Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' a Yatırımlar ve Şirketler > Sivas' ta Yatırım
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Sivas' ta Yatırım Sivasa Yatırım, Sivas Yatırım

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.02.2008, 11:00   #21
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 765 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart --->: SİVAS'A İKİNCİ ÜNİVERSİTE...

Alıntı:
cahar Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Cumhuriyet Üniversitesinin özellikle Sosyal Bilimler ve Eğitim Fakülteleri olarak çok kaliteli
olduğunu biliyoruz teknik bölümlerde yetersizlikleri olduğunu da biliyoruz.
Yeni kurulacak ikinci üniversitede sosyal bilimler alanlarından çok teknik alanların olması
Sivas'a büyük katkı sağlar.Özellikle Bilgisayar ve İletişim Teknojolileri
Mühendisliği,Mekatronik Mühendisliği, gibi ağırlıklı olarak yeni gelişen mühendislik dalları ile
diğer konularda da yine çağımızın gözde mesleklerine ait bölümler bulunan bir üniversite
şehrin kalkınmasına büyük katkıda bulunur.Ülkemizde 5 tane teknik üniversite
bulunuyor,bunların iki tanesi İstanbul da,birer taneside Tranzon ve Ankara da,5. teknik
üniversite neden Sivas'ta kurulmasın ki,bu konu üzerinde çalışılmalı ve 2023 Sivas
hedeflerine alınmalıdır.

Yaklaşık bir yıl evvel Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik Konya'yı ziyaretinde Konya'ya ikinci devlet üniversitesi kurulacağını ve bunun da çok büyük ihtimalle teknik üniversite olacağını söylemişti. Bence de Sivas lobisinin faaliyetleri bu yönde olmalıdır ve Sivas'a ikinici devlet üniversitesi kurulması için lobi faaliyetlerine başlanmalıdır. Sivaslı hemşerilerimiz yaz geldiğinde sadece piknik yaparak faaliyette bulunacaklarına daha somut projelere de biraz ağırlık vermeyi öğrendiklerinde ve lobicilik nedir anladıklarında eminim bu yönde çok mühim bir adım atmış olacağız!
Alt 04.03.2008, 16:30   #22
yusufsahin58
Tecrübeli Yiğido

yusufsahin58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yusufsahin58 Şuan yusufsahin58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.06.2012 15:00

Tecrübe Puanı: 631 yusufsahin58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

VALLA COK GUZEL OLUR SIVAS ACISINDAN BU FIRSATI IYI DEGERLENDIRMEK LAZIM
yusufsahin58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.03.2008, 00:26   #23
tayfun5883
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

tayfun5883 Şuan tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.12.2013 12:39

Tecrübe Puanı: 670 tayfun5883 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

aslında ilk önce 2.ci üniversite için şehrimizin alt yapısı buna uygunmu kapasitesi kaldırırmı 2.ci üniversiteyi önce bunu düşünmemiz tartışmamız lazım.Üniversite açıp gelen ögrencinin sırtından geçinmektense yeni iş sahaları yaratsak daha hoş olmazmı Sivas neredeyse Cumhuriyet üniversitesini taşıyamıyor.Şehirle baya bi kopuk ilk önce cumhuriyette okuyan ögrencilere alt yapı saglayalım ondan sonra 2.ci üniversiteyi düşünelim
tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 15.03.2008, 12:23   #24
BOUN
Usta Yiğido

SİVAS 4 EYLÜL TİCARET ÜNİVERSİTESİ KURULACAK
HABER MERKEZİ - 15.03.2008
Sivas’a bir üniversite daha.
Sivas konusunda herkesin ortak etmesi durumunda kazanın Sivas olacağını vurgulayan Başkan Yıldırım, TSO olarak Sivas 4 Eylül Ticaret Üniversitesi kurmayı planladıklarını açıkladı. Odanın 2023 yılı vizyonunda yer alan ikinci üniversite için çalışmalara başlayacaklarını belirten Yıldırım, “Sivas’ın geleceğine yapacağımız en büyük hizmet bir vakıf üniversitesi kurmak olacaktır. Sivas bir üniversite şehri olursa gelişimi daha da hızlanır. Şehir merkezinde çok sayıda atıl durumda kamu binası var. Buraları değerlendirmek istiyoruz. Şehir merkezinde fakülte ve derslikler olmasını istiyoruz. Böylelikle şehir ve üniversite iç içe olacaktır. Aynı şekilde İstanbul ve İzmir Ticaret Üniversiteleri ile TOBB üniversitesi de bulunmaktadır. Bu projemize herkesin ve bütün yardımseverlerin destek olacağına inanıyoruz. Aynı şekilde Cumhuriyet Üniversitemizde de yeni fakülteler açılması ve öğrenci sayısının artırılması yönünde çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Kaynak: [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Alt 15.03.2008, 12:24   #25
BOUN
Usta Yiğido

Bugün Sivas'ın yerel gazetelerinde bu haberi gördüm ve gerçekten çok sevindim. Memleketimizde aklı selim insanlar çalışıyor. Allah yardımcıları olsun. Yaptıkları ve yapacakları hizmetlerinde kendilerine başarılar diliyorum...
Alt 15.03.2008, 13:19   #26
dj_piskopat
Yeni Yiğido

dj_piskopat - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

dj_piskopat Şuan dj_piskopat isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.03.2008 13:53

Tecrübe Puanı: 0 dj_piskopat FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sivasın istanbuldan yada izmirden neyi eksik kesinlikle açılmalı bence neden biz okumak için başka illere gidelimki
Alt 15.03.2008, 13:31   #27
BOUN
Usta Yiğido

Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi, Başbakan eski Yardımcısı Doç. Dr. Abdüllatif Şener’e, “Şeref Üyeliği” verilmesine karar verdi. Şener, TSO’nun birinci üyesi olacak. ayrıca Odamız Sivas 4 Eylül Ticaret Üniversitesi'nin kurulması için de çalışma başlatacak.

Ticaret ve Sanayi Odası Mart ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanvekili Ruhi Hergüner başkanlığında yapıldı. Toplantıda Sivas’a ve ülkeye yaptığı hizmetlerden dolayı Devlet eski Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’e, 5174 sayılı TOBB kanunun 17/P maddesinde yer alan“Oda çalışmalarına veya Türk ekonomik hayatına önemli hizmetler vermiş kimselere Meclis üye tam sayısının 2/3 ekseriyetinin kararıyla “Şeref Üyeliği” verilmesi konusu oylamaya sunuldu.
Şener’e oy çokluğuyla “Şeref Üyeliği verilmesine karar verildi.
TSO Başkanı Osman Yıldırım, Sivas’a hizmet eden insanları asla unutmayacaklarını söyledi ve ekledi: “Sayın Bakanımızın Maliye Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı dönemlerinde hem Sivas’a, hem de ülkemize önemli hizmetleri vardır. Teşvik yasası başta olmak üzere KOSGEB, TSE, Gümrük Müdürlüğü, İhracatçılar Birliği ve Ulaştırma Bölge Müdürlükleri açılmıştır. TENKOKENT kurulmuştur. Yabancı Diller Yüksekokulu ve İletişim Fakültesi açılmıştır. Türkiye’nin en uzun hava pisti Sivas’a kurulmuştur. Sivas uluslar arası hava trafiğine açılmıştır. Ankara-Sivas arasını 2 saate düşürecek olan hızlı tren projesine start verilmiştir. Duble yollar önemli ölçüde tamamlanmıştır. Toplu konutlar yapılmıştır. 4 Eylül barajı bitirilmiştir. Fuar ve kongre merkezinin temeli atılmıştır. Sivas, 12 cazibe il ve marka turizm projeleri arasında yer almıştır. Daha bir çok konuda Sivas hizmet almıştır” dedi.
SİVAS 4 EYLÜL TİCARET ÜNİVERSİTESİ KURULACAK
Sivas konusunda herkesin ortak etmesi durumunda kazanın Sivas olacağını vurgulayan Başkan Yıldırım, TSO olarak Sivas 4 Eylül Ticaret Üniversitesi kurmayı planladıklarını açıkladı. Odanın 2023 yılı vizyonunda yer alan ikinci üniversite için çalışmalara başlayacaklarını belirten Yıldırım, “Sivas’ın geleceğine yapacağımız en büyük hizmet bir vakıf üniversitesi kurmak olacaktır. Sivas bir üniversite şehri olursa gelişimi daha da hızlanır. Şehir merkezinde çok sayıda atıl durumda kamu binası var. Buraları değerlendirmek istiyoruz. Şehir merkezinde fakülte ve derslikler olmasını istiyoruz. Böylelikle şehir ve üniversite iç içe olacaktır. Aynı şekilde İstanbul ve İzmir Ticaret Üniversiteleri ile TOBB üniversitesi de bulunmaktadır. Bu projemize herkesin ve bütün yardımseverlerin destek olacağına inanıyoruz. Aynı şekilde Cumhuriyet Üniversitemizde de yeni fakülteler açılması ve öğrenci sayısının artırılması yönünde çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Kaynak: [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Alt 15.03.2008, 13:38   #28
BOUN
Usta Yiğido

Bu şehir kalkınacaksa bu kalkınma her alanda olacaktır. Sağlıkta, turizmde, eğitimde, sanayide, ticarette, sporda vs her alanda yeni yatırımlar olduğu müddetçe kalkınacaktır ve bir dünya şehri olacaktır.

Sadece şunu veya bunu yapmalıyız diyerek kalkınma çabamızı sınırlandırmamalıyız. Lütfen bu memlekette bir şeyler yapmaya çalışanlara köstek değil destek olalım. Kurulmasını arzu ettiğim ikinci üniversite de buna dahil. Şehrimizin ileri gelenlerini, yerel yönetici, bürokrat ve işadamlarını üstlerine düşeni yerine getirmeye çağırıyorum ve Sivasımıza ikinci üniversitenin en kısa zamanda kazandırılmasını temenni ediyorum.
Alt 11.04.2008, 15:51   #29
BOUN
Usta Yiğido

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu şehir kalkınacaksa bu kalkınma her alanda olacaktır. Sağlıkta, turizmde, eğitimde, sanayide, ticarette, sporda vs her alanda yeni yatırımlar olduğu müddetçe kalkınacaktır ve bir dünya şehri olacaktır.

Sadece şunu veya bunu yapmalıyız diyerek kalkınma çabamızı sınırlandırmamalıyız. Lütfen bu memlekette bir şeyler yapmaya çalışanlara köstek değil destek olalım. Kurulmasını arzu ettiğim ikinci üniversite de buna dahil. Şehrimizin ileri gelenlerini, yerel yönetici, bürokrat ve işadamlarını üstlerine düşeni yerine getirmeye çağırıyorum ve Sivasımıza ikinci üniversitenin en kısa zamanda kazandırılmasını temenni ediyorum.

Aşağıda okuyacağınız haber geçen hafta bir çok basın yayın organında çıktı. Biz hala memleketimizin kurulması gereken yeni üniversiteden ne kazanacağını tartışaduralım, elinoğlu kendi memleketine vakıf üniversitesi kurmak için çoktaaaaan harekete geçmiş bile. Listede Konya'ya iki tane birden kurulduğu gerçeğini göz önüne alın. Demek ki memleketin evladı istedi mi kendi şehrine iki ayrı kuruluş iki ayrı vakıf üniversitesi birden kazandırabiliyormuş. Konyalıları tebrik ediyorum, darısı bizim Sivas Ticaret Sanayi odasının başına! İnşallah lafta kalmaz. Lafı daha fazla uzatmayayım, siz buyurun haberi okuyun:

YÖK Başkanvekili Doç. Dr. Ömer Demir, "Şu anda bizim gündemimizde 13 yeni vakıf üniversitesi başvurusu var. Bir o kadar da yüksekokul kurulması gündemde. Biz bunları hızla sonuçlandırmak istiyoruz" dedi.

Vakıf üniversitelerinin varlığından çok büyük memnuniyet duyduklarını dile getiren Demir, "Bizler hem YÖK olarak, hem de normal vatandaş olarak bu üniversitelere şükran duymak ve destek olmak istiyoruz. Ne kadar çok vakıf üniversitesi kurarsak o kadar görevimizi başarı ile yerine getirmiş sayılırız" şeklinde konuştu.

