Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Kadınca
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Kadınca Kadınca

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.06.2008, 16:27   #1
köyüm
Yiğido

köyüm - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

köyüm Şuan köyüm isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.07.2011 14:54

Tecrübe Puanı: 594 köyüm FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart görücü usulü ile evlenmeyi onaylıyormusunuz

evet görücü usulü evlenip çok mutlu olanlar var onlar müstesna ama bence isteyerek severek evlenen gençler daha mutlu oluyor ....
köyüm isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.06.2008, 16:31   #2
Fatihmd
Usta Yiğido

Fatihmd - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatihmd Şuan Fatihmd isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.11.2013 09:20

Tecrübe Puanı: 657 Fatihmd FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: görücü usulü ile evlenmeyi onaylıyormusunuz

Alıntı:
köyüm Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
evet görücü usulü evlenip çok mutlu olanlar var onlar müstesna ama bence isteyerek severek evlenen gençler daha mutlu oluyor ....
Görücü usulu artık değişti eskiden kız - erkek düğüne kadar birbirlerini görmezmiş. Şimdi ise görüştürülüyorlar ve iki tarafta olumlu yaklaşırsa kız isteniyor vs.

Şimdi istatistiklere bakılınca uzun süre flört edip evlenen çiftlerde boşanma oranları çok yüksek.
Alt 21.06.2008, 16:34   #3
HaYLaZ
Usta Yiğido

HaYLaZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaYLaZ Şuan HaYLaZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.01.2010 22:12

Tecrübe Puanı: 674 HaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Görücü Usülü Genelde Eskiden Yapılırdı.. ( Su Anda Azda Olsa Yaapılıyor )
Ama Genelde Bosanma Oranları Flört Edip Ewlenenlere Göre Daha Az..
Paylasım icin Tesekkürler..
Alt 21.06.2008, 16:37   #4
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 13:57

Tecrübe Puanı: 790 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI

Yanılıyorsunuz aslında. İstatistiklere bakıldığında en fazla boşanmalar konuşarak evlenenlerde oluyor. Demekki nasıl evlilik yaptığın önemli değil, nasıl seçim yaptığın önemli...

Bana soracak olursanız görücü usulü diyorum. Hem dini inanışım hem de ailevi yaşam tarzım bunu öğretti bana.

Başkalarının yaşam tarzı, tercihleri beni kesinlikle ilgilendirmez. Kimse yanlış anlamasın, ben kendimde gezip-tozma olayını yanlış buluyorum.

Sonuçta flört diye nitelendirilen şey, zinaya teşvik ettiğinden dinimizce günah. Bu boyutu beni ilgilendiriyor.

Görücü usulü dediğimizde karşı tarafı hiç görmeden, konuşmadan, sadece ailenin isteğiyle olan evlilik diye değerlendirmek yanlış. Onun da uygun şekli var.

Evlatların rızası olmalı birkere...

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.06.2008, 17:02   #5
kasparix
Usta Yiğido

kasparix - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kasparix Şuan kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2011 16:53

Tecrübe Puanı: 704 kasparix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Anlamıorum görücü usulu evlenme neden yanlış anlaşılıo ya gidiosun görüosun anlasırsanız evleniosunuz söz nişsan düğün süreci gibi epey bi süre oluo neden milletimiz bu olayı anlıamıo ok tanımadan etmeden evleniolar sonra pişman oluolar yok kardesim öle bişe o benm deemin zamanndaymış gidio gösderiolar 2 gün sonra düğün oluyo şimdi öylemi Allah için sivasda gözünüzü seviym o eskidenmiş yani görücü usulünün o yönü,,,,herkes severek evlenmio oda var önmli olan sevginin üzerine kurulduğu saç ayakları .karsılıklı sabır anlayış ve tehammül ...DUA EDERSİNİZ KARDESİM RABBİM BİZİ SEV VE BİR BİRİMİZE SEVDİR SEVMEYE VE SEVİLMEYE LAYIK GÖR BİZ ÇILGINLAR GİBİ İSTEDİK DE O VERMEDİ Mİ .bir de bize verilen hayatın gayesi olarak değilde o amaca götürecek bir araç olarak görelim inş..yoksa kocam bni sevmio kıskandrmalıyım cart ...bunlar insanları basitleşdirr kanaatimce ....aile de kim daha dindarsa ilmi melekeleri daah öndeise o ona tabii olur ..gerisi gelir inş Allahdan layıkıyla isteyi bildiğimiz ölçüde inş....birde küçük sosyolojik bi tespt yakın cevrelerinden evlenen insanların akrabalık ilişkerinden tutunda örf adet gelenek ve göreneklerin devamlılığı kutsi değrler konusnda yani konusunda uzak çevreden farklı kültürden evlennlere nazaran daha ileri bi bu ilşkilerin olduğunu gördüm tabiiki farklı kültürden kafamıza uyan insanlarlada gönül hayat birlikteliği kurabiliriz inş ancak ben biziim yörenin düğün isteklerini anlyor değilim eywallah ama çok lüzümsuz gibi görünen yönleride var gösderiş düğünleri olmamalı....çeyizler bi kamyon masallah ancak en çok üzüldüğüm nokda çeyizlere konulan kur an ların süs eşyası olark algılanması.....o gelinler evlernden o sasalı çeyizlerle değil bnce o kuranın güzel ahlakları ile çıkmalılar her ikiside olsun farketmez.....
kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.06.2008, 17:40   #6
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 860 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Yok görücü usulü evlenmem şahsen başkasına güzel gelen huyu güzel gelen ,bana gelmeyebilir.Karşıyım yani.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.06.2008, 19:16   #7
!~+4upn| q!y4rI
Usta Yiğido

!~+4upn| q!y4rI - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

!~+4upn| q!y4rI Şuan !~+4upn| q!y4rI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.01.2014 21:39

Tecrübe Puanı: 640 !~+4upn| q!y4rI FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

aileler daha medeni ise nden olmasın yani sağlıklı kararlar verebilen.. erkeğe baktıklarında kızlarını gözü önünde bulundurarak haa bu bunun huyuna uyuor şu şunun huyuna uyuyor....
Hayde başla horona

Suşehri/Akıncılar
!~+4upn| q!y4rI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.06.2008, 19:25   #8
FatihCan
Usta Yiğido

FatihCan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FatihCan Şuan FatihCan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.07.2009 14:15

Tecrübe Puanı: 740 FatihCan COK SEVILEN BIR KISIFatihCan COK SEVILEN BIR KISIFatihCan COK SEVILEN BIR KISI

Valla yapılan yorumlarıççç ve özellikle tecrüblei abilerimiz ve ablalarızdan bekliyorumm.... çünkü bu konuda benim için tam bir muamma
Alt 21.06.2008, 22:04   #9
gürün_güzeli
Tatlı Yarışması 1.si

gürün_güzeli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gürün_güzeli Şuan gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.01.2014 09:32

Tecrübe Puanı: 905 gürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDI

hayırlısı neyse o olsun Allah büyük seçimimizde de o yardımcı olur...

HayAtıMa qiRen heRkese YasanmıS heRseYe TesekküRLer BüyüYoRm siziNLe...
gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.06.2008, 22:06   #10
sivaslı_gız
Tecrübeli Yiğido

sivaslı_gız - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslı_gız Şuan sivaslı_gız isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2009 13:56

Tecrübe Puanı: 644 sivaslı_gız TAM BIR BEYEFENDIsivaslı_gız TAM BIR BEYEFENDIsivaslı_gız TAM BIR BEYEFENDIsivaslı_gız TAM BIR BEYEFENDI

yaşasın feminizm!!!!
şaka bi yana sadece izdivaçta deil herşeyde aile görüşü şarrt önemli

ARTIK FARKINA VARSAN DİYORUM!!
sivaslı_gız isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil