyetlerin destekleyicisi ve savunucusuyum.

Saygı ve hürmetlerimle.

akp nin uyguladigi liberal politika degil, sömürge politikasidir. Baskalarinin bizi sömürmesine zemin hazirliyor
Catli58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 12.04.2008, 11:06   #22
havacı
Tecrübeli Yiğido

havacı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

havacı Şuan havacı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.06.2015 00:54

Tecrübe Puanı: 633 havacı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ben bu yaşıma kadar neler duydum neler yok ingilizmiş yok amerikalıymış
her gelenden şüphe duymak zorun damıyız önce araştıralım ondan sonra yazalın eleştirelim
gerekirse çizzzelim yok t çömez böyle demiş yok chp dava açmış yok cıa imiş onlar çok iyilerdide o topluluklarda bulunmuşlar acaba saf dışı kaldılarda ondanmı böyle mi konuşuyorlar tabiki böyle yorumlarda yapılır
yani anlayacagın kardeşim yigido bunlar boş şeyler boşşşşşşşşş

Tarih yazdım kaç asıra
Şehidim var sıra sıra
Kimse bakmasın kusura
Türkiye Türk vatanıdır
havacı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 12.04.2008, 11:12   #23
Catli58
Yasaklı
NO AVATAR

Alıntı:
havacı Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ben bu yaşıma kadar neler duydum neler yok ingilizmiş yok amerikalıymış
her gelenden şüphe duymak zorun damıyız önce araştıralım ondan sonra yazalın eleştirelim
gerekirse çizzzelim yok t çömez böyle demiş yok chp dava açmış yok cıa imiş onlar çok iyilerdide o topluluklarda bulunmuşlar acaba saf dışı kaldılarda ondanmı böyle mi konuşuyorlar tabiki böyle yorumlarda yapılır
yani anlayacagın kardeşim yigido bunlar boş şeyler boşşşşşşşşş
Mehmet Simsek, Ingiliz vatandasi oldugunu kendisi de itiraf etti.

Yakinda CIA tercümani oldugunu da itiraf edecekdir.

Bunlar bos isler degil, dogrular bu. Sen bu konuda duymamazlikdan geliyorsan, o senin sorunun.
Alt 12.04.2008, 11:16   #24
havacı
Tecrübeli Yiğido

nolmuş olamazmı milyonlarca alman ingiliz abd fransa vede diger avrupa ülkasi vatandaşımız var o zaman hepisinden şüphe duyalım oldumu yigido kardeşim

Tarih yazdım kaç asıra
Şehidim var sıra sıra
Kimse bakmasın kusura
Türkiye Türk vatanıdır
Alt 12.04.2008, 11:19   #25
Catli58
Yasaklı
NO AVATAR

Alıntı:
nolmuş olamazmı milyonlarca alman ingiliz abd fransa vede diger avrupa ülkasi vatandaşımız var o zaman hepisinden şüphe duyalım oldumu yigido kardeşim
Yahu, bir türkün baska bir devletin vatandasi olmasi normal. Bunda bir sey yok.

Ama bu Mehmet Simsek, Türkiyede Bakan olmus, hala Ingiliz vatandasi. Sence bu normal mi?

Yoksa baska bir devletin vatandasligina gecmek sorun degil, hele o ülkede yasiyorsa.

Ama söz konusu Siyaset. Hem Türkiyede Siyaset yapacak, hemde Ingiliz Vatandasi olacak. Bu celiskidir.
Alt 13.04.2008, 12:58   #26
havacı
Tecrübeli Yiğido

normal anormal bir durum yok çünkü meclis çatısı altında kaç tane o durumda olan var biliyormusun bilmem
zaten tc vatandaşı olmayan meclise giremez yani çifte vatandaş olmasında bir sakınca göremiyorum bakanda başbakanda olur vatanını seven koruyan kollayan olduktan sonra
o şöyle demiş bu böyle demiş le olmuyor yani şüpeyle bakmak yanlış vee ön yargıdır
hangi görüşten olursan ol fakat başkasının dedigine bakma önce ıncele sonrada eleştirini
yap aksini ispat erlerse o zaman zor durumda kalırsın gerçi benim öyle işlerle işim olmaz hani işi olanlar vardır o açıdan
yigido kardeşim senin düşüncene saygılıyım senin düşündüklerinide sonuna kadar destekliyorum fakat incelemeden karalamak olmaz ne geldiyse bunlardan geldi başımıza galyana gelmeyelim akıllıolalım memlekete çalışalım o tür insanlarıda aramızda barındırmayalım hep biz kazanalım yani türk milleti kazansın yani vatan kazansın
yigido kardeşim akıl vermiyorum yanlış anlama kal salıcakla
KIRMIZI BEYAZ ŞAMPİYON SIVASMIIIIII

Tarih yazdım kaç asıra
Şehidim var sıra sıra
Kimse bakmasın kusura
Türkiye Türk vatanıdır
Alt 13.04.2008, 13:24   #27
Efe Cemil Şeker
Yiğido

Efe Cemil Şeker - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Efe Cemil Şeker Şuan Efe Cemil Şeker isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.10.2009 12:25

Tecrübe Puanı: 610 Efe Cemil Şeker FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Turhan Çömez kendi kuyusunu kendi kazdı,demokrasi yolunda dava arkadaşlarını yanlız bıraktı,statükodan yana tavır aldı.Bu ülkede yıllarca enflasyon ile mücadale edildi,ediliyorda,krizler çıktı,çıkarıldı,şimdiki dert ise yaklaşan küresel krizi tetikleme çabasıdır.Demir kafes içinde yaşamayan Türkiye elbette küresel krizden etkilenecek ama ülke içinde kendi koltuk ve çıkarlarını düşünen bir azınlık bu krizden ülkenin en şiddetli biçimde etkilenmesi için çalışıyor. Düşünüyorlarki ekonomik kriz ülkeyi vurursa demokrasi yolunda giden ülke duracak ve yön değiştirecek. Ama yağma yok darbelere,post modern darbelere ve gece yarısı bildirilerine rağmen demokrasi yokuşunu çıkacağız.
Alt 13.04.2008, 13:29   #28
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
Efe Cemil Şeker Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Turhan Çömez kendi kuyusunu kendi kazdı,demokrasi yolunda dava arkadaşlarını yanlız bıraktı,statükodan yana tavır aldı.Bu ülkede yıllarca enflasyon ile mücadale edildi,ediliyorda,krizler çıktı,çıkarıldı,şimdiki dert ise yaklaşan küresel krizi tetikleme çabasıdır.Demir kafes içinde yaşamayan Türkiye elbette küresel krizden etkilenecek ama ülke içinde kendi koltuk ve çıkarlarını düşünen bir azınlık bu krizden ülkenin en şiddetli biçimde etkilenmesi için çalışıyor. Düşünüyorlarki ekonomik kriz ülkeyi vurursa demokrasi yolunda giden ülke duracak ve yön değiştirecek. Ama yağma yok darbelere,post modern darbelere ve gece yarısı bildirilerine rağmen demokrasi yokuşunu çıkacağız.

Pardonnnnn bu hangi demokrasiiii??? Hep bana demokrasisimi ? İşime gelen demokrasisimi? Herşeyi ben bilirim demokrasisimi? Son zamanlarda o kadar çok demokrasi türediki, bianda herkes demokrat, demokrasi aşığı kesildi başımıza.
Alt 13.04.2008, 13:33   #29
Efe Cemil Şeker
Yiğido

Efe Cemil Şeker - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Efe Cemil Şeker Şuan Efe Cemil Şeker isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.10.2009 12:25

Tecrübe Puanı: 610 Efe Cemil Şeker FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Pardonnnnn bu hangi demokrasiiii??? Hep bana demokrasisimi ? İşime gelen demokrasisimi? Herşeyi ben bilirim demokrasisimi? Son zamanlarda o kadar çok demokrasi türediki, bianda herkes demokrat, demokrasi aşığı kesildi başımıza.
Milleti üstün gören demokrasi,milletin değerleri ile çatışmayan demokrasi,fikir ve ifade özgürlüğünü savunan demokrasi,din ve vicdan özgürlüğünü benimseyen demokrasi anlıyacağınız şapkasını,pantolunu,dansını,op erasını,harfini aldığınınz çağdaş batı demokrasisi.
Alt 13.04.2008, 13:48   #30
Catli58
Yasaklı
NO AVATAR

Alıntı:
normal anormal bir durum yok çünkü meclis çatısı altında kaç tane o durumda olan var biliyormusun bilmem
zaten tc vatandaşı olmayan meclise giremez yani çifte vatandaş olmasında bir sakınca göremiyorum bakanda başbakanda olur vatanını seven koruyan kollayan olduktan sonra
o şöyle demiş bu böyle demiş le olmuyor yani şüpeyle bakmak yanlış vee ön yargıdır
hangi görüşten olursan ol fakat başkasının dedigine bakma önce ıncele sonrada eleştirini
yap aksini ispat erlerse o zaman zor durumda kalırsın gerçi benim öyle işlerle işim olmaz hani işi olanlar vardır o açıdan
yigido kardeşim senin düşüncene saygılıyım senin düşündüklerinide sonuna kadar destekliyorum fakat incelemeden karalamak olmaz ne geldiyse bunlardan geldi başımıza galyana gelmeyelim akıllıolalım memlekete çalışalım o tür insanlarıda aramızda barındırmayalım hep biz kazanalım yani türk milleti kazansın yani vatan kazansın
yigido kardeşim akıl vermiyorum yanlış anlama kal salıcakla
KIRMIZI BEYAZ ŞAMPİYON SIVASMIIIIII
Kardesim, iyi güzel de, bu mehmet simsek denen adam vatanini seven kollayan cinsden degil. Daha gecen bir aciklamasi manset olmustu. Bu kavga, küreselcilerle milliyetciler arasindan demisti. Kendisi kürelsci. Yani kesinlikle milliyetci degil.
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)