Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Üye rekoru Sivas'ta - Sayfa 13 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 28.02.2011, 15:54   #121
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Üye rekoru Sivas'ta

Alıntı:
ÖnceVatan_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Arkadaşım bunları eleştirmeyeceksin, yanlışsın demeyeceksin, onlar istediği gibi hakaret edecek ses çıkarmayacaksın cevap verdiğindede "yavuz hırsız" misali seni suçlu ilan ederler. Allah onları bildiği gibi yapsın ne diyelim.
Eleştiri ile küfür sizin sözlüğünüzde aynı anlama geliyor herhalde..
Alt 28.02.2011, 16:32   #122
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 21:31

Tecrübe Puanı: 1477 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

şeyh edebali osman beye vasiyetinde derki kusur örtmekde gece gibi ol ne kadar güzel bir söz oysa onların torunu olmakla öğünen bizler bırak örtmeyi açmak için elimizden geleni yapıyoruz kul beşerdir şaşar bazen istemeyerekte olsa yanlış bir söz ağzımızdan çıkabilir (bir tarihte tıpkı hükümetin üçüncü adamı olan başbakan yardımcısı ve devlet bakanının ağzından çıkan söz gibi)sözü söyleyen arkadaş büyük bir erdem göstererek yaptığı yanlıştan dolayı özürde dilemiş hal böyleyken aynı şeyleri temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp gündemde tutmanın kime ne yarar sağladığını anlamış değilim halbuki bizlere düşen görev o talihsiz olayın kapanmasını sağlamak arkadaşlar arasındaki dargınlığı kırgınlığı ortadan kaldırmak olmalı.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 28.02.2011, 16:52   #123
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
NECMEDDİN ÖZBEK Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sözü söyleyen arkadaş büyük bir erdem göstererek yaptığı yanlıştan dolayı özürde dilemiş hal böyleyken aynı şeyleri temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp gündemde tutmanın kime ne yarar sağladığını anlamış değilim halbuki bizlere düşen görev o talihsiz olayın kapanmasını sağlamak arkadaşlar arasındaki dargınlığı kırgınlığı ortadan kaldırmak olmalı.
Doğru söze ne denir. Ben inanıyorum ki konuda kapandı artık. Ve kapansın bi zahmet..
Alt 28.02.2011, 16:59   #124
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Doğru söze ne denir. Ben inanıyorum ki konuda kapandı artık. Ve kapansın bi zahmet..
bize yakışanda bu olur sevgili duman 58
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 28.02.2011, 17:01   #125
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
şeyh edebali osman beye vasiyetinde derki kusur örtmekde gece gibi ol ne kadar güzel bir söz oysa onların torunu olmakla öğünen bizler bırak örtmeyi açmak için elimizden geleni yapıyoruz kul beşerdir şaşar bazen istemeyerekte olsa yanlış bir söz ağzımızdan çıkabilir (bir tarihte tıpkı hükümetin üçüncü adamı olan başbakan yardımcısı ve devlet bakanının ağzından çıkan söz gibi)sözü söyleyen arkadaş büyük bir erdem göstererek yaptığı yanlıştan dolayı özürde dilemiş hal böyleyken aynı şeyleri temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp gündemde tutmanın kime ne yarar sağladığını anlamış değilim halbuki bizlere düşen görev o talihsiz olayın kapanmasını sağlamak arkadaşlar arasındaki dargınlığı kırgınlığı ortadan kaldırmak olmalı.
Özür dilemek erdemdir,özürü dilemeyi başarmak beceridir..
Önce iğrenç bir laf söyliyeceksin,sonra özür dileyeceksin,daha da sonra "bunlar eleştiriye gelmiyor,bunlara laf söylemeyeceksin" deyip özrü geçersiz kılacaksın..Böyle özür olmaz!
Alt 28.02.2011, 17:04   #126
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Önce iğrenç bir laf söyliyeceksin,sonra özür dileyeceksin,daha da sonra "bunlar eleştiriye gelmiyor,bunlara laf söylemeyeceksin" deyip özrü geçersiz kılacaksın..Böyle özür olmaz!
nasıl olurya o zaman kışkırtmaya devam et ne kazanacaksan
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 28.02.2011, 17:14   #127
ramazan_d
Usta Yiğido

ramazan_d - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ramazan_d Şuan ramazan_d isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.02.2011 17:52

Tecrübe Puanı: 633 ramazan_d FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sivasta eğitim üzerine konuşmalar ve tartışmalarda, sivasta gerçekleri, sanayi ve çağımızın koşulları dikkate alınmıyor. Bu yazıda eğitim sistemi kısaca anlatılacak, daha sonra meslek okulları ve üniversite eğitimi karşılaştırmalı bilgi verilecek.

Almanya'da üç yıl anaokulu'ndan sonra ilkokula gidilir ve 4 yıl eğitim verilir. İlkokulda öğrenciler, davranışları, çalışkanlıkları, yetenekleri vb. konularda değerlendirilmeye tabi tutulur. 4 yıl boyunca öğretmenler kurulu değerlendirmeleri sonucu öğrenci ile ilgili bir tavsiye mektubu hazırlanır. Bu tavsiye mektubu öğrencinin, buradan hangi okula gitmesi konusunda çok etkilidir. İlkokuldan mezun olan öğrenciler ya mesleğe yönlendirici okula Realschule veya Hauptschule (bunlara bir nevi ortaokul diyebiliriz) ya da üniversiteye hazırlayan liseye gönderilir. Realschule'yi çok iyi notla bitirenler Teknik liseye veya meslek okullarına gidebilir.
ramazan_d isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 28.02.2011, 17:20   #128
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 948 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bak arkadaşım ben özürümü "sen ve o diğer kişinin" dışındaki saygıdeğer site sakinlerinden diledim. O zatın kullanmış olduğu tahrik,içerikli germe maksatlı ifadeleri sonucu, sadece yazdığı bir ifadeye halk dilinde kullanıllan bir ifadeyle cevap verdim, sırf o sözcük yanlış anlaşıldığından site sakinlerinden özür diledim. Çünkü siz birer provakatör olarak bunlardanda anlamazsınız, aslında size cevap yazmaya zamanımı harcamayada değmez, istediğiniz kadar ortamı gerin, ,istediğiniz kadar kalitesi düşük cümleler kullanın buna müsade etsinler seyirci kalsınlar, buyurun meydan sizin, elinize ne geçecekse...
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 28.02.2011, 19:56   #129
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1312 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
Necmettin Bey farklı görüşte de olsak sitede sevdiğimsaygı duyduğum birkaç kişiden birisisiniz.

Ancak sürekli bir tahrik ortamı mevcut bunu da görmezden gelemeyiz.

Neden AKP liler uyur? Neden halkımız koyun sürüsüne benzetilir?

Hoşgörüyse eğer bu tek taraflı olmaz. Bakın ben AKP li değilim.Bilen bilir. Ben Milli Görüşe gönül vermiş birisiyim.Şu satırları yazarken de içim eziliyor çok üzügünüm şu fani dünyada bölüşemediğimiz ne var?

Benden olmayan yaşamasın mantığı bağnazca bir yaklaşımdır.Bu ülkede 18 yaşını geçen REŞİT bir insana oy kullanma hakkı verilmişse ,kimsediğerine akıl hocalığı yapmasın çünkü herkesin kafası çalışıyor.Herkes aynı şeyi düşünmek zorunda değil, insanın olduğu her yerde farklılıklar olması normaldir. Aksi olsa zaten orda insandan değil bir sürüden bahsedilirdi. Ancak şu durumda kendi gibi düşünmeyen insanları üstü kapalı birbiçimde koyuna benzetmek hiç hoş bir yaklaşım değil.İkincisi herkes bu ülkeyi seviyor . Kimse kimsenin ülke sevgisini de sorgulmasın. Bir AKPli de en az bir CHP li gibi MHPli gibi ülkesini sevebilir.Bunu kimsenin sorgulamaya hakkı olmadığını düşünüyorum.

ARTI: Sürekli Zaman gazatesine bir eleştiri var. Şunu da ifade edeyim ki okuduğum gazeteyi tuvalat kağıdına benzetmek benim vicdanımı yaradı. Benim sürekli takip ettiğim ve bu ülkenin yetiştirdiği mümtaz şahsiyetler ; İskender PALA, Beşir AYVAZOĞLU( Sivaslıdır kendisi), Selim İLERİ, Ali BULAÇ gibi duruşunu bazmayan yazarlar Zaman'da yazıyor.

Beğenmemek ayrı,yapıcı eleştiride bulunmak ayrı, hakaret etmek ise apayrı bir durumdur.

Son olarak hz. Ali'nin sözleriyle tamamlayayım:KİŞİ DİLİNİN ALTINDADIR

SELAMETLE..
Alt 28.02.2011, 20:35   #130
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

Alıntı:
goramaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Necmettin Bey farklı görüşte de olsak sitede sevdiğimsaygı duyduğum birkaç kişiden birisisiniz.

Ancak sürekli bir tahrik ortamı mevcut bunu da görmezden gelemeyiz.

Neden AKP liler uyur? Neden halkımız koyun sürüsüne benzetilir?

Hoşgörüyse eğer bu tek taraflı olmaz. Bakın ben AKP li değilim.Bilen bilir. Ben Milli Görüşe gönül vermiş birisiyim.Şu satırları yazarken de içim eziliyor çok üzügünüm şu fani dünyada bölüşemediğimiz ne var?

Benden olmayan yaşamasın mantığı bağnazca bir yaklaşımdır.Bu ülkede 18 yaşını geçen REŞİT bir insana oy kullanma hakkı verilmişse ,kimsediğerine akıl hocalığı yapmasın çünkü herkesin kafası çalışıyor.Herkes aynı şeyi düşünmek zorunda değil, insanın olduğu her yerde farklılıklar olması normaldir. Aksi olsa zaten orda insandan değil bir sürüden bahsedilirdi. Ancak şu durumda kendi gibi düşünmeyen insanları üstü kapalı birbiçimde koyuna benzetmek hiç hoş bir yaklaşım değil.İkincisi herkes bu ülkeyi seviyor . Kimse kimsenin ülke sevgisini de sorgulmasın. Bir AKPli de en az bir CHP li gibi MHPli gibi ülkesini sevebilir.Bunu kimsenin sorgulamaya hakkı olmadığını düşünüyorum.

ARTI: Sürekli Zaman gazatesine bir eleştiri var. Şunu da ifade edeyim ki okuduğum gazeteyi tuvalat kağıdına benzetmek benim vicdanımı yaradı. Benim sürekli takip ettiğim ve bu ülkenin yetiştirdiği mümtaz şahsiyetler ; İskender PALA, Beşir AYVAZOĞLU( Sivaslıdır kendisi), Selim İLERİ, Ali BULAÇ gibi duruşunu bazmayan yazarlar Zaman'da yazıyor.

Beğenmemek ayrı,yapıcı eleştiride bulunmak ayrı, hakaret etmek ise apayrı bir durumdur.

Son olarak hz. Ali'nin sözleriyle tamamlayayım:KİŞİ DİLİNİN ALTINDADIR

SELAMETLE..
sevgili goramaz benim bir başka düşünceyi yada bir başka gazeteyi okuyanları yok saydığımımı yahut onların dünya görüşlerine saygısızlık ettiğimimi düşünüyorsunuz eğer böyle düşünüyorsanız demekki ben ne demek istediğmi anlatamamışım benim bu güne dek her konuda yaptığım yorumların tümüne bak hiç bir düşünceye hiç bir kişiye saygısızlık ettiğime tanık olamazsınız zaten böyle bir şey söz konusu olsa kendi kendimle çelişkiye düşerim sitede sevdiğim kişilerin tümü benim görüşümün dışında olan kişilerdir baştada siz benim anlatmak istediğim elbetteki insanların bir birine saygı ve tahammül göstermesidir ama kanı kanla yumazlar kanı su ile yıkarlar bir olayı sürekli gündeme getirmek birlik ve beraberliği bozar buda siteye zarar verir ondan sonrada siteyi canlandırmak için verilen uğraşlarda askıda kalır benim anlatmak istediğim bu ama siz bilirsiniz illa kanı kanla yıkayalım diyorsanız valla benim yada benim gibi düşünenlerin yapacağı bir şey sevgili kardeşim
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)