Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

ÖLÜM ANİDEN GELİYOR, HAZIR MISINIZ? - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Diğer Konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Diğer Konular Diğer konular. Yukarıda bulamadığınız konular hakkında burada yazabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 28.12.2012, 21:56   #1
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 19:16

Tecrübe Puanı: 792 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt
Standart ÖLÜM ANİDEN GELİYOR, HAZIR MISINIZ?

ÖLÜM ANİDEN GELİYOR, HAZIR MISINIZ?

Doğduk, büyüdük ve sonunda ecel geldiğinde bir gün öleceğiz. Ne zaman, nerede, nasıl öleceğimizi sadece Allah bilir.Peki ama soruyorum? Acaba Azrail kapımızı bir gün çaldığında biz şu yalan dünyadan giderken ölüme hazırlıklı mıyız ?Ne yazık ki bir çoğumuz bunu düşünmüyoruz ve gereği gibi hazırlıklı değiliz gibi düşünüyorum.

Her şey den önce dini görevlerimiz başta olmak üzere her an yaşama veda edeceğimizi düşünerek her şeye hazırlıklı olarak yaşıyor muyuz? Ölüm bu! düşünmesi bile ürpertiyor insanı ne tuhaf ve ürkütücü değil mi?Ama işte gerçek bu, çare yok.. Nasıl olsa bir gün öleceğiz ölmesine de, ölümünde iyisi ve kötüsü var. Hani “Allah temiz ölüm versin “derler ya. Hepimiz de yatağımızda acı çekmeden ölmek isteriz ama kaza bela ile de ölmek var.. Allah hepimize abdestli,namazlı, imanımız ile ölüm nasip etsin. Kadere karşı gelinmez ne yaşayacaksak Allah’ın emri, elden bir şey gelmez tabii.En önemlisi ölümü düşünerek hazırlıklı olmak lazım diyorum. Ancak hangimiz ölüme ne kadar hazırlıklıyız ki?

Bakıyorum bir çoğumuz ölümü düşünmeden yaşıyoruz. Bencil, cimri, hatırsız ,gönülsüz, kırıcı, yarınları düşünmeyen,benlik duygusu içinde olan,yalancı,kul hakkı yiyen, (Kul hakkının affı hiç yokmuş) fesat,iki yüzlü, çıkarcı bir insan kitlesi içindeyiz. Yahu bakıyorum da son yıllarda ne kadar ruhu kirlenmiş, art niyetli,iki yüzlü bir toplum aldık, yazık hem de çok yazık..

Mevsimler ve koskoca bir ömür öyle çabuk geçiyor ki. Hey İnsanoğlu kendine gel. Bırak şu aç gözlü,fesat ve bencil olmayı.Bu dünya kime kalmış ki sana kalsın. Nedir bu hırs? Nedir bunca kötü huyların?Aklını başına al, günahkar olma, temiz yürekli ve iyi insan ol,onunla bununla uğraşmayı bırak, dost kazan. Çünkü unutma ki yaşadığın, soluk aldığın her saniye de Azrail kapını ansızın çalabilir.İşte o zaman kırıp döktüğün kalpleri tamir edip, kazanmak için hiç zamanın olmayacak.Kötü insan olursan geride kırık kalpler ve nefret dolu yürekler bırakırsın ve ardından kötü insan olarak anılırsın. Ama eğer iyi ve temiz kalpli insan olursan,ölüm kapını çaldığında geride sevgi ile buğulanmış gözler, sevgi dolu yüreklere el sallayarak bu dünyadan göç edersin. İşte o zaman ardından seni sevgi ve özlem ile anarlar ve ruhuna binlerce Fatiha okurlar.

Bugün veya yarın kara toprakla buluşacağız. Ben sadece sizlere bu dünyada kötü insan olanlara ve sonumuzun kara toprak olduğunu unutanlara sadece hatırlatmak istedim. Her şey boş, her şey yalan, bizlerde yalan değil miyiz. Bugün varız ama yarın olmayacağız. O halde ölümü düşünerek, her an şu yalan dünyadan göç edeceğimizi düşünerek iyi insan olalım. Şu yalan dünyada hem dini görevlerimizi yerine getirelim. Hem de Ülkemize, Bayrağımıza ailemize, evlatlarımıza, çevremize, toplumumuza, olan görevlerimizi aksatmayalım, onları sevelim, koruyalım.Sevgi ve saygı dolu, hoşgörülü olup, dost kazanıp,huzur ve barıştan yana olalım. Geride kalıcı eserler ve sevgi dolu yürekler bırakalım.Hiç ölmeyecekmişiz gibide çok çalışalım, üretelim vatana millete hayırlı vatandaş olalım .

Yaşamı ben her zaman bir takvim yaprağına benzetirim , her koparılan yaprak geri gelmez. Yıllar, mevsimler ile birlikte ömrümüz de geçiyor, önemli olan geride hoş bir seda bırakalım , diyorum. Benden hatırlatması.
Sevgi,saygı dolu, sağlıklı,başarılı ve mutlu kalınız.
Allaha emanet olunuz.

SABİHA SERİN
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 29.12.2012, 00:21   #2
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5439 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: ÖLÜM ANİDEN GELİYOR, HAZIR MISINIZ?

Yaşamı ben her zaman bir takvim yaprağına benzetirim , her koparılan yaprak geri gelmez. Yıllar, mevsimler ile birlikte ömrümüz de geçiyor, önemli olan geride hoş bir seda bırakalım , diyorum. Benden hatırlatması.
Sevgi,saygı dolu, sağlıklı,başarılı ve mutlu kalınız.
Allaha emanet olunuz.

Cok güzeldi paylasiminiza, kaleminize saglik Sevgili Sabiha Serin hanim.Sevgiyle kaliniz.
Alt 29.12.2012, 01:44   #3
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Dün acile bir teyze(50küsür yaşlarında) geldi. Sanırım muayene olacaktı. Hatırladığım kadarıyla durumu çok kötü değildi. Yürüyebiliyordu. Derken birden önümüze düşüverdi. Bayıldı zannettik, hemen yanına gidip müdahele etmek isterken kalbini tuttuğunu gördüm ve birden gözleri kapandı. Hızlı bir şekilde rese(resüsitasyon) aldık. Arkadaşlar bir saate yakın geri döndürmek için çabaladılar ama nafile...

Ölümün nereden geleceği, ne zaman geleceği nasıl geleceği hiç belli değil. İnsan bedeni çok hassas. Teyze kim bilir hastaneden sonra nereye gidecekti. Akşam evinde yemeğini yiyip çayını içecekti.

Ölümü aklımızdan çıkarmamız lazım. Bir gün bizde göçeceğiz şu yalan dünyadan. Yanımıza hiç birşey almadan gideceğiz. Para, pul herşey boşa. Diğer tarafı hiç düşünmüyoruz. Hep bu dünyaya yatırım yapıyoruz. Peki diğer taraf... edebi olarak kalacağımız diğer tarafı niçin hiç önemsemeyiz...
Alt 29.12.2012, 01:55   #4
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5439 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

Üstad'dan Aşk (N. Fazıl'dan)
Tam otuz yıl saatim işlemiş be durmuşum, gökyüzünden habersiz uçurtma uçurmuşum.
Diyorlar Bana, kalsın şiirde sözde yerde , Sen araştır, göklere çıkan merdiven nerde.
Anladım işi; San'at ALLAH'ı aramakmış, Marifet bu, gerisi yalnız çelik çomakmış.
Zehirle pişmiş aşı yemeye kimler gelir? Dilsizce, yalnız ALLAH (C.C.) demeye kimler gelir?
Seni aramam için beni uzağa attın, Alemi benim, beni Kendin için yarattın.
Tel tel iplik iplikte dikseler ağzımı, Tek ses duysalar; ALLAH (C.C.) yoklayanlar nabzımı.
Tutuşturanlar, lûgat kitabını elime, Bilsin; ALLAH'tan (C.C.) başka bilmiyorum kelime.
Ellerime uzanan dudakları tepeyim, ALLAH (C.C.) diyen gel seni ayağından öpeyim.
Ne var ki pazarlığa girişecek ecelle, sermayem tek kelime ALLAH (C.C.) Azze ve Celle.

Güzel ALLAH'ım (C.C.), Senden ne gelecekse gelsin, Sen ki Rahmetinle de Kahrınla da güzelsin.
Neye yaklaşsam, sonu uzaklık ve kırgınlık, Anlaki yok ALLAH'tan (C.C.) başkasıyla yakınlık.
Kudret O'nun, gayrında ne mecal var ne tüvan, Alim ilmine yansın, pazusuna pehlivan.
Rabbim, Rabbim, bu işin bildim neymiş türkçesi, Senin aşkın ateştir, ateşin gül bahçesi.
Neye baksam aynı şey neyi görsem aynı şey, Olan Sensin, hey gidi hakikat Sultanı hey.
Bu yük Senden ALLAH'ım (C.C.), çekeceğim naçarım, Senden Sana sığınır, Senden Sana kaçarım.
"ALLAH C.C. bir" demektense ecel teri dökerken, Ölüversem, beklenmez bir anda "ALLAH C.C. bir" derken.
Sana şah damarından daha da yakın ALLAH (C.C.), Günah mı dedin, Ondan uzağa düşmek günah.
Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten, Affet Senden habersiz aldığım her nefesten.
ALLAH (C.C.) dostunu gördüm bundan altı yıl evvel, Bir akşamdı ki, zaman donacak kadar güzel,
Bana yakan gözlerle bir kerecik baktınız, Ruhuma, büyük temel çivisi çaktınız.

Düşünüyorum O'ndan evvel zaman varmıydı? Hakikatler boşluğa bakan aynalarmıydı?
O ALLAH'ın (C.C.) emriyle kâinat Efendisi (SAV), Varlığın tacı, varlık nurunun ta kendisi.
Müjdecim, kurtarıcım, Efendim, Peygamberim, Sana uymayan ölçü hayat olsa teperim.
Gözüm, aklım, fikrim var deme, hepsini öldür, Sana göl gibi gelen, O göl diyorsa göldür.
Eklense de başıma dünyada kaç baş varsa, Başım onlarım hepsi içinsecdeye varsa.
O yüz, her hattı tevhid kaleminden bir satır, O yüz ki göz değince ALLAH'ı (C.C.) hatırlatır.
Sual: Ey veli, insan nasıl olmalı söyle, Cevap: son anda nasıl olacaksa, hep öyle.
Biri aşk, biri nefret, bizim kanadımız çift, Ateş saçmalı ki Nûr, erisin kapkara zift.
Büyük Randevu, bilsem nerede saat kaçta, Tabutumun tahtası bilsem hangi ağaçta.
Hasis sarraf, kendine bir başka kese diktir, mezarda geçer akça, neyse onu biriktir.
Dostlarım ev, eşyamdı, birbir gitti diyorum, Artık boş odalarda ölümü bekliyorum.
Bu dünyada renk, nakış, lezzet, ne varsa küsüm, Gözümde son marifet, Azrail'e (A.S.) tebessüm.
Ölüm ölene bayram, bayrama sevinmek var, Oh ne güzel bayramda tahta ata binmek var.
O demde ki perdeler kalkar, perdeler iner, Azrail'e (A.S.) "hoş geldin" diyebilmekte hüner.
Öleceğiz, müjdeler olsun, müjdeler olsun, Ölümüde öldüren Rabb'e secdeler olsun.
Ölüm güzel şey, budur perde ardından haber, Hiç güzel olmasaydı, ölürmüydü Peygamber (SAV) ?
Alt 29.12.2012, 21:40   #5
ottomanmurat
Yiğido

ottomanmurat - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ottomanmurat Şuan ottomanmurat isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2015 15:37

Tecrübe Puanı: 693 ottomanmurat isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Maşallah Ne güzel yazmişsin eline saglık aynen dedigin gibi dünya ama malesefki dünyaya mala mülke tapanlar var dünya hirs dünyasi olmuş 1 dilim ekmek 1 tabak yemek ile doyacagimizi bile bile sanki yiyecek gibi ömür boyu biriktiriyoruz insanları kırıyor hak yiyoruz hayvanlar bile yiyecegi kadar öldürüyor.
ottomanmurat isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ottomanmurat'e Teşekkür Ediyor...
Alt 13.03.2013, 17:11   #6
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 21:30

Tecrübe Puanı: 611 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Dün acile bir teyze(50küsür yaşlarında) geldi. Sanırım muayene olacaktı. Hatırladığım kadarıyla durumu çok kötü değildi. Yürüyebiliyordu. Derken birden önümüze düşüverdi. Bayıldı zannettik, hemen yanına gidip müdahele etmek isterken kalbini tuttuğunu gördüm ve birden gözleri kapandı. Hızlı bir şekilde rese(resüsitasyon) aldık. Arkadaşlar bir saate yakın geri döndürmek için çabaladılar ama nafile...

Ölümün nereden geleceği, ne zaman geleceği nasıl geleceği hiç belli değil. İnsan bedeni çok hassas. Teyze kim bilir hastaneden sonra nereye gidecekti. Akşam evinde yemeğini yiyip çayını içecekti.

Ölümü aklımızdan çıkarmamız lazım. Bir gün bizde göçeceğiz şu yalan dünyadan. Yanımıza hiç birşey almadan gideceğiz. Para, pul herşey boşa. Diğer tarafı hiç düşünmüyoruz. Hep bu dünyaya yatırım yapıyoruz. Peki diğer taraf... edebi olarak kalacağımız diğer tarafı niçin hiç önemsemeyiz...
Aynen öyle.
Yaşa da bakmıyor.
En klasik örnek. Yolda yürürken br aracın sana çarpmayacağına, başına birşey düşmeyeceğine emin olabilir misiniz?

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil