Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Dindar gençlik yetiştirmek..... - Sayfa 19 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 22.02.2012, 18:36   #181
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2180 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Dindar gençlik yetiştirmek.....

Akp'nin amacı dindar gençlik falan değil dindar soygun din tüccarlığı inançları istismar islamdan ve müslümandan rant elde etme..
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı barikat58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.02.2012, 19:22   #182
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 685 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu bağımsız yargının işidir.
Ama siz öyle bir demokrat imajı çizdiniz ki ,Deniz Feneri davasında kişileri dava bitmeden suçlu çıkarmış olmanız beni şaşırttı.Tutuklu ve tutuksuz yargılama için mahkemeler insiyatifini kullanır.Tutuksuz yargılananlar imtiyazlıdır diyemezsiniz.Kaldı ki ben Türkiye'de yargılama sisteminin adil olmadığına inananlardanım.Ama sizin verdiğiniz demokrat görüntüsü ile masumiyet karinesini hiçe saymış olmanız çelişiyor..
Benim demokratlığım devam ediyor. Sizin bilmediklerinize bakalım.

Kişileri ben suçlu çıkartmıyorum. Bağımsız Alman mahkemeleri çıkartıyor. Yani yargı. Oradaki ayağı tutukluyorlar, zaman geçirmeden hüküm giydiriliyor. "Asıl suçluların başları Türkiyede" diyorlar. Dosyaları gönderiliyor. Giriyorlar içeri, imtiyazlarından dolayı tekrar çıkıyorlar. Hem de imtiyaza bakın ki, görevlerine tekrar iade ediliyorlar. Mahkeme de artık 10 sene mi sürer 20 sene mi sürer Allah bilir.

İmtiyaz notunu sen ver artık. Ben bir şey demiyeyim.
Alt 22.02.2012, 19:43   #183
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ha hemen pes etmek(tartışmaya devam etmemek) istiyorsanız da siz bilirsiniz tabi.
Bildiklerim de bildiklerim demezseniz devam ederiz tartışmaya. Zira tartışma(fikir) insan olabilmenin ön koşullarındandır. Söylediğim gibi tarihsel diyalektiğe hizmet eder. En sevdiğim görevlerimdendir.

Ama temel konularda bile ayak diretiyorsunuz. Mesela özgür seçim konusu. İnsan olmanın ve demokrasinin temel şartları. İnsan değerlerini ezberle mi öğrense daha makbuldür, yoksa bilinçlemi? İnsan değerlerini baskı altında mı edinse daha gerçekçi seçenek olur, yoksa özgür iradesiyle mi? Siz daha bunlara bile karar veremiyorsunuz.

Çocuk ezberler, yetişkin ise iradesiyle seçer. Hem siz neden seçimden korkuyorsunuz "çocukken yetişmezse elimizden kaçırırız" diye. Değerlerinizin doğruluğuna güveniyorsanız bu korku niye?

Ben değerlerime güveniyorum ve korkmuyorum. Bilinçli insan, nerede, hangi şartlarda ve hangi yetişkin çağda olursa olsun doğruyu seçer. Değil mi?
Alt 22.02.2012, 20:28   #184
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 948 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Kendinizi bu kadar yormanıza gerek yok sayın sivaslınet, Mevlana ne güzel demiş "Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır." o açıdan bu konu daha çok uzayacağa benziyor enerjinize yazık.
Saygılar...
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.02.2012, 22:20   #185
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Benim demokratlığım devam ediyor. Sizin bilmediklerinize bakalım.

Kişileri ben suçlu çıkartmıyorum. Bağımsız Alman mahkemeleri çıkartıyor. Yani yargı. Oradaki ayağı tutukluyorlar, zaman geçirmeden hüküm giydiriliyor. "Asıl suçluların başları Türkiyede" diyorlar. Dosyaları gönderiliyor. Giriyorlar içeri, imtiyazlarından dolayı tekrar çıkıyorlar. Hem de imtiyaza bakın ki, görevlerine tekrar iade ediliyorlar. Mahkeme de artık 10 sene mi sürer 20 sene mi sürer Allah bilir.

İmtiyaz notunu sen ver artık. Ben bir şey demiyeyim.

Ben Deniz Feneri sanıklarına suçsuz demiyorum.Yanlış anlamayın.Alman mahkemesi de beni çok alakadar etmez.Ancak sizin sitede çizdiğin demokratik çizgiyle bağdaşmayan yorum yapıyorsunuz.
Peki Ergenekon,Balyoz,ODA TV gibi davalar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Alt 22.02.2012, 23:12   #186
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 21:31

Tecrübe Puanı: 1477 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

dindar gençliğe önce kendi evinden çocuklarından başlayacaksın örneğin kul hakkı yememeyi öğreteceksin haksız kazanç edinmemeyi öğütleyeceksin samsunda iki aylık cocuk açlıktan 80 e yakın müslüman türk evladı soğuktan donarak ölürken gemicikle altın elmas ticareti ile uğraşmamayı öğreteceksin adaletli olmayı öğreteceksin doğa bozulmasın diye vatan toprağını savunan 17 yaşında gencecik bir kızın 9-10 yıl gibi ağır hapis cezasıyla yargılanmasına ses çıkarmazken ucu bana dokunacak korkusu ile kişiye özel hemde bir kaç günde yasa çıkartmamayı öğreteceksin sonrada peygamber efendimizin" bir günlük adalet 60 yıllık ibadetten hayırlıdır sözünü "çocuklarına sık sık hatırlatarak adaletli olmayı öğreteceksin vs.vs.vs.
Alt 22.02.2012, 23:22   #187
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 21:31

Tecrübe Puanı: 1477 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
ÖnceVatan_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kendinizi bu kadar yormanıza gerek yok sayın sivaslınet, Mevlana ne güzel demiş "Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır." o açıdan bu konu daha çok uzayacağa benziyor enerjinize yazık.
Saygılar...
valla doğru sevgili önce vatan_58 bir ata sözü vardır"hayır işi uzatma uzayı uzayı şerre dönüşür ama ser işi uzatki uzayı uzayı hayra dönüşsün"
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.02.2012, 06:54   #188
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ben Deniz Feneri sanıklarına suçsuz demiyorum.Yanlış anlamayın.
Ha şöyle yola gel işte. Neden suçlu diyorsunuz? Çünkü suçlu olduklarını Alman mahkemeleri tespit etmiş, Hem de hüküm giymişler. Başlarının da Türkiye'de olduğunu söylemişler.

Hem masumiyet karinesi diyorsun. Hem de Alman mahkemeleri beni ilgilendirmez diyorsun. Asıl çelişkiye düşen sensin. Nereden biliyorsun suçlu olduklarını?

Sadece tartışmış olmak için tartışıyorsun. Kendi huyunu, yapını sen de bilmiyorsun.

Alıntı:
Alman mahkemesi de beni çok alakadar etmez.
Seni değilse beni alakadar ediyor. Hukuk bir bilimdir. Nerede olsa hükümleri doğrudur. Tabi dünya görüşleri farklı olan hakimlerin şahsi vicdani kararları hariç.

Alıntı:
Ancak sizin sitede çizdiğin demokratik çizgiyle bağdaşmayan yorum yapıyorsunuz.
Benim demokratlığıma not verebilmen için önce demokratlığın ne demek olduğunu bilmen lazım. Bildiğini sanmıyorum.

Alıntı:
Peki Ergenekon,Balyoz,ODA TV gibi davalar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bunu artık çocuklar bile biliyor. Türkiyede karşı devrim yapılıyor, karşıt fikirler de bir şekilde tutuklanıyor.

Konu sivaslınet tarafından (23.02.2012 Saat 07:04 ) değiştirilmiştir..
sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar sivaslınet'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.02.2012, 12:28   #189
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bildiklerim de bildiklerim demezseniz devam ederiz tartışmaya. Zira tartışma(fikir) insan olabilmenin ön koşullarındandır. Söylediğim gibi tarihsel diyalektiğe hizmet eder. En sevdiğim görevlerimdendir.

Ama temel konularda bile ayak diretiyorsunuz. Mesela özgür seçim konusu. İnsan olmanın ve demokrasinin temel şartları. İnsan değerlerini ezberle mi öğrense daha makbuldür, yoksa bilinçlemi? İnsan değerlerini baskı altında mı edinse daha gerçekçi seçenek olur, yoksa özgür iradesiyle mi? Siz daha bunlara bile karar veremiyorsunuz.

Çocuk ezberler, yetişkin ise iradesiyle seçer. Hem siz neden seçimden korkuyorsunuz "çocukken yetişmezse elimizden kaçırırız" diye. Değerlerinizin doğruluğuna güveniyorsanız bu korku niye?

Ben değerlerime güveniyorum ve korkmuyorum. Bilinçli insan, nerede, hangi şartlarda ve hangi yetişkin çağda olursa olsun doğruyu seçer. Değil mi?
Öncelikle şuna karar verin, birilerinin yönlendirmesiyle mi mesaj yazacaksınız. Birilerinin dediği gibi enerjinizi tüketmeyin boşuna yada devam edin.

Temel konular dediğiniz şeyler benim yaşantıma uygun şeyler değil. Size göre temel olabilir. Bana göre temel değil. Siz temel konular dediğiniz şeyleri savunun başkasına zorla kabul ettirmeye çalışmayın öncelikle.

" İnsan değerlerini ezberle mi öğrense daha makbuldür, yoksa bilinçlemi? İnsan değerlerini baskı altında mı edinse daha gerçekçi seçenek olur, yoksa özgür iradesiyle mi? Siz daha bunlara bile karar veremiyorsunuz."

Bence siz anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Ama ben yine yazıyorum, ilk okula giden bir çocuk değerlerini bilinçli bir şekilde kendi kendine öğrenebilir mi? Bunun cevabını verin. Hep insan insan diyorsunuz, insan 18 yaşından yukarısı için geçerli değildir sadece. Siz önce buna karar verin..

"Çocuk ezberler, yetişkin ise iradesiyle seçer." Bak ne güzel söylemişsin. Birinci seçenek ezber(eğitim, öğretim..) ikinci seçenek irade(özgür seçim, sizin tabirinizle). Bakın iki seçenek var. Siz sadece ve sadece özgür seçimi alıyorsunuz burdan diğerlerini siliyorsunuz. Matematik öğrensin, türkçe dersi öğretilsin sadece diyorsunuz. Çocuk + Yetişkin= İnsan.

"Değerlerinizin doğruluğuna güveniyorsanız bu korku niye?"

Bu cümlenize cevabım şu; İnsanlık, günahın ne olduğunu bildiği halde günah işler. Hiç bir insan kusursuz değildir. Çünkü, nefsini yüzde yüz kontrol edemez. Doğru mu. Değerlerimin doğruluna güveniyorum, neyin doğru neyin yanlış olduğunu biliyorum. Ama nefise güvenmiyorum. Tek bir kelime ile kafir de edebilir nefis. Bu yüzden diyorum ki, temelden çocuklarımıza eğitimimizi ne kadar çok verirsek, o kadar çok nefislerini kontrol ederler. Anladınız mı.

"Bilinçli insan, nerede, hangi şartlarda ve hangi yetişkin çağda olursa olsun doğruyu seçer. Değil mi?"

Evet doğru, hangi yetişkin çağda olursa olsun eminim, özgür bir seçim yaparak doğruyu seçecektir. Peki henüz yetişkin olmadığı zaman ne olacak? Tarafsız mı olacak, ne o safta nede öbür safta. 18 ini bekleyeceğiz, hangi safa geçmek isterse geçecek öyle mi?
Alt 23.02.2012, 12:31   #190
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
NECMEDDİN ÖZBEK Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
dindar gençliğe önce kendi evinden çocuklarından başlayacaksın örneğin kul hakkı yememeyi öğreteceksin haksız kazanç edinmemeyi öğütleyeceksin samsunda iki aylık cocuk açlıktan 80 e yakın müslüman türk evladı soğuktan donarak ölürken gemicikle altın elmas ticareti ile uğraşmamayı öğreteceksin adaletli olmayı öğreteceksin doğa bozulmasın diye vatan toprağını savunan 17 yaşında gencecik bir kızın 9-10 yıl gibi ağır hapis cezasıyla yargılanmasına ses çıkarmazken ucu bana dokunacak korkusu ile kişiye özel hemde bir kaç günde yasa çıkartmamayı öğreteceksin sonrada peygamber efendimizin" bir günlük adalet 60 yıllık ibadetten hayırlıdır sözünü "çocuklarına sık sık hatırlatarak adaletli olmayı öğreteceksin vs.vs.vs.
Necmeddin abicim, Sivaslınet de diyor ki, 18 yaşına kadar ellemeyin çocukları, dini değerlerinizi(kul hakkı yememek, adaletli davranmak..) anlatmayın, 18 inden sonra kendi başına karar versin diyor. Eğer dini değerleri anlatırsanız, çocuğunuza dayatmış olursunuz diyor.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)