Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Menkıbeler & Dini Hikayeler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Menkıbeler & Dini Hikayeler (Menkıbeler & Dini hikayeler burada)

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 03.09.2009, 16:22   #1
Naksidamlasi
Yiğido
NO AVATAR

Naksidamlasi Şuan Naksidamlasi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.01.2013 10:50

Tecrübe Puanı: 574 Naksidamlasi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Almanya'dan İsmailağa'ya

Almanya'dan İsmailağa'ya

Ali weber isimli Almanya'da yaşayan kardeşimizin hidayet öyküsü...Bizzat kendi yazısıyla takdim ediyoruz buyrun :
Selamun aleykum! ALLAH'a hamd ediyorum ki bana bu kapıyıı gösterdi ve nasib etdi elhamdulillah.

Ben kendim Almanim, kücük yasda müslüman oldum 12idim. 20 yasimdan sonra Islami daha iyi yasamaya calisdim.Cogu zaman teblig cemaat ile geziyordum..Ben ondan sonra heralde bütün cemaatlere arastirdim.Baze yanlis Tarikatlar yüzünden tarikat düsmani oldum nerdeyse.Bir günde Mevlana Camiye gitdim Berlinde, o günde orda Sohbet vardi,bende o sohbete katildim dinledim ve Hocaya asik oldum o hoca tabiki bizim Cübbeli Ahmet hocamiz ALLAH hayirli uzun ömür nasib etsin.

Bu sohbetden sonra dedim ,tamam bu cemaatden baska istemem.Berlinde arastirdim nasil ve nerde bulabilirim bu cemaat. Bir amca bana demis Türkiyde Mahmud efendi hazretleri var Cübbeli Hoca onun müridi,Istanbul Fatih Carsambada oturiyor. Bende düsündüm nasil gidebilirim. Ben o günlerde bir rüya gördüm,o rüya da sabah kalkdim helaya dogru giderken baktim ki yatak odasinda isik yaniyor iceriye girdim baktim bir sakali,sarikli,cübbeli yasli bir zat ,valisin üstünde oturiyor elindede bastonu vardi,bir kac adim geri gitdim ve odasini terk etdim ayni zamanda uyandim. Uyandimda cok acaib bir his vardi bende,bu rüya hemen bir Hocayi anlatdim,ve bana demisdi ki belki Mahmud efendiy hz. gördün. Bende artik daynamadim ve Türkiye gitdim.

Türkiye vardimda Taksiye bindim heycanli heycanli geldim artik.Ismailaga efendi caminin önünde biraz durdum kalbim nerdeyse patliyacakti,iceriye girdim. Ordakilere dedim Almanyadan misafir olarak geldim hemen Sabancali Mehmed Abi bana bir oda gösterdi ALLAH ondan razi olsun esyalar orda biraktim,bana dedi camide bekle bende gitdim,namaz vakti yaklasdi bende cok heycanladim.

Ezan okuniyordu baktim herkes ayag kalkiyordu ve herkes arkaya dogru bakmaya basladi icimden dedim tamam artik.. Bir baktim Efendi hazretleri geliyor,okadar nurlu bir zat hic görmedim ayni zamanda baktim o benim rüyamdaki ayni zat kiyafet vs. hebsi ayni. Ben kendimi tutamadim artik aglamaya basladim,öyle agladimki hayatimda ilk defa bukadar agladim herkes beni deli zanetmis heralde.... Elhamdulillah O günde dersimide aldim. O gün ne gündü... ALLAH Efendi hazretleri hayirli uzun ömür versin.. Bu fakir 34 yasina girecek insaALLAH ve ömür boyu Efendi hazretleri terk etmez insaALLAH...ALLAH ayrilmasin. amin.

Yazi hatalar olabilir insaALLAH af buyrun

Ali weber

Elhamdüillah
Naksidamlasi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.11.2009, 20:58   #2
MİKAİLOGLU
Usta Yiğido

MİKAİLOGLU - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MİKAİLOGLU Şuan MİKAİLOGLU isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2010 19:56

Tecrübe Puanı: 816 MİKAİLOGLU FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Almanya'dan İsmailağa'ya

GÜZEL PAYLAŞIM.SAĞOL.
MİKAİLOGLU isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)