Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Özel Üniversitemiz Olacak - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.05.2014, 07:38   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 897 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Özel Üniversitemiz Olacak

CÜ Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, Sivas’a ikinci bir devlet üniversitesi kurulması yönündeki çalışmaların devam ettiğini belirterek bunun yanı sıra, özel bir üniversite kurmak için girişimde bulunulduğunun da müjdesini verdi.

“ÖĞRENCİ SAYIMIZ 50 BİN DE KALMALI”

Diğer faktörlerin yanı sıra Sivas’ın eğitim yatırımları ile de kalkınabileceğine inandıklarını belirten Kocacık, çevre illerde 3-4 üniversite varken Sivas’ın da bu gerçeği görüp, buna göre hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Kocacık; “Eğitim yolunda kalkınma çerçevesinde 45 bine dayandı öğrenci seviyemiz ama kaliteyi bozmamak adına öğrenci sayımızın 50 bine kadar gelmesi ve orada durmasını istiyoruz. Çünkü sadece öğrenci sayısını artırmak hedef değildir. Öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısında üniversiteler arasında 25’inciyiz. Öğrenci sayısında 18’inciyiz. Tüm devlet üniversiteleri içinde 51’inciyiz. Tıp Fakültesi oranları içinde 41’inciyiz. Bunları hep takip ediyoruz. Acaba biz yayınlarla daha kaliteli hale gelip nasıl yükseltebiliriz bunun çabasındayız. Onun için 50 binde kalmamız kaliteyi koruma adına çok önemli.

Bunun için de ikinci bir üniversiteyi düşündük. İkinci üniversite için de daha önceki dönemlerde Valilik, Belediye, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Kent Konseyi olarak hep beraber bir metin hazırladık. Altyapısını hazırladığımız bir teklif vardı ‘4 Eylül Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ devlet üniversitesi olarak. Bakanımıza, milletvekillerimize sunduk. Bakanımız çalışmalarını götürüyor. Bu ayın 28 ve 29’unda bununla ilgili görüşmelere devam edeceğiz hızlandırılması noktasında. Bunun için biz elimizden geleni yapıyoruz ama bizi aşan şeylerdir. İnşallah bununla ilgili sonuçlar istediğimiz gibi gelişir” ifadelerini kullandı.

ÖZEL ÜNİVERSİTE İÇİN YER ARANIYOR…

Devlet Üniversitelerinin yanı sıra özel üniversitelere de ihtiyaç olduğunu belirten Kocacık, bu yönde gelen taleplerin önünü açmak gerektiğini söyledi. Bu doğrultuda Sivas’ta özel bir üniversite kurmak için girişimde bulunulduğunu belirten Kocacık, yer bulunduğu takdirde çalışmaların başlayabileceğini söyledi.

Kocacık, şu şekilde konuştu:

“Eğitim yoluyla kalkınmada özel üniversitelere de ihtiyaç var. Ben kendi adıma girişimde bulundum. Hüsnü Özyeğin Bey Sivaslı Lütfü Abay ile burada özel bir üniversite kurmaya hazır. Bir tek şey istiyor. Hocam bana arsayı verin, gerisine karışmayın diyor. Ben bunu Belediye Başkanımız Sami Bey’e ilettim. ‘Hocam yoğunluk bir geçsin değerlendireceğiz’ dedi. Bunu şunun için söyledi. Kıbrıs’ta Sivas’tan gidip okuyan 5 bine yakın öğrenci var. 2 bin 500’ü Sivas’a gelse ne kadar fayda sağlar. Aileler, sadece oraya verdiği harçla yetinir. Yol parası, beslenmesi burada kalır. Böyle hesaplar yapıyoruz.

Bir devlet üniversitesi daha, bir ya da iki özel üniversite, TOBB açarsa ki, o fakülte olacak ama hepsiyle birlikte Sivas bir eğitim kenti olur. Etrafımızdaki illere bir bakalım. Kayseri, Konya, Eskişehir hepsinde 3-4 tane var. Biz de artık bu gerçeği görüp Sivas’ta eğitim yoluyla kalkınmanın şat olduğunu anlayıp bunun alt yapısını üst yapısını, hep birlikte kurumlar arası işbirliği ile yapmamız lazım. Arsa mı lazım? Uygun bir yerde bir arsa verelim. Gelsin yapsınlar. Arsa verdiğimizde bize getirisi daha fazla olacak ve bu insanları çekmemiz lazım.”

Sivas İrade Gazetesi
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.05.2014, 14:42   #2
sensetik
Tecrübeli Yiğido

sensetik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sensetik Şuan sensetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.03.2016 12:55

Tecrübe Puanı: 704 sensetik isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Özel Üniversitemiz Olacak

Alıntı:
Kocacık; “Eğitim yolunda kalkınma çerçevesinde 45 bine dayandı öğrenci seviyemiz ama kaliteyi bozmamak adına öğrenci sayımızın 50 bine kadar gelmesi ve orada durmasını istiyoruz
kalite mi? .............................. .

Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker!
Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.
Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhid'i...
Bedr'in arslanları ancak bu kadar şanlı idi
.
sensetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.08.2014, 13:06   #3
Warda
Yeni Yiğido

Warda - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Warda Şuan Warda isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 13:30

Tecrübe Puanı: 0 Warda isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Özel Üniversitemiz Olacak

Rektör bey çok güzel şeyler önermiş ve söylemiş bende katılıyorum. TOBB Üniversitesi için yer tahsis edildi her şey tamam, YÖK'e gönderidi 8-10 ay geçti hala YÖK'de tık yok (Üniversite açılsın diye). Nerde Sivas'ın bürokrat ve seçilmişleri ? Ayrıca özel Üniversite için yer sorunu var diyor rektör bey. Sami bey kalabalık bitsin ondan sora diyor. Sivas'da bu yer sorunu hep olmuştur ve bu kafaylada bundan sonrada olacaktır. Örnek Adliye binası için 6 yıl bekledik sonunda olmaması gereken yere kuruldu. Yeni stadyum olmayacak yere kuruldu. Türk Hava Kurumu havacılık fakültesi açacak yer yok ve bulunamıyor! Fabrika yapmaya gelen yatırımcıya bizimle ortak ol yoksa yer yok deyip postalıyorlar. Ya Allah aşkına bu Sivas KALKINIRMI ?
Warda isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil