Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Anketler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anketler Burada anketleri bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Sizce ülkemizde öğretmenlerimize hak ettikleri değer veriliyor mu?
Evet veriliyor. 15 28,85%
Hayır verilmiyor. 17 32,69%
Öğretmenlere haksızlık yapılıyor. 12 23,08%
Fikrim yok/İlgilenmiyorum. 8 15,38%
Katılımcı sayısı: 52. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 06.01.2009, 14:35   #1
Nazligül
Yiğido

Nazligül - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nazligül Şuan Nazligül isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.04.2009 10:10

Tecrübe Puanı: 700 Nazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Sizce ülkemizde öğretmenlerimize hak ettikleri değer veriliyor mu?

Sizce ülkemizde öğretmenlerimize hak ettikleri değer veriliyor mu?

1. Evet veriliyor.
2. Hayır verilmiyor.
3. Öğretmenlere haksızlık yapılıyor.
4. Fikrim yok/İlgilenmiyorum

Hatirlanmak gönül dagindaki Gül kadar güzelse
Unutulmak hüzün dagindaki diken kadar acidir.

Nazligül isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.01.2009, 14:54   #2
MELİLA 58
Yeni Yiğido

MELİLA 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MELİLA 58 Şuan MELİLA 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.02.2009 12:00

Tecrübe Puanı: 576 MELİLA 58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sizce ülkemizde öğretmenlerimize hak ettikleri değer veriliyor mu?

BU KONUDA HİÇ ARAŞTIRMA YAPMADIM AMA VERİLİYOR BENCE. MAAŞLARINDAN ÇOK ŞİKAYET EDİYOR ÖĞRETMENLERİMİZ AMA ÇALIŞMA ŞART VE SAATLERİ AÇISINDAN BİRÇOK MESLEKTEN DAHA RAHAT. DEĞERDEN KASIT NE ANLAMADIM AÇIKÇASI.
Alt 06.01.2009, 16:05   #3
TracyMcGrady58
Usta Yiğido

TracyMcGrady58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

TracyMcGrady58 Şuan TracyMcGrady58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.08.2013 17:54

Tecrübe Puanı: 808 TracyMcGrady58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: Sizce ülkemizde öğretmenlerimize hak ettikleri değer veriliyor mu?

Türkiyede okumadigim icin bu konuda da fikrim yok
Gözlerim hep seni arıyor Kabem

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
TracyMcGrady58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.01.2009, 16:28   #4
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2155 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

seviliyor ama hakettikleri değeri alamıyorlar...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.01.2009, 18:05   #5
ibrahim boydaş
Yeni Yiğido

ibrahim boydaş - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ibrahim boydaş Şuan ibrahim boydaş isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.03.2009 17:48

Tecrübe Puanı: 0 ibrahim boydaş FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

turkiyede ogretmen olmak cok zor bence cunku sartlar cok elverıssız vede hak ettıklerı degerı goremıyolar
ibrahim boydaş isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.01.2009, 18:36   #6
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Bu gün izlediğim haberlerde öğretmenlere atılan dayaklar başlığı adı altında saçma sapan şeyler izledim.Bir çok öğrencinin yorumunu dinledim Bir de bunları Hababam sınıfı filmlerine bağlamaları beni çıldırttı Bir tek öğretmenin görüşü sorulmadı Bir psikolog ya da psikiyatr(adı her neyse) çıktı öğretmenlerin yetişme biçimini öfkelerini kontrol etmeleri gerektiğini falan zırvaladı suç yine bizim üstümüze kaldı Bu memleketin her köşesinde çalıştım doğuyu da gördüm batıyı da 13 senedir eşimle birlikte çalışmama rağmen bir kere bile para hesabı yapmadan harcma yapamadım. cebimden bir sürü paralar verdim geleceğini gördüğüm çocukları okutmaya çalıştım. Bir gün bile kimseden teşekkür beklemedim ama artık yeter bıktım bizi bu kadar aciz göstermelerinden çoluğun çocuğun eline oyuncak diye atmalarından bıktım stresimi yönetmek istemiyorum haykırmak istiyorum BİZ BU KADAR DEĞERSİZ VE ANLAMSIZ DEĞİLİZ BİZ SİZİN GELECEĞİNİZ OLAN ÇOCUKLARINIZIN TEMİNATIYIZ.
BU KADAR OLMAZ ARTIK İĞRENÇLEŞİYORSUNUZ YETEEEEEEEEEEER!

Alıntıdır.Varın siz anlayın!
Alt 06.01.2009, 18:58   #7
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 22:13

Tecrübe Puanı: 983 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Günümüzde ögretmene hak ettiği değer verilmıyor. Ögretmenlık oyuncak haline geldi sözleşmeli , ücretli , vekil , kadrolu ? ögretmen ögretmendir bu fark bu ayrım neden ?
Alt 06.01.2009, 20:28   #8
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 13:57

Tecrübe Puanı: 793 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI

Lisede dersime giren bazı hocalar aynı zamanda boş saatlerini değerlendirip özel okullarda da çalışıyordu.
Bizim derslerde sorularımızı doğru düzgün yanıtlamazken, kimilerinin lakabı kemikkıranken (öğrencilere davranışlarından dolayı), o özel okulda hepsi melek, hiç cevapsız soru bırakmayan hocalardı.

Tarih dersinden iki sene boyunca hiç başarılı olamadım. Tembel olduğumdan değil; hocanın görüşüne uygun kitapları okumadığım için.

Bir sene bir hocamız vardı, şeker hastasıymış. Sinirlenince şekerim çıktı der, izin verir gönderirlerdi. Bizim ders boş. Ama o istirahat etmek yerine koşa koşa açtığı büroya giderdi; özel ders saati gelmiş ya....
Saati gelince ha bire şekeri çıkardı.

DPY sınavına ve Burs almak için girilen sınavlarda aynı puanı almış iki öğrenciden, öğretmen çocuğu olan bursu hakeder. Diğerinin yoksul olup olmaması önemli değil. Bizim öğretmenler memleketin en yoksul insanıdır çünkü. Hep o imaj kazındı beyinlere...

Valla yazacak daha çok şey var ama dellendirmeyelim öğretmenleri.

Kusura bakmayın ama acımasızca gelebilir eleştirilerim ama yurtdışında da okudum ben.

Oradakiler yüksek maaş alıyorsa sonuna kadar hakediyorlar.

Buradakiler de hakettiklerini fazlasıyla alıyorlar.

Gerçekten öğretmen gibi öğretmen olanları kesinlikle ayrı tutuyorum.
Ama o tarz öğretmen Türkiye'deki öğrencilik hayatım boyunca sayılıdır benim için.

Öğretmen adaylarıyla aynı üniversitenin yollarını aşındırdık. İnanın bazen acıdım geleceğin öğrencilerine.
Ve aynı şekilde gençliğin gittiği yolu görünce, geleceğin gerçek öğretmenlerine de acıdım.

Bu her meslek için geçerli. Biz artık sadece mezun veriyoruz.
Kaliteli mezunlar ne kadar?

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.01.2009, 21:15   #9
gezgin_58
Usta Yiğido
NO AVATAR

gezgin_58 Şuan gezgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.02.2024 06:14

Tecrübe Puanı: 634 gezgin_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yeni goreve baslayan bir ogretmen en az 1200ytl maas aliyo sadece derslere girerek bunun neresi zor sabahtan aksama vucut gucuyle calisip asgari ucret alanlari unutmamak gerekli
gezgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.01.2009, 21:34   #10
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Malesef hem maddi hemde saygı yönünden hergeçen gün dahada değerini yitiriyor. Milletvekilleri kendilerine 10.000 TL yi uygun görürken öğretmenlere verilen 1200 TL yada 1500 TL yi çok görüyoırlar. Asıl parayı onlar almayı hakediyor.
Hem saygı yönündende çok yitirdi, canı sıkılan çocuğunu bahane ederek öğretmen dövebiliyor.
İnşallah eski saygınlıklarına tekrar dönerler.

.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)