Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

SİYŞAD MEVLANAYI ANDI - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Özel Günler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Özel Günler Burada Bayram ve Özel Günler Hakkında Paylaşımları Yapabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.12.2011, 10:14   #1
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 19:16

Tecrübe Puanı: 792 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt
Standart SİYŞAD MEVLANAYI ANDI

SİYŞAD MEVLÂNA CELALEDDÎN-İ RÛMÎ’yi ANDI

SİVAS YAZARLAR VE ŞAİRLER DERNEĞİ (SİYŞAD) dernek üyeleri ve davetli konukları ile 17.Aralık 2011 Cumartesi günü Saat 14.00 te Atatürk Caddesi No-16 Tirkeş İşhanı Kat 2 (Hotel Köşk karşısında) SİVAS adresindeki yeni taşındıkları SİYŞAD Dernek binalarında Hoşgörü ve sevgi güneşi Hz. MEVLÂNA CELALEDDÎN-İ RÛMÎ’yi 738.Vuslat Yıldönümünde MEVLANA konulu şiirlerini okuyarak andılar.

17 Aralık 1273 Pazar günü, 66 yaşında iken Konya’da vefat eden Hz Mevlana ölüm gününü, en büyük sevgili olarak bildiği Allah’a kavuşma ânı olarak düşündüğü için “ Şeb-i Arûs yani Düğün Gecesi olarak kabul etmiştir.

Hz. Mevlana’yı saygı ve minnetle anıyoruz. Mekanı cennet olsun.
Nur içinde yatsın.

Sivas Yazarlar ve Şairler Derneğimiz her hafta Cumartesi günleri saat 13.30-17.00 arasında şiir dinletilerine devam etmektedir. Cumartesi günleri Derneğimize herkesin teşrif etmesinden onur duyarız.Bütün yazar ve şairlerimizi, şiir seven tüm halkımızı yorgun bir haftanın ardından gelen her Cumartesi günü derneğimize bekleriz.Geliniz sıcak yüreklerimiz ile yazdığımız şiirlerimizi sizlere sunalım ve sıcak çaylarımızı birlikte yudumlayalım canlar.

SABİHA SERİN
Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği (SİYŞAD) Kurucusu ve Başkanı

YÜCE MEVLANA

Belh şehrinde doğdu sevgi güneşi,
Dünyada benzeri bulunmaz eşi.
Mümine Hatun’un gönül neşesi,
Gönül bahçesinin yazı Mevlana…

Bahaeddin Veled gitti Kâbe’ye,
Yol uğradı düştü Şam, Larende’ye.
Ol Nişabur şehri sultanı diye,
Sevda bahçesinin özü Mevlana…

İplikçi Medrese dolup taşardı,
Mevlana Hak için aşkla yaşardı.
Gönüller fethedip sevgi başardı,
Erenler kulağı gözü Mevlana…

Hamdım piştim ile yandım diyerek,
Sevdası aşk için coştu bu yürek.
Hoş görü kardeşlik sevgi bilerek
Dört mevsim baharın güzü Mevlana…

Gönüllerde solmaz bir çiçekti o,
Kâbe’ye yüzünü sürecekti o,
Nur ile aşk için ölecekti o,
Güneşin gül açan yüzü Mevlana.

Yaratana gönül veren nur, melek,
Kabrine gidenler adarlar dilek.
Aşk, sevgi, yolunda böyle bir yürek,
Hakka giden yolun izi Mevlana.

Barış ve kardeşlik sembolü idi,
Âşık olan aşkla tanınır dedi.
Bunca nasihati kimler dinledi,
Birlik beraberlik sözü Mevlana…

SABİHA SERİN
Şair Araştırmacı Yazar
SİVAS
sabihaserin@gmail.com
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 19.12.2011, 11:17   #2
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 09:54

Tecrübe Puanı: 943 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: SİYŞAD MEVLANAYI ANDI

İnsanı düşünceye salan büyük sözler sahibi MEVLÂNA CELALEDDÎN-İ RÛMÎ’yi rahmet ve saygıyla anıyorum.

Nice kişiler vardır ki dizimin dibindedirler, ama benim için sanki Yemen’dedirler. Yemen’de olan niceleri de vardır ki sanki dizimin dibindedirler.

MEVLANA
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 19.12.2011, 20:44   #3
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 13:44

Tecrübe Puanı: 915 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: SİYŞAD MEVLANAYI ANDI

Mevlana'yı sevmemek mümkün mü? Onun izinden giden sevgiyi, mutluluğu ve doğruluğu bulur...
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Alibaba58'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil