Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

12 Eylülde Anayasa değişikliğine ne diyeceksiniz? - Sayfa 11 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: 12 Eylülde Anayasa değişikliğine ne diyeceksiniz?
Evet 289 57,68%
Hayır 212 42,32%
Katılımcı sayısı: 501. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.08.2010, 22:30   #101
Nikbin
Usta Yiğido

Nikbin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nikbin Şuan Nikbin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.04.2012 17:55

Tecrübe Puanı: 626 Nikbin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: 12 Eylülde Anayasa değişikliğine ne diyeceksiniz?

Dipnot : O "HAYIR DİYEN ÜNLÜLER" Habertürk ' ün haberi... Tabiki doğru olmayan haberi.Hüseyin Çelik Habertürk kanalında bu konuya değindi : )

Çelik, Adnan Şenses, Mustafa Sandal, Mehmet Ali Erbil ve Behzat Uygur'u bizzat aradığını, kendilerine görüşlerinin alınıp alınmadığını sorduğunu, ismi geçen sanatçıların Habertürk Gazetesi'nden hiçbir muhabirin kendilerini aramadığı cevabını verdiğini söyledi. Çelik, "Mustafa Sandal çok da sevdiğim bir kardeşimizdir. 'Sayın bakanım kesinlikle böyle bir şey sorulmadı bana, zaten Amerika'daydım' dedi. Erbil de 'Ben böyle evet hayır cephesinde yer almam asla.' dedi. Behzat Uygur da aynısını söyledi. Adnan Şenses'i aradım, O da böyle söyledi." ifadelerini kullandı.

» Burası dünya… Sefası da fani, cefası da…

Nikbin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Nikbin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.08.2010, 22:48   #102
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1263 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Anlamadığım ünlülerin ne oyu vereceğinden bize ne.
Onların de bizim de bir oy hakkımız var.
Ve en az onlar kadar kafamız,düşünce sistemimiz var!
Alt 07.08.2010, 23:39   #103
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 13:31

Tecrübe Puanı: 687 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Şuanki mevcut anayasa nasıl yürürlüğe girdi.Hangi yöntemler izlendi?Şuanki anaysa son derece demokratik bir yolla mı yürülüğe kondu da şuanki paketin yürülüğe konma şekline karşı çıkılıyor..
Benim sadece bu son şekle karşı çıktığımı nereden çıkardınız?
Hem fena halde yanlış içerisindesiniz. Sizce halk karar veriyorsa ya da vermeliyse 1980 anayasasına %90 üzerinde evet denmişti, ne değişti, oda halkı bu da halk..
Ben bu yapılanın önce olduğu gibi yine yanlış olduğunu söylüyorum. Bu yanlışı tekrar ettiren de AKP dir.

Alıntı:
Bundan önceki c.başkanalrı hep en yüksek alanı mı rektör atadı?
3 oy alan aday rektör olarak atanmadı mı?
Yine kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz..
Ben bu Cumhurbaşkanı ya da önceki dedim mi? Okumuyor musunuz, anlamıyor musunuz?
Ben diyorum ki kendisi ile direkt ilgili olan, bu konuda muktedir olan birilerinin seçimine siz bilmezsiniz denebiliyor, ama kendisine çok uzak bir konuda, hem de çok teknik bir konuda okumayan, anlamayanların oyuna baş vuruluyor.

Alıntı:
Mesele yargının,c.bakanlığının siyasileşmesi korkusu değil,mesele bu makamların karşı siyasi görüş tarafına geçecek olmasının verdiği endişe!
Karşı görüş yarın seninde karşı görüşün olur.
Bu işlerde siyasi görüş olmaz, bana lazım olan yarın sana olur. Yarın başka bir iktidar gelir sen muhalifim gibisin der ve seni ezer tıpkı bu gün AKP nin yaptığı gibi.
Bu kadar muhalif fikre tahammülsüz olunmaz.
Geçmişte Adnan Mendereste böyleydi ona da lazım oldu demokrasi ve yargı ama içine ettiği için içine edilmiş yargı onu idama götürdü.

Alıntı:
hayır diyenlere göre,evet diyenler şuurşuzca oy verirken,hayır diyenler bilinçli hareket edip hayır oyu veriyorlardır.pehh..
Ben ikisini de kasdettim ama dikkat ediniz evet diyenlerin neden evet hayır diyenlerin neden hayır dediğini hangilerinin daha çok içeriğine baktığını sorgulayınız. O zaman konuşuruz.

Alıntı:
Hep kira diye adlandırılan son Yaş toplantısında bile aslında kriz yok.Siyasi irade işliyor.Olması gereken de bu değil mi?Türkiye gerçekten bayağı yol aldı.En azından Heron ihanetlerini açık açık konuşuyor yazarlar çizerler..
Bana ne yaştan, bana ne kimin paşa olduğundan.
Sen şunlara cevap ver...
Heron ihaneti dediğinin hükümetin yaltakçısı ve tetikçisi olan ve bağı Amerika'da olan bir gazetenin uydurması olmadığından bu kadar nasıl emin olabiliyorsun.
Birileride AKP nin kendisini mazlum göstermek için şu anda askeriyenin başında olanlarla beraber düzenlediğini söylüyor buna da sizin mantığınızla benim inanmam lazım.
En son muhtırayı yazan genel kurmay başkanı neden sorgulanmıyor?
Taa eskilerde olanlarla ilgili bir sürü adam içeri alınırken Büyükanıta neden el sürülmüyor, o zaman ki internette bu bildiriyi yazanları o çok değerli savcılar içeri almıyor da andıç mış felanmış denenler sorgulanıyor..

Yahu siz ne zaman ABD nin yanında oldunuz size ne oldu hani gavurlardı, hani Türk düşmanları islam düşmanlarıydı, ne zaman ABD nin dediklerini yapar oldunuz.
İnanamıyorum ne oluyor sizlere sizin abileriniz ülke için din için dünyaya kafa tuttular sağlam adamlardı, sizler ne zaman nasıl ABD ve AB'nin İsrail'in düzenlediği bu oyunlara evet der onun başa getirdiği açıkça desteklediği bir hükümeti destekler oldunuz. ABD ve AB bu ülkede bişeyler iyi gidiyor dediğine ne zaman inanmaya başladınız da boyun eğer oldunuz...
Heronu kim üretiyor, heronun yazılımlarını kim hazırlıyor sana güyya istihbaratı kim veriyor.

Genel kurmayda askerlerin öldürülüşünün izlendiğine nasıl saf saf inanır oldunuz.
Siz askerlik yapmadınız mı?

Alıntı:
Anlamadığım ünlülerin ne oyu vereceğinden bize ne.
Onların de bizim de bir oy hakkımız var.
Ve en az onlar kadar kafamız,düşünce sistemimiz var!
Bak bu fikrinize katılıyorum, bize ne... ama bu bize ne bile değil, resmen dümen...
Ben şu an alırım bir sürü ünlünün resmini altına yazarım neden hayır dediğini.
Azcık bilgisayar teknolojisinden anlayan neler neler yapılabileceğini bilir..

Konu KAOS tarafından (07.08.2010 Saat 23:39 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı KAOS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 08.08.2010, 13:20   #104
Kasım Öktem
Tecrübeli Yiğido

Kasım Öktem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kasım Öktem Şuan Kasım Öktem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.06.2013 02:34

Tecrübe Puanı: 586 Kasım Öktem FAZLA SÖZE GEREK YOKKasım Öktem FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
KAOS Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yahu Allah Aşkına burada evet ve hayır diyenlerin kaçı bu paketin hangi maddelerini okudular ve anladılar da evet diyorlar.
Bu bir anayasal düzenlemedir. Kaç hukukçu arkadaşımla (karşı görüşlerde olan) bu konuyu görüşmek durumunda kaldım.
Bu kadar saçmalık olmaz, Anayasa yapmak için normal hukukçu değil anayasa hukukçusu olmak gibi çok üst düzey bilgi birikimi gerekir. Şimdi sorarım size hangi maddenin değişimi ile şu an ne olacak biriniz açıklar mısınız?
Şu ironiye bakar mısınız?
Üniversitelerde öğretim üyesi olmuş insanların kendi rektörlerini seçmek için yapılan seçimde "siz bilmezsiniz ve anlamazsınız ben bildiğimi atarım" diyeceksiniz, çok daha profosyonel bir iş için maddeleri bırakın anlamayı, okuyamayan insanlara oylatacaksınız.

Bu AKP işin b.kunu çıkardığı için,
Böyle bir konuyu darbelere engel olma yolu gibi (yanlış) anlattığı ve bu şekilde kendinin yaptığı rezilliklere karşı bir kalkan oluşturma gayreti içinde olduğu için,
Yargıyı siyasallaştırmak, güçler ayrılığı prensibinin altına dinamit koymak istediği için,
Bende HAYIR oyu vereceğim.
Bir hukuk fakültesi öğrencisi olarak size katılıyorum.

Demokratik olmayan yöntemlerle paket hazırlayıp sonra da demokratikleşmeden bahsediyorlar
Başbakanımız diyor ki bu bir Akp anayasası değildir, millet anayasasıdır.
Soruyorum o zman.
Paketi kim hazırladı? Kaç siyasi partinin temsilcisinin görüşü alındı? Kaç tane Sivil Toplum Örgütü'nün görüşü alındı ?
Benim dediğim olacak mantığıyla hazırlamadınız mı ?

Paket hazırlanırken Akp'nin oluyor da oylanırken mi Akp'nin olmuyor !!

Alıntı:
aysima58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ülküdaşlar oyuna geliyosunuz bende ülkücüyüm yanlış yapıyosunuz tv ye çıkıp iki şehit mektubu okuyup yalan yere iki damla göz yaşınamı kandınız yazık be ne yapmaya çaılışıyosunuz duygu sömürüsü yaptı adam sizde yediniz evet diyin şimdilik yarın çok pişmaan olacaksınız maedem ülkücü şehitleri savunuyor neden halaa ülkücüler suçlanıyor ikisinide yapan aynı tayyep yapmayın kurban olayım aldatmaya gelmeyin.madem bu adam şehitlerin mektubuna ağlıyor neden haalaa yavrularımızın kanını döktürüyor yoksa bu ölenler türk değilmi bunlar bizim çocuklarımız değilmi be kürt açılımı yaptı dimi gitti terörün elini sıktı bir sürü candan etti bizi offkime ne anlatıyorumki ben.
Ülkücüler bu oyuna gelmeyecektir..

Alıntı:
titizyiğido Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
EVET.......BUNLARDA EVET DİYECEĞİNİ AÇIKLAYAN ÜNLÜLER........
METİN ŞENTÜRK
SEZEN AKSU
TEOMAN
BEYAZIT ÖZTÜRK
EDİZ HUN
ORHAN GENCEBAY
NEDİM SABAN
LALE MANSUR
EMEL MÜFTÜOĞLU
SEHER DİLOVAN
NİHAT DOĞAN
MAHSUN KIRMIZIGÜL
DENİZ TÜRKERİ
AHMET YENİLMEZ
YEŞİM SALKIM
buna bende hayret ettim.....MEHMET ALİ BİRAND.....(bu bile olayı kavramış)
En sevmediğim şey şu ünlü de evet diyor bu ünlü de hayır diyor.
Hiç de umrumda değil onların ne dediği.
İster evet desin ister hayır ..
Önemli olan benim ne diyeceğimdir.

Ha evet veya hayır gerekçekleri önemlidir belki ama şahsiyetleri beni bağlamaz.
İcra ettikleri şeyler ayrı, siyasi görüşleri ayrıdır benim için.
Onlar bizden çok mu üstün ?

Konu Kasım Öktem tarafından (08.08.2010 Saat 13:20 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
Kasım Öktem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı Kasım Öktem'e Teşekkür Ediyor...
Alt 08.08.2010, 16:02   #105
titizyiğido
Usta Yiğido

titizyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

titizyiğido Şuan titizyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.06.2012 23:55

Tecrübe Puanı: 709 titizyiğido BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
Kasım Öktem Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bir hukuk fakültesi öğrencisi olarak size katılıyorum.

Demokratik olmayan yöntemlerle paket hazırlayıp sonra da demokratikleşmeden bahsediyorlar
Başbakanımız diyor ki bu bir Akp anayasası değildir, millet anayasasıdır.
Soruyorum o zman.
Paketi kim hazırladı? Kaç siyasi partinin temsilcisinin görüşü alındı? Kaç tane Sivil Toplum Örgütü'nün görüşü alındı ?
Benim dediğim olacak mantığıyla hazırlamadınız mı ?

Paket hazırlanırken Akp'nin oluyor da oylanırken mi Akp'nin olmuyor !!

Ülkücüler bu oyuna gelmeyecektir..

En sevmediğim şey şu ünlü de evet diyor bu ünlü de hayır diyor.
Hiç de umrumda değil onların ne dediği.
İster evet desin ister hayır ..
Önemli olan benim ne diyeceğimdir.

Ha evet veya hayır gerekçekleri önemlidir belki ama şahsiyetleri beni bağlamaz.
İcra ettikleri şeyler ayrı, siyasi görüşleri ayrıdır benim için.
Onlar bizden çok mu üstün ?
sana katılıyorum benim içinde ünlülerin ne dediği önemli değil..........fakat benden önce seninle aynı görüşte olan bi arkadaşımız çok önemli bişeymiş gibi hayır diyenleri yazınca bende hayır diyen ünlüler olduğu gibi evet diyenlerde var demek istedim......
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar titizyiğido'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.08.2010, 00:12   #106
Kasım Öktem
Tecrübeli Yiğido

Kasım Öktem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kasım Öktem Şuan Kasım Öktem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.06.2013 02:34

Tecrübe Puanı: 586 Kasım Öktem FAZLA SÖZE GEREK YOKKasım Öktem FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
titizyiğido Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sana katılıyorum benim içinde ünlülerin ne dediği önemli değil..........fakat benden önce seninle aynı görüşte olan bi arkadaşımız çok önemli bişeymiş gibi hayır diyenleri yazınca bende hayır diyen ünlüler olduğu gibi evet diyenlerde var demek istedim......
Kardeş kusura bakma alıntı yaparken, senin alıntı yaptığın yorumu da alıyor sandım. Sadece seninki çıkmış.

Başkasının dedikleriyle oy kullanmak saçma.
Hele bir de işin içinde ünlüler olunca çok daha saçma oluyor

Neymiş efendim?
Bdp hayır diyorsa Ülkücüler evet demeliymiş
Devrimcilerle Ülkücüler aynı fikirde olamazmış.
Milli görüş gömleğini çıkaran Akp ile Saadet Partisi aynı görüşte olamazmış.
Abdüllatif Şener madem Evet diyor neden Akp'den ayrıldı.

Ben görüşümü kendim mi belirleyeceğim?
Yoksa başkasının görüşü benim görüşümü mü belirleyecek ?
Alt 09.08.2010, 00:41   #107
Dilsad Hatun
Usta Yiğido

Dilsad Hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dilsad Hatun Şuan Dilsad Hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.10.2010 20:09

Tecrübe Puanı: 1066 Dilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yok

12 Eylül çilesini çeken Ülkücüler mi Hayir diyecek ?. Gûldürmeyin beni.

HER KONUYA ÜLKÜCÜLÜGÜ KARISTIRMAYIN , HER INSANA ÜLKÜCÜ DEMEYIN

HERKEZ'DE KENDINE BENDE ÜLKÜCÜYÜM DEMESIN !

Basbakan varkende agliyorduk Yokkende Bunu'da UNutmayin.

Konu Dilsad Hatun tarafından (09.08.2010 Saat 00:41 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
Dilsad Hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Dilsad Hatun'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.08.2010, 01:02   #108
edebiyatisyen
Yiğido

edebiyatisyen - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

edebiyatisyen Şuan edebiyatisyen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.03.2014 23:18

Tecrübe Puanı: 637 edebiyatisyen FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[EVET]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]
Alt 09.08.2010, 11:52   #109
ŞAHBEY
Usta Yiğido

ŞAHBEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ŞAHBEY Şuan ŞAHBEY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.10.2010 14:10

Tecrübe Puanı: 590 ŞAHBEY isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

evet...anayasaya evet...
eğerki hükümeti beğenmiyorsanız seçimi bekleyin oyunuzu kullanın...sitrese girmeyin bu bir seçim değil sakin olun

gerçek ülkücüler neyin nasıl olduğunu biliyor kendinizi yormayın ne oyunu gelmeyin gardaşım gelmeyin size göre bir oyunsa

Konu ŞAHBEY tarafından (09.08.2010 Saat 11:52 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
ŞAHBEY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ŞAHBEY'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.08.2010, 12:02   #110
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1015 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

30 yıl sonra şu 12 eylülden şikayet etmeleri çokk komik onu birde solculara koministlere, alevilere kürtlere sorun bakalım ne çektiler 12 eylülden ama şuanki değişikler koca bir yalandan ibaret olan güya 12 eylülü yapanlardan hesap soracağız yalanına sarılıyorlar
gafiller artık 30 yıldan dolayı yargılanamayacaklar zamanaşımına gidiyor, ee geriye ne kaldı
salaklık nerede biliyormusunuz evetçilere diyorlarki kapsamlı ilk değişkilik ,,, allah allah bugüne kadar koaliasyon hükümeti ve akp nin chp desteğiyle değiştirdiği onca temel maddeler neyin nesiydi
tüm 12 eylül anayasalarına takunyaya da postalada kocaman bir HAYIR
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)