Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Röportajlar
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Röportajlar Yapmış Olduğumuz Röportajları Burada Bulabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.06.2007, 23:40   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart VALİ VEYSEL DALMAZ İLE RÖPORTAJ

SivasTuning Sivas Sorumlusu Bekir Bayrak'ın Sivas Valisi Sayın Veysel Dalmaz ile yaptığı röportajı sizlere sunuyoruz.

Sayın Valim, öncelikle kısaca kendinizden bahseder misiniz?

1958 yılında Antalya İli Kumluca İlçesinde doğdum. İlk ve Orta Okulu Kumluca İlçesinde, Liseyi ise parasız yatalı olarak Niğde ilinde tamamladım. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesini bitirdikten sonra İzmir Urla, Afyon Sultandağ, Erzurum Hınıs, Isparta Keçiborlu kaymakamlıklarında bulundum. İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulunda Mülkiye Müfettişi ve Mülkiye Başmüfettişi olarak görev yaptım. Akabinde de yine İçişleri Bakanlığı’nda Bakan Danışmanlığı görevlerinde bulundum.

2004 – 2006 tarihleri arasında Gümüşhane Valiliği görevinin yürüttükten sonra 25.09.2006 tarih ve 10968 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Sivas İline Vali olarak atandım.

Sivas’ımız ile ilgili görüşlerinizi alabilir miyiz?

Sivas; tarihin her döneminde önemini ortaya koymuş, yetiştirdiği insanlarıyla halk kültürümüzü zenginleştirmiş, Anadolu’nun ortasında, geçmişten gelen eserleri ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken, güzel bir ilimizdir. Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde önemli bir yerleşim yeri olan
Sivas, Milli Mücadele döneminde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını 108 gün ağırlayarak, Cumhuriyetin temellerinin atılmasına vesile olmuştur. Gerek yer altı-yer üstü zenginlikleri, gerek dünyada eşine az rastlanır kültürel ve doğal güzellikleri bulunan Sivas’ımız, özelikle son yıllarda gelişme ve çağı yakalama yönünde önemli adımlar atmıştır.
Birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneğinin sunulduğu Sivas’ta Vali olmaktan büyük onur duymaktayım.

Sivas’ımızı geleceğe taşıyacak hedefleriniz nelerdir?

Genel olarak değinecek olursam; Valilik olarak özellikle ilimizin sanayileşmesi ve turizm sektöründe üst sıralara gelerek, dünyaya açılması yönünde önemli çalışmalar yapmaktayız. 2004 yılında 5084 sayılı Teşvik Yasası kapsamında alınan ilimiz, bu tarihten itibaren yıllardır süren suskunluğunu bozmuş ve özellikle ekonomik alanda önemli gelişmeler göstermiştir.

Kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımız arasındaki birlik ve beraberlik duygularıyla topyekun olarak başlatılan kalkınma hamlesi sonucunda bugün 1. Organize Sanayi Bölgesi artan talepleri karşılayamaz olmuş 2. OSB’nin kurulması için çalışmalar başlatılmıştır.

Gerçektende Sivas sahip olduğu potansiyeller ile yatırımcılara ve işadamlarına geniş bir yelpazede uygun ve karlı yatırım fırsatları sunmaktadır. İlin doğal kaynaklarının ve mevcut yapısının yanı sıra Sivas’ta yatırımlara sağlanan destekler de kentin yatırım için cazibe merkezi olmasında önemli rol üstlenmektedir.

Teşvik Yasası’nın yatırımcıya sağladığı kolaylıkların yanı sıra ilimize gelecek bütün yatırımcılara, her konuda, yakın işbirliği imkanı da sunulmaktadır. KOSGEB Bürosu, Orta Anadolu İhracatçılar Birliği ile Gümrük Müdürlüğü’nün ilimizde bulunması, hizmetlere kolay ve hızlı erişimin sağlanmasında, dış ticaret işlemlerinin yerinden yürütülmesine vesile olmaktadır.

İlimizde her geçen gün sayısı artan banka şubeleri aracılığıyla da işadamlarımız, finansal hizmetlere kolayca erişebilmektedir. Valiliğimiz bünyesinde hizmet veren Avrupa Birliği Bürosu da uluslararası kaynakların ilimiz açısından en üst düzeyde değerlendirmesi hususunda gerekli bilgi akışını sağlamakta, bugüne kadar hazırladığı projelerle de toplamda milyonlarca Euro tutarında hibenin ilimize girmesine vesile olmaktadır.

Devlet, yerel yönetimler ve sivil örgütler tarafından yatırımcılara böylesine yoğun destek ve hizmetin verildiği Sivas, özellikle maden ve turizm sektörlerindeki mevcut potansiyelinin değerlendirilecek, bu alanlardaki üretim ve hizmet açığını giderecek genç girişimcilere ihtiyaç duymaktadır. Zira kalitesi yurtdışında da tescillenen mermerlerin ve diğer maden zenginliğiyle bölgesinde ön plana çıkan Sivas, dünyada eşi benzeri bulunmayan Kangal Balıklı Kaplıcası ve tedavi amaçlı kullanılan Sıcak Çermik gibi kaplıca suları ile de sağlık turizmi alanında iddialı bir çıkış yapma hazırlığındadır.

Sayın Valim, sitelerimiz hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Artık bilişim çağını yaşıyoruz. İnsanlar oturdukları yerden Internet kullanarak, bankacılık hizmetlerinden alış-verişlerine kadar tüm ihtiyaçlarını karşılamakta. Böylesine etkin kullanımın olduğu bir alanda Sivas isminin geniş kapsamlı yer alması bizleri mutlu etmektedir. Dünyanın her yerinden insanların Sivas hakkındaki bilgilere anında ulaşmaları başta ilimizin tanıtımı açısından son derece önemlidir.

Sayın Valim bu yoğunda temponuzda bize zaman ayırdığınız için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Bende yaptığınız çalışmalar sonucunda ilimizin isminin güzel organizasyonlarla anılmasına ve tanıtılmasına vesile olduğunuz için sizlere teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Röportaj: Bekir BAYRAK ve Haktan

Not: Sayın Valimiz Veysel Dalmaz beyin Sivasspor,Sivasspor taraftarları ve taraftar siteleri hakkında ki görüşlerini okumak için lütfen [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] sitemizdeki röportajın diğer bölümüne bakın...
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)