Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
SIRA BAROLARDA - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.02.2013, 17:13   #1
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

nene-hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nene-hatun Şuan nene-hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2013 10:16

Tecrübe Puanı: 457 nene-hatun FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart SIRA BAROLARDA

İstanbul Barosu'ndan Hodri Meydan!

İstanbul Barosu Başkanı Ümit KOCASAKAL, 7 Şubat’ta gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında Olağanüstü Genel Kurulu toplama kararı aldıklarını açıkladı: "Huzurlarınızda 12 Eylül darbesi döneminden sonra hakkında ceza davası açılan ilk baro başkan ve yöneticileri olarak bulunuyoruz"

Kocasakal’ın da aralarında bulunduğu 11 baro yöneticisi hakkında "Yargı görevi yapanı etkilemeye teşebbüs" iddiasıyla dava açılmıştı. Baro yönetiminin düşeceği iddialarına ilişkin Ümit Kocasakal, baro yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın açıklaması yaptı.

İstanbul Barosu Orhan Adli Apaydın Konferans Salonu’ndaki bason toplantısında Ümit Kocasakal’ı avukatlar ayakta alkışlayarak karşıladı. Ümit Kocasakal ve baro yönetim kurulu da avukatlara alkışlarla karşılık verdi. Ümit Kocasakal sözlerine, "Huzurlarınızda 12 Eylül darbesi döneminden sonra hakkında ceza davası açılan ilk baro başkan ve yöneticileri olarak bulunuyoruz" diyerek başladı.

"İSTANBUL BAROSU BOĞAZA DA TAKILACAK KADAR DA BÜYÜK BİR KURUMDUR"

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca haklarında açılan davayı ve geçtiğimiz günlerde Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukatlara yönelik operasyonu eleştiren Ümit Kocasakal, Türkiye’de avukatlar hakkında bir itibarsızlaştırma kampanyası yürütüldüğünü savundu. Kocasakal, "Maalesef Danıştay 8. Dairesi de vermiş olduğu ünlü kararda yargının kurucu unsuru olan avukatlık mesleğini bir serbest meslek olarak tanımlamak suretiyle bu itibarsızlaştırma çabaları içerisindeki yerini aldı. Dün birkaç gazetede yazıyordu. ’Bizi yemeye’ karar verdikerli anlaşılıyor. Ama İstanbul Barosu öyle kolay yenecek bir kurum olmadığı gibi boğaza da takılacak kadar büyük bir kurumdur" diye konuştu.

"ALDIĞIMIZ YÜZDE 60’LIK OY VE DESTEK BİZİM NAMUSUMUZ VE ONURUMUZDUR"

Baro’nun hedef alındığını ifade eden Ümit Kocasakal, "Barolar avukatlarına sahip çıkamayacak hale getirilecek. Avukatlar tamamen korumasız ve korunmasız bırakılmaya çalışılacak. Buradaki amaç budur. Hep milli iradeden millet iradesinden, sandıktan dem vuranlar sandıkta yapanmadıklarını darbeci birtakım yöntemlerle başka şekilde yapmaya çalışıyor. Biz eğer görevimizin başındaysak bunun nedeni koltuk sevdamızdan değil ama genel kurulumuzdan aldığımız yüzde 60’lık oy ve destek bizim namuısumuz ve onurumuzdur. Onu korumak adına biz bu direnişi sergiliyoruz" dedi.

"TÜRKİYE İLERİ FAŞİZMİ YAŞAMAKTADIR"

Hedeflenen baroları susturup sindirip uysal uyumlu barolar yaratmak olduğunu savunan Ümit Kocasakal, "Avukatlık bağımsız bir meslektir. Avukatların bir takım davaları almaması sonucunu yaratarak vatandaşın da savunmasız bırakılması, hakkını arayamayacak hale getirilmesi amaçlanmaktadır Buda tam bir dikta özlemidir. Toplumun bütün kesimleri susturulmak isteniyor. Bütün odalara, öğrencilere düşünen yazan çizen herkese karşı bir sindirme ve yıldırma operasyonu yapılmaktadır. hep söylediğimiz gibi Türkiye ileri faşizmi yaşamaktadır. Mücadele yeni bir dönemece girmiştir. Avukatlar ve barolar bu hukuksuzluklara asla boyun eğmeyecekler ve meşru müdafa haklarını sonuna kadar kullanacaklardır" ifadesini kullandı.

OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL KARARI

Ümit Kocasakal ardından, "Son dönemlerde avukatlara, avukatlık mesleğine meslek onuruna barolara ve özellikle İstanbul Barosu’na yönelik saldırıların hukuksuzlukların sindirme ve yıldırma girişimlerinin yoğunlaşması tahammül edilemez ve tehditkar boyutlara ulaşması karşısında İstanbul Barosu Yönetim Kurulu 7 Şubat tarihinde yapılan toplantıda bu gündemle sınırlı olmak ve bu konuları görüşmek, bu saldırılara karşı haraket tarzını belirlemek üzere en üst organı olan İstanbul Barosu Genel Kurlu’nu olağan üstü toplantıya çağırma, bu toplantıya Türkiye Barolar Birliği Başkanı, yönetim kurulu ve tüm organlarını, tüm baro başkanlarını, ülkedeki tüm avukatları hukuk fakültesi dekan ve öğretim üyelerini ulusal ve uluslararası hukuk kurumlarını da davet etme kararı almıştır. Mesleğe, meslektaşa, baroya yönelik saldırılara, tasfiye girişimi ve tezgahlarına en iyi cevabı Genel Kurulumuz verecektir" sözleriyle olağanüstü genel kurul kararını açıkladı.

Kocasakal’ın bu sözlerini salondaki bulunan avukatlar ayakta alkışladı. Avukatlar, açıklamanın yapıldığı Orhan Adli Apaydın Konferans Salonu’nun duvarına "Yanındayız" yazılı pankart astı.

haber.gazetevatan.com/Haber/512839/1/Gundem

-------------------

Çok merak ediyorum bu hükümet insanları hedef gösterirken ve başbakan ben ergenekonun savcısıyım derken yargılamayı etkilemeye teşebbüs sayılmıyor muydu?
Alt 13.02.2013, 20:34   #2
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 616 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: SIRA BAROLARDA

Bugün meclis genel oturumunu izlediniz mi acaba?
Alt 13.02.2013, 22:33   #3
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 14:51

Tecrübe Puanı: 736 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Ergeneokon iddialarının düzmece olduğunu birer birer itiraf etmeye başladılar. Ve ordakilerin salınması gerektiğini söylemeye başladılar..! Neden çünkü amaçlarına ulaştılar. Amaç neydi? Orduyu küçük düşürmek etkisizleştirmek. Ordu tamam yargı tamam anayasa mahkemesi tamam geriye birşey kalmadı artık.Barolar onlar için pek sorun teşkil etmez.
Ve bunlar birer danışıklı dövüşlerdi. Peki uyduruk iddianamelerle bu insanların onuruyla şerefiyle oynamak bunları toplum nezdinde küçük düşürmek bunlar ne olacak bunların hesabını kim verecek?
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Pusula_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.02.2013, 01:45   #4
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 616 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben şahsen inandığım kimselerin küçük düştüğü fikrine katılmıyorum. Onlar benim gözümde küçük düşeceklerse birşeyler vardır demek oluyor bu. Evet zamanında hata yapanları çok oldu. Ama bu hatalardan dolayı da bir kurum kötü demek değildir bu. Kimsenin bence onuru kırılmaz. Ta ki suçsuz ise.
Alt 14.02.2013, 11:35   #5
YAĞIZCAN
Yiğido

YAĞIZCAN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YAĞIZCAN Şuan YAĞIZCAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.10.2014 22:58

Tecrübe Puanı: 428 YAĞIZCAN FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ergenekon tertipçisi haham tuncay güney'de sonunda itiraf etti "bu bir projeydi amacına ulaştı"diye bu yahudi uşağı bile yaptığı tertipten vicdan azabı duyduğu halde millet adına karar verdiğini söyleyen yargıç ve savcılar vicdan muhasebesinden yoksun olduklarını bir kez daha kanıtladılar.demekki ülkenin demokrasiden yana güçlerinden intikam alma hırsları halen vicdanlarından önde gelmeye devam ediyor.
Alt 14.02.2013, 15:41   #6
Champion_58
Yeni Yiğido
NO AVATAR

Champion_58 Şuan Champion_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2013 08:30

Tecrübe Puanı: 0 Champion_58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

halkı dışlayan , kaptıkları köşelerde neocon yahudi uşaklığı yapan, halkını fişlemekten vazgeçip milletiyle bütünleşen ordudan rahatsız olan ,ortadoğuya sırtı döndürülüp ,masalarda üretilen kardeş kavgasından kafasını kaldıramayan , enerji kaynaklarına göre kendisine iki yabancı general tarafından çizilen sınırında mahkum edilen kabuğundaki türkiyeden keyif alan kim varsa 700 yıllık devlet aklıyla tasfiye edilecek korkunun ecele faydası yok..

büyük tabloya bakalım

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)