Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Yavuz Bülent Bakiler - Sayfa 4 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas ' ımız Hakkında - Sivas Paylaşım > Sivaslı Önemli Şahsiyetler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Sivaslı Önemli Şahsiyetler Sivaslı Önemli Şahsiyetler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.10.2009, 17:45   #31
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1260 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Yavuz Bülent Bakiler

Rabbim onun gibi büyük şahsiyetleri başımızdan eksik etmesin!

Her şiiri,her eseri,ağzından çıkan her nefesi çok kıymetli..
Alt 20.10.2009, 22:17   #32
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 02:47

Tecrübe Puanı: 1307 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

lisedeyken 'Sen Sen Sen'' şiirini ben de çok severdim..

aşklar değişti hayaller değişti ümitler değişti ama bu şiirin hayatımdaki yeri değişmedi...

sevgilinin narin ellerini anlatır.

''huzur ellerinin güzelliğidir,

gözlerin karşımda mutluluk denizi

her sabah soframızda ekmeğimizi

sen bölsen yeter..''
Alt 23.10.2009, 18:10   #33
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 01:22

Tecrübe Puanı: 754 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Az önce bu haberi okudum :

Bakiler, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde verdiği ''Türk Dilinin Önemi ve Dilimizdeki Kirlenme'' konulu konferansta, Türkçe'nin önemi üzerinde durarak, özellikle -sel, -sal eklerinin kullanılmasına tepki gösterdi.

''Ben açık ve kesin cümlelerle söylüyorum. Bu 'sel' ve 'sal' ekleri Türkçemizi anlatılmaz ölçüde çirkinleştirmiştir'' diyen Bakiler, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Şimdi çocuklarımız, bir takım siyasilerimiz, devlet adamlarımız kelimelerin arkasına -sel ve -sal yapıştırarak, öz Türkçe konuştuklarını sanıyorlar. Eskiden biz 'tarihi' diyorduk. Tarih Arapça doğru, şimdi tarihsel diyorlar. Portakal ağaçsal bir meyvedir diyorlar, yağmursal bir gün, düşünsel konularımız, sanatsal çalışmalarımız diyorlar... Bu -sel ve -sal ekleri son derece çirkin eklerdir. Dilimizi kurtarabiliyor muyuz bunlardan? O zaman Türkçenin güzelliği ortaya çıkacaktır.''

-TÜRKÇEYİ EN KÖTÜ KULLANAN DEVLET ADAMI-

Yavuz Bülent Bakiler, katılımcılardan gelen, ''Devlet büyüklerinin üslupları nasıl olmalıdır?'' sorusuna ise, ''Devlet büyüklerimizin üslupları da Türkçe olmalıdır. Devlet adamlarımız Türkçeyi çok güzel konuşuyorlar mı derseniz, buna evet diyemem. Konuşanda var konuşamayan da var. Balık baştan kokar. Onlar Türkçeyi yanlış kelimelerle konuşurlarsa bu olduğu gibi vatandaşa da sirayet eder'' diye cevap verdi.

Bakiler, ''Türkçeyi en kötü kullanan devlet adamı''nın bundan önceki cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer olduğunu savundu.

AA

Alt 23.10.2009, 18:16   #34
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1260 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
GurbetsokakLari Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Az önce bu haberi okudum :

Bakiler, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde verdiği ''Türk Dilinin Önemi ve Dilimizdeki Kirlenme'' konulu konferansta, Türkçe'nin önemi üzerinde durarak, özellikle -sel, -sal eklerinin kullanılmasına tepki gösterdi.

''Ben açık ve kesin cümlelerle söylüyorum. Bu 'sel' ve 'sal' ekleri Türkçemizi anlatılmaz ölçüde çirkinleştirmiştir'' diyen Bakiler, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Şimdi çocuklarımız, bir takım siyasilerimiz, devlet adamlarımız kelimelerin arkasına -sel ve -sal yapıştırarak, öz Türkçe konuştuklarını sanıyorlar. Eskiden biz 'tarihi' diyorduk. Tarih Arapça doğru, şimdi tarihsel diyorlar. Portakal ağaçsal bir meyvedir diyorlar, yağmursal bir gün, düşünsel konularımız, sanatsal çalışmalarımız diyorlar... Bu -sel ve -sal ekleri son derece çirkin eklerdir. Dilimizi kurtarabiliyor muyuz bunlardan? O zaman Türkçenin güzelliği ortaya çıkacaktır.''

-TÜRKÇEYİ EN KÖTÜ KULLANAN DEVLET ADAMI-

Yavuz Bülent Bakiler, katılımcılardan gelen, ''Devlet büyüklerinin üslupları nasıl olmalıdır?'' sorusuna ise, ''Devlet büyüklerimizin üslupları da Türkçe olmalıdır. Devlet adamlarımız Türkçeyi çok güzel konuşuyorlar mı derseniz, buna evet diyemem. Konuşanda var konuşamayan da var. Balık baştan kokar. Onlar Türkçeyi yanlış kelimelerle konuşurlarsa bu olduğu gibi vatandaşa da sirayet eder'' diye cevap verdi.

Bakiler, ''Türkçeyi en kötü kullanan devlet adamı''nın bundan önceki cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer olduğunu savundu.

AA

Alıntı:
Yiğiter Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
YAvuz Bülent Bakiler'in en çok nefret ettiği ekler "-sel, -sal" ekleridir.Bu ekler Latince asıllı olmakla beraber, aslında Türkçemizde hiç gereği olmayan son derece çirkin eklerdir.Tarımsal çalışmalar yerine tarım çalışmaları, ruhsal durum yerine ruh durumu,tarihsel belgeler yerine tarih belgeleri demekte ne gibi ifade eksikliği vardır?İfade eksikliği yoktur,daha bir akıcılık,duruluk vardır..

"Türkçe'mizi bir sala bindirip,sele verdik"
Bu eklerden; yılandan,akrepten kaçar gibi kaçar Bakiler.Hoca'mızın "Sözün Doğrusu 1-2" adlı kitaplarını şiddetle tavsiye ederim.Bir solukta okuyacağınız,ve bu kitabı okuyanlar arasına girdiğiniz için gurur duyacağınız bir eser.
Alt 23.10.2009, 18:19   #35
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 01:22

Tecrübe Puanı: 754 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Not ettik, tesekkürler...
Alt 14.03.2010, 17:49   #36
goramaz
Usta Yiğido

Yavuz Bülent Bakiler in bugün yine bir konferanıs vardı sanırım..

Sivastan böyle büyük ve edip insanların varlığı ne güzel...
Alt 14.03.2010, 18:04   #37
goramaz
Usta Yiğido

Beşir AYVAZOĞLU ve Yavuz Bülent BAKİLER Sivas'ı ve Sivaslıyı çok iyi temsil eden iki değerli isim açıkçası hemşehrim olmalarından gurur duyuyorum..
Alt 17.06.2010, 14:17   #38
filografozan
Usta Yiğido

filografozan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

filografozan Şuan filografozan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.06.2014 01:13

Tecrübe Puanı: 840 filografozan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

adam gibi adamlar,mütevazi ama davalarında tam kararlılar.
filografozan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.06.2010, 09:05   #39
goramaz
Usta Yiğido

sözün doğrusu 1 i bitirdim. Gercekten güzel..

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil