Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Şiirler > Aşk şiirleri
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.11.2008, 21:25   #1
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yerliturkuaz Şuan yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.03.2012 10:23
Yeti: Bloody Orca Slap Champion!
Tecrübe Puanı: 788 yerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblick
Standart Hiçbir Duygumu Ertelemedim Ben....

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Aşk, sarmaşık gibi sarar sizi, benliğiniz ve artık sahip olduğunuz gözlüğü fırlatıp attığınız içindir ki farklı bir gözlükten bakarsınız çevreye, insanlara .Aşk tanımlanabilir mi? Bence hayır!öyle ki aşkın genel bir tanımı olmaz.Ben ancak kendi aşk anlayışımı tanımın yapabilirim ve herkes kendi aşkın kendi dilinde yaşar.Bu noktada aşkın ortak bir dili yoktur (!) belki; fakat sanki yaşanan pek çok şey de birbirinin tekrarı gibidir.
Evet nedir aşk?Bence aşk uçları yaşamaktır.Ya kış ortasında bahar gibi çiçek açar ortalık baktığınız pencereden ya da yaz ortasında kış yaşarsınız.Aşk; yüreğine beynine söz geçirememektir.Aşk çok sancılı, şiddetli, yoğun ve karmaşık duyguları bir arada yaşamaktır!Aşk normal akışında giden ırmağın sularına yeni suların karışmasıdır;öyle ki o ırmak eski ırmak değildir.Bileşimi değişmiştir, ya çok çoşkulu ya da zayıf aktığı için yatağı değişmiştir,belki başka yönlere sapacağı için yönü değişmiştir. Ama asla eski ırmak değildir artık! Öyle değil midir? Aşk, insanın kendi çevresini tanırken gücünün sınırlarını, acılar karşısındaki cesaretini yada cesaretsizliğini, çitlerini ne kadar genişletebileceğini tanıması değil midir? Aşk; norm, kural tanır mı?İlle de karşılık bekler mi? Nazım Hikmet ne güzel söylüyor şiirinde ’’Yani şimdi sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı?’’Elbette kural tanımaz aşk.Onun içindir ki aşk bir kalıba sokamazsınz.Aşk; fırtına gibi gelir,sizi alabora eder,fırtına dinince,durulunca ortalık,yaşadığımız duyguların aşk olduğunu anlarsınız.
Aşk acısı yaşanan en ağır acılardan biridir bence; onun içindir ki ben acılı aşk istemiyorum diyemiyorsunuz,en savunmasız anınızda ansızın sizi yakalıyor bu duygular.O burgaca dönüp bakınca bile, o korkunç acılardan garip bir haz alabilmektir aşk belki de.
İnsan neden aşk ister ne bekler aşktan?Sevmek, sevilmek, doyrulmak şefkat tenlerin ritmik beraberliği gibi pek çok bileşeni vardır aşkın.Belki de sonuçta bu kadar doyumu ararken tüm bu duyguların tabanında kendi bencilliğimizi yatmaz mı?
Bu noktadan sonra ben aşkı kendimce tanımlayabilirim.Aşk, beynime dokunan korkunç, tılsımlı elektriğin aynı anda tüm vücuduma yayıldığı an başlar bende.Evet, ilkin beynime sonra tenime dokunur aşk benim. Belki ikisini ayırt etmek güç ama her mükemmel ten uyumu aşkı getirmez tam tersi de doğrudur.Ama olmazsa olmaz kuralı o mutlak elektriğin ilkin beynime vurmasıdır. Yine tırnak içinde bence diyorum. Bence böyledir
Aşk öyle bir şeydir ki o korkunç elektrik sizi sürükler götürür. Giderken hiçbir şekilde düşünemezsiniz ben ne yapıyorum diye. Evet benim sevdiğim şairleri, yazarları, müzikleri sevmeyebilir. Ama bana yeni pencereler açar, başka düşünürler,ozanlar,müzikler adına ben yeni şeyler öğrenirim. Onunla çoğalır, büyürüm, kabıma sığmaz taşarım. Sence siyah olan, ak olan şeye ne ben ak, ne o siyah demek zorundayız. Ama aşk, o en güzel griyi görürken yaşanan tat değil midir.
Aşkta onur var mıdır? Tartışılır. Ne diyor Cemal Süreya ’’Daha nen olayım bilmem ki onursunuzum ben senin.’’ Öyle ya herkesin onur çitleri kendi içinde belirmiştir. Aşk her şeyi affeder mi? Tartışılır. Kimi aşklar vardır affeder, kimi aşklar vardır affetmez. O minicik kurtçuk beynimi kemirirken yüreğin hala onun için çarpar ve sen bu kaos içinde garip bir hazla acı çekersin.Beynin onu boğarken kalbin ise ona yapay teneffüs yaptırmak için uğraşır. İşte bu noktada girer beynine, yüreğine söz geçirememek. Çıkış için en güzel kuramlar bulunur, söylenir ama bir türlü uygulamaya konulmaz.
Ben aşkımı tüm dünyaya haykırmak isteyenlerdenim,tıpkı şiddetli sarsıcı öbür duygularım gibi. Ama bu değildir ki sadece aşkını bağıranlar aşkı yaşar. Peki ya o dar çerçeveden bakıp sıkışıp kalmış olanlar ve bunu söyleyebilecek cesareti olmayanlar EVET onlar da aşık olmuştur kuşkusuz ama cesaretten yoksundurlar. Ve ben en çok onlar için üzülürüm. Şu anda aklıma hemen Tahir ile Zühre sorunu aklıma geliyor:
Tahir olmak da ayıp değil, Zühre olmak da
Hatta sevda yüzünden ölmek de ayıp değil
Bütün iş Tahir ile Zühre olabilmekte
Yani YÜREKTE CESARETTE
YERLİTURKUAZ

Sevmek yürek işidir yüreğin yoksa sen niye yaşıyorsun?

Konu yerliturkuaz tarafından (02.11.2008 Saat 22:09 ) değiştirilmiştir..
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 27.12.2008, 21:04   #2
tatli-dilli
Usta Yiğido

tatli-dilli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tatli-dilli Şuan tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.10.2009 23:37

Tecrübe Puanı: 847 tatli-dilli BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: Hiçbir Duygumu Ertelemedim Ben....

Bu duygulari tadabilmek güzel bisey, lakin ben bu yasima kadar henüz öyle bir ask yasamadim, dilerim bundan birgün o ask karsima cikar insallah...

Sana gelince Öner'cim yüregine saglik. cok güzel bir paylasim. Insanin kalemi de yüregi kadar güzel olunca ortaya cikan bukadar güzel birsey olur. Böyle bir duygu icinde tutulmamali paylasilmali. Hersey gönlünce olur insallah...

Askin her hali bir baska güzel olmali, ask tarifi ve anlatilimi olmaz cünki bana göre cok kisisel birsey, hic bir olay ya da iliski birbirine benzeyemez, fikirlerimi belirtirim cikinca öyle bisey karsima ))
tatli-dilli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 27.12.2008, 21:08   #3
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yerliturkuaz Şuan yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.03.2012 10:23
Yeti: Bloody Orca Slap Champion!
Tecrübe Puanı: 788 yerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: Hiçbir Duygumu Ertelemedim Ben....

Alıntı:
tatli-dilli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu duygulari tadabilmek güzel bisey, lakin ben bu yasima kadar henüz öyle bir ask yasamadim, dilerim bundan birgün o ask karsima cikar insallah...

Sana gelince Öner'cim yüregine saglik. cok güzel bir paylasim. Insanin kalemi de yüregi kadar güzel olunca ortaya cikan bukadar güzel birsey olur. Böyle bir duygu icinde tutulmamali paylasilmali. Hersey gönlünce olur insallah...
Saol tatlı-dilli yorumunda nickin gibi olmuş umarım senin de dileğin gerçekleşir....

Sevmek yürek işidir yüreğin yoksa sen niye yaşıyorsun?
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)