Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Sivas 2010 Yatırım Rotası - Sayfa 3 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' a Yatırımlar ve Şirketler > Sivas' ta Yatırım
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Sivas' ta Yatırım Sivasa Yatırım, Sivas Yatırım

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 22.12.2009, 23:39   #21
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 02:47

Tecrübe Puanı: 1307 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: Sivas 2010 Yatırım Rotası

Alıntı:
Abdurrahman 58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
merkezden uzak biryere açılması çok büyük bir hataydı.
malesef büyük paralar çöpe gitti..
Kümbet aslında merkeze uzak .Kümbet için tramvay çok güzel olurdu. Paksity gibi birkaç alışveriş merkezi park kafe sinema sayısı artırılabilir. böylece merkeze alternatif bir alan oluşturulabilirdi. Ancak kümbete ulaşım zaten sorunlu. Daha cazip imkanlar sunulabilirdi.
Alt 23.12.2009, 20:39   #22
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 22:40

Tecrübe Puanı: 763 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Turkcell CEO'su bugün yaptığı açıklamada Erzurum ve Diyarbakır'dan sonra yeni çağrı merkezleri kurmayı düşündüklerini açıkladı. Bu konuda Valimiz, Belediye Başkanımız, STSO Başkanımız ve özellikle Rektörümüz aktif bir tutum içerisine girerler ve gerekli girişimleri yaparlar ise bir çağrı merkezi de Sivas kazanabilir diye düşünüyorum. Hatırlarsanız şu an üniversitemiz kampüsünde faaliyet gösteren Garanti Bankası çağrı merkezi eski rektörümüz Mehmet Bakır'ın girişimleri sonucunda Sivas'a gelmişti. Şimdi yine benzer girişimler sonucunda olumlu gelişmeler yaşanabileceğine inanıyorum.

Ayrıca geçen aylarda yine Akbank'ın çağrı merkezi kurma yönünde hala düşüncesi olduğu belirtilmişti. Geçen yıl vekil Osman Kılıç Avea'nın böyle bir çalışması olduğu ve kriz nedeniyle ertelendiğinden bahsetmişti. Bu tür gelişmeleri iyi takip etmek, sonuçlandırmak ve ilimize kazandırmak idarecilerimizin boynunun borcudur.

Aşağıda, bahsetmiş olduğum Turkcell haberinin detayı bulunmaktadır:

Ciliv: Yeni çağrı merkezleri oluşturacağız

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Global Bilgi'nin müşteri hizmetlerinde liderliklerinin devam etmesini sağladığını, bu nedenle Erzurum ve Diyarbakır'a yaptıkları yatırımlardan sonra yeni çağrı merkezleri oluşturmak konusunda daha da heyecanlı olduklarını bildirdi.

Ciliv, Turkcell Grup şirketlerinden Global Bilgi'nin 10. yılı dolayısıyla Ümraniye'deki merkezde düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Global Bilgi'nin 10 yılda hem Turkcell'e hem de Türkiye'ye büyük katkıda bulunduğunu ifade ederek, şirketin bugün Türkiye'de 8, Ukrayna'da 2 ve Belarus'ta 1 merkez ile 50 milyon kişiye katma değer sağladığını söyledi.Global Bilgi'nin 7 bin kişiye istihdam sağladığını 5 bin masa kapasitesiyle çalıştığını belirten Ciliv, her gün 2 milyon müşteriyle temas halinde olduklarını dile getirdi.Ciliv, Global Bilgi'nin Turkcell Grup şirketleri arasında önemli bir yeri olduğunu vurgulayarak, ''Turkcell olarak ekosistemimizle birlikte büyümemizi ve ekonomiye katkımızı sürdürüyoruz. Teknolojide, avantajda ve hizmette birinciyiz. Global Bilgi bizim müşteri hizmetlerinde liderliğimizin devam etmesini sağlıyor. Bu nedenle Erzurum ve Diyarbakır'a yaptığımız yatırımlardan sonra yeni çağrı merkezleri oluşturmak konusunda daha da heyecanlıyız'' şeklinde konuştu.
Alt 23.12.2009, 23:17   #23
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1259 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Boun,
Sen o yatırımın Sivas'a getirileceğine inanıyor musun?
Alt 24.12.2009, 19:27   #24
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 19:19

Tecrübe Puanı: 730 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
goramaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kümbet aslında merkeze uzak .Kümbet için tramvay çok güzel olurdu. Paksity gibi birkaç alışveriş merkezi park kafe sinema sayısı artırılabilir. böylece merkeze alternatif bir alan oluşturulabilirdi. Ancak kümbete ulaşım zaten sorunlu. Daha cazip imkanlar sunulabilirdi.
Bu tür Alışveriş merkezleri Sivas alışık değil Oysaki Kayseriyi örnek vermek gerekirse Şehrin içinde Kayseripark diye alışveriş merkezi var İçinde her türlü şey var ayrıca büyük Sinemasından tut,lokantaya,cafeye,giyim mazalarına,pastanelere ve çeşitli mağazalar var ve çok kalabalık oluyor.

Sivasta niye tutmadı diyecek olursanız en önemlisi Şehre uzaklığıdır Hususi sivasta Parkcity için Kümbete gitmem diyorlar Haklılarda bu yüzden sadece O mahalleye hitap etti böyle olunca bazı mağazalar kaldıramadı mesela lüks giyim mağazaları Bu tür yerlere market açmaya benzemez Alışveriş merkezi açmak.

Birde Sivas bu tür mağazalara alışık değil o yüzden Şehrin merkezine açılması lazım Alışveriş mağazasının İçinde lokantalar olması lazım Mesela Sivas köftecisi,iskender salonu gibi cafeler olması lazım ,pastaneler,giyim mağazaları ilk başlarda halkın geneline hitap edecek türden yoksa lüks olmaması lazım sinema salonları olması lazım en iyisinden ve çeşitli mağazalar olması lazım birde büyük olması lazım böyle olursa tutar yoksa uzağa açmanın mantığı yok Tamam Sivas alışveriş merkezine alışık olsa veya ekonomisi iyi olsa neyse ama kaldırmaz ve batar En uygun yer İstasyon caddesinini çevreleri en iyi yerdir.
İ
Alt 26.12.2009, 14:21   #25
BOUN
Usta Yiğido

Alıntı:
Ötüken Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Boun,
Sen o yatırımın Sivas'a getirileceğine inanıyor musun?
Valla kardeşim, inanmak istiyorum! Ayrıca bu ili yönetenler inanırsa biz niye inanmayalım?
Alt 27.12.2009, 20:17   #26
BOUN
Usta Yiğido

Sivasımızda uzun yıllardır konuşulan ancak bir türlü adım atılamayan ''Kale Projesi'' ile ilgili Sivas Postası yazarlarından Sayın Cihan Özmen bir yazı kaleme almış. Bu yazıyı paylaşmak istiyorum:

Kale Evleri Projesi Ne Olacak?

Bir şehrin talihsizliği olsa gerek fırsatları değerlendirememe. Bu fırsatların kaçırılmasına ses çıkarmayanların, tarih önünde mesul olduklarını söylemeye hacet var mı?

Sivas hiçbir ile nasip olmayan bir bilgeyi ağırlamıştı vakti zamanında. Turgut Cansever’i. Peki kim Turgut CANSEVER? Müsaadenizle açıklayayım efendim. Üç kez Ağahan Mimarlık ödülünü almış (dünyada üç defa bir tek Turgut Hoca aldı) ve son olarakta Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü’nü aldı.

Rahmetli Turgut CANSEVER birkaç ileri görüşlü insanın gayreti sonunda Sivas’a gelmiş ve bu şehrin kaderini değiştirecek bir projeye imza atmıştı. Elbette hepiniz vakıfsınızdır bu projeye. Yaklaşık üç beş kere gündeme getirdim bu sütunlarda.

Sivas’ çok beğenen hoca, bu şehrin makûs talihini yenecek bir ilke imza atmış ve Kale’nin etrafının düzenlenerek Türk konut sistemine uygun yaşam alanları yapılabileceğinin çalışmasını sunmuştu. Kendi gibi mimar olan kızı da maketleri yaparak Sivas’ı, Türkiye’nin en önemli kültür ve turizm şehirlerinden biri yapmayı arzulamışlardı.

Bir düşünün iyi bir tarih ve bunun Kale Evleri çalışması ile tamamlanması. Bu ileri görüşlülüğü ancak üstün zekâlı olanlar sergilerler. Bilge Mimar, bu şehirden birkaç Safranbolu çıkabileceğini belirtmiş.

Sivas’ın tam ihtiyacı olan bir projeydi bu. Bir iki göstermelik etkinlik yerine, bütün sözleri gölgede bırakacak bir proje. Lakin şehrimiz hokkabazlarla dolu efendim. Hokkabazlar böyle büyük işlerden pek hisse alamazlar. Derken Hoca’nın projesi akamete uğrar. Hoca da biraz küskün ayrılır bu şehirden. Sivas’ı köyleştirmek isteyen zevatın da tabiî ki etekleri zil çalar.

Hoca ve kızının yaptığı Kale Evleri Projesi’nin maketi bir müddet belediyenin girişinde arzı endam eder. Peki o maketi epeydir göremeyenler bu maketin ne olduğunu biliyorlar mı? Sıkı durun, o muhteşem hazırlık günlerinin maketi parça parça pay edilmiş. Pay edilmekle de kalmayıp, iş güzar insanlar bunu biz yaptık diye sergilemişler. Vah Sivas’ım vah. Sivas daha böyle giderse hakikaten köyleşecek. Ya da “hokkbaz mütahitler” elinde kentleşecek. Bu şehrin, şehir dokusu yavaş yavaş yok oluyor.

Peki Kale Evleri hala mümkün mü? Ümitsizliğe mahal yok. Biz ümidi her daim diri tutan bir öğreti mensubuyuz. Geçen hafta TOKİ başkanı Erdoğan Bayraktar’ın Trabzon’da yaptıkları yansıdı basına. TOKİ başkanı eğer Belediyeler bize proje sunarlarsa, tarihi ve turistik alanlar konusunda güzel şeyler yapabiliriz diyor. Bu fırsat kaçırılmamalı. Şehrin yöneticileri bu Kale Evlerini mutlaka gündeme almalılar. En kısa zamanda TOKİ ile temasa geçme zamanıdır. İnanın Sivas’ın kurtuluşu bir bakıma bu projede saklı…

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Alt 27.12.2009, 21:39   #27
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 21:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

arkadaşlar güzel düşünüyosunuzda kim getirecek bu planları sivasa sivasdaki üretim tüketim yerlerini elimizden alıyorlar tek tek kapatıyorlar falan iş yerlerini örnek dikim evi gitti daha neler gitti bilmiyorumda mantıklı düşünelim lutfen.almasınlarda vermezler zaten boşa hayal kurmayalım.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.12.2009, 22:01   #28
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 02:47

Tecrübe Puanı: 1307 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

buradaki iki mesaj silinmiş. neden? tso yu destekleyenler mi var..Boun sivasta zenginin olmasını elbette hepimiz istiyoruz. ama sto sivasa istenileni vermekten uzak.. bir halk eğitim merkezinin bile rahatlıkla üretebileceği projeleri projelerimiz diye tanıtan bir kurum sivasa ne verebilir.. osman yıldırım dan çok başından bulunduğu kurumla ilgileniyoruz
Alt 02.01.2010, 10:12   #29
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1259 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Redevco;Holanda'lı ünlü AVM yatırımcısı.Adı Sivasiçin geçen iki yılda ciddi manada geçmiş ve yanılmıyorsam terminal arazisine talipti.Ve yine yanılmıyorsam 100 milyon Euro'luk bir yatırım yapacaktı.Ama nedense olmadı.
Bugün Erzurum'dayım ve bu şirketin Erzurum'a yaptığı,henüz açttığı AVM'yi gezdim.Ne diyeyim muazzam,harika..Gıpta ettim ve biraz da kıskandım.Neden Erzzurum'da var da Sivas'ta yok.Neden,neden,neden...?
Alt 03.01.2010, 23:36   #30
İsmail Özçelik
Usta Yiğido

İsmail Özçelik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İsmail Özçelik Şuan İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.04.2015 17:17

Tecrübe Puanı: 631 İsmail Özçelik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Ötüken Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Redevco;Holanda'lı ünlü AVM yatırımcısı.Adı Sivasiçin geçen iki yılda ciddi manada geçmiş ve yanılmıyorsam terminal arazisine talipti.Ve yine yanılmıyorsam 100 milyon Euro'luk bir yatırım yapacaktı.Ama nedense olmadı.
Bugün Erzurum'dayım ve bu şirketin Erzurum'a yaptığı,henüz açttığı AVM'yi gezdim.Ne diyeyim muazzam,harika..Gıpta ettim ve biraz da kıskandım.Neden Erzzurum'da var da Sivas'ta yok.Neden,neden,neden...?
Çünkü Sami Aydın otogarı taşıyalım verelm burayı büyük yatırım çok istihdam sağlar dediği zaman, başta TSO başkanı olmak üzere çoğu insan onu peşkeş çekmekle suçladı. Böyle bunun gibi bir çok şey var. Burda kişilere takılmadan sorunun şu olduğunu belirteyim YÖNETEN insanların önceliği Sivas değil kendileri olmuş.
İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar İsmail Özçelik'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil