Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Fitness Konusu Yardım - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Sağlık
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Sağlık Sağlımıza dair bilgiler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 10.11.2012, 00:10   #1
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 21:30

Tecrübe Puanı: 611 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Fitness Konusu Yardım

Selamlar arkadaşlar.
Fitness ile ilgilenen, vücudunu geliştiren arkadaşlar var mıdır?

Biz de en azından kısıtlı şartlarla ne yapabiliriz acaba? Bu konuda konuyu bilen birilerinden yardım almak isterim.

Özellikle ısınma ve başlangıç hareketlerinden başlasak daha iyi. İlk hedefimiz vücut yapmak değil, düzenli yağ yakabilmek olacak çünkü.

Şimdiden teşekkür ederim.
Alt 17.12.2012, 10:54   #2
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5439 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: Fitness Konusu Yardım

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

1. Adım
Başınızı yana doğru esnetin
Başınızı, sol elinizle sağ üst taraftan tutarak, sola doğru yavaşça yatırıp esnetin ve 15 saniye bu pozisyonda bekleyin. Bu hareketi yaparken sağ omzunuzun sabit kalmasına dikkat edin. Aynı şekilde diğer taraftan esnetin.
2. Adım
Başınızı öne arkaya esnetin
Başınızı elinizle hafifçe bastırarak yavaşça öne doğru eğin ve 15 saniye bu pozisyonda kalın. Başınızı arkaya doğru yatırın. Ellerinizle çenenizin altından yukarı doğru hafifçe bastırarak boynunuzu iyice esnetin. 15 saniye bu pozisyonda kalın. Bu hareketleri yaparken dik durmaya dikkat edin.
3. Adım
Geriye doğru esneyin
Ellerinizi havaya kaldırıp, kulak hizasında havada birleştirin. Omuzlarınızı ve sırtınızı da yukarı doğru iyice uzatın. Ellerinizi yavaşca kulak hizasından hiç ayırmadan, geriye doğru esneyin ve 15 saniye bu pozisyonda kalın. Bu harekette önemli olan cok fazla esnemek değil, elleri kulak hizasında tutabilmektir.
4. Adım
Yanlara doğru esneyin
Dik durup ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Yavaşça sağ tarafa doğru esneyin. Bu sırada sol elinizle hem yukarı hem de ileri doğru uzanmaya çalışın.15 saniye bu pozisyonda kalın. Bu hareketi yaparken dirseğiniz tavanı göstermelidir. Aynı hareketi sol taraf için de tekrarlayın.
5. Adım
Sıçrayın
Sıçrayıp ellerinizi yere paralel bir şekilde, ayaklarınızı da omuz genişliğinde açın. Yeniden sıçrayın ve ayaklarınızı kapatıp, ellerinizi başınızın üstünde birleştirin. Hareketi hazır ol pozisyonuna gelerek bitirin. Bu hareketi ard arda 15 kez tekrarlayın.
6. Adım
Yere doğru esneyin
Dik durun ve ayaklarınızı omuz genişliğinden bir adım daha fazla açın. Yavaşça sağ ayağınıza dogru esneyip 15 saniye durun. Yavaşça dik konuma gelip sol tarafa dogru aynı hareketi tekrarlayın. Tekrar yavaşça dik konuma gelip ortaya doğru esneyin. Bu hareketi yaparken sırtınızı dik tutun.
Alt 24.12.2012, 20:20   #3
aktassa
Usta Yiğido

Teşekkür ederim.
Alt 25.12.2012, 10:40   #4
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 06:48

Tecrübe Puanı: 681 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
aktassa Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Selamlar arkadaşlar.
Fitness ile ilgilenen, vücudunu geliştiren arkadaşlar var mıdır?

Biz de en azından kısıtlı şartlarla ne yapabiliriz acaba? Bu konuda konuyu bilen birilerinden yardım almak isterim.

Özellikle ısınma ve başlangıç hareketlerinden başlasak daha iyi. İlk hedefimiz vücut yapmak değil, düzenli yağ yakabilmek olacak çünkü.

Şimdiden teşekkür ederim.
Yağ yakma konusunda ben de bildiklerimi, yaptıklarımı söyleyeyim. Bu konuda bizzat tecrübem var.

Sabah ezanla birlikte, veya yarım saat sonra hava ışırken kalkacaksın. Aç karnına, yarım bardak oda sıcaklığında su içtikten sonra, doğada, yarım saat tempolu yürüyüş, ısındıktan sonra da 15 dakika koşu. (koşu için kalp testi yaptırman gerekiyor)

Bitiminde, 15 dakika da şu hareketleri yapman gerekiyor.

1- Ayakta, Kollları yana açarak daire şeklinde 20 'er kez öne ve arkaya çeviriyorsun.
1-A) Ayakta, Kolları yarım kaldırarak belden sağa sola, ama geriye eğilerek vücüdu yaylatma hareketi 20 kez.
2- Ayakta, Esas duruş vaziyetinde, belden sağa sola eğilme hareketi 40 kez
3- Ayakta, beli fazla kırmadan, sağ dize sol dirseği değdir. 2.cide tersini yap. Bu sağlı sollu hareket te 20 kez yapılacak.
4- Yine ayakta, Sağ ayağı dizden kırmadan kaldırarak sol elin ucuyla ayak parmak ucrarına değdir. 2. de tersini yap. Bu harekette 20 kez.
5- 20. kez kelebek hareketi.
6- 20 kez, elleri parelel öne uzatarak çömelip doğrulma hareketi. Çömelince topuklar kalçaya değmeli.
7- Şınav çekme 20 kez.
8- Mekik 20 kez. (müsait bir yerde)

15 dakikayı dolduramazsan uzatabilirsin. Hepsi toplam 1 saattir.

Bu hareketleri yaptıktan sonra takriben 800 gr yağ yakmış oluyorsun. Günlük yiyeceğini de mideni dolu hissetmeyecek kadar yiyeceksin.

Ben bu şekilde 6 ayda 18 kilo verdim. Kolay gelsin.

Konu sivaslınet tarafından (25.12.2012 Saat 10:52 ) değiştirilmiştir..
sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar sivaslınet'e Teşekkür Ediyor...
Alt 26.12.2012, 01:10   #5
aktassa
Usta Yiğido

sivaslınet çok teşekkür ederim.
Gemi ortamında doğada yürüyüş ile ısınma konusunu başka şekillerde çözebilirim sanırım.
Onun haricindekileri de en kısa sürede uygulamaya koyuyorum.
Dediğin gibi ise çok iyi.
Tekrar teşekkür ederim...
Alt 26.12.2012, 11:35   #6
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 06:48

Tecrübe Puanı: 681 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
aktassa Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sivaslınet çok teşekkür ederim.
Gemi ortamında doğada yürüyüş ile ısınma konusunu başka şekillerde çözebilirim sanırım.
Onun haricindekileri de en kısa sürede uygulamaya koyuyorum.
Dediğin gibi ise çok iyi.
Tekrar teşekkür ederim...
Önemli değil,

Gemide şöyle yapabilirsin, koşar gibi yerinde sayarak en az 20 dakika doldurman gerekiyor. Bu ısınmak için. Isınmadan egresizleri yapma. Riskli olabilir.
Gemi durumunu bilmiyorum ama, çevresinde de koşu yapabilirsin. Soğuk günlerde evde koşuyorum.

Isınıp 20-30 Dakika dolunca egzersizlere geçebilirsin.

Günlük spor yapmaya alışınca, hele de yağ yaktığının farkına varınca insan keyf almaya başlıyor.

Kolay gelsin.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil