Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

4+4+4 teklifi komisyonda kabul edildi. - Sayfa 11 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.04.2012, 18:18   #101
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 685 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: 4+4+4 teklifi komisyonda kabul edildi.

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Aramızda iyi eğitimci olmanın kriterini kemalizm olarak gören velilerimiz var.Yani bir öğretmen kemalist değilse,geriye kalan özellikleri önemli değildir diyenelr var.Bu konudaki görüşünüzü alabilir miyim?
Mustafa Kemal'i Antiemperyalist ve Yenilikçi birsi olduğu için severim.

Bir öğretmenin nasıl olması gerektiği konusuna gelirsek. Demokrasiye tam inanmamış birisinin öğretmenlik yapmasından taraf değilim. Tabi laikliği de demokrasinin vazgeçilmez bir ögesi olarak görüyorum.
Alt 02.04.2012, 18:28   #102
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 920 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Arif Coşkun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Eğitim sistemiyle oynamak yerine, herkese eğitim eşitliği nasıl sağlanır onun üzerinde durulmalıydı, ne yazıkki ülkemizde artık paralı eğitim başlamış paran yoksa okuma şansında yok demektir. Şuda geliyor akla millet bu 4+4+4 gibi şeylerle oyalanırken zam yağmurunuda başlatalım benzindi, elektirikti, doğalgazdı böylece arada kaynasın gitsin. Ve kaynadıda kimse zamları görmezken hala bu konu gündemden düşmüyor, taktik güzel, bu arada otomatik zam sistemide vatana millete hayırlı olsun o da birlikte geçmiş görünüyor.
Bir ara Ergenekonla uyutmuşlardı milleti. Türk Milleti alışık uyumaya. Bu eğitim sistemi yine dini kullandıklarının ispatıdır. Dindar insanların duygularını sömürerek yine gözlerine girmeye çalışıyorlar.
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Alibaba58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 02.04.2012, 18:30   #103
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Mustafa Kemal'i Antiemperyalist ve Yenilikçi birsi olduğu için severim.

Bir öğretmenin nasıl olması gerektiği konusuna gelirsek. Demokrasiye tam inanmamış birisinin öğretmenlik yapmasından taraf değilim. Tabi laikliği de demokrasinin vazgeçilmez bir ögesi olarak görüyorum.
Soruma net cevap verin lütfen!
Atatürk'ü sevmeyen ya da nötr olan birisi iyi eğitimci olabilir mi,Atatürk sevgisi iyi öğretmenlik için kıstas mıdır?
Alt 02.04.2012, 18:54   #104
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Soruma net cevap verin lütfen!
Atatürk'ü sevmeyen ya da nötr olan birisi iyi eğitimci olabilir mi,Atatürk sevgisi iyi öğretmenlik için kıstas mıdır?
Konu uzayabilir diye öz halinde cevap vermiştim. Madem tatmin olmadın cevap vereyim:

İdeolojisine göre Atatürkün bazı ilkelereine tarafsız kalan hatta eleştirenler olabilir. Mesela ben "devletçilik ve milliyetçilik" ilkelerine tarafsızım. Benim için olsada olur olmasa da.. Diğer ilkeleri ise(inkılap, halkçılık, laiklik, cumhuriyetçilik) dünya görüşümün olmazsa olmazlarındandır.

Atatürk'e olan alerjinin nereden geldiğini bilmiyorum ama, bir öğretmenin en azından olmazsa olmaz bu dört ilkeyi rehber edinmesi gerekir. Rehber edineceğin bu ilkelere Atatürk ilkeleri demesen de olur. Ama insanlığın vazgeçilmezleridir.
Alt 02.04.2012, 20:13   #105
amet_58
Tecrübeli Yiğido

amet_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

amet_58 Şuan amet_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.04.2015 15:33

Tecrübe Puanı: 671 amet_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

farklı bir başlıkta arkadaş sadece bir siyasi partinin artılarını değil eksilerinide belirtmiş yani körü körüne bir bağlanma yapmamış eleştirebiliyorda ama sen bunu nereye çekmişsin doğrunun yanlışın ölçü birimimisin demişsin burada o verdiğin cevabın alasını sen yazmışsın ''öğretmen en azından olmazsa olmaz 4 ilkeyi rehber edinmesi gerekir '' pardon ama sen kimsin
amet_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar amet_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 02.04.2012, 21:06   #106
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
amet_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
farklı bir başlıkta arkadaş sadece bir siyasi partinin artılarını değil eksilerinide belirtmiş yani körü körüne bir bağlanma yapmamış eleştirebiliyorda ama sen bunu nereye çekmişsin doğrunun yanlışın ölçü birimimisin demişsin burada o verdiğin cevabın alasını sen yazmışsın ''öğretmen en azından olmazsa olmaz 4 ilkeyi rehber edinmesi gerekir '' pardon ama sen kimsin
Yazıyı samimi okuyup, o arkadaşla benim fikir farkımı görebilip, anlayabilseydin "pardon ama sen kimsin" diye sormazdın. Peki madem sordun cevabını vereyim.

O arkadaş kendi aklına uygun gördüğüne "doğru" diyor. Ben ise evrensel kabul görmüşlere "doğru" diyorum. Yani kendimi doğrunun ölçüsü görmüyorum.. Anlatabildim mi?

"Savunuyorsam aklıma yattığı içindir, Karşı çıkıyorsam da aklıma yatmadığı içindir," -LaErdi-
Alt 02.04.2012, 21:43   #107
amet_58
Tecrübeli Yiğido

amet_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

amet_58 Şuan amet_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.04.2015 15:33

Tecrübe Puanı: 671 amet_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ozaman bu 8 yıllık kesintisiz eğitim mi evrensel kabul görmüş veyada chp mi evrensel kabul görmüş doğru bulup destekliyorsun
amet_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar amet_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 02.04.2012, 22:23   #108
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 616 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Konu uzayabilir diye öz halinde cevap vermiştim. Madem tatmin olmadın cevap vereyim:

İdeolojisine göre Atatürkün bazı ilkelereine tarafsız kalan hatta eleştirenler olabilir. Mesela ben "devletçilik ve milliyetçilik" ilkelerine tarafsızım. Benim için olsada olur olmasa da.. Diğer ilkeleri ise(inkılap, halkçılık, laiklik, cumhuriyetçilik) dünya görüşümün olmazsa olmazlarındandır.

Atatürk'e olan alerjinin nereden geldiğini bilmiyorum ama, bir öğretmenin en azından olmazsa olmaz bu dört ilkeyi rehber edinmesi gerekir. Rehber edineceğin bu ilkelere Atatürk ilkeleri demesen de olur. Ama insanlığın vazgeçilmezleridir.
Çok güzel bir noktaya değinmişsiniz.
Acaba bu iki ilkenin sizce tartışılabilir olmasının nedeni nedir?
Kişisel olarak soruyorum.
Benim de aklımda bazı şeyler var da..
Alt 02.04.2012, 23:09   #109
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 21:31

Tecrübe Puanı: 1477 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yahu arkadaşlar tüm yorumları okudumda biri kafama takıldı sanırım yorum kötümü herkes kuranı ve peygamberi daha iyi tanıyacak diye başlıyordu.şimdi bende soruyorum siz bu güne kadar kuranı ve peygamberi iyi tanımıyormuydunuz ?ben her ikisinide daha ilk okula başlamadan rahmetli babam tarafından çok iyi tanımıştım.siz biraz geç kalmışınız gibi geldi.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 03.04.2012, 00:08   #110
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4504 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Alıntı:
Söyledin ama yanlış söyledin.

1- Söylediklerine kaynak göstermelisin.
2- Batı, eğitimde sadece pozitif bilgi verir. Soyut değerlerin öğretisi yoktur.
3- Batı eğitimindeki Tarih derslerinde tüm ideologların ideolojilerinden ve hayatlarından bahsedilmesi bir din dayatması değildir. Bizdeki din-kültür dersinin tam karşıtı.
4- Bir de KİNDAR'dan bahsedilse iyi olacak..
Konuya bulasmak istemiyordum ama kaynak isteginizi yanitlamak ve batidaki egitimden bihaber oldugunuzu belirtmek icin bu haftalik ders planini sizlerle paylasmak istedim. Ders plani Almanya´dan bir 3. sinifa aittir ve "Religion" din bilgisi dersidir.

Saygilar.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)