Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Gençlik Dönemi - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Serbest Dini Konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Serbest Dini Konular Güncel ve Özgün yazılar, Makaleler buraya

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.07.2012, 05:45   #1
mansur58
Usta Yiğido

mansur58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mansur58 Şuan mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.07.2014 06:38

Tecrübe Puanı: 641 mansur58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Gençlik Dönemi

Gençlik Dönemi

Gençlik, insan hayatının en dinamik anı, en verimli zamanıdır.
Bu enerjinin faydalı olması çok önemli ve dikkatli bir eğitimle mümkündür...

Gençlik önemli bir güç. Milletlerin geleceğini elinde tutan dinamizm. İyiye yönlendirildiği zaman, mutlu dünyamızın kurucusu; imparatorlukların kaynağı olur.
Kötüye kullanıldığı zaman, dünyanın baş belası olur. Romay’ı yakar cayır cayır...
İbrahim nebiyi ateşe vermek ister sadistçe...

Firavunlaşır, Nemrutlaşır, Ebu Cehilleşir, göz yaşı akıtmaktan, kan dökmekten zevk duyar haz alır.
Kansız yaşayamayan kan emici vampirlere dönüşür canavarlaşır.
Öyle ki; bir kaç kilogram bedenini, bir kaç metrekare dünyasını ve sadistleşmiş ruhunu benliğini tatmin etmek için yüzlerce, binlerce hatta milyonlarca insanı katlederek yok etme gereğini duyar.
İnananlara kan kusturur yaşama hakkı tanımaz.

Gerçek tabibinin elinde, terbiyeden geçer, kıvamını bulur.
İran ateşperestliğinin üstüne yağmur olur sağanak sağanak yağan.
Ve tarih "Ömer" yazar adilce...
Mute'de, imanlı gönüllere meltem olur serince...
Ve kılıçların helezonları "Halid" yazar harf harf...
Kudüs'de haçlı kilidini kırar çatır çatır.
Siyonistlere geçit vermeyen "Salahaddin" sedası yankılanır gürce çöllerde...
Anadolu'nun kapılarını açar imanlı bir millete. Ve beyaz atının üstünde bir sultan aslanlaşır, kaplanlaşır.
Selçuklu enkazı altından "Mevlana ve Yunus" çıkar mütevazice...

Roma'nın ödünü patlatır. Bizans'ın surlarını yıkar.
Ve yaşlı "Akşemseddin'in" yanında genç bir hünkar, karanlık bir çağa son verir ustaca...
Nihayet genç bir asker, atasından aldığı işaretle bir "Ulubatlı", sancağı surlara diker muhteşemce...

İşte gençlik budur. Bu gün bu gücün üstünde korkunç bir şekilde kumarlar oynanıyor.
Dün hakka, adalete, namuslu olmaya, vatana, bayrağa hizmet eden bu gücü, bu gün şer güçler kendi emelleri ve çıkarları doğrultusunda batıl yollarda kullanıyorlar.

Gençlik eğitim bekliyor, samimi ellerin hasretini çekiyor. Yüce dinimiz eğitime büyük önem verir.
Peygamberimiz (Sav) gençliğin üzerine titremiştir hep.
Mekke'de onlara her zaman yaşlılardan daha çok iltifat etmiş ve bu iltifatı da onlara çok görmemiştir. Medine'de, Ashab-ı Suffe çatısı altında terbiye etmiş. Onlardan, İslam'ın ilk dönemlerinde çok istifade etmiştir.
Bunlar zamanla Ali olmuş, Ebu Hureyre olmuş, Bilali Habeşi olmuş, Ebu Zer olmuşlar...

İşte bunun için Nebiyi Ekrem: "Size gençler için güzel davranmanızı tavsiye ederim. Çünkü gençlerin kalpleri yufkadır. Unutmayın ki, ALLAH beni bir şahit, müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdi. Gençler bana uydular ve beni anladılar, yaşlılar ise karşı çıktılar." buyururlar.

Gençlik bir milletin nabzıdır.
Gençlik ne ise millette odur.
Bir Batılı "Gençliği iyiye yönelten, insanlığı iyiye yöneltir" sözüyle gençliğin eğitiminde ne kadar hassas olmayı hatırlatır.

Gençliğin eğitiminde gerekli hassasiyeti göstererek şöyle seslenelim:

Sevgili gençler;
dünyanın neresinde yaşıyor olursanız olun hiç kimsenin kirli emellerine,
süfli çıkarlarına alet olmayın.
Kendi benliğinizi ve öz değerlerinizi koruyarak geleceğe güvenle bakmaya devam edin.
Şunu iyice kafamıza yerleştirelim ki bizim kendi tarihimizi, kültürel değerlerimizi bırakarak başkalarına benzemeye çalışmaya hiç ihtiyacımız yoktur.
Çünkü biz tarihi olmayan köksüz bir milletin çocukları değiliz.
Bir başkaları bizim tarihimizden istifade ederken biz ise maalesef kendi tarihini çok fazla bilmeyen bir millet haline geldik.
Öyleyse bizim geçirecek hovarda boş vakitlerimiz yok kardeşim.
Oyunu oynaşı bırakıp okumamız gerek okumamız ve yine okumamız gerek...

Kalın sağlıcakla

mansur58
mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı mansur58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 02.07.2012, 13:30   #2
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 14:31

Tecrübe Puanı: 683 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Gençlik Dönemi

Süper bir yazı. İçerisinde engin bilim fen, mantık, teknoloji, felsefe bilgileri ile dolu muhteşem akademik bir yazı..
Çok feyz aldım, tiz bu fikriyatı öğrencilerime aksettireceğim

Süper süper. Demek Hollanda böyle gelişti...
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.07.2012, 15:12   #3
mansur58
Usta Yiğido

mansur58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mansur58 Şuan mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.07.2014 06:38

Tecrübe Puanı: 641 mansur58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Gençlik Dönemi

Alıntı:
KAOS Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Süper bir yazı. İçerisinde engin bilim fen, mantık, teknoloji, felsefe bilgileri ile dolu muhteşem akademik bir yazı..
Çok feyz aldım, tiz bu fikriyatı öğrencilerime aksettireceğim

Süper süper. Demek Hollanda böyle gelişti...
Lafımı olur Kaos efendi, öğrencilerine selamlar hediyemiz olsun.
mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil