Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' ta Turizm > KIŞ TURİZMİ > Yıldız dağı kış turizm merkezi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.04.2014, 17:39   #1
YILDIZDAĞ
Usta Yiğido

YILDIZDAĞ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YILDIZDAĞ Şuan YILDIZDAĞ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2016 11:50

Tecrübe Puanı: 641 YILDIZDAĞ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Vali Alim BARUT ‘Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde

Sivas Valisi Âlim BARUT yapımı hızla devam eden ‘Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’ çalışmalarını yerinde inceledi.(22.04.2014)
‘Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’ İnceleme gezisine, Vali Âlim BARUT’un yanı sıra; Vali Yardımcısı (İl Özel İdaresi Genel Sekreteri) Salih AYHAN, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Okçin AKŞİT, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif EKİNCİ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim KILIÇ, İl Özel İdaresi birim müdürleri ve ilgili teknik personel katıldı.

Montaj çalışmaları devam eden mekanik tesisler ile yapımı süren bağlantı yolları hakkında Vali Yardımcısı (İl Özel İdaresi Genel Sekreteri) Salih AYHAN ve ilgili teknik personelden bilgi alan Vali BARUT, yaptığı açıklamada; "Bütün Sivaslıların hayali olan ‘Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’ yapım çalışmalarını incelemek ve görmek üzere geldik. Bu tesis hayal olmaktan çıktı, icraat olarak karşımızda. Burası sadece kayak merkezi değil barınma, dinleme ve sosyal tesislerin yer alacağı bir mekân haline gelecektir. Bu inşaat döneminde bir kısım yapıların yükseldiğini görebileceğiz." dedi.
İlimizin kış turizmine ilişkin güzel bir tesise kavuşacağını belirten Vali BARUT, konuşmasında; ‘‘Çalışmaların bu safhaya gelmesinde benden önce burada görev yapan arkadaşlarıma, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih AYHAN’a, Kayak Federasyonuna, bu tesisin yapım çalışmalarında yer alan ve bu zor şartlarda, yüksek rakımlı yerde emek veren yüklenici firma personellerine teşekkür ediyorum. Bu tesisler öncelikle çevre belde ve köylerde yaşayan vatandaşlarımıza hizmet edecek. Vatandaşlarımız bu tesise çok önem veriyorlar. Kamulaştırma aşamasında kolaylık göstererek yapılacak hizmetleri geciktirmedikleri için onlara da teşekkür ediyorum. Vatandaşla birlikte birçok kurumun güzel bir esere hep birlikte imza atıyor olmasının mutluluğunu yaşıyorum. Yapılan çalışmaların kazasız belasız neticelenmesini temenni ediyor, bu tesisin tüm Sivas’a ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. ’’dedi.

Buradan ayrılarak Yakupoğlan Köyü ve Yıldız Beldesini ziyaret eden Vali Âlim BARUT, Yıldız Belde Belediye Başkanı Mahmut AKTAŞ’ı makamında ziyaret ederek, burada bir süre sohbet etti ve belde hakkında bilgiler aldı.

Yapımı devam eden Paşabahçe mesire alanı bölünmüş yol çalışmalarını da inceleyen Vali Âlim BARUT, Belediye Başkanı Sami AYDIN ve yüklenici firma yetkililerinden detaylı bilgi aldı.

Yıldız Dağı Haber
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
YILDIZDAĞ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil