Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Haberler Sivas`tan Haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.04.2008, 13:33   #1
leblebi82
Usta Yiğido

leblebi82 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

leblebi82 Şuan leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.02.2013 22:42

Tecrübe Puanı: 776 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart BEKLENEN ADAYLIK

Haziran ayında yapılacak olan Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) rektörlüğü için Fen-Edebiyat Fakültesi Yakınçağ Tarihi Adabilim Dalında görevli Prof. Dr. Ömer Demirel, aday olduğunu açıkladı.

Sivas ile ilgili çok sayıda araştırması , birçok makale ve kitabı bulunan Prof. Dr. Ömer Demirel'in seçilme ihtimali de bir hayli yüksek.

Yazılı bir açıklama yapan Demirel, rektör adayı olduğunu belirterek, "Evrensel bir kent olan üniversite, yerel değerlerden güç alarak, evrensel ilke ve değerler ışığında Sultan Şehrimizin geleceğini şehirle birlikte inşa edecektir. Sevgili Sivaslılar, barışın, huzurun, kardeşliğin ve medeniyetin toprağı olan Sivas'a 34 yıl önce ektiğiniz üniversite ağacının meyvelerini toplama zamanı gelmiştir" dedi.

Rektör seçilmesi durumunda yapacağı çalışmaları da anlatan Demirel, "Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerleri, hukukun üstünlüğü, insan hak ve özgürlükleri, düşünceyi ifade özgürlüğü, huzur ve barış, eşitlik ve adalet, toplumsal değerlere saygı, toplam kalite, kaynakların etkin ve verimli kullanımı, şeffaflık ve hesap verebilirlik, görev, yetki ve sorumlulukta liyakat, mesleki etik, onur ve erdem, yaratıcı ve yenilikçi düşünce, sürdürülebilir gelişme, performansa dayalı değerlendirme, çevreye duyarlılık, bireysel mutluluk ve toplumsal fayda olarak sıraladığım projelerimi gerçekleştirmek istediğimden bu vesileyle Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü'ne adaylığımı ilan ediyor, demokratik ve katılımcı yönetim adına desteğinizi bekliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.
Alt 09.04.2008, 20:24   #2
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4502 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart -->: BEKLENEN ADAYLIK

Cumhuriyet ünversitesi rektörlüğü için Fen-Edebiyat Fakültesi Yakınçağ Tarihi Adabilim Dalında görevli Prof. Dr. Ömer Demirel, aday olduğunu acıkladı sivasımız için hangisi hayırlısıyla o rektör olsun
Alt 09.04.2008, 20:37   #3
abdussvs
Usta Yiğido

abdussvs - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abdussvs Şuan abdussvs isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.04.2012 12:47

Tecrübe Puanı: 649 abdussvs FAZLA SÖZE GEREK YOKabdussvs FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: BEKLENEN ADAYLIK

Bu zamana kadar bilimsel çalışmalardan çok kadrolaşmaların ön planda olduğu Cumhuriyet Üniversitesi için en iyi olanın, bilimsel çalışmalara öncelik verecek yönetim ve rektörün seçilmesini dileriz. Sivas için hangisi hayırlı olacaksa o olsun...

Huzur dolu içimde
Ben sonsuzluğu düşünüyorum
Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum
Durun kapanmayın pencerelerim
Güneşimi kapatmayın
Beton çok soğuk, üşüyorum.....

abdussvs isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.04.2008, 20:55   #4
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 13:57

Tecrübe Puanı: 791 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI

Bugüne kadar Cumhuriyet Üniversitesinde kimler ağırlıklı olarak yönetimde yer aldı ortada.

Bilimsel yönlerini tartışmayacağım, şüphesiz rektörlüğe aday olacak her şahıs kendi dalında bilgilidir. Ama sol görüşün hakimiyetinin yoğunlukta olduğu üniversitemizde artık sağ görüşün de sesinin çıkmasını diliyorum.

Mevcut bir takım kadrolaşmalar dağıtılmalı, özellikle mühendislik fakültesinde.

Hayırlısı neyse o olsun elbette. Ama gönlümden geçenler bu şekilde.

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.04.2008, 21:04   #5
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serd@r Şuan Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2023 14:27

Tecrübe Puanı: 891 Serd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer Anblick

Kendisini çok fazla tanımam İnşaAllah üniversitemiz,ilimiz ve ülkemiz için hayırlısı ne ise o olsun!
Alt 09.04.2008, 21:26   #6
leblebi82
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 776 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK

İnşallah Sayın hocamız Prof. Dr. Ömer Demirel , rektör seçilecek ve Sivas kendisine yakışan bir rektöre kavuşmuş olacaktır.
Alt 09.04.2008, 21:50   #7
çılgın-sedat
Tecrübeli Yiğido

çılgın-sedat - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çılgın-sedat Şuan çılgın-sedat isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.04.2015 00:49

Tecrübe Puanı: 696 çılgın-sedat FAZLA SÖZE GEREK YOKçılgın-sedat FAZLA SÖZE GEREK YOK

kendisini tanımam ama duyduğuma gore çok iyi birisi

88/2 güneydoğunun zalim komandosu
çılgın-sedat isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.04.2008, 23:34   #8
ofgurleyuk78
Usta Yiğido

ofgurleyuk78 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ofgurleyuk78 Şuan ofgurleyuk78 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.01.2010 16:58

Tecrübe Puanı: 735 ofgurleyuk78 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: --->: BEKLENEN ADAYLIK

Alıntı:
sonbahar5803 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bugüne kadar Cumhuriyet Üniversitesinde kimler ağırlıklı olarak yönetimde yer aldı ortada.

Bilimsel yönlerini tartışmayacağım, şüphesiz rektörlüğe aday olacak her şahıs kendi dalında bilgilidir. Ama sol görüşün hakimiyetinin yoğunlukta olduğu üniversitemizde artık sağ görüşün de sesinin çıkmasını diliyorum.

Mevcut bir takım kadrolaşmalar dağıtılmalı, özellikle mühendislik fakültesinde.

Hayırlısı neyse o olsun elbette. Ama gönlümden geçenler bu şekilde.
Halen ağzınız yanmadı mı şu sağ sol dan. Milleti birbirine düşürmekten. Biz Rektör seçiminden bahsediyoruz sen sağcısından solcusundan. Haaa birde Cumhurbaşkanı seçilirken Müslüman olsun inançlı olsun diyordunuz değil mi? Sanki öbürleri hiristiyandı. Bırakın şu sağ sol ayaklarını. Adam olsunlar. Görevlerinin adamı.
Alt 10.04.2008, 09:19   #9
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 13:57

Tecrübe Puanı: 791 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: -->: --->: BEKLENEN ADAYLIK

Alıntı:
ofgurleyuk78 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Halen ağzınız yanmadı mı şu sağ sol dan. Milleti birbirine düşürmekten. Biz Rektör seçiminden bahsediyoruz sen sağcısından solcusundan. Haaa birde Cumhurbaşkanı seçilirken Müslüman olsun inançlı olsun diyordunuz değil mi? Sanki öbürleri hiristiyandı. Bırakın şu sağ sol ayaklarını. Adam olsunlar. Görevlerinin adamı.

Vallahi ağzım yanmadı ama canım çok yandı üniversitemizdeki sağ sol davalarından. Konu rektör seçimi olunca siyasetin ta kendisi oluyor, bunu sizin de bilmeniz lazım.

Madem her şey Sivas için, o zaman Cumhuriyet Üniversitesine bugüne kadar zarar vermiş yanlışları da konuşalım. Sizin hoşunuza gitmiyorsa katılmazsınız.

Ben bu üniversitede okumuş birisi olarak tecrübemi aktardım. Mesela size bir örnek vereyim;

Bizim fakülte birincimiz (Bölüm demiyorum, fakülte birincisi; çok önemli bir başarı) üniversitede hoca olarak kalamadı, alınmadı. Neden biliyor musunuz?

BBP mensubuymuş!

Sonra dışardan bakanlar bizim üniversiteyi beğenmezler, eğitim seviyesini eleştirirler. Elbette böyle olur. Siyasi görüşünden dolayı bilgili insanları ayıklayıp elersen, yerine kıytırıktan hocacıklar alırsan böyle olur!

Bir araştırın bakayım, Yüksek Lisans yapmadan, gerekli sınavlara girmeden lisede eğitmenlik yaparken üniversitede hakim olan görüşün nimetlerinden faydalanıp başımıza hoca diye gelen kaç akademisyen var?

Bütün bunlara dur diyebilecek bir rektör istiyorum, çok mu!

Fikrimi ve gerçekleri sunuyorum, milleti birbirine düşürmek için değil.
Konu Sivas'ın geleceği olunca gerisi teferruat.

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.04.2008, 11:07   #10
leblebi82
Usta Yiğido

Ben şu anda yarışın Prof. Dr. Ömer Demirel ile Prof. Dr. Faruk Kocacık arasında geçeceğini tahmin ediyorum.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)