KONTENJANLARI ARTACAK

Bu arada, Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Özgenoğlu, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ın özel üniversitelerin fiyatlarını düşürmesi gerektiği yönündeki uyarısı için şu değerlendirmeyi yaptı: 'Yurtdışında 20 bin dolarlar civarında olan fiyatlara bakınca burada fiyatların makul olduğu söylenebilir. Üniversiteliler içinde vakıf üniversitesinde okuyan sayısı yüzde iki buçuk ve bu oranın artırılması gerekiyor. Yabancı öğrenci sayısını da artırarak kontenjanlarımız düzeltilebilir."

İşte kurulacak üniversiteler

KURUCU VAKIF ÜNİVERSİTE ADI

Gürbüz Sağlık Eğitim Vakfı Batı Anadolu Üniversitesi
Mersin Eğitim V. Toros Üniversitesi
Vatan Sağlık ve Eğitim V. Rönesans Üniversitesi
Sipahi Eğitim ve Spor V. Gediz Üniveristesi
Mehir Eğitim ve Evlendirme V. Konya Bilim ve Teknoloji Üni.
Bilim ve Sanat V. İstanbul Şehir Üniversitesi
Konya Tic Eğitim ve Sağlık V. KTO Konya Ekonomi ve Tek Üni.
Anadolu Kalkınma V. Güney Anadolu Üniversitesi
Maçka İmar Eğitim Kültür V. Avrasya Üniversitesi
Türk Eğitim Derneği V. TED Üniversitesi
Sedat Yazıcı Riva E.K.S.V. Pera Güzel sanatlar Üniversitesi
Burç Eğitim Kültür ve Sağlık V Melikşah Üniversitesi
Gaziantep Eğitim ve Hizmet V Gazikent Üniversitesi
Alt 08.08.2008, 09:14   #30
BOUN
Usta Yiğido

Kayseri'de 5 Üniversite!

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÖZHASEKİ: "MELİKŞAH ÜNİVERSİTESİ, KAYSERİ'DE ÖNEMLİ BİR AÇIĞI GİDERECEK"

Kayseri'de Burç Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı Tarafından Kurulacak Melikşah İsimli Vakıf Üniversitesi, Meclis Onayından Geçti.

Kayseri'de Burç Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından kurulacak Melikşah isimli Vakıf Üniversitesi, Meclis onayından geçti.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Melikşah Üniversitesi'nin ilde eğitim alanında önemli bir açığı gidereceğine inandıklarını belirterek, şehre böyle bir üniversitenin şart olduğunu açıkladı.

Kayseri'nin Melikşah Üniversitesiyle ikinci bir üniversiteye kavuşacağını belirten Özhaseki, bununla da yetinmeyi düşünmediklerini söyledi.

Şu anda iki vakıf üniversitesinin daha projelerinin hazır olduğunu kaydeden Özhaseki, bununla birlikte devlet üniversitesiyle alakalı çalışmaların da devam ettiğini bildirdi. Yapılması düşünülen devlet üniversitesinin yeri ve yapımını üstlenecek hayırseverlerin de hazır olduğunu belirten Özhaseki, Kayseri'de eğitim alanında çok güzel işlerin yapıldığını,Melikşah Üniversitesi ve proje aşamasında olan diğer üç üniversitenin de eğitime başlamasıyla birlikte Kayseri'nin 5 üniversiteyle tam bir eğitim merkezi haline geleceğini vurguladı.

Bazılarının aklına 'Kayseri gibi bir yere 5 üniversite çok fazla değil mi' gibi soruların gelebileceğine dikkat çeken Özhaseki, "Kayseri,gerek yerleşim alanıyla gerekse potansiyel bakımından 5 üniversiteyi de rahatlıkla kaldırabilecek konumdadır. Türkiye'de özel ve vakıf üniversitelere gidebilecek çok sayıda öğrenci var. Ayrıca, üniversitelerin sadece eğitime yapılan bir yatırım olarak görülmemesi gerekir. Buralar aynı zamanda işletme olarak da değerlendirilmelidir" şeklinde konuştu.

Yeni kurulacak üniversitelerle birlikte şehrin nüfusunun artacağını, buna paralel olarak hizmet sektörünün gelişeceğini kaydeden Özhaseki, üniversitelerin aynı zamanda yeni iş imkanları anlamına geldiğini vurguladı.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil