Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
KANGAL-Örencik - Sayfa 7 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > İlçelerimiz ve Köylerimiz (Sivas ilçeler) > İlçelerimiz > Kangal
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Kangal Kangal İlçesi ve Köyleri

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.02.2009, 09:23   #61
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2177 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: KANGAL-Örencik

Alıntı:
Sivasli Zekayi Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Selam

Köyümüze ugrayanlar, Kangali taniyanlar

ya biraz anlatinda okuyalim ! Birazcik olsun HASRET giderelim !

Imkani olan Resim veya Video cekip yüklesin !
zekayi aşagıda ki linlerde bulursun resimler

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.05.2009, 01:10   #62
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

kangala kaç yıldır gitmiyosunuz barikat kardeş örencikliyle 24 yıl yaşadım ama köyünüzü görmek nasiip olmadı biraz kıskançtı kendisi çok istedim ama götürmedi
eşimi sormuştunuz kimlerden diye hacı kalerden topal süleymanın torunu pastacı galip yalçın soy adları bide amcaları var onların soy adı çelik bunlar daha önceleri almanyadalarmış kayın pederim hala orda diğerleri dönmüş
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.05.2009, 12:26   #63
barikat58
Usta Yiğido

ÖRENCİKKÖYÜ GENEL GÖRÜNÜM

barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 25.05.2009, 09:17   #64
barikat58
Usta Yiğido

Konu barikat58 tarafından (25.05.2009 Saat 09:21 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
Alt 25.05.2009, 09:21   #65
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Alıntı:
barikat58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

BU KÖY BİZİM KOMŞUMUZ ÇOK GİTTİM HATIRLADIM O SOKAKLARINI
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 25.05.2009, 09:22   #66
barikat58
Usta Yiğido

Konu barikat58 tarafından (25.05.2009 Saat 09:25 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
Alt 25.05.2009, 09:26   #67
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Alıntı:
barikat58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

KARDEŞİM SEN NERDEN BULDUN BU GÜZEL RESİMLERİ KÖYDE HİSSETTİM KENDİMİ ŞU AN ELLERİNE SAĞLIK KIŞINI YAZINI ÖZLEDİK MEMLEKETİN
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 25.05.2009, 09:28   #68
barikat58
Usta Yiğido

Alıntı:
deliktaşlısalim Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
KARDEŞİM SEN NERDEN BULDUN BU GÜZEL RESİMLERİ KÖYDE HİSSETTİM KENDİMİ ŞU AN ELLERİNE SAĞLIK KIŞINI YAZINI ÖZLEDİK MEMLEKETİN
insanın kendi köyünün resmi olunca aramaya luzüm bile olmuyor biliyonmu
Alt 02.07.2009, 17:24   #69
*AngeL*
Yeni Yiğido

*AngeL* - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

*AngeL* Şuan *AngeL* isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.02.2010 20:37

Tecrübe Puanı: 0 *AngeL* FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Örencik, Sivas ilinin Kangal ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.

Kültür

Köyün ünlü yemeği sac üzerinde pişirilen 'Kömbe'dir.Her yıl Kömbe festivali düzenlenir...

Coğrafya

Sivas iline 78 km, Kangal ilçesine 12 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 324
1997 348

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2009 - Osman Cihan
2004 - Memduh Şınaydar
1999 - Halife Bulmaz
1994 -
1989 -
1984 -

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ve aktiftir. Köyün hem içme suyu şebekesi[ .[Ptt]] şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi vardır(2008'De hizmete başlamıştır). Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Ayrıca köyde elektirik ve su bulunmaktadır.

Örencik Köyünün Soyağacı

CENNEYLER - KARABULUT AİLESİ
ALİONBAŞILAR - GÖKSU AİLESİ
KÜRTOĞULLARI -ŞAHİN-KARAKUŞ-ÇAKMAK-EKİNCİ AİLELERİ
MAMOGİŞİLER -GENÇ-ÇINAR-GÖKTEN-İSFİHAN AİLELERİ
HACIKALAR ÇELİK -YALÇIN AİLELERİ
ÇERKOLER YEŞİLTAŞ -YILMAZ-GÖKTAŞ AİLELERİ
KARACALAR - KARACA-SELVİ AİLELERİ
GALİKLER -ÖLMEZ-BULMAZ AİLELERİ
MILLAOSMANLAR -ŞİNAYDAR-KEPENEK AİLELERİ
İSSEYLER -ARDIÇ-ŞİMŞİR-ÇELİK AİLELERİ
KEŞBEKİRLER -DURMAZ AİLESİ
NINIKYUSUFLAR -ASLAN-TECER-ÇABUK AİLELERİ
ÇALIKLAR -BOZDAĞ-ÖZALP AİLELERİ
MILLAOMARLAR -CİHAN AİLESİ
PARMAKSIZLAR -PARMAKSIZ-AKKUŞ-TEMELTAŞ AİLELERİ
KARAMILLALAR -YILDIZ AİLESİ
ÇAKIRABDULLAHLAR -SAPANCI AİLESİ
KOYUNOĞULLARI -ULUSOY-KUZU AİLELERİ
HALLOLAR - KARTAL AİLESİ
CULVACILAR -YARAMIŞ AİLESİ
FİLİKLER - FİLİK-SÖNMEZ AİLELERİ
KOCAOĞULLARI -ÜNAL-ŞİMŞEK AİLELERİ
KADOMUSTAFALAR -DEMİRKAN AİLESİ
SELİM KA(HOKKOLER) - ÇUBUK AİLESİ
GÜLEYİN
KUTBEKİR
HAYMANALI ALİ

Konu *AngeL* tarafından (02.07.2009 Saat 17:26 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
*AngeL* isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar *AngeL*'e Teşekkür Ediyor...
Alt 13.07.2009, 20:33   #70
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

evet ziya abinin oğlu ertuğrul koskocaman erkek oldun utanmıyomusun laf taşımaya eline geçti ve beni takip etmek sanamı kaldı galibe telefon etmişin galip bu siteye üye olduğumu zaten biliyor sen daha ağzı süt kokan dünkü çocuksun benim evlenip ayrılmam sanamı kaldı istersen bu lafı sağa sola telefonla bildirmeden önce ailene bir sorsaydın neden ayrıldığımı onlar sana her şeyi anlatırdı benim ne çektiğimi babana sor o anlatsın madem bu kadar merek ediyosun ben senin annen yaşındayım seninle yaşıt kızım var edebinle otur senden laf isteyen yoktur isteyen olursada bana sorarlar ve benim ikitane aslan gibi oğlum var gerektiği zaman onlar beni takip eder ve zaten benim takip edilecek birşeyimde yok olursa sana haber verir merağını gideririm ben 46 yaşındayım neyin doğru neyin yanlış olduğunu senden daha iyi bilirim bir daha benimle ilgili her hangi birşey duymak istemiyorum dediğim gibi benim üç tane aslan gibi kardeşim ve ikitanede oğlumvar yanımda ve senin gibide laf taşımazlar adam gibi adamlardır köyününde hastası değilim al senin olsun ne halin varsa gör benimlede uğraşma ben abiniz için elimden geleni yaptım benim bir suçum yada günahım yok varsada allah benden sorar zaten sizinde haberiniz olur umarım beni anlamışsındır.ben edebimle çocuklarımın başındayım ve sizdeykende şimdide benim kimseye bir saygısızlığım olmadı olmazda ama sen benim kafamı bozdun erkek adam laf taşımaz erkek olmaya gayret et bak görürsün herkesin sana nasıl sevgi ve saygısını o zaman beni daha iyi anlarsın benim sizin ailenizle bir bağım kalmadı. işinize göre işiniz rast gitsin ve ben ailenizden çok memnunum çokda seviyordum annenide babanıda senonlara çekmemişin galiba babandan hiç laf taşıdığını duymadım ve merak ediyorum sen kime çektin benden bu kadar annene ve babana selam söyle hakkını helal etsin ekmeklerini yedim ikisininde ellerinden öpüyorum ve ikisinede saygılarımı sunuyorum allaha emanet olsunlar
not. çok merak ediyorsan fazla bilgi almak için feesbooka gir ali yalçını tıkla oyuncu diye ordan ben sana evimin adresini telefonumu ve msn adresimi vereyim istediğin bilgiye kolayca ulaşırsın direk benden kontöründe gitmez boş yere aladınmı kardeşim hadi selametle allah gönlüne göre işini rast getirsin.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ayten58'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil