Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Dini Bilgiler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dini Bilgiler (Ayetler, Hadisler, Dualar ve Muhtelif konular)

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 06.06.2009, 13:25   #11
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2180 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: DİNSİZLİĞİN TOPLUMLARA GETİRDİĞİ BELALAR

Alıntı:
tatli-dilli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bazen insanin elinde olmadan insan hata yapabiliyor
insan sonrasinda anliyor hatasini
elbette en güzeli o hataya düsmeden anlayabilmek
benimde hatayi yap öyle anla gibi bir iddam yok!

her insanin fitrati ayridir
rabbim bize bir hata yaptirmak isterse
o an nekadar dinini bilirsen bil
aklimizi bir an alir o hatayi bize yaptirir
ve sonra aklimizi yine yerine koyar
ve bize ne yaptigimizi hatirlatir
tam hatirlamiyorum simdi ama bu bir hadiste geciyordu
bundan cok eminim.
Peki hatayı Haşa Allah yaptırıyorsa bize neden hesap sorsun ahirette.ben yapmadımki hatayı neden bana soruyor
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.06.2009, 13:26   #12
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 948 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Din Allahla kul arasındadır. Bunu 3.kişinin bilmesi zaten zor. Bir başkası sen şusun veya busun deme hakkına sahip değildirki bu yetkiyi nereden alıyor yargılıyor karar veriyorsunuz. Her toplumun kendie has bir dini var, elbetteki herkes kendi dinini savunacaktır. Burada dinleri çekiştirmenin ne anlamaı var anlayamadım.
Eğer başarı, teknoloji gelişme açısından bakarsak her alanda islam devletleri neden hep geride kalmıştır bunun iyi analiz edilip öz eleştiri yapmak gerekmezmi.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.06.2009, 13:28   #13
heartache58
Usta Yiğido

heartache58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

heartache58 Şuan heartache58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.02.2014 13:13

Tecrübe Puanı: 768 heartache58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
seva Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Neden Peygamber efendimize her türlü belalarla imtihan etmiş Peygamber efendimizde diyor Her türlü imtihanla deneniyorsunuz sabredin diyor insan olmak demek imtihanlara katlanmak demektir...
1.biz dini peygamberler kadar yasayamayız..
2.imtihanlara katlanamıyoruz demiyorum dikkatli oku..imtihanları gecemıyoruz bazen diyorum..buda hata yapmamıza neden oluyor
heartache58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.06.2009, 13:33   #14
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2155 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
ÖnceVatan_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Din Allahla kul arasındadır. Bunu 3.kişinin bilmesi zaten zor. Bir başkası sen şusun veya busun deme hakkına sahip değildirki bu yetkiyi nereden alıyor yargılıyor karar veriyorsunuz. Her toplumun kendie has bir dini var, elbetteki herkes kendi dinini savunacaktır. Burada dinleri çekiştirmenin ne anlamaı var anlayamadım.
Eğer başarı, teknoloji gelişme açısından bakarsak her alanda islam devletleri neden hep geride kalmıştır bunun iyi analiz edilip öz eleştiri yapmak gerekmezmi.
Herşey din değilse herşeyde insan Allah arasında değildir tamam mı..
Yargılamak değil lafi nerden anlıyorsunuz sadece gerçekleri yaz görün sen şusun sen busun demekte insanların öldürdüğü zaman sen katilsin diyemez o zaman...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.06.2009, 13:41   #15
kasparix
Usta Yiğido

kasparix - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kasparix Şuan kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2011 16:53

Tecrübe Puanı: 707 kasparix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bırakında arkadaslar imtihanı yapan geçip geçmediğinize kara versin..burda konusurken bile kendinizle çelişmeyin barii..hem hakim hem avukat olmayalm aynı zamanda..
tatli dılli bacımm..bu memleket bu hale o ne güzel yasıo kelli feliili dediğin adamlar ve atalarının asırlar süren oyun komplo ve kirli propagandaları ile geldi....Atatürk bunları farketti ama ömrü vefa etmedi sadece..Dinini yasayanlar çocuklarını imamhatplere kuran kurslarına hapsetti neden çünki jöhnler diyorduki, sayısı 5.000 i bulan yabancı poztf bilimlerin ağrlıklı okudulduğu okullarda ,müslümanın çocuğu okumaz ne işi var jöhnler okudu ve senınde bahsettiğiğn kemik kadro oluşdu işde...müslüman türk naptı kuran kurslarında kuranı ezberledi sadece sorulan dini sorulara bile cevap veremedi mealini anlatamadı....islami misalleri ahlakı bile anlatamadı ..o iş bile tam anlamıyla yaptırılamadı...gerekli olan ama tahribatı müslüman türke büyük olan inkılapların etkisinden silkinip uyanması işde anca geldı BU ASRA DAYANDI...işde artık müslüman türk okuyor ,,olayları analiz ediyor .atasına v dinine peygamberine inanclarına saygı ve vefa duyuyor...artık bizde varız diyor...ben inançlarımla değerlerimle türklümle varım diyor...ve ilk gagyı bir heraklit darbesiyle yumartasının kabuğunu çatlatırcasına vuruyor...asırlardır sığlaştırılış ,yozlaşdırılmış narkozun etkisiyle daldığı uykusundan uyanıyor inallah.ALLAHIN İZNİ VE İNAYETİYLE...
kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.06.2009, 13:53   #16
seva
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 2155 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
heartache58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
1.biz dini peygamberler kadar yasayamayız..
2.imtihanlara katlanamıyoruz demiyorum dikkatli oku..imtihanları gecemıyoruz bazen diyorum..buda hata yapmamıza neden oluyor
Geçemiyoruz demeyi biliyon da katlanmayı mı bilmiyosunuz imtihanda işte bu yüzden vardır ve çekilen imtihanlar vardır ki doğrusu dayanılması güçtür bunları bilmek önemli imtihan olduğu bilmek ve sabretmek hem geçemeyince çok mu iyi oluyor

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
Alt 06.06.2009, 14:03   #17
heartache58
Usta Yiğido

Alıntı:
Geçemiyoruz demeyi biliyon da katlanmayı mı bilmiyosunuz imtihanda işte bu yüzden vardır ve çekilen imtihanlar vardır ki doğrusu dayanılması güçtür bunları bilmek önemli imtihan olduğu bilmek ve sabretmek hem geçemeyince çok mu iyi oluyor
ya ben ne diyorum sen ne diyorsun,tekrar tekrar oku benm yorumlarımı..algılama güçlüğümü çekiyorsun anlamıyorumki..
heartache58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.06.2009, 14:15   #18
seva
Usta Yiğido

Alıntı:
ya ben ne diyorum sen ne diyorsun,tekrar tekrar oku benm yorumlarımı..algılama güçlüğümü çekiyorsun anlamıyorumki..
Geçemiyoruz diyorsunuz zor diyorsunuz ben anlıyorum sizi ama Geçemiyoruz diyorsunya onun bilincindemisin sen??????????????????????????? ??????

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
Alt 06.06.2009, 14:26   #19
heartache58
Usta Yiğido

Alıntı:
Geçemiyoruz diyorsunuz zor diyorsunuz ben anlıyorum sizi ama Geçemiyoruz diyorsunya onun bilincindemisin sen??????????????????????????? ??????
her imtihan zor,hepsinide gecemıyoruz diye birsey soylemedm ben..gecemediğimiz imtihanlarda hatalara sebep oluyor diyorum..ayrıca bilincinde olmasam gecemıyoruz demem değilmi?
Alt 07.06.2009, 16:57   #20
seva
Usta Yiğido

Alıntı:
her imtihan zor,hepsinide gecemıyoruz diye birsey soylemedm ben..gecemediğimiz imtihanlarda hatalara sebep oluyor diyorum..ayrıca bilincinde olmasam gecemıyoruz demem değilmi?
evet biz biliyoruz pek çok şeyi biliyoruz ama
sadece biliyoruz bilmek neden bizi günahtan uzaklaştırmıyor? mesela önümüzde bir uçurum plduğunu bildiğimizde yolumuzu değiştiririz ilerde kaza var yada göçük var gibi bir trafik levhası gördüğümüzde hızımızı azaltır tedbir alırız ama Allah var biliyoruz cennet cehennem var biliyoruz şu ameller cennetlik şu ameller cehennemlik biliyoruz ama yinede cehennemlik amelleri yapıyoruz neden peki?
çünkü zihnimizdeki iman kalbe inmemiş yani biz zihinsel olarak bazı şeyleri biliyoruz ama kalben tatmin değiliz zaten hesap günündede aklımızdakilerle değil kalbimize indirdiklerimizden sorulacağız işte o zaman dünyada alim aydın bülbül gibi şakıyanların hiç birşey bilmedikleri ortaya çıkar çünkü bildikleri zihinlerinde kalplerine inmemiştir bir gün Hz peygamberin torunlarında İmam Caferi Sadıka soruyorlar ya imam
biz sizin günah işlemedinizi biliyoruz ama günahı aklınızdan bilegeçirmedinizi duyduk bu nasıl oluyor İmam Caferi Sadık o kişinin cahil bir kimse olduğunu göz önüne alarak şöyle bir misal verir mesela sen ihtiyacını gidermeye gittiğinde hiç düşündün mü şu pislikten biraz yiyeyim diye adam hayır asla öyle birşey düşünmem İmam da şöyle cevap verir
bizim içinde günah böyledir biz günahın hakikatini bildiğimiz için günah işlemeyiz
işte bizde günahları tanıyoruz ama hakikatini tam olarak bilmiyoruz çirkinliğinin tam
farkında değiliz

CANDA ÖZÜR OLMAZ...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)