Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Müdürün Ahlak İçin Gen Testi Önerisi - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.02.2012, 10:21   #1
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 684 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Müdürün Ahlak İçin Gen Testi Önerisi

''Gen testi yapılsın, vatana millete zararlı çocuklar yürümeden yok edilsin'' diyen İlköğretim müdürü Mustafa Aydın açığa alındı.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Bu bizim Müdürün Hitlerden ne farkı var? O da, kendi düşündüğü gibi olmayan, normlara uymayan insanları fırınlarda sabun yaparak yok etmedi mi?

Konu sivaslınet tarafından (21.02.2012 Saat 10:47 ) değiştirilmiştir..
sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı sivaslınet'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.02.2012, 10:36   #2
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 918 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Müdürün Ahlak İçin Gen Testi Önerisi

Bu adamın aklından zoru var herhalde. Bir çocuk kolay mı yetişiyor? O çocuğun doğmasına kadar ki süreç bile ne kadar zor. Bunu en iyi anneler bilir tabiki. İlk önce kendi genlerini bir araştırsın bakalım.
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı Alibaba58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.02.2012, 11:26   #3
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 21:31

Tecrübe Puanı: 1476 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Aklından zoru olurmu ya büyüyünce dindar olmazsa
yılanın başını küçükken ezeceksin
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.02.2012, 11:45   #4
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Yok daha neler türünden bir haber..Bu düşünce,dünyada milyonların katline sebep olan düşüncenin ta kendisi..
Ancak bu düşünceye bizim ülkemiz çok da yabancı değil aslında.İnsanları tektipleştirme,belli şeylere zorlama,zorla ırklarını inkar ettirmek de bu düşüncenin daha hafif yansımalarıdır..
Alt 21.02.2012, 20:41   #5
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 946 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Adama sormazlar mı? Suç o çocuklarınmı? O şekilde Dünyaya gelmek çocukların kendi seçimlerimi? Hem eğitimci Hem adı Mustafa hem soyadı Aydın. Olmadı bu adınıza soyadınıza bile hiç yakışmadı çok karanlık bir ruh çok zalimce bir düşünce. Bundan eğitimci değil dağda koyun bile güddürülmez kızdığı koyunları hemen keser oracıkta.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.02.2012, 08:33   #6
tykinik58
Yiğido
NO AVATAR

tykinik58 Şuan tykinik58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.02.2016 10:17

Tecrübe Puanı: 691 tykinik58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Böyle bir düşünceye sahip insan (insan demek bile içimden gelmiyor) önce kendisinin ortadan kaldırılması lazım o zaman. Canilikten başka birşey değil sarf ettiği sözcüklerle tarifi. Ne demek oluyor bu yaa, değil kendisi eğitimci, kendisi eğitilmemiş ki. Cahil demek bile az kalır bu laflarının yanında kendisine. ALLAH'tan ki okul müdürü, ya daha üst makamlarda bir insan müsvettesi olsaydı. Mazaallah katliam yaratırdı herhalde.
Alt 22.02.2012, 17:35   #7
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Bu kişi sanırım ruhsal bir sorun yaşıyor tedaviye ihtiyacı var. En kısa zamanda tedavi altına alınmalı.
Alt 22.02.2012, 19:26   #8
vicente58
Usta Yiğido

vicente58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vicente58 Şuan vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2015 14:08

Tecrübe Puanı: 590 vicente58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

asıl bu herifin yetiştirdiği talebeden vatana millete hayır gelmez.
BİLMEYEN ELEŞTİRİR,
YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR.
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı vicente58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.02.2012, 19:31   #9
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 684 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Aklı sıra diktacılara yaranmaya kalktı söylemleriyle.. Ama beceremedi.. Geri tepti.. Yoz düzenlerin yetiştirdiği ucubeler bunlar..
Alt 23.02.2012, 03:04   #10
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 795 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Alıntı:
NECMEDDİN ÖZBEK Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Aklından zoru olurmu ya büyüyünce dindar olmazsa
yılanın başını küçükken ezeceksin
Saygıdeğer Necmeddin bey

Siz bu müdürün düşüncesine katılıyorsunuz o halde öylemi,inanamıyorum.Şaka gibi sanki..

O halde dindar olmayan herkes öldürülmeli mi,sizce bu normal mi yani.
Ama Allahın verdiği canı sadece Allah alır, onun dışında can almak canilik ve günah değilmi, dindarlık bumu. Bu düpedüz katillik,insanlık dışı bir düşünce.
Bu müdüre değil çocukları teslim etmek bir karınca bile teslim edilmez.
Dindarlık zorbalıkla öğretilmez, Allah'ın kulları ile arasında gizemli ve reklamı olmadan yürekten yerine getirilen en büyük vazifemizdir.Bunuda içimizden gelerek yapmalıyız.

Her ne nedenle olursa olsun Allah'ın verdiği canı sadece ALLAH alır.Aksini düşünen bence dindar olamaz.O zaman cani ve katildir.İşte en büyük günah ta budur diyorum..O halde dindarlıkta zorla değil o bile yine eğitimle olur bence.İyilikle ve eğitimle dinimiz sevdirilmeli, bu bilinç kazandırılmalıdır.

Ben daha 7 yaşında iken annemin namaz kılarken sesli sesli okuduğu duaları beynime yazarak o yaşta dua ve namaz kılmayı öğrendim.Öyle hoşuma giderdi ki çocukluk işte , gezdiğim her yerde annemden ezberlediğim duaları okurmuşum.Daha okuma yazmam yoktu ben bütün duaları biliyordum.Yaz tatilinde ise annem beni Sivas'ta Sularbaşı mahallesinde Topal Hafız diye bir hoca vardı ona kuran kursuna göndermişti. Hatta hoca bana kursun birinde Kuran'ı Kerimi yanlış okudum diye kızdı diye tam hatim indirecektim ki ağlayarak eve geldim dahada gitmem dedim.Az daha büyüyünce başka hocaya göndermişlerdi.Bir gün rahmetlik annem dediki: Kızım papağan gibi olur olmaz yerde dua okunmaz,dua okuman için abdest alman lazım dedi bana abdest almayı da öğretti. Ne ilginç çeşmemiz ahşap evimizin bahçesinde, sular buz gibi ben canım istedikte kışın ortasında üşüye üşüye dışarıdaki çeşmeye abdest almaya gidiyormuşum dua okumak için. Bu kez annem yine beni uyardı." Kızım durmadan abdest alınmaz,soğukta hasta olacaksın, namaz kılmadan önce abdest al namazıda öğren duaları namazda oku dedi". Böylelikle dini görevlerimizi çocuk iken zevkle öğrendim. Bu anımı neden anlattım. Mekanı cennet olsun annemde babam da nur içinde yatsınlar. Dinimizi dini görevlerimizi zorlamadan bıktırmadan zevkle oyunla öğrettiler. Ramazan aylarında teravi hevesi ile sofradan karnım doymadan kalkıp,mahallemizdeki komşu teyzelerimi sofralarından kaldırıp teraviye gidelim derdim.
Komşu teyzelerimin ahşap dış kapılarındaki tokmağa o zaman ZERZE derdik. Onlara gidip zerzeyi kapıya vurup " Teravi arkadaşlarım hadi gecikiyoruz camiye gidelim " dediğimde onlar da " Yine sarıkız geldi anam bacım lokmamız ağzımızda gız dur daha ezana erken " diye beni uyarırlardı. Yani teravi bile oyun gibi gelirdi bize. Ne güzel günlerdi,anılarla dolu geçti. Teraviye giderdik bu kezdecemaat namaz kılarken biz çocuklar kıkır kıkır gülerdik daha çocuğuz tabii. Sonra bir gün teravide annem namaz bitiminde camiden çıkmadan biz çocukları başına topladı. " Dinleyin çocuklar namaz esnasında gülünmez günahtır diye namaz esnasında uymamız gereken kuralları bize kızmadan anlattı. Bir daha da camide ses çıkarmadık ,gülmedik. Ama eğer bu bilgileri iyilikle değilde kızarak söyleselerdi belkide inatla aynı şeylere devam ederdik.

Of ya bazen düşündükçe üzülüyorumda şimdi apartmanlarc çıktı komşuluk bitti,paylaşım bitti.Ne güzeldi eski yıllar, eski insan iletişimi ne güzeldi.Şimdi herşey sahte ve yapay oldu.Eski yılları öyle çok özlüyorumki..

Demekki dindarlık yılanın başını çocukken ezerek değil, onu doğru yönlendirip, eğiterek öğretilir, değilmi ama. Saygılar...

Konu Sabiha Serin tarafından (23.02.2012 Saat 03:19 ) değiştirilmiştir..
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)