Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.07.2008, 09:46   #1
umit_koc
Tecrübeli Yiğido

umit_koc - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

umit_koc Şuan umit_koc isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.11.2013 23:20
Tournaments Won: 7

Tecrübe Puanı: 641 umit_koc FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Hangi meslek aşkını nasıl ilan eder

Haftaya hem güler yüzle başlamak hem de meslek erbablarının toplum nazarında nasıl algılandığını görmek için, birbirinden komik ilan-ı aşklara göz atalım:
Ayakkabıcı : ah sevdiceğim sensiz hayat bana bi numara küçük geldi, kalbimi vurdu, su toplattı hop hop hoplattı, canım yanıyor ne olur dön..

Bilgisayarcı: açtım kapadım kendimi yine de düzelemedim sensiz.. printerım ol yaz beni yarım yarım..

Moderator: senden kilitli bir topicim olsun istiyorum sevgilimm tam bizim mod'a göre göre...

Müzisyen : kalbimin sol anahtarı, yarımlık notam, bu porte var ya.. sana feda olsun

Kasap: senin o bakışların yarim, iki kere çekilmiş kıyma gibi lap diye yapıştırır tezgaha beni.. sinirlerim ayıklanır sesini duyunca.. ben seninim artık, ister inegöl köfte yap beni ister cızbız..

Şoför: tepnemi kaybettim sen benden gittin gideli.......

Avukat: itiraz ediyorum sayın aşkım.....böğrüm müvekkil misali yanmakta sana tutulalı.....

Manav: domates yanaklım....patlıcan dudaklım......enginar kılıklım......3 kilosu bir milyonluk bir aşk değil benimki......

Milletvekili: bizim kasabaya yapılcak köprünün inşaatına başladık...15 sene sonra....beni ööle değiştirdin ki vaadettiklerimi yapmaya başladım.....

Doktor : öksür sevdiğim, ciğer filmin pırıl pırıl, gönlünce öksür sevdiğim... hapşur sevdiğim grip aşısı gibi senin aşkın, beni mikroplardan korur sevdiğim

Haber Spikeri: Iyi aksamlar..Evdeki telefondan bildiriyorum.Dun aksam beynime ulasan sinyale gore, sana asigim ve seviyorum.Bir dahaki konusmamiza kadar hoscakal

Çiftçi : buğday başağı gibi sarı saçların, rüzgarda mağrur boynunu büker güzeller güzeli.. gel de aşık olma

Benzinci : sulandırılmış mazot gibi motoru bozan adamlardan değilim ben.....petrol rafinerisine döndüm seni seveli.....

Bodyguard : Seni çok pis döverim benim asabımı bozma.....seviyoz dedik ya.....şimdi kaybol.....

Lunaparkçı:gondoldan indim çarpışan otom arızalandı.....sigaralara denk gelmiyor kasnaklar......dönme dolap ettin beni peşinde.....yeter artık aşıkım uleeen

(Hürriyet)

Hiçbirşey için "BENİMDİR" deme,

sadece de ki;

"YANIMDADIR"

Çünkü ne altın, ne toprak, ne sevgili, ne hayat, ne ölüm, ne huzur, ne de keder..
.
DAİMA SENİNLE KALMAZ ....
umit_koc isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.07.2008, 10:50   #2
fatoş_yvz
Usta Yiğido

fatoş_yvz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fatoş_yvz Şuan fatoş_yvz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.05.2010 14:19

Tecrübe Puanı: 730 fatoş_yvz FAZLA SÖZE GEREK YOKfatoş_yvz FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: Hangi meslek aşkını nasıl ilan eder

hehe çok guzel olmuş ya eline saglık ben muhasebecıyıde istıyorum amaa

hayaT Ne qaRip b!R vaRsıN bir yok......
fatoş_yvz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.07.2008, 12:05   #3
arikarinkuchi
Usta Yiğido
NO AVATAR

arikarinkuchi Şuan arikarinkuchi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.09.2015 23:05

Tecrübe Puanı: 1066 arikarinkuchi FAZLA SÖZE GEREK YOKarikarinkuchi FAZLA SÖZE GEREK YOK

Avukat: itiraz ediyorum sayın aşkım.....böğrüm müvekkil misali yanmakta sana tutulalı.....

aha benim meslek böleymiş
A nasına Bacısına Saygı Duyan
S ivaslı Yigidolarız Biz..!!!
arikarinkuchi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.07.2008, 12:10   #4
Melankolia
Usta Yiğido

Melankolia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Melankolia Şuan Melankolia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.08.2009 13:07

Tecrübe Puanı: 689 Melankolia BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Spikeri: Iyi aksamlar..Evdeki telefondan bildiriyorum.Dun aksam beynime ulasan sinyale gore, sana asigim ve seviyorum.Bir dahaki konusmamiza kadar hoscakal

Haber Spikeri değil ama
Melankolia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.07.2008, 12:15   #5
umit_koc
Tecrübeli Yiğido

muhasebeci içinde yazayım ama

alırkenmi satarkenmi?

ama sana bir muhasebeci aşk mektubu yollayım

sadece de ki;

"YANIMDADIR"

Çünkü ne altın, ne toprak, ne sevgili, ne hayat, ne ölüm, ne huzur, ne de keder..
.
umit_koc isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.07.2008, 12:17   #6
Melankolia
Usta Yiğido

Melankolia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Melankolia Şuan Melankolia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.08.2009 13:07

Tecrübe Puanı: 689 Melankolia BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Bide psikiyatri için baksan olabilermi
Melankolia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.07.2008, 12:21   #7
umit_koc
Tecrübeli Yiğido

SEVGILIM..
Seni ilk gordugum an, aksam kasa sayiminda açik vermis veznadar gibi beynimden vurulmusa dondum. Uzun vadeli
mukerrer bakislarin altinda yildirim teftisi geciren bir sube muduru gibi saskinim. ALLAH vergisi tedavul kiymetlerin, henuz yari mamul emtiana, bayrak merasimindeki gibi siralanmis dislerine, kirmizi bakiye veren dudaklarina baktikça tansiyonum mevduat grafigi gibi inip çikiyor. Subeler cari hesabina donmus arap saçlarin tasfiye tarihi belli olmayan ekstreler gibi sana esrarengiz bir hava veriyor. Insallah birgun demirbasim olursun...

Seni taniyali kalbim, bilanço çalismalarina yeni baslamis muhasebe servisi gibi karmakarisik. Pencerenin onunde koruma gorevlisi gibi dolastigim gunleri ve geceleri unutamiyorum. Gizli ve sahsina gondermis oldugum sifresi kapatilmamis ask
mektuplarimi vicdaninin muhaberetinda kayda almadigina uzuldum, nazarinda sanki bir isimsiz sertifika gibiyim.
Ailenize iç guveysi olarak alinma teklifini, babanin torba kadro bulunmadigi gerekçesi ile reddetmesi beni terfisi geciken memur gibi perisan etti... Ailen nezdinde bir kurus iz kiymeti kadar degerim yok mu?

Hiddetimden o fabrikator isveren babana ne diyecegimi çok iyi biliyorum. Kusuruma bakma ama zaten babanin
cigeri ile italyan lireti arasinda bir fark goremiyorum. Ama yeni memur kiyafet yonetmenligine uygun gorunumüm gomlegi tasmayan ense trasim, asalet ve kefaletim buna manidir...

Bir evet demen beni banker kuyrugunda odeme sirasi gelmis bir vatandas gibi mutlu edecektir. Seni istemekte herhangi bir usulsuzluk goremiyorum. Yonetim kurulu karari gibi sana ask teklifimi her yil yenileyemem. Bu ilk ve son teklifimdir. Ne olursun reddetme. Askimi yillardir tahsili gecikmis alacaklarda birakma.

Butun çeyizlerinin de, su anda annenin yediemininde bulunmasi yuva kurmamizi engelleyemez. Babanin cuzdanindan usulsuz yapacagin buyuk montanli virman iki hafta balayi geçirmemize yeterli olacaktir. Annenin boynundaki menkul kiymetlerin degeri inan bizi iki yil odemesiz donemi olan uzun vadeli kredi almis bir musteri kadar rahatlatacaktir. Dogum kontrol hapi alip isgucu kayibina meydan vermezsen iki yil içinde kayinvalidemin ongordugu çocuk sayisi hedeflerine ulasacagimiza emin olmani isterim.

Baban sagda, solda aylik durumumu soruyormus. Sana her an askimin avukat bilançosunu devre sonu beklemeden
çikartabilirim ama korkarsin diye çikartmiyorum. Kisa vadeli bakkal borçlarimin çok olmasi -likitide sikintima ragmen- aktifimde yer alan ipimle kusagim, elbet bizi feraha çikartacaktir. Dugunumuzdeki Temsil ve agirlama giderlerini babanin ankes limitlerinden kullanabilsem bahtiyar olacagim. Ihracat-kredi tebligleri gibi hergun karekter ve tutumu degisen
babani gormemek için odeme guçlugu içindeki bankerler gibi kaçacak delik ariyorum. Ailenle mutabakat saglarsam yaz ortasinda yakacak yardimi almis personel gibi sevinecegim.

Damat aday adayi olarak ailenize giris formumu personel muduresinden donme annenin kabul etmedigi haber almis bulunmaktayim. Seninle arama 3.sahis gibi giren supheli alacakli suratli annene teleksli en derin tessuflerimi bildiririm. Ailenin hukmu sahsiyeti kiligindaki sahsiyetsiz babanada 5. icra kanali ile en derin ve aci istirapli telbigatlarimi sunarim...

Seni artik maliyeden vergi kaçirir gibi kaçirmaktan baska çarem kalmadi. Sonradan verecegin pismanlik dilekcesini de mumameleye koymayacagimi bilmeni isterim. Aktif karakterim sulalenizi zamansiz amorti edecektir. Aldigim yan odemelerle seni perensesler gibi yasatacagima soz veriyorum. Ileride alacagim emekli masim da sana feda olsun.

Sevgilerimle

sadece de ki;

"YANIMDADIR"

.
Alt 14.07.2008, 13:50   #8
sivaslibebeq_
Yiğido

sivaslibebeq_ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslibebeq_ Şuan sivaslibebeq_ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.06.2009 19:18

Tecrübe Puanı: 583 sivaslibebeq_ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ümit bide bankacılar için yazzsan benm aşkım bankacı olcekde : veya bence kamyoncular dolmuscular fln yap komix olur hani
sivaslibebeq_ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.07.2008, 13:52   #9
haythuyt
Usta Yiğido

haythuyt - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

haythuyt Şuan haythuyt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.08.2012 13:55

Tecrübe Puanı: 762 haythuyt isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

FIZIKCI NE DER ACABAA.............. ....................

MEKANIN CENNET OLSUN REİS
haythuyt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.07.2008, 13:54   #10
gürün_güzeli
Tatlı Yarışması 1.si

gürün_güzeli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gürün_güzeli Şuan gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.01.2014 09:32

Tecrübe Puanı: 906 gürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDI

hemşire ne der....................

HayAtıMa qiRen heRkese YasanmıS heRseYe TesekküRLer BüyüYoRm siziNLe...
gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)