Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 25.11.2008, 19:21   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 897 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Zamlara Protesto

Cumhuriyet Üniversitesinde (CÜ) bir grup öğrenci, Sivas Belediyesinin bir süre önce ulaşım ücretlerine yaptığı zammı protesto etti.

CÜ öğrencisi yaklaşık 50 kişilik grup, Sivas Belediyesinin toplu taşıma ücretlerine bir süre önce yaptığı zammı protesto etmek üzere üniversite kampüsündeki Cumhuriyet Meydanı΄nda toplandı.
Burada zammı protesto içerikli dövizler hazırlayan öğrenciler, ahşap çıtalardan ve kartondan maket otobüs yaptı. Bu maketin ön yüzüne ΄΄Alternatif öğrenci otobüsü΄΄, yan kısmına ise ΄΄Ağaya değil, öğrenciye beleş΄΄ yazan öğrenciler, tüm hazırlıkları tamamladıktan sonra özel halk otobüslerinin kampüsteki geçiş güzergahında yürüdü.
΄΄Parasız eğitim, parasız ulaşım΄΄, ΄΄Ulaşım zammı geri çekilsin΄΄ şeklinde sloganlar atan grup, üniversitenin en işlek caddelerini takip ederek otobüslerin ilk hareket yeri olan duraklara ulaştı.
Öğrencilerin protesto gösterisini, üniversite personeli, halk otobüsü şoförleri, öğrenciler ve vatandaşlar dikkatle izledi. Bazı öğrenciler, yürüyüşe katılanlara alkışlarla destek verdi.
Otobüs duraklarında grup adına basın açıklaması yapan CÜ Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi Süleyman Duman, ekonomik krizin etkisiyle doğal gaza, elektriğe, gıdaya ve ulaşım ücretlerine zam yapıldığını, bu zamların da geçim sıkıntısı içinde olan yoksul insanların hayatını daha da zorlaştırdığını söyledi.
Ulaşım ücretlerine yapılan zam nedeniyle belediyeyi eleştiren Duman, ΄΄Bugünkü enflasyon oranları, hayat pahalılığı ve düşük emek ücretleri düşünüldüğünde, ulaşım ücretlerinin artırılması değil düşürülmesi gerekirken Sivas Belediyesi niçin zam yapmaktadır?΄΄ dedi.
Duman, ulaşım ücretlerine yapılan zammın derhal geri çekilmesini, ücretlerin halkın bütçesi dikkate alınarak yeniden belirlenmesini, üniversite kampüsü içinde ulaşımın ücretsiz olmasını ve otobüs sefer sayılarının artırılmasını istediklerini belirtti.
Açıklamanın ardından Merkezi Kafeterya önüne kadar yürüyen grup, maket otobüsü kafeterya önündeki bahçeye bıraktıktan sonra olaysız dağıldı.
Sivas Belediyesi, 15 Kasımda toplu taşıma ücretlerine zam yapmıştı. Yapılan zamla kentteki özel halk otobüslerinde emekli ve öğrenci 60 YKr΄den 70 YKr΄ye, tam binişler ise 1 YTL΄den 1.1 YTL΄ye çıkarılmıştı.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 25.11.2008, 20:26   #2
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 21:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Zamlara Protesto

1.1 Ytl bir başından bir başı 10km olan bir şehir için çok fazla. Belediyenin bu dönemde yaptığı en büyük hatadır bence halk otobüsü işi. Minibüsleri kaldırarak vatandaşı bunlara tamamen mahkum etmiştir ki bu büyük bit yanlıştır.
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 25.11.2008, 20:32   #3
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Dünyada petrol fiyatları düştükçe bizde zam yapma modası oluştu. Neresi olursa olsun, İstanbul'da da dolmuş fiyatlarıyla oynanmaya başlandı.Bu durum insanları aptal yerine koymaktan başka birşey değil.
Protestolarında haklılar bence, sessiz kalan toplum her zaman ezilmeye mahkumdur.
Alt 25.11.2008, 20:37   #4
SONMEZ
Tecrübeli Yiğido

SONMEZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SONMEZ Şuan SONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.05.2013 12:50

Tecrübe Puanı: 723 SONMEZ FAZLA SÖZE GEREK YOKSONMEZ FAZLA SÖZE GEREK YOK

Sivas' taki zamları tasvip etmiyorum ancak;
İstanbul' daki minibüs fiyatlarındaki artış ile ilgili
bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum :

Minibüs fiyatlarının artırılması ile ilgili gelen talep,
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından UKOME kararıyla reddedilmiştir.
Şu andaki uygulama legal değil, tam bir inatlaşma ile illegal bir uygulamadır.

Dip Not :
UKOME : Ulaşım Koordinasyon Merkezi
SONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 25.11.2008, 23:28   #5
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1164 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

ben izmirde daha ucuza kullanıyorum toplu ulaşımı okula 45 dkda gidiyorum ve en son 64yeni kuruştu fiyat, hatta metro diğerlerinden daha ucuz ve 120 dk içinde bindiğiniz sadece ilk verdiğiniz para geçerli geri kalan tüm ulaşım ücretsiz. bucadan in konak'a bin vapura geç karşıyaka'ya para verme vapura, Sivas'ta çok pahalı ulaşım, geçende buna benzer bir konu açılmıştı, o zamanda söyledim (izmir'le kıyaslandığında) otobüsler iyi değil, hizmet iyi değil, mesafeler çok çok daha yakın birde daha pahalı bu kazıklanmak değilde nedir. bu arada bugün üniversitedeydim sesleri duydum ama görememiştim demek bunlarmış. işte Sivaslılar.net'in bir hizmeti daha

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 25.11.2008, 23:37   #6
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4502 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Gelir dagilimi cok bozuk ülkemizde , bircok kisinin karnini sadece ekmekle doyurdugu bir ülkede Milli Takim Teknik direktörü yilda 3,2 milyon YTL kazaniyorsa (aliyorsa) birseyler bozuk demektir. Ben sadece suna sasiriyorum, nasil icine sindiriyor bu parayi? Ülke de o kadar cok sey var ki protesto edilmesi gereken, ben hepsine destek veriyorum.
Alt 26.11.2008, 13:40   #7
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2152 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

OTOBÜS SÜRENLER ROBOT MU ONLARDA PARA KAZANIYOR

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.11.2008, 14:01   #8
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Ban de tüm samimiyetimle destek veriyorum öğrenci arkadaşlara.Sivas gibi bir yerde 1.1 ytl vermek bana zor geliyor arkadaş.Hakedilmemiş bir para olarak görüyorum.Bu yüzden zoruma gidiyor.
Alt 26.11.2008, 14:19   #9
Melankolia
Usta Yiğido

Melankolia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Melankolia Şuan Melankolia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.08.2009 13:07

Tecrübe Puanı: 688 Melankolia BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
SONMEZ Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivas' taki zamları tasvip etmiyorum ancak;
İstanbul' daki minibüs fiyatlarındaki artış ile ilgili
bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum :

Minibüs fiyatlarının artırılması ile ilgili gelen talep,
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından UKOME kararıyla reddedilmiştir.
Şu andaki uygulama legal değil, tam bir inatlaşma ile illegal bir uygulamadır.

Dip Not :
UKOME : Ulaşım Koordinasyon Merkezi
İst dada heralde zam qelıomus ztn oqrencı 1 ytL daha .nekdr Vercz BıLemıom:S

' üммü’ℓ-нαвâιѕ '

365 qün 52 ßerßat Hafta !!!
Melankolia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.11.2008, 21:49   #10
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yerliturkuaz Şuan yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.03.2012 10:23
Yeti: Bloody Orca Slap Champion!
Tecrübe Puanı: 786 yerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblick

Eeee zam yapılacak tabi onlar zam yapmazsa başka kim yapacak nasıl olsa bu millet alıştı yapın yapın devam doğalgaza ve elektiriğe bi daha yapın durmayın hadi.....

Sevmek yürek işidir yüreğin yoksa sen niye yaşıyorsun?
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil